Forumtransportu.pl - Wiadomosci

Najnowsze informacje z działu Wiadomosci

Premiera odcinka Programu W najbliższym odcinku "Na Osi" wśród najciekawszych materiałów zobaczą Państwo m. in.: Zupełnie nowy model Stralis X-Way Dyskusje o braku kadr w transporcie Propozycje z TransPoland-Translogistica Promy na gaz Amerykańska enklawa w Oleśnie Ciekawe rozwiązania z Agro Show Co jest główną, niepowtarzalną atrakcją Truck Sraz oraz wiele innych ciekawostek Najnowszy odcinek w sobotę (16. grudnia) na Motowizji- godz. 19:20 Pierwsza powtórka tego samego dnia o 23.20 również na Motowizji, a kolejne w niedzielę (17. grudnia) o godzinie 9:20 i 16:40. Premiera na TELE 5 we wtorek (19. grudnia) o godz. 22:20 Dokładna rozpiska
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Problemy polskich firm na rynku OZE Sytuacja odnawianych źródeł energii w ostatnich latach w Polsce nie jest dobra. Rząd prowadzi negocjacje w Unią Europejską na temat różnych polityk energetycznych, w tym pakietu zimowego, dyrektyw BAT, a teraz także reformy ETS-u. Wszystkie elementy dotyczące inwestycji zostały więc zablokowane. Podmioty polskie upadają albo są przejmowane przez banki, a te posiadające zagranicznych udziałowców mogą skorzystać z opcji arbitrażu. W ramach podpisanych umów międzynarodowych mogą dochodzić swoich praw o naruszenie zasad konkurencji i pogorszenie ich. – Spółki energetyczne, w których swój udział ma państwo polskie, wypowiadają m.in. tzw. umowy CPA – długoterminowe na dostawy certyfikatów, które wcześniej były podstawą do pozyskania finansowania przez spółki celowe, np. produkujące prąd z energii wiatrowej – powiedział serwisowi eNewsroom Marcin Roszkowski, prezes zarządu Instytutu Jagiellońskiego – Niektóre z nich były zawierane skandalicznie. Na towarowej giełdzie energii mamy teraz dwa rynki – bezpośrednie kwotowania zielonych certyfikatów na rynku spotowym i ceny wynikające z umów długoterminowych, których jest o wiele więcej i są wyraźnie wyższe od ceny giełdowej.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Volvo dostarczy autobusy hybrydowe do Jeleniej Góry Volvo Polska dostarczy autobusy hybrydowe Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu w Jeleniej Górze. To kolejne miasto w Polsce zamawiające tego typu pojazdy – w tym roku Volvo dostarczyło największą jak dotąd flotę 35 hybryd do Sosnowca. Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych autobusów miejskich. W części dotyczącej pojazdów hybrydowych (przetarg obejmował też autobusy spalinowe) wybrana została oferta Volvo Polska – firma dostarczy trzy tego typu pojazdy. Zgodnie ze specyfikacją przetargową autobusy muszą pomieścić co najmniej 85 pasażerów, w tym 27 na miejscach siedzących (8 dostępnych z poziomu podłogi). Mają być zasilane silnikiem spalinowym o mocy co najmniej 150 kW i elektrycznym o mocy co najmniej 150 kW, odzyskiwać energię potrzebną do wykorzystania napędu elektrycznego podczas hamowania oraz z nadwyżki mocy silnika spalinowego, mieć możliwość jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym na dystansie co najmniej kilkuset metrów, zwłaszcza podczas ruszania z przystanków czy świateł. Takie parametry spełniają autobusy miejskie Volvo 7900 Hybrid. Są zasilane energią elektryczną podczas ruszania i postojów na przystankach.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

DHL PARCEL z wyróżnieniem honorowym W dniu 7 grudnia podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji ogłoszone zostały wyniki XVI edycji badania Operator Logistyczny Roku 2017. Wyróżnienie honorowe w kategorii Najlepsza obsługa dostaw wielokanałowych zdobyła firma DHL Parcel. Niezmiernie nam miło, że jako DHL Parcel Polska po raz drugi zostaliśmy wyróżnieni przez Klientów. W 2015 zostaliśmy Liderem Logistyki w kategorii e-commerce, a teraz z wielką satysfakcją odbieram nagrodę za obsługę dostaw wielokanałowych. Jest to niezwykle ważne wyróżnienie dla całego naszego zespołu, w tym kurierów, pracujących na co dzień z Klientami i na rzecz Klientów– powiedziała odbierając wyróżnienie Tina Sobocińska, członek zarządu oraz dyrektor ds. personalnych i komunikacji DHL Parcel. Firma DHL Parcel jest liderem rynku e-commerce – firmą najczęściej rekomendowaną na tym rynku przez klientów. Jej oferta uznana została za jedną z najbardziej konkurencyjnych.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

PKP LHS analizuje możliwość elektryfikacji linii szerokotorowej Spółka PKP LHS zaprezentowała 6 grudnia w Sejmie, podczas obrad podkomisji ds. transportu kolejowego informację na temat potencjału i barier rozwoju linii szerokotorowej. Spółka zapowiedziała opracowanie analiz dotyczących celowości i opłacalności elektryfikacji oraz przedłużenia linii szerokotorowej. PKP LHS rozważa również zwiększenie zaangażowania kapitałowego w spółce Euroterminal Sławków. Do 2025 roku spółka podwoi inwestycje do wartości 800 milionów złotych. PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa przeanalizuje opłacalność elektryfikacji linii do 2019 roku. Elementem analizy będzie również decyzja o wyborze systemu zasilania – czy będzie to funkcjonujący na sieci normalnotorowej prąd stały 3kV czy system 25kV prądu zmiennego wykorzystywany przez koleje ukraińskie. Wyniki analizy pozwolą podjąć decyzję na temat dalszego rozwoju PKP LHS. – Patrzymy daleko w przyszłość, a jednocześnie stale modernizujemy linię, dywersyfikujemy asortyment przewożonych towarów i kierunki transportu zwiększając szanse reindustrializacji i wyrównania terytorialnych dysproporcji rozwoju, zarówno Polski Wschodniej jak i Śląska.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Rusza ogólnopolski konkurs dla przyszłych kierowców i mechaników Organizatorzy akcji społecznej ”Profesjonalni kierowcy” ogłaszają konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Aby wziąć w nim udział i powalczyć o prestiżowe nagrody wystarczy nagrać krótki film o tematyce bezpieczeństwa na drodze. Jednym z najważniejszych celów akcji CSR ”Profesjonalni kierowcy” jest podnoszenie świadomości i umiejętności kierowców na rzecz większego bezpieczeństwa na drodze. Dlatego pięć firm związanych z branżą transportową (Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Michelin) już od dwóch lat organizuje w całej Polsce bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców. Podczas zajęć prowadzonych przez doświadczonych instruktorów dowiadują się oni m.in. jak profesjonalnie zabezpieczyć ładunek, jak manewrować pojazdem w trudnych sytuacjach i jak właściwie przygotować samochód do drogi. – W ciągu dwóch lat w naszych szkoleniach wzięło udział już 500 osób, które otrzymały potężną dawkę praktycznej wiedzy na wszystkie tematy związane z bezpieczeństwem na drodze. Teraz naszą uwagę chcemy skupić na jeszcze młodszych odbiorcach, którzy dopiero planują swoją przyszłość w branży transportowej.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Konstytucja Biznesu w komisji sejmowej – potrzebne wsparcie przedsiębiorców Obecnie trwają prace sejmowe nad Konstytucją Biznesu. To akt prawny wyczekiwany przez przedsiębiorców. Proces jego powstawania nie był łatwy, a samo skierowanie go do Sejmu długo odkładane. Tymi, którzy najbardziej atakowali ten projekt w konsultacjach społecznych i prawdopodobnie będą robić to dalej, są urzędnicy. – Konstytucja Biznesu jest korzystna dla przedsiębiorców, jednak narusza urzędnicze status quo, co będzie stanowić dla nich poważny problem – powiedział serwisowi eNewsroom Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich – Należy mówić o tym w tej chwili, ponieważ napisanie dobrego prawa to jedynie 40 proc. sukcesu. Następnym etapem stanowiącym kolejne 20 proc. jest przegłosowanie regulacji w Sejmie bez zmian, które mogą je osłabić. Pozostała część to wdrożenie nowego prawa. W przypadku projektu Ministerstwa Rozwoju można obawiać się właśnie obstrukcji ze strony urzędników, mimo że przepisy te są napisane dobrze. Dlatego właśnie jeszcze na etapie stanowienia prawa należałoby pomyśleć o wprowadzeniu odpowiednich rozporządzeń, które będą na tyle precyzyjne, aby nie pozwolić na sprzeniewierzenie tego, co zostało dotychczas wypracowane.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

DSV z Brązowym Godłem i wyróżnieniem w badaniu Operator Logistyczny Roku DSV kolejny już raz zostało nagrodzone w prestiżowym badaniu Operator Logistyczny Roku. Do zeszłorocznych wyróżnień operator dołączył w tym roku trzecią nagrodę główną - Brązowe Godło dla DSV Road oraz wyróżnienie w kategorii Najlepsza Firma Logistyczna wśród nowych partnerów programu dla DSV Air & Sea. Laureaci szesnastej edycji badania zostali wyłonieni podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji - jednego z największych w Polsce spotkań środowiska top managementu łańcucha dostaw, które odbyło się 7 grudnia br. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie. Nagrody w imieniu DSV odebrali Filip Czerwiński, Prezes Zarządu DSV Road oraz Arkadiusz Mirek, Prezes Zarządu DSV Air&Sea. Jest to dla nas niezwykle cenne i prestiżowe wyróżnienie. Tym cenniejsze, że przyznawane przez naszych Klientów, którym niniejszym chciałbym bardzo serdecznie podziękować. Jestem dumny z osiągniętego wyniku i bezprecedensowego awansu w rankingu, który w tym roku stał się udziałem naszej firmy. Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie i ciężka praca całego naszego zespołu.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Japonia stawia na wodór Toyota, Nissan i Honda oraz inni partnerzy z sektora infrastruktury i finansów powołają do życia nową spółkę do budowy sieci 160 stacji tankowania wodoru w Japonii. Porozumienie w tej sprawie podpisało 11 koncernów. Nowa firma rozpocznie działalność wiosną przyszłego roku. Rozmowy w sprawie nowego przedsięwzięcia rozpoczęły się w maju 2017 roku. W wyniku zawartej właśnie umowy powstanie rozbudowana sieć stacji tankowania wodoru dla samochodów na ogniwa paliwowe. Porozumienie podpisały Toyota, Nissan, Honda, JXTG Nippon Oil & Energy Corporation, Idemitsu Kosan, Iwatani Corporation, Tokyo Gas, Toho Gas, Air Liquide Japan, Toyota Tsusho Corporation i Development Bank of Japan Inc. Podstawowym zadaniem nowego przedsiębiorstwa będzie budowa 80 stacji w ciągu pierwszych 4 lat oraz łącznie 160 stacji w 10 lat. Zarząd opracuje własny plan działania, którego celem będzie stworzenie takich warunków, które zachęcą jak największą liczbę kierowców do przesiadania się do samochodów na ogniwa paliwowe.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Brązowe Godło dla DHL Express w programie Operator Logistyczny 2017 DHL Express, dostawca i ekspert na rynku międzynarodowych przesyłek ekspresowych, zdobył Brązowe Godło w XIV edycji badania satysfakcji klientów Operator Logistyczny Roku 2017. Tegoroczne wyniki potwierdzają, że DHL Express wciąż pozostaje w gronie najlepszych na rynku i cieszy się zaufaniem klientów. W rankingu firm logistycznych, firma DHL Express zajęła drugie miejsce w kategorii Pozycja rynkowa, przyznane jej przez klientów wszystkich firm za standardy obsługi. Zdaniem ogółu klientów pozostaje również w czołówce Najbardziej konkurencyjnych firm, plasując się na 2. miejscu. W opinii organizatorów i firm uczestniczących w badaniu, DHL Express jest dominującym dostawcą usług logistycznych w segmencie międzynarodowych usług kurierskich i niezmiennie od lat, najczęściej rekomendowaną firmą w całym segmencie usług kurierskich i ekspresowych. Na przodującą pozycję rynkową firmy składa się nie tylko zasięg geograficzny dostaw międzynarodowych (cecha obsługi, w której zachowuje olbrzymią przewagę nad konkurentami), ale także serwis ekspresowy (w dostawach z gwarantowaną godziną dostawy następnego dnia jest jednym z liderów).
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Gaspol chce rozwiązać problem smogu w Polsce Z symulacji przeprowadzonej na zlecenie władz Grodziska Mazowieckiego wynika, że wymiana pieców węglowych na kotły gazowe spowodowałaby eliminację emisji rakotwórczego benzo(a)pirenu, dwutlenku siarki, tlenku węgla i pyłów zawieszonych PM10 do atmosfery. Skutki tzw. niskiej emisji, czyli wydzielania substancji toksycznych do atmosfery, są najbardziej wyczuwalne na wysokości do 60 cm nad powierzchnią ziemi, czyli na poziomie, gdzie przewożone są dzieci w wózkach. – Gaspol jest firmą społecznie odpowiedzialną i od lat zaangażowaną w działania na rzecz ochrony środowiska, szczególnie w obszarze jakości powietrza. W tym roku wystartowała społeczna kampania informacyjna, która informuje jakie są rzeczywiste przyczyny zanieczyszczenia i wpływ unoszących się w powietrzu toksyn na ludzkie zdrowie oraz jakie jest rozwiązanie tego problemu – powiedziała serwisowi eNewsroom Natalia Rostkowska, rzecznik prasowy Gaspol – W kilkudziesięciu miastach w Polsce pojawią się billboardy ukazujące cztery grupy społeczne najbardziej narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń powietrza.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Volvo Trucks stawia na zrównoważony rozwój i rozwija segment LNG Dzięki funduszom unijnym w najbliższych latach w Europie znacząco wzrośnie liczba stacji, na których będzie można zatankować pojazd zasilany skroplonym gazem ziemnym (LNG). Inwestycje w infrastrukturę napędzą rynek i sprawią, że na drogach przybędzie samochodów ciężarowych z eko-napędem. Volvo Trucks ma już takie pojazdy w ofercie – to FH LNG i FM LNG. Volvo Trucks stawia nie tylko na poprawę bezpieczeństwa swoich samochodów – już w 2020 r. mają być one wyposażone w systemy, które w 100% zagwaratują bezkolizyjną jazdę. Równolegle firma pracuje nad tym, aby pojazdy były ekologiczne. Moc diesla w duchu ekologii Pierwsze, zaprezentowane już pojazdy FH LNG i FM LNG wyjadą na drogi w przyszłym roku. Są one napędzane skroplonym gazem ziemnym, a w przyszłości będzie można je również tankować biogazem. – Gaz ziemny zapewnia wyraźne korzyści dla klimatu, a w większości krajów ma także bardzo konkurencyjną cenę. Ponadto jest to surowiec niezwykle łatwo dostępny, co uzasadnia jego stosowanie na dużą skalę – tłumaczy Wilhelm Rożewski, manager marketingu i komunikacji w Volvo Trucks Poland.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

DHL i przedsiębiorcy łączą siły podczas DHL Innovation Day 2017 - Ponad 180 liderów łańcucha dostaw, partnerów branżowych i innowatorów uczestniczyło w DHL Innovation Center w Niemczech - Ogłoszono zwycięzców wyzwań DHL: Vecnę w zakresie robotyki, Parcelly w zakresie gospodarki współdzielenia i KWIK za prezentację rozruchową "Shark Tank" - Firma PACCAR Parts zdobyła nagrodę za najbardziej innowacyjne rozwiązanie dla klientów po wdrożeniu technologii wymiarowania DHL MetriX Freight 7 grudnia br. firma DHL zgromadziła czołowych liderów i start-upy w dziedzinie logistyki i technologii, organizując coroczny DHL Innovation Day w Niemczech. Podczas konkursów, sesji interaktywnych i przemówień programowych zaproponowano nowe społeczne podejście do transportu i ponowne spojrzenie na przyszłość technologii w tej branży. Uczestnicy odpowiedzieli na wezwanie DHL do stworzenia prototypu nowego mobilnego robota odbierającego, a także gromadzenia pomysłów na włączenie strategii gospodarki współdzielenia do logistyki. Vecna z USA wygrała konkurs Robotics Challenge, a start-up Parcelly z Wielkiej Brytanii odebrał nagrodę w konkursie Sharing Economy Challenge. Przedsiębiorcy zaprezentowali swoje pomysły w ramach "Shark Tank", gdzie zwycięzcą został ogłoszony KWIK, natomiast firma PACCAR Parts została wyróżniona za współpracę z DHL w zakresie najbardziej innowacyjnego rozwiązania dla klientów.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Brexit szansą na nowe miejsca pracy na polskim rynku usług finansowych Londyn jest aktualnie największym centrum usług finansowych i bankowych w Europie. Po ewentualnym wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur UE, straci jednak na atrakcyjności dla firm, które chciałyby prowadzić działalność na terenie Unii Europejskiej. Rynek finansowy przeniesie się częściowo poza Wielką Brytanię. Na pewno zyskają Frankfurt czy Paryż, ale wraz z nimi także Warszawa. O możliwym wpływie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na rynek w Polsce opowiada dr Bolesław Kołodziejczyk, Dyrektor działu Badań Rynkowych i Doradztwa w firmie Cresa Polska. Sytuacja na rynku finansowym w Wielkiej Brytanii w przeddzień Brexitu Aktualnie w sektorze finansowym w Wielkiej Brytanii pracuje ok. 1 300 000 osób, w tym ponad 200 000 obcokrajowców. Sektor generuje lwią część brytyjskiego PKB, a rynek należy do najbardziej rozwiniętych na świecie i jest drugim (po USA) pod względem obrotów. Jest też bardzo drogi dla samych instytucji finansowych – wysokie są koszty zatrudnienia i wynajęcia powierzchni biurowej, które w sumie mogą stanowić 90% całości wydatków. Ogromne koszty nie są równoważone stosownie lepszą infrastrukturą, która w innych miastach europejskich jest na zbliżonym poziomie.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Solaris dostarczy 5 autobusów elektrycznych do Frankfurtu Firma Solaris Bus & Coach S.A. podpisała umowę z przewoźnikiem In der City Bus Frankfurt am Main na dostarczenie pięciu nowych Solarisów Urbino 12 electric. To kolejne zamówienie na bateryjne pojazdy pozyskane przez firmę Solaris na rynku niemieckim. Autobusy elektryczne Solaris Urbino 12 electric zamówione przez przewoźnika z Frankfurtu to model, który został wybrany miejskim autobusem roku w konkursie ‘Bus of the Year 2017’. Jednostką napędową autobusów będzie oś z silnikami elektrycznymi. Energia potrzebna do ich napędzania magazynowana będzie w bateriach o łącznej pojemności aż 240 kWh. Pojazdy ładowane będą przez stacjonarną ładowarkę dostarczoną przez firmę Medcom. Pozwoli ona na ładowanie autobusów z mocą 40 kW. Zgodnie z umową, Solaris dostarczy jedną ładowarką na każdy dostarczony autobus. Oprócz wielu nowinek technicznych wykorzystanych przy konstrukcji układu napędowego autobusów dla Frankfurtu, producent z Bolechowa zastosował również wiele rozwiązania wpływające na zwiększenie komfortu i poziomu bezpieczeństwa podróżnych.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Continental z tytułem Superbrands 2018 Marka Continental, reprezentowana w Polsce przez firmę Continental Opony Polska, otrzymała prestiżowy tytuł Superbrands 2018 i znalazła się w gronie marek, które cieszą się doskonałą reputacją oraz rozpoznawalnością wśród konsumentów. Superbrands, międzynarodowa organizacja działająca od ponad 20 lat w 87 krajach świata, w listopadzie wyłoniła najsilniejsze i najbardziej rozpoznawalne na polskim rynku marki. Po raz pierwszy w historii tytuły Superbrands przyznawali wyłącznie konsumenci. Continental, producent opon oraz wiodący dostawca rozwiązań dla motoryzacji, otrzymał tytuł Superbrands 2018 w kategorii „motoryzacja – opony i części samochodowe”. Od początku istnienia Continental w Polsce, czyli od ponad 20 lat, dostarczamy na rynek doskonałe opony i zaawanasowane technologicznie rozwiązania, które czynią jazdę samochodem bardziej komfortową i bezpieczniejszą. Cieszy nas, że są one doceniane nie tylko przez specjalistów branżowych, ale przede wszystkim klientów, którzy potrafią być bardzo surowi w swoich ocenach. Dziękujemy wszystkich konsumentom za zaufanie i tak pozytywną ocenę marki Continental
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Wykładowca MWSLIT otrzymał tytuł HONORIS CAUSA 28 października 2017 roku jeden z wykładowców Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu, prof. Alexis Rusinek otrzymał tytuł honorowy Doctor honoris causa Universiapolis-International University of Agadir, Maroko. Tytuł honoris causa jest nadawany przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury. Uroczystość nadania tytułu odbyła się podczas inauguracji roku akademickiego w Universiapolis, w której uczestniczył także Rektor MWSLiT we Wrocławiu, dr Marcin Pawęska. Ponadto Rektor wziął udział w konferencji Logistyczna współpraca miast uczestniczących w międzynarodowej inicjatywie badań i rozwoju nad jedwabnym szlakiem w Chinach, która odbyła się w Xuzhan.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

SEGRO podwójnie nagrodzone w konkursie Eurobuild Awards 2017 Firma SEGRO, wiodący deweloper, zarządca i właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, otrzymała dwie prestiżowe nagrody Eurobuild Awards 2017. W kategorii Tenants Award jako Best Warehouse of the Year zwyciężył SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn, natomiast statuetkę Warehouse Manager of the Year odebrał Cezary Pawłowski, Property Manager SEGRO. Eurobuild Awards to dla rynku nieruchomości komercyjnych niezwykle ważne wydarzenie. Rok do roku międzynarodowi eksperci wyróżniają i nagradzają podmioty odnoszące sukcesy na polskim rynku nieruchomości oraz w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. W kategorii Tenants Award nagrody przyznawane są na podstawie głosów klientów oddawanych za pośrednictwem ankiet, które przeprowadza niezależna agencja badawcza Millward Brown. SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn został najlepszym zdaniem klientów magazynem i otrzymał tytuł Best Warehouse of the Year dzięki najwyższej łącznej ocenie 4,15 w skali od -5 do 5.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

VIVE Transport Liderem Logistyki w programie badawczym Operator Logistyczny Roku 2017 W dniu 7 grudnia br. podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie ogłoszone zostały wyniki XVI edycji badania Operator Logistyczny Roku 2017. Nagrodę Lider Logistyki w kategorii Lojalność klientów – zdobyła firma VIVE Transport. Nagrodę odebrał Grzegorz Woelke - prezes zarządu VIVE Transport. Laureat nagrody Lider Logistyki w dziedzinie Lojalność klientów – VIVE Transport to firma, która w ubiegłym roku otrzymała wyróżnienie jako najlepszy nowy partner programu. Niesłychanie wysoki standard obsługi przyczynia się do umocnienia pozycji na rynku międzynarodowych przewozów wysokokubaturowych nadwoziami wymiennymi, niszy, w której firma dominuje. Specjalizacja ułatwia wypracowanie lojalności klientów, którzy są gotowi rekomendować usługi firmy innym.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Ćwiczenia Służb na S5 8.12.2017r. na nieoddanym jeszcze do ruchu odcinku drogi ekspresowej S5, w okolicy w. Trzebnica odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych. W wydarzeniu udział wzięły wszystkie służby, którym zależy na bezpieczeństwie użytkowników dróg: Państwowa Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Żandarmeria Wojskowa, Inspekcja Transportu Drogowego, a także Służby Liniowe Zarządcy Drogi. Pozorowane zdarzenie drogowe jakie miało miejsce na drodze ekspresowej S5 niedaleko miejscowości Trzebnica, to wypadek komunikacyjny z udziałem samochodów osobowych na jezdni w k. Wrocławia. W samochodach zakleszczone zostały osoby poszkodowane. Dojazd służb ratowniczych nastąpił drogą ekspresową S5 od w. Trzebnica, jezdnią w k. Poznania. Służby przećwiczyły rozbieranie barier linowych w celu dostania się do poszkodowanych znajdujących się na przeciwległym pasie drogi oraz sprawdziły swoje zgranie podczas wykonywania działań ratowniczych.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

BM Reflex: Ceny paliw jednak nieco niższe W odniesieniu do dużego zamieszania wokół listopadowego spotkania OPEC i obaw o dalsze wzrosty cen ropy naftowej a przez to paliw w kraju, rzeczywistość zaskakuje nas pozytywnie. Ceny benzyny i oleju napędowego tanieją kolejny tydzień z rzędu, choć skala obniżek jest niewielka. Obecnie średnio w kraju za litr Pb95 płacimy 4,66 pln/l, litr oleju napędowego kosztuje 4,54 PLN/l natomiast litr autogazu 2,14 PLN/l. Benzyna oraz olej napędowy są więc odpowiednio 2 gr./l oraz 1 gr./l tańsze niż przed tygodniem. Od połowy listopada ceny benzyny i oleju napędowego spadły już średnio 6 gr./l, co więcej litr benzyny i oleju napędowego jest obecnie 2 gr./ltańszy niż przed rokiem. Więcej powodów do zadowolenia mają kierowcy tankujący autogaz, gdyż za litr tego paliwa płacą już 17 gr./l mniej niz dokładnie rok temu. Ubiegłoroczny grudzień upłynął pod znakiem wzrostu cen paliw, w tym roku jednak najbardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz stabilizacji i niewielkich zmian cen do końca roku.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

100 dostarczonych do klientów autobusów elektrycznych Solarisa
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Jak zapewnić cichą i równomierną pracę silnika Zamontowane na wale napędowym koło zamachowe odgrywa kluczową rolę w tłumieniu drgań i równomiernej pracy silnika. Ciągła niestabilność obrotów i generowane przez to drgania pochłaniane są przez wysoką energię obrotową koła zamachowego. Dzięki temu stabilizowany jest ruch obrotowy wału korbowego. Jednocześnie pochłaniana energia obrotowa jest wykorzystywana do przezwyciężenia bezwładności powstającej przy rosnącym obciążeniu w górnym martwym punkcie pracy silnika. Pozwala na spowolnienie spadku mocy. Ponadto koło zamachowe współpracuje ze sprzęgłem. Tarcza sprzęgła dolega do tarczy dociskowej, która z kolei jest sztywno skręcona z kołem zamachowym. Podczas przekazywania napędu tarcza sprzęgła jest dociskana do powierzchni roboczej koła zamachowego i w ten sposób jego moment obrotowy przekazywany jest na napędzaną oś. Również wieniec zębaty zamontowany na kole zamachowym pełni ważną rolę. Podczas uruchamiania silnika pozwala przenieść na wał korbowy napęd z zębatki rozrusznika.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

igus ponownie wybiera Ideal Distribution Center igus, wiodący producent elementów z tworzyw sztucznych, przedłużył umowę najmu i dobrał dodatkową powierzchnię w Ideal Distribution Center. Po ekspansji firma będzie zajmować łącznie 2 000 mkw. powierzchni magazynowej i 1 200 mkw. biurowej. Eksperci z JLL reprezentowali najemcę w procesie renegocjowania warunków kontraktu. „Ideal Distribution Center oferuje elastyczną powierzchnię magazynową, a jednocześnie jest optymalną lokalizacją do prowadzenia działalności biznesowej, stąd nasza decyzja o rozszerzeniu dotychczasowej umowy najmu. Niewątpliwe atuty obiektu, również te dotyczące jego położenia, podnoszą komfort pracy naszego zespołu, a jednocześnie wspierają sprawną dystrybucję towarów zarówno na terenie Polski, jak i za granicę”, komentuje Marek Wzorek, Prezes igus. Park Ideal Distribution Center jest utrzymany w formacie SBU, czyli „small business unit” i jest przeznaczony dla mniejszych najemców. Inwestycja jest zlokalizowana przy ulicy Działkowej, w warszawskiej dzielnicy Włochy. „Kompleks Ideal Distribution Center oferuje najemcom wysokiej klasy moduły magazynowe o najwyższym standardzie wraz z reprezentacyjną częścią biurową. Atrakcyjność inwestycji podnosi jej lokalizacja.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Ekspert radzi, jak uniknąć zagrożeń w Internecie Jak wykorzystywać Internet w bezpieczny sposób? Zasad jest kilka. Najważniejsze jest nieużywanie otwartych sieci Wi-Fi. To często zdarza się w podróżach, kiedy łączymy się z siecią niewymagającą zalogowania. Należy zrezygnować z takich rozwiązań albo skorzystać z połączenia VPN. Kolejną rzeczą są aktualizacje. Regularne – zarówno systemu operacyjnego jak i aplikacji i smartfonów – mogą ochronić nas w sieci. Bardzo często w praktyce administratora systemu teleinformatycznych spotyka się wykorzystywanie nieautoryzowanego oprogramowania. Wciąż popularne jest korzystanie z programów bez licencji. Kiedyś oferowano je na płytach, dziś są łatwo dostępne w Internecie. Mogą zawierać szkodliwy kod, który będzie szpiegował i narazi na utratę danych lub unieruchomi urządzenie. – Dobrze też korzystać z bezpiecznych haseł. Powinny one być unikalne dla różnych serwisów. Nie należy stosować jednego hasła do poczty, portalu, gdzie robimy zakupy, a w szczególności do bankowości internetowej. Najlepsze jest wypracowanie odpowiedniej metody, która pozwoli je zapamiętać i sprawnie nimi zarządzać – powiedział serwisowi eNewsroom Artur Szachno, ekspert UseCrypt
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Kolejne kilometry S19 na Podkarpaciu oddane do ruchu Od wczoraj kierowcy mogą korzystać z nowego, ponad 6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe, będącego kolejną częścią autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Odcinek ten połączy dwie trasy międzynarodowe: E40 i E371 oraz wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miasta. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Od wczoraj tranzyt w kierunku południkowym będzie mógł swobodnie ominąć Rzeszów od zachodniej strony. Nowa trasa pozwoli na wyprowadzenie „ruchu ciężkiego” z terenów miejskich. Co ważne, poprawi wyraźnie poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego szczególnie na terenach zabudowanych. Co za tym idzie, cała aglomeracja Rzeszowska wyraźnie odczuje wzrost komfortu codziennego życia mi.in. poprzez obniżenie poziomu natężenia ruchu, przede wszystkim tranzytowego. – powiedział p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Gryga. Odcinek drogi ekspresowej S19 w. Świlcza – w. Rzeszów Południe (Kielanówka) realizowało konsorcjum: Eurovia Polska S.A. i Warbud S.A., za kwotę ponad 342 mln zł. Odcinek ten zlokalizowany jest w powiecie: rzeszowskim, na terenach gmin Rzeszów, Boguchwała, Świlcza.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Technologia, która wspiera koncentrację kierowcy Kierowcy firmowi pokonują najczęściej o wiele większe przebiegi od właścicieli samochodów prywatnych. Dlatego też częściej narażeni są na niebezpieczne sytuacje. Oto systemy, które dbają o bezpieczeństwo kierowcy. Sprawdzamy, które cieszą się największym zaufaniem. Statystyki pokazują, że korzystanie z telefonu podczas kierowania samochodem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Sytuacji nie poprawia coraz większa ilość funkcji dostępna w smartfonach oraz systematycznie rosnąca ilość aplikacji z których korzystamy – wg najnowszych danych użytkownicy urządzeń mobilnych wykorzystują średnio 9 aplikacji każdego dnia. Z badań przeprowadzonych w październiku 2017 roku przez Consumer Reports wynika, że 52 proc. kierowców wykonuje podczas jazdy czynności, które rozpraszają ich uwagę. Co więcej, aż 41 proc. prowadzących pojazd pisze wiadomości tekstowe, a 8 proc. przyznaje się do oglądania wideo podczas jazdy. To nie koniec – 37 proc. wybiera muzykę, korzystając z telefonu, a 20 proc. korzysta w czasie jazdy z internetu.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Akcjonariat spółdzielczy i pracowniczy korzystny dla firm, pracowników i gospodarki W Polsce sytuacja pracownika względem pracodawcy jest bardzo słaba. W tej sytuacji, kiedy jest on słaby strukturalnie, wszelkie pomysły jak wzmocnić jego pozycję negocjacyjną i gospodarczą są zasadne i należy się nad nimi zastanowić. Jednym z nich jest rodzaj dopuszczenia pracownika do własności przedsiębiorstwa, jak i do zarządzania nim. – Istnieją dwa modele takiego rozwiązania – akcjonariat pracowniczy i spółdzielczy. Pierwszy jest bardziej dopasowany do rzeczywistości kapitalistycznej. Drugi zakłada, że będzie to rodzaj wspólnej własności. Obydwa są ciekawe, ale jak na razie nierozpowszechnione w Polsce. Warto jednak iść w tym kierunku i obalać mity związane z barierami – politycznymi, mentalnymi i prawnymi – powiedział serwisowi eNewsroom, Rafał Woś publicysta tygodnika Polityka – Chodzi o przesądy na temat powyższych modeli oraz brak świadomość elit opiniotwórczych, politycznych, ekonomicznych, że są one sensowne. Z tego też wynikają rozwiązania prawne, kształtowane w Polsce w ciągu w ostatnich kilkudziesięciu lat. Obecnie nie promują one udziału pracowniczego we własności przedsiębiorstwa i zarządzaniu nim, a raczej się do niego zniechęcają. Jeżeli założymy na poziomie politycznym, że jednak warto rozwijać te modele, należałoby wprowadzać pewne udogodnienia.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Audyt - narzędzie niezbędne w rozwoju działalności serwisu Wiele serwisów samochodowych, prowadząc od lat swoje działalności, przyzwyczaja się do swojego wizerunku i wdrożonych procedur. Świat nie stoi jednak w miejscu, pojazdy robią się coraz bardziej skomplikowane, a ich użytkownicy wymagający. To wymusza na serwisie ciągłe zmiany. Z samochodami sprawa jest trochę łatwiejsza. Nowe rozwiązania wymagają nowego sprzętu, a powtarzające się problem z naprawą wymuszają poszukiwanie wiedzy. Co jednak z kierowcami? Nie zawsze komunikują oni swoje oczekiwania, a to ich zadowolenie wpływa bezpośrednio na to, czy będą akceptować koszty naprawy, wrócą na kolejną naprawę i polecą nas znajomym. Jak więc sprawdzić, czy spełniamy oczekiwania kierowców i czy nasze dotychczasowe przyzwyczajenia są adekwatne do realiów rynku? Odpowiedzią może być system audytowy proponowany serwisom przez Inter Cars. Audyt na pierwszy rzut oka kojarzy się z kontrolą, nie jest to jednak prawda. Dzięki temu narzędziu serwis dostaje pełną informację o swoich mocnych stronach, ale też i o tych do poprawy.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100

Sosnowiec strategiczny dla rozwoju DSV Solutions Firma DSV Solutions przedłużyła i rozszerzyła umowę najmu w parku magazynowym Panattoni Park Sosnowiec oraz zdecydowała się o otworzeniu drugiego oddziału w centrum Goodman Sosnowiec. Łącznie w tym mieście DSV Solutions będzie zajmować 20 tys. m kw. powierzchni magazynowej. W renegocjacji warunków kontraktu oraz poszukiwaniu nowej lokalizacji DSV Solutions doradzali eksperci JLL. Oddział DSV Solutions w Panattoni Park Sosnowiec, który jest dedykowany projektom z obszaru automatyki przemysłowej i obsługi just-in-time, po ekspansji zajmuje 10 000 mkw. Z kolei nowa lokalizacja firmy, która obejmuje powierzchnię 10 000 mkw. w inwestycji Goodman Sosnowiec, zostanie otworzona z myślą o projekcie z sektora motoryzacyjnego dla globalnego producenta części zamiennych. Start oddziału jest planowany na początek drugiego kwartału 2018 r. „Sosnowiec to jedna ze strategicznych lokalizacji wspierających dynamiczny rozwój DSV Solutions. Cały czas rozszerzamy zarówno portfolio naszych klientów, jak i zakres świadczonych usług. Nasza uwaga koncentruje się również na zwiększaniu zaawansowania procesów logistycznych obsługiwanych przez firmę.
Thu, 14 Dec 2017 03:29:40 +0100


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3170827 razy

Osób online: 5


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 1788 | MSN: 16 | Yahoo: 161 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0