Forumtransportu.pl - Wiadomosci

Najnowsze informacje z działu Wiadomosci

Miał 11 minut przerwy na prawie 13 godzin jazdy! Kolejny kierowca ciężarówki prowadził zdecydowanie za długo pojazd, bez wymaganej przerwy na odpoczynek. W konsekwencji, za stwierdzone naruszenia, został ukarany grzywną i wszczęto postępowanie administracyjne. Inspektorzy transportu drogowego z WITD w Olsztynie zatrzymali w piątek, 23 czerwca na drodze krajowej nr 16 w Ełku pojazd ciężarowy, należący do litewskiego przewoźnika. Jak się okazało wykonywał on międzynarodowy transport piwa z Niemiec na Litwę. Analiza danych cyfrowych z karty kierowcy i z tachografu cyfrowego wykazała, że od godziny 21:06 dn. 22.06.2017 r. do godziny 10:08 dn. 23.06.2017 r. tj. do momentu zatrzymania do kontroli, kierowca prowadził pojazd bez prawidłowej przerwy. Łącznie kierowca prowadził pojazd 12 godzin i 44 minuty. Najdłuższa i jedyna przerwa w tym okresie wyniosła 11 minut i była przeznaczona na posiłek. Ponadto kierowca przekroczył dzienny okres prowadzenia pojazdu o 2 godz. i 44 minuty oraz skrócił kolejny okres odpoczynku.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

5 najpopularniejszych hybryd w USA Samochody hybrydowe to przystępny cenowo sposób na ograniczanie zużycia paliwa i emisji spalin. Na amerykańskim rynku samochody hybrydowe są już stałym elementem krajobrazu, do którego kierowcy zdążyli się przyzwyczaić. Znacznie większe emocje budzą hybrydy plug-in, czyli ładowane z gniazdka. Jeśli jednak spojrzeć na wyniki sprzedaży, okazuje się, że hybrydy, które wymagają wyłącznie tankowania benzyny, stanowią nadal znaczącą większość na rynku aut ekologicznych. W Stanach Zjednoczonych dostępnych jest ponad 40 aut hybrydowych, ale kupujących interesuje głównie jedna czwarta modeli oferowanych przez producentów. Oto 5 samochodów hybrydowych, które uzyskały najlepsze wyniki w okresie od stycznia do maja 2017 roku. Miejsce 1. Toyota Prius – 27 635 egzemplarzy Toyota Prius to samochód segmentu D z nadwoziem liftback. Model jest sprzedawany od 1997 roku – był to pierwszy seryjny samochód hybrydowy na rynku. W 2016 roku zadebiutowała jego czwarta generacja, zbudowana na nowej platformie TNGA. Nowy Prius ma najniższe zużycie paliwa w segmencie aut średniej wielkości i jedno z najniższych na rynku – zarówno w mieście jak i poza nim spala 3,3 l/100 km według europejskich standardów pomiaru.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Arthrex stawia na Astrum Business Park Arthrex Polska - polski oddział globalnego producenta sprzętu i implantów ortopedycznych - przenosi się do Astrum Business Park na warszawskich Włochach. Firma wynajęła nowoczesne biuro o powierzchni 540 mkw. i magazyn wielkości 135 mkw., a do nowej siedziby wprowadzi się w lipcu 2017 r. Eksperci z JLL reprezentowali Arthrex w procesie poszukiwania nowej lokalizacji. „Poszukiwaliśmy nowoczesnego i przestronnego biura, w którym nasza firma mogłaby się dalej rozwijać, a także odpowiedniej powierzchni magazynowej, koniecznej z uwagi na specyfikę naszej działalności. Astrum Business Park spełnia te wymagania, ponadto położony jest bezpośrednio przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Łopuszańskiej oraz blisko stacji WKD Raków, co stanowi dodatkowe atuty nowej siedziby”, informuje Robert Wiśniewski, General Manager z firmy Arthrex Polska Sp. z o.o. „Cieszymy się z możliwości doradzania firmie Arthrex w momencie jej dynamicznego wzrostu. Lokalizacja, standard oraz udogodnienia w obiekcie czynią Astrum Business Park dobrym adresem biurowym dla firmy rozwijającej swoje struktury i biznes na polskim rynku”, dodaje Adam Bechciński, Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy w JLL. Astrum Business Park oferuje ponad 22 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a docelowo z drugim etapem - łącznie ponad 30 000 mkw.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

DHL Global Forwarding od lat z Polską Akcją Humanitarną – debata na temat rozwiązywania problemu niedożywienia dzieci w Polsce. 22 czerwca br. w Warszawie odbyła się pierwsza debata na temat problemu ubóstwa i niedożywienia dzieci w Polsce, a także roli współdziałania organizacji pozarządowych z biznesem w celu jego rozwiązywania. W spotkaniu wzięli udział: Janina Ochojska, prezes zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej, Magdalena Szymczak, koordynatorka ogólnopolskiego programu dożywiania dzieci Pajacyk, realizowanego przez PAH; Marta Chomaniuk, zastępczyni dyrektora Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia ELEOS diecezji białostocko –gdańskiej, Krzysztof Bielica, prezes zarządu DHL Global Forwarding oraz Michał Kopcewicz, dyrektor zarządzający NCAB Group Polska, a także przedstawiciele mediów. Jak podkreśliła Janina Ochojska, wiele w Polsce zmienia się pod względem dożywiania dzieci – państwo prowadzi różne działania (np. 500+), odnotowywany jest wzrost gospodarczy i bogacenie się polskiego społeczeństwa. Jednak pewien poziom wykluczenia pozostaje. Wg szacunków PAH, niemal milion dzieci w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie. Największym problem nie jest jednak bieda, a niewydolność opiekuńczo wychowawcza, gdyż w takich przypadkach pomoc finansowa ze strony państwa nie rozwiązuje kwestii niedożywienia dzieci.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Bosch wprowadza w kolejowym transporcie towarów seryjne rozwiązania oparte na łączności sieciowej Najinteligentniejsze na świecie pociągi towarowe jeżdżą w Szwajcarii • Bosch dostarcza system łączności sieciowej dla floty pociągów towarowych SBB Cargo • Inteligentne wagony towarowe wiedzą, gdzie się znajdują, a także znają swój stan i obciążenie oraz monitorują elementy o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa • Połączony z siecią transport towarów jest warunkiem sprawnych procesów logistycznych • Następny etap: wspomagane przetaczanie Już niedługo szwajcarski przewoźnik kolejowy SBB Cargo będzie miał prawdopodobnie najinteligentniejsze wagony na świecie dzięki systemowi łączności sieciowej Bosch. Po półtora roku testów i pokonaniu przez pociągi ponad dziesięciu milionów kilometrów, system wchodzi do produkcji seryjnej. Pod koniec 2018 roku w Europie będzie jeździć w sumie 2000 inteligentnych wagonów SBB Cargo wyposażonych w czujniki, oprogramowanie i usługi Bosch. „Technika Bosch sprawia, że wagony poruszają się nie tylko na szynach, ale również za pośrednictwem internetu. Inteligentne monitorowanie wagonów i ładunku pozwala na przejrzystość i efektywniejsze procesy logistyczne" – mówi dr Frank Schmidt,
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową – wynika z FedEx SME Export Report Ponad 80% badanych przedsiębiorców przyznało, że pomoc operatorów logistycznych jest dla ich działalności eksportowej oraz ekspansji na nowe rynki ważna lub kluczowa Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express, spółkę zależną FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największą na świecie firmę świadcząca usługi przewozów ekspresowych, pokazują, że polskie małe i średnie przedsiębiorstwa rozwijają swoją działalność na nowych rynkach przy wsparciu firm logistycznych. Aż 95% z nich eksportuje swoje towary do innych krajów europejskich. Polskie MŚP z optymizmem zapatrują się na przyszłość, głównie dzięki rosnącemu rynkowi e-commerce – prawie 80% z nich już teraz uzyskuje przychody z tego segmentu. Raport pokazuje również, w jaki sposób firmy transportowe pomagają małym i średnim przedsiębiorstwom wdrażać praktyki zrównoważonego rozwoju oraz pokonywać przeszkody administracyjne. Badanie FedEx SME Export Report zostało przeprowadzone przez firmę Harris Interactive na zlecenie FedEx Express. „FedEx SME Export Report jasno pokazuje optymistyczne nastroje panujące wśród polskich firm z sektora MŚP – jedna trzecia badanych spodziewa się zwiększenia swoich przychodów z eksportu w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Nowoczesna siedziba policji w Gdańsku ukończona! Mostostal Warszawa zakończył budowę nowego budynku Komisariatu Policji w Gdańsku. Do nowo wybudowanego obiektu, który mieści się u zbiegu ul. Wiesława i Zabłotnej, zostaną przeniesione jednostki policyjne z trzech komisariatów. Policjanci będą mieli do dyspozycji nowoczesne i funkcjonalne wnętrza biurowe wraz z zapleczem garażowym. Wartość inwestycji wyniosła blisko 26 milionów zł. Inwestycję na zlecenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zrealizował Oddział Północny Mostostal Warszawa pod kierownictwem Dyrektora Macieja Sasaka. Nowy kompleks biurowy tworzł dwa budynki, które zajmują teren o powierzchni 7 tys. m2. Część główna komisariatu to obiekt o czterech kondygnacjach w tym trzech nadziemnych. Z uwagi na skomplikowane warunki gruntowe oraz wysoki poziom wód gruntowych, budynek posadowiony został na palach i kolumnach żelbetowych. Kondygnacja podziemna wykonana została w całości w technologii białej wanny. Budynek wyposażony jest system audiowizualny, videokonferencyjny i monitoringu miejskiego. Docelowo będzie w nim pracować ok. 250 osób. Tuż za nim znajduje się budynek garażowy, który pomieści samochody ciężarowe czy łodzie policyjne. Zasadnicze roboty budowlane poprzedziło przygotowanie projektu wykonawczego, na co Mostostal Warszawa miał cztery miesiące od momentu zawarcia umowy. – Projekt techniczny budynku uwzględniał elementy konstrukcyjno-budowlane, maszt podawczy, elewacje strukturalne. Przewidywał także architektoniczne wykończenie wnętrz części wspólnych budynku, a więc aranżacje holu głównego, korytarzy czy sali konferencyjnej.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Enea na dłużej w Skalar Office Center Enea – polskie przedsiębiorstwo branży elektroenergetycznej – przedłużyła umowę najmu oraz powiększyła zajmowane w Poznaniu biuro o ponad 1 000 m kw. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała w transakcji wynajmującego i inwestora obiektu – firmę Górecka Projekt Sp. z o.o. Enea to jeden z liderów rynku energetycznego, należący do grona największych polskich przedsiębiorstw. Głównymi obszarami działań firmy są sprzedaż, dystrybucja i produkcja energii elektrycznej. Grupa dostarcza prąd do gospodarstw domowych w północno-zachodniej części Polski i sprzedaje energię elektryczną na terenie całego kraju. Posiada ponad 2,5 mln klientów i zatrudnia około 15 tys. pracowników - Decyzja o przedłużeniu umowy w Skalar Office Center była podyktowana bardzo dobrymi warunkami najmu oraz dotychczasową współpracą z właścicielem budynku. Ponadto, dzięki harmonijnemu rozwojowi mogliśmy powiększyć biuro o kolejne ponad tysiąc m kw., które pozwoli na jeszcze lepszą organizację naszej pracy – mówi Michał Oliwa, Kierownik Biura Administracji w Departamencie Zarządzania Operacyjnego w Enea S.A.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Gaspol planuje rozwój w nowych segmentach, w tym w fotowoltaice Gaspol opiera się na trzech filarach w działalności biznesowej od wielu lat. Pierwszym segmentem jest gaz w butlach przeznaczony do celów komunalnych. Firma sprzedaje także gaz do celów grzewczych w zbiornikach przydomowych i przemysłowych. Ostatni obszar stanowi gaz do napędów samochodowych, tzw. autogaz. – Od pewnego czasu spółka wchodzi także w nowe segmenty – powiedział serwisowi eNewsroom Sylwester Śmigiel, prezes Gaspol Energy– Jest to gaz ziemny sprzedawany na podstawie TPA, energia elektryczna oraz rozwiązania związane z odnawialnymi źródłami energii. Należą do nich pompy ciepła, solary fotowoltaiczne, termalne, stosowane często w układach hybrydowych do rozwiązań tradycyjnych z gazem płynnym. Wszystkie te obszary są istotne, jednak niektóre – jak gaz w butlach – w skali kraju kurczą się. Przyszłościowym i rozwijających się segmentem jest gaz do celów grzewczych w zbiornikach. Po kilku latach spadku, zanotowano także wzrost sprzedaży autogazu. Według przewidywań taka tendencja utrzyma się przez kolejne kilka lat. Z żadnego z powyższych filarów Gaspol nie zamierza rezygnować. Planuje także rozwój w zakresie gazu ziemnego, energii elektrycznej oraz LNG. W ostatnim obszarze działa już od czterech lat – wskazał Śmigiel.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Webasto najlepszą marką w kategorii „Klimatyzacja i ogrzewanie dla pojazdów użytkowych” Nagroda czytelników publikacji wydawnictwa ETM potwierdzeniem jakości produktów Webasto Czytelnicy magazynów lastauto omnibus, trans aktuell, Fernfahrer i eurotransport.de, wiodących specjalistycznych publikacji w niemieckiej branży pojazdów użytkowych, wybrali Webasto najlepszą marką roku. Producent szyberdachów i dachów składanych oraz systemów klimatyzacyjno-grzewczych otrzymał nagrodę wydawnictwa ETM w kategorii „Klimatyzacja i ogrzewanie dla pojazdów użytkowych” już po raz dwunasty. Będący profesjonalistami czytelnicy przyznali Webasto około 60 procent głosów, potwierdzając wysoką funkcjonalność i jakość produktów firmy. „Jesteśmy ogromnie szczęśliwi z powodu okazanego nam zaufania” – mówi Philip van Ast, odpowiedzialny za sprzedaż systemów HVAC Webasto na rynku wtórnym.– „To dla nas motywacja do dalszego rozwoju i podtrzymywania tego zaufania poprzez codzienną współpracę z klientami. Każdego dnia ciężko pracujemy nad rozwijaniem produktów dopasowanych do indywidualnych zastosowań, aby zapewnić klientom najwyższy możliwy komfort. Ta nagroda potwierdza słuszność naszej strategii jakości.” W przeprowadzonym przez wydawnictwo ETM plebiscycie na markę roku 2017 wzięło udział około 10 tysięcy czytelników z branży pojazdów użytkowych.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Niezła jazda w magazynie warzyw i owoców – realizacja w zakładzie HP Frugtimport A/S Organizacja dużego magazynu chłodniczego, przez który rocznie przechodzi ponad 330 tysięcy palet warzyw i owoców, to nie lada wyzwanie. Usprawnieniu pracy w halach duńskiej firmy HP Frugtimport A/S posłużyła flota 23 ergonomicznych wózków do komisjonowania poziomego, które poza zwiększeniem efektywności, pozwoliły istotnie poprawić bezpieczeństwo załogi. W magazynach świeżej żywności, w których na cały proces intralogistyczny składa się bardzo wiele aktywności, potrzebne są urządzenia, które dynamikę i dużą zwrotność w czasie pracy w wąskich alejkach łączą z wysoką wydajnością podczas kompletacji towarów z pierwszego i drugiego poziomu regałowego. Zwiększeniu efektywności pracy operatorów służy także ergonomiczne wyposażenie pojazdu, które ułatwia utrzymanie w porządku wszystkich niezbędnych narzędzi i dokumentów. Wszystkie te wymagania spełniła flota wózków do komisjonowania poziomego COP-H 10, w które magazyn HP Frugtimport A/S w Velje wyposażyła firma STILL. Charakterystyka zakładu W duńskim magazynie świeże owoce i warzywa pakowane i dystrybuowane są do liczącej ponad 150 sklepów dużej sieci handlowej. Zakład pracuje w systemie ciągłym, przez siedem dni w tygodniu. Każdego dnia ciężarówki od wczesnych godzin porannych dostarczają towary od producentów z całego świata. Samochody są rozładowywane, a produkty poddawane kontroli i rejestracji, po której oczekują na odbiór. Dokonuje go 23 pracowników, którzy przygotowują co najmniej 250 wysyłek dla oczekujących na świeże artykuły sklepów.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Czy polskie porty marnotrawią unijne fundusze ? W świetle raportu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ETO) w latach 2000-2013 jedna trzecia środków unijnych zainwestowanych w rozwój infrastruktury portów w całej Europie to pieniądze wyrzucane w błoto. Dotyczy to również inwestycji w polskich portach. Oznaczałoby to, że 194 mln euro pochodzących ze składek unijnych podatników przeznacza się na inwestycje dublujące istniejącą już infrastrukturę. Autorzy raportu nie znają jednak specyfiki funkcjonowania branży portowej w Polsce ani stanu infrastruktury, z której korzystają przewoźnicy- przekonują polscy doradcy ds. pozyskiwania funduszy unijnych. Ich zdaniem treść raportu nie będzie miała żadnych wpływów na stabilność finansowania programów inwestycyjnych realizowanych obecnie przez główne polskie porty. Porty beneficjentem programów unijnych Specyfika branży morskiej pod kątem pozyskiwania funduszy unijnych wynika z samej struktury własnościowej, określonej w polskim prawie. Zarządy portów pełnią rolę zarządcy infrastrukturą portową. Porty nie są operatorami. Rozwijają swoją infrastrukturę bazując na unijnych programach dedykowanych branży morskiej. Korzystają również pośrednio z funduszy przyznawanych funkcjonującym na ich terenie operatorom. Fundusze pochodzą najczęściej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jest to program ogólnokrajowy dotyczący rozwoju transportu, w tym intermodalnego. Unia sporządziła również listę projektów indywidualnych. O dofinansowanie przyznawane w ramach projektów indywidualnych mogą aplikować wyłącznie takie podmioty jak porty, urzędy morskie i gminy i inne podmioty z udziałem Skarbu Państwa. Następnym typem projektów, z których korzystają porty są fundusze zarządzane bezpośrednio przez Komisję Europejską.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Nowy XF zaprezentowany w Polsce 9 czerwca br. w budynku warszawskiego Transcoloru miała miejsce oficjalna premiera nowego DAF-a XF. Wzięło w niej udział prawie 800 klientów i partnerów biznesowych DAF Trucks Polska. Dla wielu spośród gości zgromadzonych w hali warszawskiego Transcoloru premiera Nowego XF-a stanowiła pierwszą okazję do zapoznania się z najnowszym modelem ciężarówki z Eindhoven. W wydarzeniu udział wzięli właściciele i pracownicy największych firm transportowych w Polsce, a także przedstawiciele autoryzowanych dealerów pojazdów marki DAF w Polsce, firm: DBK, WTC, ESA Trucks, TB Truck & Trailer Serwis oraz Firmy Wanicki. Wydarzenie otworzył Maciej Taniewski, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska, który oficjalnie powitał gości. – „Spotykamy się dzisiaj z Państwem nie tylko po to, aby zaprezentować najnowszego DAF-a XF. W ten sposób chcemy także podziękować za zaufanie, dzięki któremu od ponad 10 lat możemy z dumą nosić tytuł lidera rynku samochodów ciężarowych w Polsce oraz dzięki któremu obecnie już co czwarty rejestrowany w Polsce pojazd ciężarowy jest marki DAF. Ale zaufanie to także zobowiązanie. Mamy świadomość tego, że musimy wciąż zaspokajać oczekiwania rynku, które są proste: dostarczać samochody, które pozwalają zarabiać więcej. Pojazdy, które generują możliwie najniższe koszty eksploatacyjne, możliwie najwyższe zyski, a których kierowcy są dumni, mogąc pracować w komfortowych i bezpiecznych warunkach I taki właśnie jest nowy XF.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

BM Reflex: Tani początek wakacji Ze względu na początek okresu wakacyjnego informacje płynące z rynku paliw mogą napawać optymizmem. Po raz kolejny notujemy obniżki i na razie ich końca nie widać. Ostatni tydzień czerwca przyniesie zatem kontynuację obniżek cen na stacjach, a skala spadku może sięgnąć średnio 2 – 4 groszy na litrze. I chociaż obniżki rzędu 2 – 4 gr/l mogą wydawać się niewielkie, to zważywszy na fakt, że trwają od końca kwietnia, to ceny paliw spadły w tym okresie już odpowiednio o: benzyny 95 – 7 % (34 gr/l), oleju napędowego o 9 % (39 gr/l) i autogazu o 13 % (28 gr/l). Średnie detaliczne ceny paliw na dzień 22-06-2017 benzyna bezołowiowa 95 – 4,37 zł/l (-4 gr/l), benzyna bezołowiowa 98 -4,69 zł/l (-4 gr/l), olej napędowy – 4,16 zł/l (-5 gr/l), autogaz – 1,88 zł/l (-3 gr/l). Planując wakacyjne podróże warto zwrócić uwagę na miejsce tankowania. To istotne ze względu na duże zróżnicowanie cen na stacjach, które sięga nawet 40 groszy na litrze. Ci, którzy szukają oszczędności powinni unikać tankowania przy autostradach czy też w miejscowościach turystycznych, gdzie ceny z reguły są najwyższe.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Grupa Raben – Marką Godną Zaufania 2017 Grupa Raben buduje zaufanie swoich klientów na polskim rynku już od ponad 25 lat, a na europejskim od ponad 85 lat. Przez ten czas zaufały nam tysiące klientów. Teraz dodatkowo polscy przedsiębiorcy przyznali nam tytuł Marki Godnej Zaufania 2017. Badanie konkursowe zostało przeprowadzone przez Kantar Millward Brown, na zlecenie wydawcy miesięcznika „My Company Polska”. Celem badania Marka Godna Zaufania jest poznanie opinii na temat najlepszych marek na polskim rynku. Badano w nim poziom zaufania do marek biznesowych. Ankieta została wysłana drogą online do 20 000 firm. Finalnie w badaniu wzięło udział 960 przedsiębiorców. Ankietowani proszeni byli o udzielenie spontanicznej odpowiedzi na pytanie, której marce w danej kategorii ufają najbardziej. W każdej z kategorii można było wskazać tylko jedną markę. W kategorii usługi logistyczne badani przedsiębiorcy wskazali Grupę Raben. „Zaufanie klientów buduje się latami i codziennie trzeba o nie dbać. Nam, od ponad 25 lat, się to udaje, czego dowodem są klienci, którzy częstokroć są z nami od lat.” – mówi Ewald Raben prezes Grupy Raben, i dodaje – „Naszą szczególną wartością są ludzie: doświadczony i zaangażowany zespół, nakierowany na wymianę doświadczeń i wspólne osiąganie celów. To właśnie oni tworzą odpowiedni klimat pracy, dbają o standardy usług i obsługę klientów. To ludzie z pasją, którzy z ogromnym zaangażowaniem budują markę Raben. Dzięki temu wyróżniamy się na tle innych firm transportowych. I to jest właśnie nasz największy sukces. Dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyli nas polscy przedsiębiorcy przyznając nam tytuł MARKA GODNA ZAUFANIA.”
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Bezpieczne wakacje 2017 „To już piętnasta akcja organizowana przez Inspekcję Transportu Drogowego. Została zapoczątkowana w 2003 roku. Jak co roku ITD na początku wakacji oraz ferii zimowych sprawdza, autokary, którymi nasze dzieci wyjeżdżają na wakacje." – tak o działaniach ITD na rzecz bezpieczeństwa pasażerów wypowiedział się minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, który wspólnie z Głównym Inspektorem Transportu Drogowego Alvinem Gajadhurem zainaugurował akcję „Bezpieczny Autokar - wakacje 2017". Od 2003 roku Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi ogólnopolską akcję „Bezpieczny Autokar", której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas podróży tym środkiem transportu. Ferie zimowe, wakacje, tzw. „zielone szkoły" to okres wzmożonego ruchu autokarowego. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą w tym czasie liczne kontrole, szczególny nacisk kładąc na stan techniczny pojazdów, czas pracy oraz trzeźwość kierujących. Pojazdy są sprawdzane na wyznaczonych punktach kontrolnych, po zgłoszeniach telefonicznych w miejscach odjazdu, jak również w trasie na głównych szlakach komunikacyjnych. Mimo, że poprawia się stan techniczny pojazdów, kierowcy i przewoźnicy są coraz bardziej odpowiedzialni, inspektorzy w dalszym ciągu wykrywają jednak naruszenia podczas kontroli drogowych. Zatrzymują też pojazdy, które są w złym stanie technicznym.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

ROHLIG SUUS w czołówce firm logistycznych w Polsce Dziennik Gazeta Prawna opublikował wyniki 22 edycji rankingu TSL. ROHLIG SUUS Logistics po raz kolejny znalazł się w gronie liderów w kategorii przychody z działalności TSL – usługi logistyczne, plasując się na piątej pozycji. Firma osiągnęła bardzo dobre wyniki we wszystkich frachtach, kończąc ubiegły rok z przychodem w wysokości blisko 700 mln zł i dynamiką wzrostu na poziomie 116%, co stanowi przyrost o prawie 100 mln zł, w odniesieniu do 2015 roku. To najwyższy wzrost organiczny wśród 10 największych operatorów logistycznych w Polsce. Wyniki rankingu stanowią potwierdzenie, że nasza stabilna pozycja rynkowa jest efektem przyjętej i od lat konsekwentnie wdrażanej strategii rozwoju firmy - komentuje Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics. Strategia zakłada budowę możliwie szerokiej, a zarazem elastycznej oferty usług, przy szybkiej reakcji na potrzeby klientów, dla których bardzo często ROHLIG SUUS pełni także rolę doradczą. Jak podkreśla przedstawiciel operatora - W 2016 roku znacząco rozwinęliśmy ofertę połączeń kolejowych z Dalekim Wschodem, a w szczególności z Chinami. W chwili obecnej zapewniamy serwis przez 7 dni w tygodniu, z czasem dostawy 12 – 14 dni, realizując transporty do ostatecznych odbiorców na terenie całej Europy, dzięki świetnie rozwiniętej sieci połączeń drobnicy międzynarodowej. Dynamiczny rozwój dotyczył także frachtu lotniczego, gdzie skoncentrowaliśmy się głównie na obsłudze branży kosmetycznej, farmaceutycznej, czy spożywczej. Zainwestowaliśmy dodatkowo w logistykę kontraktową, uruchamiając nowe obiekty magazynowe i powiększając istniejące już lokalizacje.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Ile należy zainwestować w start-up? Spółka CUBE.ITG jest podmiotem realizującym działania jako integrator na parkiecie podstawowym giełdy. Inwestuje w rozwój technologii informatycznych nie tylko przez własny dział RnD, gdzie nad rozwojem technologii pracują informatyczne zespoły koncepcyjne. Im więcej zadań wydzielonych do mniejszych struktur organizacyjnych, niezabijanych administracją korporacji, tym łatwiej i dynamiczniej wdrożyć oraz uruchomić daną technologię. – Inwestycje w start-upy na poziomie kilkudziesięciu procent ze strony inwestora kapitałowego są pewnego rodzaju ograniczeniem ściągania pomysłów, w które sam pomysłodawca nie do końca wierzy i nie jest ich świadomy – powiedział serwisowi eNewsroom Marek Girek, prezes Data Techno Park oraz Cube.ITG – Pokazanie wiary to nie tylko opowiedzenie o biznesie i zaangażowanie osobiste, ale wydanie, poza swoim know-how, własnych środków. Te dwa czynniki związane z inwestowaniem przez pomysłodawcę są dla nas przekonujące. Nasza inwestycja w pomysł niesie za sobą średnie ryzyko. Nie szukamy start-upów, które przynoszą ryzyko zero-jedynkowe – jeśli wyjdzie zarabiamy dużo, jeśli nie – tracimy wszystko. Chcemy, aby istniały określone warianty w przypadku, kiedy po osiągnięciu założonych kamieni milowych w planowanym okresie, pomysł nie wyjdzie. Zależy nam na tym, żeby pomysłodawca był związany z nami nie tylko pieniędzmi, które inwestujemy my, ale także sam był zaangażowany kapitałowo – podsumował Girek.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Międzynarodowy transport z trzema kartami kierowców Czternaście mandatów karnych na łączną kwotę 7 950 zł – tak zakończyła się rutynowa kontrola drogowa zestawu składającego z ciągnika siodłowego i naczepy, którą przeprowadzili w środę, 21 czerwca 2017 r. inspektorzy z oddziału terenowego w Jeleniej Górze WITD we Wrocławiu. Uwagę inspektorów prowadzących działania kontrole na drodze krajowej nr 3, w miejscowości Radomierz, przyciągnął pojazd ciężarowy należący do estońskiego przewoźnika. Podczas czynności kontrolnych okazało się, że kierowca wykonujący transport międzynarodowy, używał aż trzech kart kierowców w celu rejestrowania odpoczynku na swojej karcie. Zatrzymany do kontroli drogowej pojazd przejechał od załadunku ponad 1 300 km, a kierowca na swojej karcie zarejestrował tylko 780 km. Ponadto, minutę przed zatrzymaniem, kierowca poruszał się drogą krajową z prędkością 101 km/h, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 70 km/h. To jednak nie wszystkie przewinienia kierującego - na prawym siedzeniu pasażera siedział sześcioletni syn kierowcy, bez wymaganego fotelika do przewozu dzieci, które nie osiągnęły wzrostu 150 cm. Inspektorzy ukarali kierującego czternastoma mandatami na łączną kwotę 7 950 zł. Ponadto, na poczet stwierdzonych naruszeń, pobrano kaucję w wysokości 10 000,00 zł. To już kolejna kontrola, która potwierdza, że kierowcy, pomimo wzmożonych kontroli Inspekcji Transportu Drogowego, w dalszym ciągu używają tzw. „drugiej karty".
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

S7 Nidzica – Napierki otwarta Od dziś kierowcy mogą korzystać z prawie 23-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S7 na odcinku Nidzica – Napierki. Stanowi on kontynuację istniejącej już drogi ekspresowej S7 Olsztynek – Nidzica. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej. W ramach inwestycji powstało ok. 22,7 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S7. Wybudowane zostały drogi serwisowe, obiekty inżynierskie oraz obiekty ochrony środowiska. Powstały węzły drogowe - Nidzica Północ, Nidzica Południe, Powierż, Napierki. Umowę na budowę podpisano 22 stycznia 2015 roku. Inwestycja o łącznej długości 22,7 km została podzielona na dwa krótsze odcinki realizacyjne. Zadanie I to budowa odcinka Nidzica Północ - Nidzica Południe o długości 9,1 km, a zadanie II - budowa odcinka Nidzica Południe - Napierki o długości 13, 6 km. Wykonawcą pierwszego zadania o wartości 229,4 mln zł jest Strabag Sp. z o.o. . Drugie zadanie wykonała firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o. o. za kwotę 263,1 mln zł. Odcinek Nidzica – Napierki był realizowany w ramach projektu „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Olsztynek (S51) – Płońsk (S10)” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt realizacji odcinka S7 Nidzica – Napierki, obejmujący oprócz robót budowlanych także koszty dokumentacji, wykupu gruntów, nadzoru wynosi 629 751 600,00 zł, kwota wydatków kwalifikowalnych – 348 490 665,08 zł, dofinansowanie – 296 217 065,31 zł.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Duracell w gronie klientów ID Logistics w Hiszpanii Grupa ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, podpisała w Hiszpanii nową umowę z firmą Duracell, światowym producentem baterii. Do zadań ID Logistics należy kompleksowe zarządzanie obsługą magazynową i logistyczną produktów Duracell na Półwyspie Iberyjskim. Około 1800 palet z produktami Duracell składowanych będzie na multi-klienckiej platformie w Cabanillas del Campo (prowincja Guadalajara w środkowej Hiszpanii) o powierzchni 40 tys. m², zarządzanej przez ID Logistics. Operator odpowiada za magazynowanie oraz w ramach scentralizowanej obsługi wszystkich kanałów sprzedaży, realizację zamówień i dystrybucję produktów Duracell w Hiszpanii i Portugalii. Duracell, przejęty przez Berkshire Hathaway w 2016 roku, to firma z ponad 70-letnim doświadczeniem i silną pozycją w branży. Kluczowymi atrybutami marki Duracell są jakość i trwałość. Już od samego początku firma koncentrowała się na budowaniu swoich wartości dzięki innowacjom i zaangażowaniu na rzecz klientów i konsumentów.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Absolutoriom dla Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Akcjonariusze Portu Lotniczego Bydgoszcz potwierdzili prawidłowość sposobu zarządzania oraz prowadzonych przez Władze lotniska działań operacyjnych. Absolutorium otrzymał Prezes Tomasz Moraczewski oraz Rada Nadzorcza bydgoskiego lotniska. Akcjonariusze szczególnie pozytywnie ocenili prowadzone w Porcie w 2016 roku inwestycje związane z rozbudową Terminala, zwiększeniem komfortu i bezpieczeństwa pasażerów oraz prowadzone działania handlowe i marketingowe, które zaowocowały zwiększeniem oferowania Lufthansy na trasie Bydgoszcz-Frankfurt.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Bytomskie kopalnie czekają na superpojazdy W najbliższy wtorek, 27 czerwca w Bytomiu firmy Volvo Trucks i Meiller wydadzą największe w Polsce wywrotki przeznaczone do pracy w kopalniach. Odbiorcą dwóch nowoczesnych maszyn będzie firma Max Trans z Bytomia, a ich środowiskiem pracy już wkrótce staną się kopalnie odkrywkowe. Pojazdy będą unikatowe z kilku powodów. Po pierwsze zastosowano w nich wyjątkowo wytrzymałą, specjalnie wzmocnioną ramę Volvo, której techniczna dopuszczalna masa całkowita wynosi aż 51 ton. - Ta najwyższe fabrycznie dostępne podwozie charakteryzujące się największymi prześwitami dostępnym na rynku. Wywrotki posiadają także zautomatyzowaną skrzynię biegów I-Shift z dodatkowymi biegami pełzającymi Crawler Gears i oprogramowaniem typu Construction, dzięki którym pojazd efektywnie przenosi napęd na koła i może ruszyć pod największe wzniesienia nawet przy pełnym załadunku – tłumaczy Marcin Jankowski, rigid sales&homologation manager Volvo Trucks Poland. W pojazdach zastosowano ponadto automatycznie załączaną oś przednią i ogumienie terenowe o zwiększonej nośności i wytrzymałości. Całość dopełnia pierwsza w Polsce zabudowa tylnozsypowa Meiller typu P450 z hydraulicznie unoszoną tylną klapą, przeznaczoną do pracy w ciężkich warunkach.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

#4fathers – Mercedes-Benz z nową contentową platformą komunikacji Z okazji Dnia Ojca, Mercedes-Benz uruchamia nową platformę komunikacyjną. Jej główną tematyką będą relacje ojca z dziećmi. Osią platformy komunikacyjnej #4FATHERS są treści skierowane do ojców, które opowiadają o tym, jak budować relacje z dziećmi. W artykułach natywnych Mercedes-Benz promuje wspólne, aktywne spędzanie czasu i podpowiada gotowe pomysły na rodzinne przygody. Opowiada o sztuce ojcostwa, bezpieczeństwie, o tym jak uczestniczyć w życiu dziecka, wspierać je, okazywać uczucia. Oczywiście w tle pojawiają się przystosowane do potrzeb rodziny samochody spod znaku „Gwiazdy”. Data uruchomienia nowej platformy nie jest przypadkowa – przypada na święto wszystkich Tatusiów, czyli Dzień Ojca. Wszystkie artykuły Mercedes zebrał na dedykowanej stronie internetowej – www.4fathers.pl. Na potrzeby kampanii powstały też dwa filmy i sesje zdjęciowe. https://youtu.be/lVJURoLHPHI https://youtu.be/qV95WwHnXzQ
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Leasingowanie łodzi nabrało wiatru w żagle • Leasing sportowych jednostek pływających wspiera rozwój polskich przedsiębiorstw zajmujących się czarterem jachtów oraz organizacją profesjonalnych regat żeglarskich. • PKO Leasing uzupełnienia ofertę producentów i dostawców jachtów sportowych dzięki specjalnie przygotowanej, skrojonej na miarę usłudze finansowej. • Polska produkcja jachtów żaglowych i łodzi motorowych oprócz ogromnego sukcesu eksportowego, zwiększa swoją sprzedaż na rodzimym rynku. PKO Leasing jako lider wyspecjalizowanych usług finansowych skierowanych do polskich przedsiębiorców, od wielu lat konsekwentnie buduje pozycję lidera rynku jachtingu - będącego nie tylko jednym z popularnych hobby ale też ważną i szybko rozwijającą się dziedziną polskiej gospodarki. Oferta Leasingu jachtów jest skierowana przede wszystkim do przedsiębiorstw zajmujących się czarterem jachtów turystycznych, dla których posiadanie floty składającej się z nowoczesnych, komfortowych, a przede wszystkim spełniającej wysokie standardy bezpieczeństwa jednostek stanowi podstawę rozwoju. Równie ważnymi klientami są dla nas osoby planujące połączyć hobby z lokatą kapitału. Amatorzy jachtingu są z reguły osobami aktywnymi zawodowo i nie są w stanie poświęcić na morską przygodę więcej niż kilka tygodni w roku. Pozostały okres czasu, leasingowany jacht przynosić dochody z tzw. charter managementu, polegającego na przekazaniu jednostki profesjonalnemu operatowi pozyskującemu klientów krótkoterminowych czarterów, mówi Krzysztof Rączka, Dyrektor Oddziału PKO Leasing w Szczecinie, placówki specjalizującej się produktach jachtowych.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Z parku SEGRO w Komornikach do Trynidadu i Tobago Dzięki zwiększeniu o 15% wynajmowanej w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki powierzchni, firma ArjoHuntleigh, należący do Getinge Group międzynarodowy dostawca zaawansowanego sprzętu medycznego, prowadzi swoje działania już na ponad 20 000 m2. ArjoHuntleigh posiada biura i centra badawcze w ponad 30 państwach, a oferowane przez firmę produkty trafiają do szpitali i ośrodków dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej na całym świecie. Firma zatrudnia ogółem 4 500 pracowników, z czego blisko 400 w oddziale mieszczącym się na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. To tutaj spółka zdecydowała się w 2007 roku utworzyć swoje pierwsze centrum logistyczno-montażowe w Polsce. Zwiększenie dotychczasowej przestrzeni do ponad 20 000 m2 związane jest z dynamicznym rozwojem firmy, zarówno w regionie Europy Centralnej, jak i w naszym kraju. W 2016 roku spółka zrealizowała z Komornik blisko 3800 wysyłek sprzętu do klientów z 91 państw, w tym do Trynidadu i Tobago, Nowej Kaledonii, Mauretanii czy na wyspę Guam. „Skalę naszej działalności najlepiej obrazują liczby. Rocznie montujemy m.in. około 13 tys. podnośników, a także blisko 22 tys. łóżek medycznych, oraz prawie 5,5 tysiąca materacy przeciwodleżynowych oraz prawie 8,5 miliona opasek przeciwzakrzepowych. Obsługa takiego wolumenu wymaga sprawnego zarządzania przestrzenią montażową i magazynową. Cieszymy się, że SEGRO w pełni rozumie potrzeby związane z działalnością naszej firmy, zapewniając możliwość zwiększenia dotychczas zajmowanej powierzchni logistycznej.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Premio – serwis również dla pojazdów użytkowych Premio wielu kierowcom kojarzy się z profesjonalnymi serwisami, w których dokonają podstawowych napraw w samochodzie, zwłaszcza w zakresie ogumienia. Jednak zakres usług oferowanych przez sieć jest znacznie szerszy i obejmuje nie tylko indywidualne i flotowe auta osobowe, ale również pojazdy użytkowe, których użytkownicy stanowią coraz większy odsetek klientów polskiego lidera w segmencie serwisów typu fast-fit. Wychodząc naprzeciw potrzebom dynamicznie rozwijającej się branży transportowej już ponad 30 % serwisów Premio w Polsce świadczy usługi dla pojazdów użytkowych, m.in. w ramach ogólnoeuropejskiej sieci Premio TruckForce. Każdy z tego typu punktów poza standardowym zakresem świadczeń stworzonych z myślą o autach osobowych, posiada również niezbędne wyposażenie oraz odpowiednio przeszkolonych pracowników, którzy pomogą w rozwiązywaniu problemów związanych z ogumieniem w pojazdach użytkowych. Co ważne, jakość świadczonych przez nich usług jest co roku potwierdzana przez obowiązkowe audyty. W przypadku awarii kierowcy ciężarówek mogą liczyć na pomoc fachowców Premio na terenie całej Polski, gdyż wyspecjalizowane do tego serwisy sieci zlokalizowane są w większości województw, ale zasięg działania sieci jest jeszcze szerszy. Poza 45 serwisami zrzeszonymi pod szyldem Premio TruckForce sieć posiada w naszym kraju również kilkanaście dodatkowych serwisów, które na mniejszą skalę są w stanie świadczyć usługi z zakresu naprawy i konserwacji ogumienia pojazdów użytkowych.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Inter Cars wspiera młodych kolarzy Inter Cars jest sponsorem drużyny kolarskiej Legia Inter Cars. Dzięki wsparciu firmy młodzi adepci kolarstwa korzystają z profesjonalnego sprzętu i strojów, a także uczestniczą w zawodach. Legia Inter Cars to zespół młodzieżowy, oparty na zespole kolarskim Legia 1928. Klub ten kontynuuje tradycje sekcji kolarskiej CWKS Legia, założonej m.in. przez medalistę olimpijskiego, Józefa Lange. Do zespołu Legia Inter Cars należą dzieci i młodzież w wieku od 8 do 19 lat. Obecnie grupa liczy ok. 20 osób. Jej członkowie rozwijają swoje umiejętności pod okiem Dariusz Cejnera, wieloletniego trenera Chłopcy trenują od stycznia 2017 roku. Na swoim koncie mają już liczne starty w zawodach, przede wszystkim uczestnicząc w wyścigach MTB. Starsza grupa przygotowuje się jednak również do jazdy w wyścigach szosowych. Drużyna regularnie wyjeżdża na obozy treningowe, podczas których szlifuje formę i rozwija swoje umiejętności.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Uroczystość położenia stępki pod prom dla PŻB już jutro W piątek o godz. 10:00 na pochylni Wulkan w Szczecinie odbędzie się uroczyste położenie stępki pod nowy prom ro-pax dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. W uroczystości wezmą udział: Mateusz Morawiecki – wicepremier, minister rozwoju i finansów, Joachim Brudziński – marszałek sejmu, Marek Gróbarczyk – minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz Paweł Mucha – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Prom będzie miał 202,4 m długości i 30,8 m szerokości. Przy zanurzeniu projektowym (6,3 m) osiągnie prędkość 18 węzłów. Nowa jednostka pomieści na swoim pokładzie załogę składającą się z siedemdziesięciu osób oraz 400 pasażerów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom prom będzie jednostką nowoczesną, spełniającą wysokie normy ekologiczne. Jako główne paliwo wykorzystany zostanie ciekły gaz naturalny (LNG). Ro-pax będzie wyposażony w napęd spalinowo-elektryczny (diesel electric) z dwoma głównymi pędnikami typu Azipod, usytuowanymi w części rufowej. Zostanie również przystosowany do bunkrowania z wykorzystaniem infrastruktury terminalu LNG w Świnoujściu oraz portu Ystad.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200

Rajd klasycznych samochodów Hesja-Turyngia: wiwaty i aplauz dla zabytkowych samochodów marki Opel Wspaniała klasa: dziesięć kombi, kabrioletów i limuzyn z kolekcji Opel Classic Wspaniała trasa: 23. Rajd Klasycznych Samochodów przez Hesję i Turyngię Wspaniali fani: wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej, Peter Küspert, i as wyścigów, Joachim Winkelhock, wśród uczestników rajdu Firma Opel wysłała dziesięć dużych i przestronnych modeli na dwuetapowy 23. Rajd Klasycznych Samochodów Hesja-Turyngia. Zabytkowe pojazdy zaprezentowały swoją przysłowiową niezawodność na 350‑kilometrowej trasie z Marburga przez Dillenburg do Bad Wildungen i z powrotem do Marburga. Za kierownicą najstarszego samochodu z kolekcji Opel Classic — przepięknego kabrioletu Opel Super 6 Gläser z 1937 roku — siedział wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej, Peter Küspert. Model z sześciocylindrowym silnikiem, produkowany przez Gläser Manufaktur z Drezna, jest kabrioletem w stylu roadstera, z dwoma dodatkowymi siedzeniami ukrytymi pod klapą w łagodnie pochylonej tylnej części samochodu. Towarzyszyły mu Rekord A oraz Rekord C „Deutsch” z 1967 roku, czyli dwa większe kabriolety i poprzednicy dzisiejszej Cascady — atrakcyjnego czteromiejscowego Opla z otwartym nadwoziem. „Każdy rajd klasycznych samochodów pokazuje, jak głęboko samochody marki Opel zapadają ludziom w serca.
Tue, 27 Jun 2017 10:44:50 +0200


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 2989730 razy

Osób online: 3


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 1705 | MSN: 16 | Yahoo: 157 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0