Forumtransportu.pl - Wiadomosci

Najnowsze informacje z działu Wiadomosci

Toyota Celica przerobiona na wyścigową terenówkę! Prezentowana Toyota Celica GT została wyprodukowana w 1984 roku, a jej właścicielem jest John Rood. Inspiracją do stworzenia ekstremalnej wersji japońskiego coupe były samochody wyścigowe grupy B. Jej właściciel szczerze przyznaje, że zaczął budować terenową Toyotę z... nudów. Okazało się, że pomiędzy poszczególnymi zawodami ma zbyt wiele wolnego czasu. Od samego początku miał to być projekt nietypowy. John bardzo długo szukał odpowiedniego egzemplarza, który wymagałby niewiele prac remontowych. Znaleziona przez niego Toyota Celica kosztowała w sumie 400 dolarów. Pod maską samochodu pracuje silnik Toyoty 22RE – jednostka uznawana za niezawodną, a znawcy tematu twierdzą, że to najlepszy klasyczny silnik tego producenta. Silnik ma moc 114 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 190 Nm. Jedyną zmianą zastosowaną przez John'a był montaż sportowego filtra powietrza. Osobliwością terenowej Toyoty jest oczywiście zmodyfikowane zawieszenie – jego skok to 216 mm z przodu oraz 254 mm z tyłu. Dodatkowo tylna oś samochodu została zastąpiona elementem pochodzącym ze starej furgonetki Toyoty uzupełnionym o komponenty pochodzące ze starej Supry. Całość uzupełniła specjalnie zaprojektowana kratka – tylne fotele musiały zostać wymontowane oraz 15- calowe sprężyny i 27- calowe opony.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Nowi klienci zgłaszają się po autobusy Solarisa Firma Solaris Bus & Coach, obecna jest na niemieckim rynku od 2000 roku. W tym czasie polski producent na dobre zagościł na tamtejszych drogach, dostarczając do Niemiec łącznie ponad 3000 autobusów i trolejbusów. Co ważne, firma nie skupia się wyłącznie na współpracy z pozyskanymi już klientami, lecz stale powiększa ich liczbę. Dowodem na to jest niedawno zrealizowane zamówienie od SÜC Coburg. Bawarski przewoźnik zamówił u podpoznańskiego producenta dwa nowe Solarisy Urbino 12, które dostarczono na początku kwietnia. To pierwsze pojazdy z logo zielonego jamnika w mieście Coburg. Wyposażono je w ekologiczne silniki wysokoprężne spełniające surowe normy emisji spalin Euro 6. Jednostki napędowe o mocy 224 KW posiadają dodatkowo funkcję zimnego startu ułatwiającą rozruch przy niskich temperaturach. Silniki zblokowane są z automatycznymi skrzyniami biegów z funkcją Kick down ułatwiającą pokonywanie górzystych bawarskich dróg. Efektywną wymianę pasażerów w autobusach zapewnią luki drzwiowe w układzie 2-2-0. W trosce o komfort podróżnych, polski producent wyposażył swe pojazdy w klimatyzację, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne w technologii LED oraz rozbudowany system informacji pasażerskiej.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

II spotkanie informacyjne dotyczące przebiegu obwodnicy Łochowa w ciągu DK 62 W związku z opracowywaną dokumentacją - Studium Techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do uzyskania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach budowy obwodnicy Łochowa w ciągu DK 62 - GDDKiA Oddział w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych na drugie spotkanie informacyjne z udziałem władz samorządowych oraz mieszkańców gmin, przez które przebiegać będzie planowana trasa, w następujących terminach: Gmina Jadów 27.04.2018 r. godz. 14.00 Urząd Gminy Jadów ul. Jana Pawła II 17 Gmina Łochów 27.04.2018 r. godz. 18.00 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie ul. 1-go Maja 47 Materiały do pobrania na spotkania pod adresem: https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/29033/II-spotkanie-informacyjne-dotyczace-przebiegu-obwodnicy-Lochowa-w-ciagu-DK-62
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Zespół Emil Frey Lexus Racing przygotowuje się do drugiej rundy serii Blancpain GT • Wyścig otwierający Blancpain GT Endurance Cup na torze w Monza • Do zespołu dołączają Marco Seefried (Niemcy) i Markus Palttala (Finlandia) • Trwa analizowanie danych po wyścigu w Zolder Po trudnym wyścigu Blancpain GT Sprint Cup na torze w Zolder w miniony weekend, zespół Emil Frey Lexus Racing przygotowuje się do pierwszego wyścigu Endurance Cup na torze w Monza, który zostanie rozegrany w najbliższy weekend. Do kierowców Lexusa RC F GT3 numer 14, Alberta Costa Balboa i Christiana Kliena, dołącza Marco Seefried, zaś Markus Palttala wchodzi do drużyny siostrzanego samochodu numer 114. Zespół wrócił do swej siedziby w Safenwil gdzie wykorzystuje dwutygodniową przerwę między wyścigami na szczegółową analizę danych zebranych na torze. – „Choć tor w Monza jest zupełnie inny niż w Zolder, czeka nas niełatwe zadanie” – ocenia Jürg Flach, dyrektor techniczny Emil Frey Racing. – „Musimy się dobrze przyjrzeć danym zebranym w Zolder i podjąć stosowne działania. Przed wyścigiem w Monza raczej nie uda się wyeliminować wszystkich problemów, bo jest na to zbyt mało czasu. Przygotowanie samochodów to niekończący się proces, którego kluczowym elementem jest zrozumienie, jak można poprawić osiągi i zachowanie samochodu.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Kolejny krok do budowy drogi ekspresowej S16 Minister Infrastruktury zatwierdził Program Inwestycji dla budowy drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie - Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Oznacza to zapewnienie finasowania budowy drogi, która obecnie znajduje się na etapie przygotowania dokumentacji. Pod koniec kwietnia br. zakończą się trwające od stycznia 2017 r. prace nad koncepcją programową. Dzięki temu na przełomie lipca i sierpnia tego roku można będzie ogłosić przetarg na projekt i budowę tej drogi. Będzie ona miała długość 17 km – 12,9 km w ciągu S16 oraz 4,1 km w ciągu dk 59 (obwodnica Mrągowa). Przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej. Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, natomiast na przebiegu obwodnicy Mrągowa w ciągu dk 59 będzie to droga o przekroju 2x2na odcinku 1,2 km oraz 1x2 na odcinku 2,9 km.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Premiera odcinka Programu "Na Osi"- 21.04.2018 Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowych "Master Truck " został doceniony przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, otrzymując tytuł „Opolska Marka”. W laudacji podkreślono, że ta znana już w całej Europie impreza promuje region nie tylko w kraju, ale i na obszarze Starego Kontynentu, zaś organizatorzy Master Trucka podkreślili, że to prestiżowe wyróżnienie jest zasługą wszystkich uczestników, sponsorów i wystawców, którzy przecież tworzą tą imprezę. Relacja z uroczystości do zobaczenia już wkrótce w programie "Na osi", w którego najbliższym odcinku zobaczycie między innymi Mercedesa Sprintera w szatach ociekających luksusem Auto-Cuby, zorganizowaną przez DAF'a galę, na której wyróżniono najlepszych oraz ciężarówki podróżujące do australijskiej kopalni złota. W programie także: Moya w stolicy polskiej piosenki Finansowanie kat "C" w szkołach Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Zmiany ustawy o transporcie drogowym Nowoczesne wyświetlacze Drabpolu i wiele innych ciekawostek Najnowszy odcinek w sobotę (21. kwietnia) na Motowizji – godz. 12:00. Pierwsza powtórka tego samego dnia o 16:00 również na Motowizji,a kolejne w niedzielę (22. kwietnia) o godzinie 9:05 i 16:30. Premiera na TELE 5 we wtorek (24. kwietnia) o godz. 22:25.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Długi weekend z Hellmannem - transport drogowy Nadchodzi długi weekend majowy. Dla wielu osób to będzie czas wymarzonego wypoczynku. Chcąc zapewnić Państwu w tym czasie właściwy serwis i spokój bardzo prosimy o zweryfikowanie i doprecyzowanie następujących działań : -Długi weekend majowy graniczy z dwoma handlowymi niedzielami. Prosimy o składanie lub rejestrowanie zleceń odpowiednio wcześniej. Zlecenia złożone w ostatniej chwili mogą nie zostać odpowiednio zaplanowane do dystrybucji. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko zatorów w obsłudze Państwa zleceń. -Od 30 kwietnia do 04 maja większość firm będzie pracowała w ograniczonym składzie i w ograniczonych godzinach. W związku z tym prosimy o dokładne potwierdzenie z odbiorcami harmonogramu pracy magazynów oraz ich możliwości rozładunkowych. Proszę zwrócić uwagę na fakt, iż w tym okresie magazyny Odbiorców także są przepełnione i dostawa, nawet w dzień pracujący, nie jest możliwa. Wymagane jest również bezwzględne podawanie na numeru telefonu kontaktowego do odbiorcy celem wykorzystania tej informacji w sytuacjach awaryjnych.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Potrójne złoto dla Lexusa w badaniu Auto Express 2018 Driver Power W najnowszej edycji przeprowadzanego przez brytyjski magazyn Auto Express rankingu Driver Power, w którym kierowcy oceniają rozmaite aspekty swoich aut w pierwszym roku posiadania, samochody marki Lexus zdobyły w swoich kategoriach trzy złote nagrody i jedną srebrną. W tym roku największe uznanie kierowców zyskały hybrydowe crossovery Lexusa. Pierwsze miejsce w kategorii Premium Large SUV zajął cieszący się dużą popularnością również w Polsce Lexus RX 450h, zaś bestsellerowy Lexus NX 300h okazał się najlepszy w kategorii Premium Mid-size SUV. Lexus NX zajął także pierwsze miejsce w zestawieniu ogólnym pod względem niezawodności i jakości wykonania, a kompaktowy sedan Lexus IS zdobył srebro w kategorii Compact Executive Car. Ranking Driver Power oparty jest na ankietach przeprowadzonych wśród ponad 80 tysięcy czytelników Auto Express. Właściciele samochodów nie starszych niż 12 miesięcy oceniają w nim 31 aspektów posiadania i użytkowania swoich pojazdów, od własności jezdnych, przez wygodę i funkcjonalność, po działanie systemu multimedialnego, a także niezawodność i jakość obsługi w salonach sprzedaży i serwisie.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Trzy odsłony Toyoty Land Cruiser – dla prezesa, dla aktywnej rodziny, do ciężkiej pracy Land Cruiser to ikona off-roadu, której nie powstrzyma najtrudniejszy teren ani żadna przeszkoda. To także symbol trwałości i niezawodności – na całym świecie kierowcy, których życie, zdrowie i interesy zależą od samochodu, sięgają po ten właśnie model. Jednocześnie jednak Land Cruiser może być wyznacznikiem statusu jako luksusowa, ekstrawagancka limuzyna. Niezależnie od tego, czy naszym miejscem pracy jest pokój prezesa czy farma, Land Cruiser ma do zaoferowania dokładnie to, czego potrzebujemy. Wystarczy wybrać właściwy model. Land Cruiser to najstarszy produkowany do dziś samochód Toyoty. Jego historia sięga 1951 roku, kiedy Toyota opracowała model BJ z myślą o japońskich służbach mundurowych. Samochód ten jest na tyle uniwersalny, niezawodny i trwały, że dziś Toyota produkuje równolegle jego trzy modele – 70 do ciężkiej pracy, 150, czyli rekreacyjną terenówkę klasy premium, i luksusową 200 z silnikiem V8. Land Cruiser 70 – samochód do pracy i na bezdroża W 1984 roku, po 26 latach niezawodnej służby Land Cruiser 40 został zastąpiony przez model 70. Toyota zaproponowała klientom dwie wersje auta – Heavy Duty i Light Duty. Heavy Duty to auta przeznaczone do pracy, nastawione na wytrzymałość i jak największe możliwości terenowe. Z małymi zmianami model ten jest produkowany do dzisiaj – znajdziemy go w salonach Toyoty od Afryki przez Zjednoczone Emiraty Arabskie po Australię, na rynkach gdzie kwestia jakości, trwałości i dzielności terenowej auta to często kwestia życia bądź śmierci.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Girteka Logistics wybiera Goodyear Goodyear wyposaży ponad 8000 pojazdów przedsiębiorstwa w opony ciężarowe Firma Girteka Logistics wybrała Goodyear na głównego dostawcę opon dla 4000 pojazdów ciężarowych i 4300 naczep obsługujących paneuropejskie przewozy przedsiębiorstwa. Tym samym produkty amerykańskiego koncernu zaspokoją 80% zapotrzebowania floty, w której jeżdżą dwu- i trzyosiowe ciągniki, oraz w większości trzyosiowe naczepy-chłodnie, jak również coraz większa liczba naczep skrzyniowych. Litewska firma, która dwadzieścia lat temu zaczynała działalność z jednym pojazdem ciężarowym, obecnie obsługuje ponad 320 tys. ładunków, transportowanych do wszystkich krajów Europy. „Przeprowadziliśmy szczegółową ocenę różnych marek opon, ze szczególnym uwzględnieniem kosztu na kilometr” powiedział Kristian Kaas Mortensen, CCO Girteka Logistics. „W wyniku analizy postanowiliśmy wyposażyć ponad 8000 naszych pojazdów ciężarowych i naczep w opony Goodyear”. W ramach strategii zarządzania oponami, Girteka Logistics planuje zainstalować system Goodyear Drive-Over-Reader w największej bazie firmy, w mieście Szawle na Litwie. Ten najnowocześniejszy, automatyczny system diagnostyki umożliwia szybką i łatwą analizę opon za każdym razem, gdy pojazd wjeżdża lub wyjeżdża z bazy.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Ile mieszkań sprzedali deweloperzy w pierwszym kwartale 2018 ak dużo mieszkań sprzedali deweloperzy w pierwszych trzech miesiącach tego roku? Czy wyniki są lepsze, czy gorsze od ubiegłorocznych? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl Wioletta Kleniewska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Polnord S.A. Sprzedaż netto lokali, według danych ważonych udziałem Polnord w spółkach zależnych, wyniosła w pierwszym kwartale 2018 roku 298 sztuk, wobec 335 lokali zakontraktowanych w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku. Polnord cały czas utrzymuje wysoką sprzedaż lokali, a nieznaczna korekta obserwowana w ujęciu rok do roku jest wynikiem zakończenia programu Mieszkanie dla Młodych, który ułatwiał nabywcom wpłatę wymaganego wkładu własnego. Należy jednak podkreślić, że sprzedaż lokali z wykorzystaniem kredytów MdM nigdy nie stanowiła w Grupie Polnord dużego wolumenu. Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A. W pierwszym kwartale br. sprzedaż przebiegała zgodnie z przyjętym planem. Rok zaczął się dla nas dobrze, choć nie rekordowo, jak to miało miejsce w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku. Klienci nabyli 257 lokali, a największą popularnością cieszyły się osiedla społeczne, jak np. wrocławska Olimpia Port. Utrzymujemy cel sprzedażowy na poziomie 1650 lokali w tym roku. Przewidujemy wzrost zainteresowania zakupami nieruchomości po planowanym rozszerzeniu oferty o nowe etapy Browarów Wrocławskich i Formy, czy zupełnie nowe inwestycje we Wrocławiu i Krakowie.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Porozumiewające się samochody Toyoty same unikną wypadku Toyota Motor Corporation rozpocznie w 2021 roku w USA sprzedaż samochodów zdolnych do automatycznej wymiany informacji między sobą oraz z urządzeniami infrastruktury drogowej, aby zapobiegać wypadkom. System DSRC będzie wykorzystywał fale krótkiego zasięgu. Dzięki upowszechnieniu tego rozwiązania samochody będą automatycznie zapobiegały tysiącom wypadków rocznie. Przyszłość należy do komunikujących się samochodów Toyota dąży do tego, żeby samochody porozumiewały się między sobą oraz z otoczeniem, by zapewnić bezpieczeństwo kierowcom i pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu. Począwszy od 2021 roku japoński koncern rozpocznie stopniowe wprowadzanie do kolejnych modeli z gamy Toyoty i Lexusa w Stanach Zjednoczonych systemu Dedicated Short-Range Communications (DSRC). Do połowy lat 20. rozwiązanie to będzie dostępne dla większości modeli obu marek. Toyota ma nadzieję, że inni producenci pójdą w jej ślady, gdyż im więcej samochodów będzie się porozumiewało w tym samym systemie, tym będzie on skuteczniejszy. Technologia chmury dla bezpieczeństwa System DSRC wykorzystuje i rozwija technologie łączenia pojazdów w chmurze oraz zautomatyzowanego prowadzenia. DSRC umożliwia automatyczną wymianę danych między samochodami (V2V) oraz między samochodami a infrastrukturą drogową (V2I). DSRC stanowi platformę wymiany zanonimizowanych danych o położeniu, prędkości i przyspieszeniu wiele razy na sekundę. Dane te będą wykorzystywane na bieżąco przez inne pojazdy oraz urządzenia infrastruktury drogowej podłączone do systemu DSRC, aby pomóc w zapobieganiu kolizjom. Dzięki temu na przykład samochód będzie wiedział o zbliżającym się innym pojeździe, zanim kierowca będzie miał szansę go dostrzec, i zapobiegnie kolizji za pośrednictwem automatycznego hamowania awaryjnego.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Dachser chwyta wiatr w żagle i notuje dalszy wzrost wyników W 2017 r. Dachser po raz pierwszy osiągnął przychód przekraczający 6 mld euro. Globalny operator logistyczny zwiększył swoje skonsolidowane przychody brutto o 7,2% do poziomu 6,12 mld euro. Dachser ustanowił także nowy rekord spółki, przewożąc łącznie 81,7 mln przesyłek (wzrost o 2,1%), których łączny tonaż sięgnął 39,8 mln ton (wzrost o 4,3%). Na całym świecie Dachser stworzył w 2017 r. 1 648 nowych miejsc pracy. - Systematycznie realizowaliśmy naszą skuteczną strategię eksportową dla przewozów drogowych w Europie i wykorzystaliśmy mocny wiatr w plecy pod postacią ożywienia w globalnym handlu – wyjaśnia Bernhard Simon, CEO Dachser. – Znaczący wzrost przychodów osiągnęliśmy przede wszystkim dzięki wzrostowi stawek w transporcie lotniczym i morskim. Rozwój biznesowy w poszczególnych obszarach W 2017 roku w ramach obszaru biznesowego Road Logistics, na który składają się przewóz i magazynowanie towarów przemysłowych (European Logistics) oraz żywności (Food Logistics) — Dachser osiągnął przychód brutto w wysokości 4,44 mld euro (+3,1%). Liczba przesyłek i ich tonaż zwiększyły się odpowiednio o 2,1% i 3,6%. W obszarze biznesowym European Logistics (EL) nieustanne skupienie na eksporcie w Europie w ramach sieci EL kolejny raz przyniosło mocny wzrost. Trend ten dotyczy przede wszystkim jednostki European Logistics w Europie Północno-Środkowej, która zaraportowała imponujący wzrost o 7,4%, ale także we Francji i Maghrebie oraz na Półwyspie Iberyjskim odnotowano dynamiczny wzrost logistyki kontraktowej.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Goodyear wprowadza Eagle F1 Asymmetric 3 SUV – nową oponę o ultra wysokich osiągach dla pojazdów typy SUV Goodyear rozszerza linię opon Eagle F1 Asymmetric o nowy model dedykowany do aut klasy SUV. Eagle F1 Asymmetric 3 SUV wyróżnia się zoptymalizowaną charakterystyką hamowania i kierowania w każdych warunkach. Innowacje technologiczne Jedną z najważniejszych zalet nowego ogumienia jest technologia aktywnego hamowania. Podczas manewru zwiększa się powierzchnia styku opony z drogą, co pozwala skrócić drogę hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni*. Lepsza przyczepność, hamowanie i prowadzenie pojazdu jest też zasługą technologii Grip Booster bazującej na związku adhezyjnym, który zwiększa przyleganie ogumienia do powierzchni drogi. Testy przeprowadzone przez niezależną organizację TÜV Süd na zlecenie Goodyear potwierdzają zalety opony. Eagle F1 Asymmetric 3 SUV wyróżniała się krótszą drogą hamowania na suchych i mokrych nawierzchniach o 1,2 metra* w porównaniu do opon konkurencji. Wykorzystując specjalną technologię projektowania opon dla pojazdów SUV, inżynierowie Goodyear ulepszyli konstrukcję bieżnika.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Lumag skraca drogę hamowania o 3 metry Lumag, wiodący polski producent materiałów ciernych, za 700 000 złotych rozbudowuje swoją fabrykę o nową linię aplikującą warstwę green coat. W rezultacie, wytwarzane przez firmę klocki hamulcowe będą oferowały jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa, czego najlepszym dowodem jest krótsza nawet o 3 metry droga hamowania od 50 km/h do 0 km/h w czasie etapu docierania się nowo założonych klocków. Wszystkie klocki hamulcowe dopuszczone do sprzedaży w Europie muszą spełniać normę ECE R90, która określa m.in. maksymalną długość drogi hamowania. Niestety, bardzo często nowy komplet klocków nie gwarantuje pełnej skuteczności hamowania od razu po zamontowaniu – standardowo staje się to możliwe dopiero po przejechaniu 200-300 kilometrów. Oznacza to, że kierowca przynajmniej kilkadziesiąt razy zredukuje prędkość swojego pojazdu dysponując osłabionym układem hamulcowym. Zjawisko to - profesjonalnie określane jest jako green fade - opisywane jest jako zanik siły hamowania spowodowany zbyt gwałtownym naciśnięciem pedału hamulca na nowych klockach hamulcowych.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Imponujący rezultat Goodyear Vector 4Seasons SUV Gen-2 w teście opon całorocznych czasopisma Auto Bild allrad Opona całoroczna Goodyear zaprojektowana dla aut klasy SUV pokonała konkurencję w najnowszym teście wiodącego, niemieckiego czasopisma . Opona Goodyear Vector 4Seasons SUV Gen-2 wypadła doskonale w teście porównawczym, przeprowadzonym przez ekspertów magazynu Auto Bild allrad. Ogumienie całoroczne amerykańskiego koncernu uzyskało najwyższe oceny za wzorowe osiągi na zaśnieżonych i mokrych drogach, bezpieczne zachowanie w warunkach aquaplaningu i niski poziom hałasu. W kategorii „prowadzenie na śniegu” Goodyear Vector 4Seasons SUV Gen-2 okazała się lepsza od konkurentów, a jej osiągi były bardzo zbliżone do typowych opon zimowych. Produkt marki Goodyear uzyskał również dobre wyniki w badaniu aquaplaningu, zdobywając ex aequo pierwsze miejsc i uzyskując lepsze rezultaty niż typowe opony zimowe i letnie. „Goodyear rozumie, że dla naszych konsumentów bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych i drogowych jest najważniejsze.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

GLS intensywnie rozwija swoją sieć, nowe filie w Koninie i Tarnowie GLS Poland uruchomił nowe oddziały franczyzowe w Koninie i Tarnowie. Dzięki tym inwestycjom, firma kurierska ma już 35 filii w Polsce. Zagęszczenie sieci w województwach wielkopolskim i małopolskim umożliwia optymalizację procesu doręczeń w tych regionach. Oddział w Tarnowie wyposażony jest w 13 bram dla samochodów kurierskich i liniowych. Budynek został dostosowany do potrzeb firmy i będzie mógł obsługiwać prawie 1 500 paczek dziennie. Filia przejmując część przesyłek od oddziałów w Krakowie, Nowym Sączu i Rzeszowie pozytywnie przyczyni się do optymalizacji procesów odbioru i doręczeń na tym terenie. Sprzyjać temu będzie również świetna lokalizacja, a mianowicie bliskość węzła A4 oraz drogi 73 – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland. Zagęszczenie sieci w Wielkopolsce Z początkiem kwietnia została uruchomiona również filia w Koninie, zlokalizowana w niewielkiej odległości od autostrady A2. Będzie obsługiwała ok. 3 500 paczek dziennie. Przejmując część tras, zdecydowanie odciąży oddziały w Strykowie, Poznaniu i Kaliszu. To już druga, po Lesznie, otwarta w ostatnim czasie filia na terenie województwa wielkopolskiego.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Innowacje w transporcie – pojazdy autonomiczne Polska jest europejskim liderem w segmencie transportów międzynarodowych. Dzięki przedsiębiorczości to właśnie rodzime firmy stały się potęgą w branży transportowej, która od pewnego czasu napotyka dwa duże problemy utrudniające dalszy rozwój. Jednym z nich i według ekspertów najważniejszym, jest brak zasobów ludzkich w postaci kierowców. Coraz powszechniejsze jest stanowisko, że docelowo problemy te pomoże roz-wiązać zastosowanie pojazdów autonomicznych na szerszą skalę. Pojazdy autonomiczne przemieszczają się samoczynne pod ścisłym nadzorem koordynatora. Społeczna Akademia Nauk wychodząc naprzeciw problemom branży transportowej i zmieniającym się warun-kom prawnym oraz brakowi zasobów ludzkich stworzyła innowacyjny program edukacyjny „Koordynator pojazdów autonomicznych”. Specjalność pod taką samą nazwą realizowana będzie na studiach I stopnia na kierunku Logistyka w SAN od roku akademickiego 2018/2019. Specjalność zostanie uruchomiona na uczelni we współpracy z Partnerami Specjalizacji, którymi zostają: LINK Sp. z o.o. oraz Volvo Group Trucks Poland. Prof. dr hab. Łukasz Sułkowski Dyrektor Centrum Rozwoju Akademickiego i Kierownik Katedry Zarzą-dzania SAN uważa, że uczelnie wyższe,
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Zmiany w Zespole Zarządzającym DHL Parcel Agnieszka Świerszcz, Wiceprezes ds. Operacyjnych, od 16 kwietnia pełni dodatkowe obowiązki Dyrektora Zarządzającego DHL Parcel Polska Sp. z o.o. do czasu zakończenia procesu rekrutacji na stanowisko Prezesa Zarządu DHL Parcel Polska. Igor Caban - dotychczasowy Prezes Zarządu - podjął decyzję o odejściu z firmy. Agnieszka Świerszcz swoją drogę zawodową rozpoczęła jako Kierownik Produkcji w Bahlsen Sp. z o.o. i Laboratorium Dr Ireny Eris. Od 2000 roku z sukcesem zarządza operacjami w DHL Express (Polska). Swoją przygodę w branży kurierskiej rozpoczęła od technicznego i operacyjnego uruchomienia trzech nowoczesnych Centrów Sortowania w Polsce – od przygotowania planów operacyjnych, przez rekrutację i szkolenia pracowników, aż po techniczny start systemów sortujących. Zarządzała Sortowniami w Zabrzu i Warszawie. W 2007 roku objęła stanowisko Dyrektora ds. Operacji w HUB’ach (sortowniach) od tamtego czasu efektywnie tworzyła i wdrażała inicjatywy oraz projekty cross funkcyjne oparte na metodologiach Six Sigma i Lean, doprowadzając do rozbudowy sieci o trzy kolejne sortownie. W 2012 roku objęła stanowisko Dyrektora ds. Operacji. Od sierpnia 2017 r. została Wiceprezesem ds. Operacyjnych.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Scania z Konfiguratora u pierwszej firmy z Polski Pierwszy pojazd Scania nowej generacji zaprojektowany przy pomocy Konfiguratora pojazdów Scania trafił do swojego polskiego właściciela. Nowa Scania R410 zasiliła flotę firmy AGRO-MASZ, klienta serwisu Scania Częstochowa. Konfigurator pojazdów ciężarowych Scania, to narzędzie dostępne online, pozwalające na stworzenie własnego pojazdu Scania nowej generacji. Konfigurator zawiera szeroką gamę konfiguracji, ponad 100 000 opcji wyboru i jest dostępny w języku polskim. AGRO-MASZ to przedsiębiorstwo założone w 2006 roku, zajmujące się produkcją wysokiej jakości maszyn rolniczych. Scania R410 została zaprojektowana przez Krystiana Nowaka, 16-letniego syna właściciela firmy. – Zamówiliśmy naszą Scania R410 przez internet. Od początku wiedzieliśmy na czym nam zależy – na pojeździe idealnie dopasowanym do konkretnych zadań transportowych. Dlatego zaprojektowanie odpowiedniego pojazdu, nie było trudne, tym bardziej, że Konfigurator jest bardzo intuicyjny – komentuje Krystian Nowak z firmy AGRO-MASZ.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Nowa siedziba firmy Continental w Business Garden Continental Opony Polska – oddział koncernu Continental, światowego producenta opon i wiodącego dostawcy rozwiązań dla motoryzacji – wynajęła 1.566 mkw. powierzchni biurowej w Business Garden w Warszawie. Firmę Continental reprezentowała firma doradcza Cresa Polska. Koncern Continental, założony w Hanowerze w 1871 r., to jeden z wiodących dostawców dla branży motoryzacyjnej. Rozwija przełomowe technologie i usługi na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu osób i towarów. Jest także jednym z czołowych producentów opon na świecie. Firma Continental zatrudnia obecnie ponad 235.000 pracowników w 61 krajach. W 2017 r. wartość sprzedaży firmy wyniosła 44 mld EUR. Continental Opony Polska działa na polskim rynku od 1996 r. W tym czasie firma pięciokrotnie zwiększyła zatrudnienie, potroiła liczbę marek w ofercie i osiągnęła rekordowy obrót na poziomie ponad miliarda złotych rocznie. Poza Polską, spółka zarządza również innymi rynkami takimi jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Obwód Kaliningradzki, Białoruś, Mołdawia i Ukraina.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Ruszają prace przygotowawcze dla dużej obwodnicy Warszawy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do budowy wielkiego ringu wokół Warszawy. Obecna obwodnica w ciągu tras S2 i S8 już teraz w szczytach natężenia ruchu jest bardzo mocno obciążona. Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w 2015 roku zanotował na moście Grota Roweckiego w ciągu S8 ponad 140 tys. pojazdów. To wartość średniego dobowego rocznego ruchu a notowane są wzrosty ruchu nawet do 200 tys. pojazdów. Tłoczno robi się także na zachodnim wylocie z Warszawy i zachodnio-południowej obwodnicy w ciągu drogi S2. Dlatego GDDKiA rozpoczęła prace analityczne dotyczące budowy Dużej Obwodnicy Warszawy. W pierwszej kolejności przeprowadzona zostanie analiza wskazująca na optymalne oddalenie wariantów przyszłej obwodnicy od granic administracyjnych miasta oraz miejsca ich możliwych powiązań z istniejącą i planowaną siecią dróg. Uwzględnione zostanie również skomunikowanie z planowanym Centralnym Portem Komunikacyjnym. Następnie dla wstępnie nakreślonego modelu sieci drogowej zostanie wykonana uproszczona prognoza ruchu, której wyniki pokażą przyszłe, szacunkowe natężenia ruchu.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

OT Logistics ma umowę z Glencore na przeładunek i magazynowanie produktów agro OT Logistics S.A. zawarła umowę z Glencore Polska Sp. z o.o. na przeładunki produktów agrow portach w Gdyni i Świnoujściu wraz ze składowaniem tych produktów w portowych magazynach Grupy Kapitałowej OT Logistics. Umowa jest kontynuacją długoletniej współpracy pomiędzy obiema spółkami, opartej o cykliczne zlecenia. Usługi w zakresie towarów agro są jednym z priorytetów Grupy Kapitałowej OT Logistics, która poprzez liczne inwestycje konsekwentnie zwiększa swoje kompetencje zakresie ich przeładunków i transportu. OT Port Gdynia został odpowiednio przystosowany do rosnących wymagań rynku dotyczących handlu produktami paszowymi oraz zbożami. W porcie powstał nowy magazyn namiotowy o łącznej nominalnej pojemności 15 000 ton przy składowaniu zbóż lub 20 000 ton dla śruty. Magazyny znajdujące się na terenie portu zostały certyfikowane i funkcjonują w reżimie wymagań standardów GMP+ (Standard Dobrych Praktyk Wytwarzania i Transportu Pasz). Już od maja br. na terminalu będzie możliwy rozładunek specjalistycznych wagonów zbożowych poprzez zrzut grawitacyjny w obszar torowiska.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Nostalgiczne spotkanie z Toyotą i Lexusem W najbliższy weekend na warszawskim stadionie PGE Narodowy odbędzie się kolejna 8 już edycja targów pojazdów zabytkowych Auto Nostalgia. Ekipa Toyota Team Classic wspólnie z salonami Toyota Marki Żerań i Lexus Żerań zapraszają zwiedzających w nostalgiczną podróż od historycznych modeli obu marek do aktualnych, obfitujących w najnowsze rozwiązania. Różne wizje japońskiego coupé Jednym z najciekawszych klasyków Toyoty, jakie zobaczymy na warszawskich targach będzie Celica RA28 GT2000 z 1978 roku. Napędzane benzynowym silnikiem 2.0 o mocy 120 KM auto, zwane „Małym Mustangiem”, jest rzadko spotykane w Europie i cenione wśród kolekcjonerów. Tuż obok Celiki drugiej generacji stanie jej młodsza siostra – 175-konna wersja GT z 1994 roku, reprezentująca szóstą odsłonę tego modelu. Współczesne, może nawet nieco wybiegające w przyszłość spojrzenie na sportowe coupé będzie prezentował natomiast flagowy grand tourer Lexusa, model LC500.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

DB Cargo Polska wśród firm odpowiedzialnych społecznie Ponad tysiąc przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu w najnowszym raporcie “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, a wśród nich pięć praktyk zgłoszonych przez DB Cargo Polska. W 16 letniej historii publikacji, DB cargo Polska jest obecna od trzech lat, pokazując i promując swój systematyczny i coraz bardziej intensywny rozwój koncepcji CSR. W tegorocznej publikacji wskazano pięć dobrych praktyk zgłoszonych przez DB Cargo Polska. Praktyki w Raporcie podzielono na 7 kategorii, zgodnych z obszarami ISO 26000. Dodatkowo w tegorocznej edycji raportu (już po raz drugi) do każdej dobrej praktyki przyporządkowano Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W przypadku DB Cargo Polska są to: dobre zdrowie i jakość życia, dobra jakość edukacji oraz odpowiedzialna konsumpcja i produkcja. Tegoroczny Raport jest kolejnym wydaniem inspirującym polski biznes do powielania dobrych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju. Jako kolejowy przewoźnik towarowy będący promotorem takiego kierunku rozwoju w całym sektorze, chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami, ale też korzystamy z innych dobrych praktyk. Ta coroczna publikacja jest dla nas ważnym elementem promocji CSR w Polsce.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

DHL rozszerza działalność e-commerce na skalę międzynarodową Globalna platforma informatyczna umożliwi zarządzanie zamówieniami na całym świecie. Nowe centra realizacji znajdują się w Wielkiej Brytanii, obu Amerykach i krajach Azji Południowo-Wschodniej. Dywizje DHL Parcel i DHL eCommerce oferują detaliczną sprzedaż online, zaspokajając potrzeby handlu elektronicznego m. in. dzięki posiadaniu globalnej platformy informatycznej i nowym centrom realizacji, znajdującymi się w Wielkiej Brytanii, obu Amerykach i krajach Azji Południowo-Wschodniej. Dzisiejszy rynek e-commerce stawia wysokie wymagania sprzedawcom detalicznym w celu zapewnienia terminowych dostaw, bez zwiększania kosztów. Jest to trudne do zrealizowana dla większości sprzedawców, ponieważ często brak im kapitału finansowego lub umiejętności samodzielnego zarządzania wszystkimi aspektami, które są bardzo złożone przy prowadzeniu własnej działalności. Firma DHL zbudowała nową platformę informatyczną, która zapewnia bezproblemowy dostęp do sieci centrów oraz jest ściśle zintegrowana z systemami wysyłkowymi, aby umożliwić klientom spełnienie ich wymagań, dotyczących realizacji zamówienia i wysyłki w znacznie efektywniejszy sposób. Firma DHL inwestuje w platformę, a także w rozbudowę centrów realizacji zamówień na głównych rynkach międzynarodowych, umożliwiając sprzedawcom detalicznym bezpośredni kontakt z konsumentami na całym świecie.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Brak przejazdu „Zakopianką” w Lubniu, objazd przez Mszanę Dolną Od 16 do 25 kwietnia będzie zamknięta DK7 w Lubniu. Związane jest to z pracami prowadzonymi na końcu obecnej drogi ekspresowej S7, niezbędnymi dla kontynuacji budowy dalszego odcinka do Naprawy. Jadąc w kierunku Zakopanego skorzystamy z objazdu: od węzła Lubień na S7 drogą wojewódzką nr 968 w kierunku Mszany Dolnej i dalej DK28 do Skomielnej Białej. W trakcie dziewięciodniowego zamknięcia fragmentu Zakopianki wykonawca na odcinku ok. 130 m usunie nawierzchnię i podbudowę drogi obniżając ją w stosunku do obecnej o 80 cm i położy nową nawierzchnię. Pozwoli to na uzyskanie 4,5 m prześwitu pomiędzy jezdnią i rusztowaniem tzw. bramą budowanego wiaduktu, która umożliwi przejazd DK 7 wszystkim pojazdom. Po odbiorze tymczasowej organizacji ruchu, pomiędzy godz. 8.30 a 9.00, w poniedziałek 16 kwietnia 2018 r. zamknięta zostanie dla ruchu możliwość przejazdu „Zakopianką” w Lubniu. Na odcinku ok. 130 m trzeba usunąć całą nawierzchnię i podbudowę drogi, obniżyć ją w stosunku do obecnej o 80 cm i położyć nawierzchnię. Pozwoli to na uzyskanie takiej wysokości pomiędzy powierzchnią terenu i rusztowaniem tzw. bramą, która umożliwi przejazd DK 7 wszystkim pojazdom, w czasie budowy wiaduktu nad jezdnią. Odległość pomiędzy jezdnią a rusztowaniem budowanego wiaduktu będzie wynosiła 4,5 m.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Działania ITD na forum Komitetu Sterującego ECR w Brukseli 10 kwietnia 2018 r. w Brukseli odbyło się kolejne spotkanie Komitetu Sterującego Euro Contrôle Route (ECR), w którym oprócz przedstawicieli z Polski, udział wzięli reprezentanci Francji, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Bułgarii. Spotkanie miało na celu omówienie dokumentów przygotowanych przez grupę zadaniową ECR Task Force dotyczących przekształcenia ECR w ECR – EUWT. Przedstawiciele poszczególnych państw członkowskich dyskutowali nad ostatecznym kształtem zapisów Konwencji i Statutu ECR EUWT, po uwzględnieniu uwag, które zostały zgłoszone między innymi przez Polskę, Rumunię, Węgry i Wielką Brytanię. Przewodniczący grupy zadaniowej ECR Task Force Frank Schouwaert, zaprezentował wypracowane podczas ostatniego spotkania w Warszawie (4-5 kwietnia br.) dwa nowe dokumenty tj. Strategię rozwoju na okres 5 lat oraz preliminarz finansowy. Delegaci podkreślili, że Strategia przyszłej organizacji jest ważnym dokumentem, który nie tylko pozwoli na pozyskanie nowych członków organizacji, ale również wzmocni i rozszerzy kompetencje, siłę i zakres oddziaływania dotychczasowych członków. Dyskutowano również nad wnioskiem zgłoszonym przez Turcję o przyznanie statusu obserwatora w ECR. Podkreślono, iż organizacja jest otwarta na współpracę w tym zakresie, a wniosek zostanie rozpatrzony po przekształceniu ECR w ECR – EUWT.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Przyjazne miejsce pracy w stylu DHL Express Budki telefoniczne, focus roomy, strefa chillout, multimedialne sale, parking dla rowerów i łazienki z natryskami, to tylko niektóre z rozwiązań zastosowanych w nowych biurach DHL Express w Warszawie i w Łodzi. Uwzględniono w nich różne style pracy i wiele elementów wpływających na wygodę pracowników. Przemyślane i odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, pozwala efektywnie korzystać z zalet open space. Niebanalne pomysły na aranżacje wnętrz, jasne ściany i meble w intensywnych kolorach, a wszystko z myślą o komforcie pracowników. Nowe miejsca pracy są przyjazne i pozytywnie działają na motywację ludzi. Już od samego początku w proces aranżacji biur zaangażowani byli pracownicy. Uczestnicząc w powołanych grupach warsztatowych, wypracowali najbardziej efektywne dla siebie rozwiązania. Najlepsze z nich wdrożono w łódzkim Customer Service i w głównej siedzibie firmy w Warszawie. Przy projektowaniu obu biur postawiono na nowoczesny design, przestronność i jasność oraz przyjazną atmosferę. Zastosowane w nich rozwiązania, podkreślają charakter tych miejsc i współgrają z identyfikacją wizualną firmy.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200

Toyota kolejny rok wspiera zbiórkę pieniędzy dla dzieci z wadą słuchu, biorąc udział w Charytatywnym Bloku Reklamowym Z okazji Polskiego Dnia Radia Toyota wsparła akcję „I Love Radio”, wpłacając 20 tys. zł na kampanię charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci z wadą słuchu. 11 kwietnia stacje radiowe w całym kraju świętowały Polski Dzień Radia. Z tej okazji w ramach akcji „I Love Radio” 164 stacje radiowe w tym samym czasie wyemitowały Charytatywny Blok Reklamowy, który dotarł do 7,5 miliona słuchaczy. Toyota była jedną z 6 firm, które wykupiły 30-sekundową reklamę jako cegiełkę wspierającą akcję. Całkowity dochód zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie, które pomaga przywracać dzieciom słuch. „I Love Radio” to wspólna akcja pięciu największych nadawców radiowych. Charytatywny Blok Reklamowy jest jednym z elementów obchodów Dnia Radia, które obejmują m.in. specjalne edycje audycji poświęcone radiu, konkursy czy sondy uliczne. Organizatorami są Grupa Eurozet, Grupa Radiowa Agory, Grupa RMF, Grupa ZPR Media i Polskie Radio.
Sun, 22 Apr 2018 04:44:33 +0200


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3281495 razy

Osób online: 2


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 1853 | MSN: 16 | Yahoo: 163 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0