OkNews.GzieSzukac.pl Fakty, wydarzenia, opinie, sensacje, plotki.Forumtransportu.pl - Wiadomosci

Najnowsze informacje z działu Wiadomosci

Minister Marek Gróbarczyk: jesteśmy przeciwni zakupowi australijskich fregat, który zablokuje budowę polskich okrętów Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej krytykuje plan zakupu od Australii używanych fregat typu Adelajda dla polskiej marynarki wojennej. – Nie zgadzamy się z tym, aby pozyskiwać stare jednostki australijskie i w ten sposób hamować proces budowy w polskich stoczniach nowych okrętów obronnych typu korweta w ramach programów „Czapla” i „Miecznik” – mówi Marek Gróbarczyk. – My stoimy na niezmiennym i jednoznacznym stanowisku, że okręty wojenne powinny być budowane w Polsce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby polskie stocznie budowały okręty dla polskiej marynarki wojennej – zaznacza minister. Szef resortu gospodarki morskiej podkreśla, że zapowiedzi Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz prezydenta są dla niego niezrozumiałe. – W szczególności zostaną zablokowane programy „Miecznik” i „Czapla”. My chcemy przede wszystkim budować w polskich stoczniach okręty dla polskiej marynarki wojennej. Zgodnie z przyjętym programem elementem odbudowy polskiego przemysłu stoczniowego ma być budowa okrętów dla marynarki wojennej w polskich stoczniach – podkreśla Marek Gróbarczyk.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Solaris będzie zdalnie diagnozować autobusy elektryczne Inżynierowie z Biura Badań i Rozwoju firmy Solaris Bus & Coach opracowali system zdalnej diagnozy autobusów elektrycznych. Nowe rozwiązanie o nazwie eSConnect pozwoli na usprawnienie i wsparcie możliwości diagnostycznych, poprawę możliwości serwisowych oraz umożliwieni analizę specjalistycznych danych gromadzonych przez pojazdy marki Solaris. Autobusy wyposażone w system zdalnej diagnozy pozwolą producentowi na stworzenie bazy rzeczywistych danych eksploatacyjnych umożliwiających udoskonalenie stosowanych rozwiązań. Powstały na potrzeby wsparcia serwisowego system eSConnect może być zamontowany zarówno w każdym nowo produkowanym autobusie elektrycznym, jak i w tych już dostarczonych na rynek. Pierwsi z klientów już zdecydowali się na wdrożenie pilotażowego rozwiązania w swoich flotach autobusowych. Co ważne dla użytkowników pojazdów, mogą oni również korzystać z danych gromadzonych przez system, które pozwolą na optymalne wykorzystanie taboru. System zdalnej diagnozy, oprócz funkcji serwisowych, umożliwi także producentowi, będącemu europejskim liderem w produkcji pojazdów elektrycznych, optymalizację swoich konstrukcji, za które został nagrodzony tytułem miejskiego autobusu roku 2017.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Od radaru przez kamerę po sztuczną inteligencję – rozwiązania cyfrowe Continental podczas IAA CV 2018 Podczas Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze Continental pokaże, w jaki sposób sektor transportu drogowego wkracza w erę nowych technologii, które ratują życie. Firma zaprezentuje m.in. kolejną generację systemu wspomagania skrętu w prawo przeznaczonego dla samochodów ciężarowych. Producent przewiduje, że w ciągu najbliższych kilku lat systemy wspomagania kierowcy staną się jeszcze bardziej skuteczne dzięki zastosowaniu dodatkowych kamer, a w dalszej perspektywie nawet sztucznej inteligencji. Trwają intensywne prace nad nowymi generacjami systemów Continental dla samochodów użytkowych. Obecnie firma oferuje radarowy system wspomagania skrętu w prawo, który jest montowany seryjnie, jako element oryginalnego wyposażenia nowych pojazdów ciężarowych. Następnym krokiem będzie doposażenie systemu w kamery, które będą uzupełnieniem technologii wykorzystującej fale radiowe do lokalizacji obiektów znajdujących się w pobliżu pojazdu. Dlaczego jest to takie ważne? Szczególnie w czasie jazdy w mieście podczas wykonywania manewru skrętu w prawo istnieje ryzyko potrącenia pieszych lub rowerzystów. Pomimo że producenci i użytkownicy ciężarówek nie mają jeszcze obowiązku instalowania specjalnych systemów wspomagających kierowcę podczas wykonywania tego manewru, to cieszą się one coraz większą popularnością.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Grupa ID Logistics podsumowuje 2. kwartał 2018 – dobre tempo rozwoju, wzrost przychodów ID Logistics, jeden z europejskich liderów w logistyce kontraktowej, podsumował działalność w 2. kwartale 2018 roku. W tym okresie przychody firmy wzrosły o 8,3 proc.* do poziomu 353 mln EUR. Grupa ID Logistics podpisała nowe kontrakty i uruchomiła kolejne centra dystrybucyjne, tym samym umacniając swoją pozycję na rynku logistyki kontraktowej. W 1. półroczu 2018 roku przychody osiągnęły poziom 680,4 mln EUR i wzrosły o 6,1 proc.* Grupa ID Logistics odnotowała dobre wyniki w każdym z 17 krajów, w których prowadzi swoją działalność. Największą dynamikę wzrostu osiągnięto we Francji, na macierzystym rynku Grupy. Dzięki pozyskaniu nowych kontraktów w 2. kwartale przychody wyniosły 175,8 mln EUR i wzrosły o 10,3 proc, podczas gdy w 1. kwartale było to 3,1 proc. Z kolei przychody z działalności na rynkach międzynarodowych (poza Francją) zwiększyły się o 6,4 proc.* do 177,5 mln EUR, mimo niekorzystnych wpływów kursów walut szczególnie odczuwanych w Argentynie i Brazylii. Dla porównania, w 1. kwartale przychody Grupy z działalności międzynarodowej wzrosły o 4,5 proc.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Solaris dostarczy 46 autobusów do MPK-Łódź W poniedziałek 13 sierpnia przedstawiciele konsorcjum firm Solaris Bus & Coach oraz ”PEKAO LEASING” Sp. z o.o., podpisali w Łodzi z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym umowę na dostawę 46 autobusów miejskich marki Solaris. Kontrakt zakładający dziesięcioletni najem autobusów wraz z ich serwisowaniem i finansowaniem ma wartość ponad 125 mln złotych. Zgodnie z podpisaną umową, 46 autobusów marki Solaris zostanie dostarczonych do Łodzi w czerwcu przyszłego roku. Będzie to 20 sztuk modelu przegubowego Urbino 18 oraz 26 pojazdów o standardowej długości Urbino 12. Wszystkie autobusy będą w 100% niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację i automaty biletowe. Nowością łódzkich Solarisów będą panele fotowoltaiczne zamontowane na dachach dwudziestu autobusów. Dzięki temu, wytwarzana ze słońca energia elektryczna, będzie redukować zapotrzebowanie na prąd, który standardowo wytwarzany jest w pojeździe z pracy silnika spalinowego. To rozwiązanie sprawi, że silniki Solarisów, spełniające restrykcyjną normę środowiskową Euro VI, będą emitować do atmosfery jeszcze mniej zanieczyszczeń.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Dachser dla Flowey: logistyka na błysk Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, prowadzi dostawy dla Flowey - luksemburskiego producenta środków chemicznych używanych w myjniach samochodowych. Dzięki połączeniu pasji i inteligentnej logistyki, współpraca ta umożliwia sprawny transport towarów, w tym substancji niebezpiecznych, oraz sprzyja dalszej ekspansji firmy. Myjnia przyszłości? W tej branży, podobnie jak w wielu innych, w pierwszej kolejności spogląda się na rozwiązania stosowane w Stanach Zjednoczonych. W końcu kraj ten może się poszczycić obiektami, w których zwykłe mycie staje się niezwykłym doświadczeniem. To tam znajdują się tunele, przypominające scenę z hitowego filmu „Park Jurajski” czy używa się piany do mycia w najróżniejszych kolorach tęczy. Choć w przypadku Europy nie jest jeszcze tak kolorowo, automatyczne myjnie mają tutaj długą historię: w Niemczech technologię polegającą na wykorzystaniu dwóch szczotek działających na torach wokół samochodu opatentowano w 1962 r. Od tamtej pory myjnie samochodowe zaczęły stanowić stały element codziennego życia oraz źródło inspiracji dla wynalazców i przedsiębiorców, takich jak Filippo Florio oraz Simon Weynachter, którzy w 1990 r. założyli firmę Flowey, specjalizującą się w środkach czyszczących używanych w myjniach samochodów osobowych i ciężarówek.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

BM Reflex: Na rynku ropy nerwowo, ale ceny paliw na stacjach stabilne Zmienna sytuacja na rynku ropy o ile wpływa na wahania hurtowych cen paliw to na rynku detalicznym ceny kolejny tydzień z rzędu pozostają na niemal niezmienionym poziomie. Takiej stabilizacji sprzyja fakt, że brak jest wyraźnego kierunku zmian cen ropy naftowej. Mówimy w zasadzie o wahaniach cen ropy Brent w przedziale 72 – 76 USD/bbl. Średnie detaliczne ceny paliw na dzień 9-08-2018 ukształtowały się na następującym poziomie: benzyna bezołowiowa 95 – 5,09 zł/l (bz), benzyna bezołowiowa 98 - 5,38 zł/l (bz), olej napędowy – 5,00 zł/l (-1 gr/l), autogaz – 2,36 zł/l (bz). Na przyszły tydzień prognozy są optymistyczne. Jest szansa na obniżki cen paliw do 2 – 4 groszy na litrze, o ile nie nastąpi gwałtowny wzrost cen w hurcie. Regionalnie nadal najmniej za benzynę bezołowiową 95 płaciliśmy w tym tygodniu w województwie dolnośląskim (średnio 5,03 zł/l), podobnie jak za olej napędowy (średnio 4,94 zł/l). Natomiast najdroższą benzynę i diesla mamy w województwie warmińsko-mazurskim odpowiednio po 5,11 zł/l i 5,06 zł/l. Za autogaz najmniej kierowcy płacą w województwie dolnośląskim średnio po 2,32 zł/l, a najwięcej w lubuskim po 2,43 zł/l.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Mercedes-Benz osiąga rekordową sprzedaż – ponad 1,35 mln samochodów od początku 2018 roku - Sprzedaż jednostkowa Mercedes-Benz w pierwszych siedmiu miesiącach br. wzrosła o 2,3%, do 1 356 350 samochodów osobowych - W lipcu na całym świecie przekazano 167 518 pojazdów (-7,9%) - W ubiegłym miesiącu region Azji i Pacyfiku ustanowił rekord liczby dostarczonych aut osobowych: ponad 73 000 sztuk - Klasa S Limuzyna osiągnęła w lipcu znaczący wzrost sprzedaży (+16,5%, 4906 egzemplarzy) - Nowa rodzina Klasy C: najlepiej sprzedająca się seria modelowa od lipca jest dostępna w europejskich salonach w nowym wydaniu - Mercedes-Benz Polska jest najszybciej rosnącym rynkiem w regionie Europa W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2018 roku Mercedes-Benz sprzedaż już 1 356 350 samochodów – co stanowi 2,3-procentowy wzrost i nowy rekord. Ubiegły miesiąc był drugim najlepszym lipcem w historii marki spod znaku trójramiennej gwiazdy, ze światową sprzedażą 167 518 sztuk, i to pomimo szeregu czynników ograniczających dostępność niektórych modeli. Mercedes-Benz utrzymał pozycję rynkowego lidera w okresie minionych siedmiu miesięcy, osiągając najwyższą liczbę nowych rejestracji, na rynkach Niemiec, Francji, Szwajcarii, Portugalii, USA, Kanady, Korei Południowej, Japonii, Australii i Brazylii.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

DKV rozszerza sieć punktów akceptacji we Włoszech i w Szwajcarii Sieć punktów akceptacji DKV Euro Service powiększyła się o kolejne stacje we Włoszech i w Szwajcarii. We Włoszech klienci DKV mogą już płacić za paliwo za pomocą DKV CARD na 200 dodatkowych stacjach marki Eni. Tamtejsza sieć punktów akceptacji rozszerzyła się tym samym do liczby 7407 stacji benzynowych. W Szwajcarii sieć DKV objęła dodatkowe 175 stacji benzynowych marki TamOil. Klienci DKV mają tu więc do dyspozycji ogółem 521 stacji benzynowych. „Cieszymy się, że z naszymi partnerami Eni i TamOil możemy zaoferować klientom jeszcze większe bezpieczeństwo zaopatrzenia” – powiedział Sven Mehringer, dyrektor ds. paliwa i obsługi pojazdów DKV Euro Service.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Podsumowanie bezpieczeństwa na opolskich drogach Po zajęciu miejsca za kierownicą każdy czuje się jej mistrzem. Weryfikuje te postawy drogowa rzeczywistość, wskazująca, że to człowiek jest źródłem wszelkiego zła. Nie zawsze dopisuje forma psychofizyczna, a dodatkowe ograniczenia powodują inne czynniki. Jakie? Dowiecie się z cyklu „O-Polskie Na Osi” w najnowszym odcinku w „Na Osi”; którego premiera na antenie Motowizji już w sobotę o godz.16:00, a w Tele 5 we wtorek o godz.22:10! Jak zwykle w programie znajdziecie również inne tematy, między innymi: - DAF LF Pure Excellence - Branża paliwowa na targach - Kierowca jeżdżący na co dzień MAN'em - Szeroko otwarta szkoła - Kolejny nowy ślad na Opolszczyźnie - Jak łatwo zrujnować firmę - Skandynawowie zezwalają na wyższą DMC ciężarówek I wiele innych ciekawych tematów. Premiera na antenie Motowizji już w sobotę 11. sierpnia o godzinie 16:00. Pierwsza powtórka w niedzielę 12. sierpnia o godzinie 9:00 również na Motowizji, a kolejna o godzinie 16:35. Premiera na TELE 5 we wtorek 14. sierpnia o godzinie 22:10.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Czy deweloperzy podniosą ceny mieszkań O ile zdrożały mieszkania na rynku deweloperskim? Jakich podwyżek możemy spodziewać się w najbliższym czasie? Jakie czynniki będą miały decydujący wpływ na wzrost cen ofertowych? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl Dariusz Niedośpiał, prezes zarządu LC Corp S.A. O ile w latach 2013-2016 można było mówić o umiarkowanym wzroście cen, o tyle rok 2017 i 2018 jest pod tym względem zupełnie inny. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny mieszkań wzrosły średnio o 10 proc., a w Trójmieście, czy Wrocławiu nawet o 17-18 proc. Zakładamy, że w tym roku będzie podobnie, chodź trudno prognozować, czy podwyżki wyniosą 5, 10, czy 20 proc. Ceny mieszkań w Krakowie czy Warszawie są wciąż o 20 proc. niższe niż 10 lat temu. Przy czym, nastąpił wzrost średniego wynagrodzenia o 70 proc., a inflacja wyniosła około 20 proc. Bez wątpienia sytuacja na rynku nie sprzyja utrzymaniu aktualnych cen mieszkań. Przy dużym popycie, mieszkań na rynku brakuje. Patrząc na obecne tempo sprzedaży i zakres dostępnej oferty, wystarczą dwa kwartały na upłynnienie oferty rynkowej, a w roku 2012 potrzeba było na to średnio 8 kwartałów. Deweloperzy mają trudności z rozpoczęciem nowych projektów, co jest pokłosiem ograniczonej podaży gruntów, jak i przeciągających się procedur administracyjnych. Dodatkowo mamy silny wzrost kosztów budowy, będący efektem wzrostu płac, kosztów materiałów, ale i trudności związanych ze nalezieniem wykonawcy.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Solaris na targach Transexpo 2018: Premiera Solarisa Urbino 12 LE lite hybrid i Urbino w nowym designie XIV edycja Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego Transexpo w Kielcach, która odbędzie się w dniach 23-25 października 2018, będzie miejscem prezentacji trzech pojazdów marki Solaris. Jednym z nich będzie zupełnie nowy produkt w ofercie firmy – Solaris Urbino 12 LE lite hybrid. Kolejne dwa produkty to dobrze już znane konstrukcje na rynku, Solaris Urbino 12 electric oraz Solaris Urbino 12 hybrid. Autobusy zostaną jednak zaprezentowane w nowej odsłonie po motoryzacyjnym „facelifcie”. Solaris Urbino 12 LE lite hybrid „Niskokaloryczna” nazwa pojazdu odnosi się do jego największej zalety, jaką będzie niskie zużycie paliwa, a tym samym mniejsze koszty eksploatacji w porównaniu z analogicznymi konstrukcjami dostępnymi na rynku. Głównym celem przyświecającym inżynierom Biura Badań i Rozwoju firmy Solaris, którzy pracowali nad stworzeniem Urbino lite hybrid, było opracowanie konstrukcji autobusu, który w teście SORT 2 uzyska zużycie paliwa na poziomie poniżej 30 litrów na 100 km. Aby to osiągnąć prace inżynieryjne skupiły się na wielu obszarach. Niewątpliwie jednym z najważniejszych dla osiągnięcia założonego celu, było obniżenie masy pojazdu. Solaris Urbino 12 LE w wersji lite hybrid ma masę własną poniżej 9 ton. Z kolei masa całkowita autobusu z pasażerami wynosi 15 ton.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Kontrabanda przewożona niesprawną ciężarówką 4000 sztuk nielegalnych papierosów przewoził pod maską macedoński kierowca ciężarówki skontrolowany przez lubuską ITD i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dodatkowo, pojazd był w złym stanie technicznym. Oficjalnie macedoński kierowca, zatrzymany do kontroli na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3, przewoził napoje z Kosowa do Szwecji. Kontrola przeprowadzona przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawniła dodatkowy, nielegalny ładunek. Pod maską pojazdu poukrywane były papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kierowca przewoził nielegalnie ok. 4000 sztuk papierosów. Nielegalny przewóz realizowany był niesprawną ciężarówką. W trakcie kontroli stwierdzono szereg poważnych nieprawidłowości: brak wewnętrznej części tarczy hamulcowej w naczepie, popękane tarcze hamulcowe 1 osi ciągnika siodłowego i brak szpilki koła osi pędnej.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Dobre warunki drogowe mogą być niebezpieczne! Często prosimy bliskich, by zachowali szczególną ostrożność w czasie jazdy, kiedy drogi są mokre, jest mglisto, pochmurnie czy deszczowo. Statystki policyjne pokazują jednak, że wbrew powszechnej opinii, najwięcej wypadków drogowych zdarza się w okresach najlepszych warunków atmosferycznych. Dlatego o bezpiecznym i ostrożnym prowadzeniu samochodu powinniśmy przypominać kierowcom przede wszystkim wiosną oraz latem, kiedy ruch na drogach jest duży, warunki do jazdy są idealne, a widoczność doskonała. Wypadki za dnia i przy dobrej pogodzie Według danych statystycznych udostępnionych przez Komendę Główną Policji, w czasie tegorocznej majówki w całym kraju doszło do 567 wypadków, w których śmierć poniosło 49 osób, a 728 osób zostało rannych. Podczas kolejnego długiego weekendu związanego z obchodami Bożego Ciała, który przypadł na przełom maja i czerwca, w 504 wypadkach ucierpiały 622 osoby, a 27 zginęło. Te dane mogą na pierwszy rzut oka szokować – przecież w tym roku mieliśmy rekordowo ciepłą wiosnę, warunki drogowe były bardzo dobre, a widoczność za dnia doskonała. Choć trudno to sobie wyobrazić, ale przy dobrej pogodzie prawdopodobieństwo tego, że dojdzie do niebezpiecznego wypadku jest ponad 20 razy większe niż wtedy, kiedy pada śnieg! Okazuje się, że największe ryzyko jest wtedy, gdy się spieszymy na wymarzony wypoczynek, a warunki do jazdy są doskonałe. To właśnie usypia naszą uwagę!
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Solaris na targach InnoTrans 2018 Tegoroczne premiery targowe Solarisa w Berlinie koncentrują się na pojazdach bezemisyjnych. Piąta z rzędu edycja InnoTrans (18-21 września) z udziałem polskiego producenta jest miejscem premiery trolejbusu Trollino 12 w nowej odsłonie oraz elektrycznego Urbino 12 z najnowszymi rozwiązaniami w segmencie elektromobilności. Oba pojazdy wystawione zostaną na terenie zewnętrznym w Sommergarten Bus Display, natomiast na swoje stoisko Solaris zaprasza do CityCube (Hala A, numer stoiska 304). Od niemal dwudziestu lat Solaris oferuje swoim klientom ciche i ekologicznej trolejbusy. W tym czasie polski producent wyrósł na największego ich dostawcę w Unii Europejskiej. Na targach InnoTrans 2018 swoją premierę świętuje Solaris Trollino 12 w nowej odsłonie. W Berlinie przedstawiony zostanie nowy Solaris Trollino 12 zamówiony przez Urząd Miasta Gdynia. Jednocześnie polski producent przybliży swoją najnowszą ofertę wokół trolejbusów: 12-metrowe Trollino 12, przegubowe Trollino 18 oraz dwuprzegubowe Trollino 24; jak również stosowane w nich napędy, opcjonalne systemy magazynowania i ładowania energii. Solaris swój pierwszy trolejbus zaprezentował w 2001 roku. Od tego momentu do klientów w szesnastu państwach dostarczono ponad 1200 pojazdów tego typu. Trolejbusy Solarisa można spotkać w niemal 50 miastach całej Europy, m.in. w Bolonii, Budapeszcie, Esslingen, Gdyni, Ostrawie, Pilźnie, Rydze, Rzymie, Salzburgu, Sofii, Tallinie, Tychach czy Wilnie.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Opłakany stan techniczny, ładunek bez zabezpieczenia. Zakaz dalszej jazdy Warmińsko-mazurscy inspektorzy ITD nie dopuścili do dalszej jazdy pojazdu zatrzymanego do kontroli w Olsztynie. Pojazd był w fatalnym stanie technicznym, a przewożony ładunek nie został zabezpieczony. Lista naruszeń wykrytych w pojeździe zatrzymanym do kontroli na ul. Leonharda w Olsztynie jest bardzo długa. To m.in. różna rzeźba bieżnika opon na osi kierowanej i pęknięta w polu widzenia kierowcy szyba czołowa. Pojazd miał niesprawny sygnał dźwiękowy, uszkodzony amortyzator na osi kierowanej i niekompletny układ wydechowy spalin. Kontrolujący stwierdzili też wycieki płynów eksploatacyjnych. Ładunek, który był przewożony w „dostawczaku", nie został właściwie zabezpieczony. Tak duża liczba wad dyskwalifikowała pojazd. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny i zakazali dalszej jazdy. Kierowca był jednocześnie właścicielem pojazdu. Za tak fatalny stan techniczny mężczyzna został ukarany mandatem karnym.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Pięć Umów Najmu w Prologis Park Prague-Rudna Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dziś o podpisaniu z pięcioma klientami umów najmu o łącznej powierzchni ponad 17 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Prague-Rudna. Transakcje obejmują: 8 224 metrów kwadratowych – przedłużenie umowy najmu w Budynku 3 z Albatros Media, największą grupą wydawniczą w Czechach; 5 792 metrów kwadratowych – przedłużenie umowy najmu w Budynku 9 z CZC.cz, sklepem internetowym ze sprzętem komputerowym i elektronicznym, będącym częścią grupy E-commerce Holding, która przejęła powierzchnię od Digital Engines, spółki należącej do wiodącej czeskiej grupy e-commerce; 1 863 metrów kwadratowych – przedłużenie umowy najmu w Budynku 1 z czeskim producentem wyrobów pirotechnicznych; 1 321 metrów kwadratowych – umowa najmu z nowym klientem, Döllken Profiles, niemieckim dostawcą listew i profili podłogowych; 235 metrów kwadratowych – umowa najmu powierzchni biurowych z JC Print, dostawcą materiałów drukowanych i usług powiązanych. „Różnorodność klientów, którzy ostatnio podpisali umowy najmu w Prologis Park Prague-Rudna, jest potwierdzeniem obszarów kompetencji naszej firmy.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Ekol Polska rozszerza współpracę z Regatta Ltd. Wczesną wiosną tego roku firma Ekol Logistics wdrożyła kolejne rozwiązania intermodalne - m.in. uruchomiła nowy pociąg między Sète we Francji, a Zeebrugge w Belgii. Dodała również do floty 6-ty własny statek typu Ro-Ro, zwiększając tym samym częstotliwość połączeń morskich między Turcją, a Hiszpanią, jednocześnie dodając do tej trasy miejscowość Lavrio (koło Aten). Równolegle Ekol rozwija współpracę z klientami, rozszerzając zakres oferowanych usług. „Od października poznański oddział Ekol Polska zwiększy swoją powierzchnię magazynową do 10.000 m2. Jest to konieczne, ponieważ wchodzimy w drugą fazę współpracy z Regattą – marką z Wielkiej Brytanii, sprzedającą nie tylko odzież outdoorową, ale również sprzęt turystyczny.”– mówi Arkadiusz Jastrzębski, Country Manager, Ekol Polska. To drugi etap współpracy między Ekol, a Regattą. W pierwszym, który rozpoczął się w styczniu 2018 Ekol obsługuje około 650.000 szt. z niemal 4000 jednostek SKU składowanych na ponad 2.000 m2 w magazynie wysokiego składowania. Na tym etapie Ekol wysyła przesyłki do klientów w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. „W drugiej fazie przedsięwzięcia będziemy przygotowywać i wysyłać przesyłki do niemal wszystkich krajów w Europie.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Kuehne + Nagel wzmacnia swoją globalną pozycję lidera w logistyce produktów świeżych - Przejęcie działalności związanej z logistyką produktów świeżych firmy Panatlantic Logistics S.A. w Ekwadorze - Rynkowy lider specjalizujący się w transporcie lotniczym kwiatów oraz owoców - Łączna wartość eksportu liczy 32.000 ton rocznie Kuehne + Nagel poinformowało o pomyślnym przejęciu działalności firmy Panatlantic Logistics S.A. w Ekwadorze. Firma jest jednym z liderów rynkowych w państwie w ramach transportu lotniczego produktów świeżych. To przejęcie pozwoli Kuehne + Nagel na wzmocnienie swojej pozycji na rynku eksportowym do Stanów Zjednoczonych, Europy i regionu Azji. „Logistyka towarów nietrwałych jest silnym motorem rozwoju dla Kuehne + Nagel. Po integracji dwóch liderów rynkowych w 2017 roku, przejęcie działalności logistycznej dla produktów świeżych firmy Panatlantic Logistics S.A. stanowi kolejny, ważny krok w realizacji naszej globalnej strategii. Nasz produkt KN FreshChain oferuje skalowalne rozwiązania oraz najwyższe standardy transportu produktów wrażliwych na temperaturę. Przejmując firmę Panatlantics Logistics dalej wzmacniamy oraz rozwijamy naszą sieć dla świeżych produktów – największą w branży logistycznej dla towarów nietrwałych – łączącą państwa, będące głównymi producentami - z największymi rynkami zbytu.” - powiedział Yngve Ruud, członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za transport lotniczy.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

S61 na Warmii i Mazurach z kompletem umów Wczoraj podpisana została umowa na projekt i budowę ostatniego z warmińsko-mazurskich odcinków drogi ekspresowej S61. Wykonawcą ok. 23-kilometrowego fragmentu trasy od Szczuczyna do węzła Ełk Południe będzie konsorcjum firm: Porr, Porr Bau oraz UNIBEP. Wartość zadania wynosi ok. 699,5 mln zł. Planowany czas realizacji to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (15.12 – 15.03). Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, odc. Szczuczyn – Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility - CEF). Inwestycja będzie polegała na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S61 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Połączenie z siecią dróg lokalnych będzie możliwe poprzez węzły drogowe: Guty, w gminie Szczuczyn, Ełk Południe, w gminie Ełk w pobliżu msc. Nowa Wieś Ełcka. Via Baltica na Warmii i Mazurach… Odcinek, na budowę którego została właśnie podpisana umowa jest jednym z trzech fragmentów drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Raczki, będącej częścią europejskiej trasy Via Baltica, realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Inwestycja została podzielona na trzy odcinki realizacyjne:
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Dachser stawia na dalszy rozwój w Indiach Dachser, globalny operator logistyczny, podążając za silnym wzrostem gospodarki w regionie Azji i Pacyfiku, kontynuuje rozwój swojej sieci w Indiach. Nowy oddział w mieście Gurugram, prężnym ośrodku biznesowym, położonym w północnej części kraju, ma zapewnić jeszcze lepszą współpracę firmy z klientami. Dachser otworzył oddział w dynamicznie rosnącym centrum finansowo-przemysłowym w Indiach, aby umożliwić dostęp do swoich usług szerszej bazie klientów. Nowy obiekt wpłynął także na zwiększenie przestrzeni ładunkowej operatora. - Nasze nieustanne starania i zaangażowanie związane z zapewnieniem rozwiązań inteligentnej logistyki dla wszystkich naszych klientów przyczyniły się do dalszego wzrostu firmy, co wpłynęło też na konieczność przeniesienia się do nowego obiektu w północnych Indiach - mówi Huned Gandhi, Dyrektor Zarządzający Dachser Air & Sea Logistics w Indiach. Miasto Gurugram to logiczny wybór dla Dachser. W ostatnim czasie obszar ten podlegał dynamicznej urbanizacji - Gurugram zajmuje trzecie miejsce w Indiach pod względem wysokości dochodów na osobę. Jako satelickie miasto Delhi, położone na północy kraju, stanowi także lokalizację dla ponad 250 firm z listy największych przedsiębiorstw z listy Fortune 500.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Kristiansand jeździ na prąd W lipcu Solaris dostarczył kolejne autobusy do Norwegii. Zakończyły się odbiory pięciu Solarisów Urbino 12 electric dla przewoźnika Boreal Buss AS z Kristiansand. Jest to drugie po Oslo norweskie miasto stawiające na polskie bezemisyjne pojazdy. Zrealizowany kontrakt ma wartość 3 mln euro. Solaris zakończył w lipcu swój drugi projekt obejmujący dostawy autobusów elektrycznych na rynek norweski. Pięć dwunastometrowych pojazdów zasiliło flotę przewoźnika w mieście Kristiansand i już wozi pasażerów na linii numer 10. – Bardzo cieszymy się z dostawy naszych autobusów do stolicy południowej Norwegii. Chcemy być wiodącym dostawcą pojazdów bezemisyjnych także w Norwegii i to nam się udaje. Dzięki współpracy z naszym nowym klientem, firmą Boreal Buss AS, mogliśmy dostarczyć kolejne Urbino electric – mówi Sverre Skaar, Dyrektor Zarządzający Solaris Norge AS. – Widok naszych autobusów elektrycznych w tym pięknym mieście najzwyczajniej napawa mnie dumą – dodaje. Dwunastometrowe Urbino electric dla Kristiansand napędzane są dwoma silnikami trakcyjnymi (o mocy 125 kW każdy) zintegrowanymi z elektryczną osią napędową. Energia magazynowana jest w bateriach Solaris High Power o pojemności 145 kWh.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Kabiny Scania w ćwiczeniach służb ratowniczych Kiedy w wypadku bierze udział pojazd do ciężkiego transportu, na akcje posyła się najbardziej doświadczony zespół ratowniczy. Od 2010 roku Straż Pożarna z Ålesund w Norwegii szkoli swoje brygady w zakresie usuwania skutków wypadków z udziałem pojazdów do ciężkiego transportu. Przez ostatnie pół roku kursanci trenowali z wykorzystaniem prototypów kabin Scania. – Wszystko zaczęło się w 2010 roku kiedy czworo z nas, należących do Straży Pożarnej w Ålesund, pojechało na szkolenie do Szwecji. Szkolenie dotyczyło ratownictwa w zdarzeniach z udziałem pojazdów do ciężkiego transportu – komentuje Geir Egil Haug, strażak ze Straży Pożarnej w Ålesund. Geir Egil Haug jest koordynatorem szkolenia z ratownictwa w zdarzeniach z udziałem pojazdów do ciężkiego transportu w Straży Pożarnej z Ålesund. Pełni też kluczową funkcję w kontaktach z krajowym zespołem treningowym dedykowanym do działań ratowniczych w zdarzeniach z udziałem pojazdów do ciężkiego transportu.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

BM Reflex: Na stacjach stabilnie, ale ceny benzyny mogą wzrosnąć Na stacjach paliw drugi tydzień z rzędu sytuacja pozostawała stabilna, a brak wyraźnego kierunku zmian cen paliw jest przede wszystkim efektem naprzemiennych podwyżek i obniżek w hurcie. Średnie detaliczne ceny paliw na dzień 2-08-2018 ukształtowały się na następującym poziomie: benzyna bezołowiowa 95 – 5,09 zł/l (+1 gr/l), benzyna bezołowiowa 98 - 5,38 zł/l (0 gr/l), olej napędowy – 5,01 zł/l (0 gr/l), autogaz – 2,36 zł/l (-1 gr/l). O ile w przypadku oleju napędowego w nadchodzącym tygodniu będzie szansa na lekkie korekty cen w dół – średnio do 2 -3 gr/l, to już ceny benzyny mogą wzrosnąć do 3 – 5 groszy na litrze. W przypadku autogazu w końcu wyhamowały podwyżki, a na części ceny LPG nieznacznie spadły. Wciąż obserwujemy duże różnice w cenach między poszczególnymi stacjami. Przed wyjazdem w dalszą podróż warto zwracać uwagę gdzie tankujemy i tankować na stacjach, które znamy. To często, choć nie zawsze, pozwoli nam uniknąć zaskoczenia wysokimi cenami zwłaszcza przy autostradach czy w miejscowościach turystycznych.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Rozpoczyna się budowa parkingu buforowego w Porcie Gdańsk Już niedługo u zbiegu ulic Śnieżnej i Handlowej powstanie parking dla samochodów ciężarowych. Inwestycja spowoduje poprawę płynności i lepszą koordynację ruchu w Porcie. Długo wyczekiwany przez kierowców ciężarówek oraz spedytorów parking buforowy w Porcie Gdańsk otrzymał właśnie pozwolenie na budowę. To pierwszy parking na terenie Portu przeznaczony wyłącznie do użytku dla ciężarówek. Będzie zlokalizowany blisko terminali zbożowych, co ułatwi pracę zarówno kierowcom dostarczającym i wywożącym ładunki z Portu, jak i pracownikom samych terminali. - Budowa parkingu pozwoli na lepszą kontrolę ruchu oraz oszczędność czasu spedytorów i gestorów ładunków. Zyskamy możliwość realnego zarządzania ruchem kołowym na terenie Portu Wewnętrznego. Rozwiąże się także problem korków na ul. Marynarki Polskiej – mówi Marcin Osowski, Wiceprezes ZMPG ds. Infrastruktury. Realizacja inwestycji odbywa się w trybie zaprojektuj-zbuduj, co oznacza, że wykonawca – firma MTM – odpowiada za kompleksową realizację prac.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Modernizacja dróg na polsko-słowackim pograniczu – kolejna umowa podpisana 3 sierpnia br. w Rzeszowie wiceminister Adam Hamryszczak podpisał umowę o dofinansowanie projektu drogowego współfinansowanego ze środków programu Polska-Słowacja. Będzie to już dwunasty projekt drogowy realizowany na polsko-słowackim pograniczu. Celem projektu pn. „Poprawa połączeń komunikacyjnych powiatów jasielskiego, bardejowskiego i świdnickiego z korytarzami TEN-T” jest polepszenie warunków podróżowania na obszarze pogranicza oraz usprawnienie połączeń między lokalną i regionalną siecią transportową a siecią transeuropejską. Projekt będzie realizowany w polsko-słowackim partnerstwie stworzonym przez województwo podkarpackie oraz kraj preszowski. "Inwestycja w infrastrukturę drogową przygranicznych terenów górskich jest kluczowa dla mobilności ich mieszkańców i wzrostu turystycznego znaczenia regionu. Inwestycja ta daje też dodatkowy impuls do rozwoju współpracy między mieszkańcami całego Podkarpacia i Kraju Preszowskiego, tj. regionów, które po obu stronach granicy oferują nieprzebrane bogactwo przyrodnicze i kulturowe" - powiedział wiceminister Hamryszczak.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Jechał na… trzech kartach. Prawie 20 naruszeń norm Swoją, ale też dwoma cudzymi kartami kierowcy posługiwał się kierujący ciężarówką zatrzymany do kontroli przez lubuską ITD. Mężczyzna dopuścił się aż 19 naruszeń norm czasu pracy. Kierowca zatrzymany do kontroli w Nowinach Wielkich przez lubuskich inspektorów ITD przewoził artykuły spożywcze z Gliwic przez Kostrzyn nad Odrą do Gorzowa Wielkopolskiego. Przeprowadzający kontrolę ustalili, że szofer posługiwał się nie tylko swoją kartą kierowcy, ale też dwoma innymi kartami, należącymi do innych kierujących. Kierowca rażąco naruszył normy czasu pracy. W niektórych przypadkach inspektorzy stwierdzili, że odpoczynek dobowy kierowcy wynosił zaledwie 3 godziny i 3 minuty, natomiast jazda dzienna aż 15 godzin i 28 minut. Łącznie podczas kontroli stwierdzono aż 19 naruszeń norm w zakresie czasu jazdy, przerw i odpoczynków kierowcy. Mężczyzna dostał w sumie pięć mandatów na łączną kwotę 9900 złotych. Kierowca przyjął wszystkie mandaty, przyznając się do popełnionych wykroczeń.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Opoltrans dla całej rodziny Opoltrans każdy zna od strony szerokiego asortymentu części i akcesoriów motoryzacyjnych. Ale czasami poszczególne oddziały zmieniają się w miejsce rodzinnego świętowania i pikniku na świeżym powietrzu. Udowodnimy to już w najbliższym odcinku „Na Osi”, w którym relacja z pikniku w Siedlcach. Premiera na antenie Motowizji w najbliższą sobotę 4. sierpnia o godz.16:00, a w Tele 5 we wtorek 7. sierpnia o godz.22:10! Jak zwykle w programie znajdziecie również inne tematy, między innymi: – Berlińskie spotkanie z MAN’em – Od czego zależy droga hamowania Reportaż PKS Śrem. – Świętujących PEKAES’iarzy – Wystawa pojazdów bez silnika – Rynek usług kurierskich – Nagranie jako dowód w sądzie – Jubileusz 35-lecia DRABPOL’u i wiele innych interesujących tematów.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Kuehne + Nagel w Malezji Kuehne + Nagel wybrany przez PETRONAS na partnera logistycznego Trzy letni kontrakt na zintegrowane zarządzanie łańcuchem dostaw zarządcy Malezyjskich zasobów naftowych • Kuehne + Nagel wybrane jako kompleksowy partner logistyczny dzięki globalnemu zasięgowi i pełnemu zakresowi oferowanych usług logistycznych oraz zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym • Wzmocnienie globalnej sieci logistycznej Kuehne + Nagel dla ropy i gazu Kuehne + Nagel zdobył trzy letni kontrakt z wiodącym, państwowym koncernem ropy naftowej i gazu ziemnego w Malezji, który operuje w ponad 50 państwach na całym świecie – Petroliam Nasional Berhad (PETRONAS). 13 Lipca podpisano w Kuala Lumpur w Malezji kontrakt, który został zdobyty w drodze przetargu. W ramach umowy, Kuehne + Nagel przejmie obowiązki nad w pełni zintegrowanym łańcuchem dostaw dla firmy wyróżnianej w ramach FORTUNE Global 500®. Malezja jest trzecim największym na świecie eksporterem ciekłego gazu ziemnego oraz drugim największym w regionie południowo-wschodniej Azji producentem ropy naftowej i gazu ziemnego. Obsługa PETRONAS przez Kuehne + Nagel obejmuje usługi spedycyjne, zarządzanie logistyką oraz zewnętrzne i wewnętrzne operacje magazynowe.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200

Targi TAROPAK 2018 coraz bliżej! Rozpoczynamy odliczanie do największych, najbardziej spektakularnych i niewątpliwie cieszących się ogromną popularnością Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, które rozpoczną się 1 października 2018 roku. Od wielkiego święta branży opakowaniowej dzielą nas dwa miesiące. Lista wystawców wypełnia się, precyzuje się również bogaty program wydarzeń towarzyszących. CO? GDZIE? KIEDY? Odbywające się w cyklu dwuletnim Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania stanowią najpotężniejszą tego typu imprezę w Europie Środkowo-Wschodniej, skupiając liderów branży, czołowych dostawców najnowocześniejszych rozwiązań i technologii. Tegoroczna edycja TAROPAKU odbędzie się w dniach 1 - 4 października i ekspozycje blisko 500 wystawców rozmieszczone zostaną w nowych pawilonach. WIEDZA I DOŚWIADCZENIE! Targi to nie tylko rozmowy biznesowe, nawiązywanie trwałych kontaktów czy poznawanie trendów i nowości rynkowych. Jest to również doskonały czas i miejsce do poszerzania wiedzy, czy poznawania nowych uregulowań prawnych. Nie inaczej będzie i w tym roku! Dnia 2 października, odbędzie się czwarta edycja Kongresu Przemysłu Opakowań.
Thu, 16 Aug 2018 14:02:55 +0200


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3359915 razy

Osób online: 2


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 1932 | MSN: 16 | Yahoo: 163 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0