Forumtransportu.pl - Wiadomosci

Najnowsze informacje z działu Wiadomosci

Zyski Grupy DSV wyższe o połowę Grupa DSV podsumowuje pierwsze sześć miesięcy 2017 r. Zaledwie półtora roku po przejęciu UTi Worldwide produktywność i wyniki finansowe operatora osiągnęły najwyższy poziom w historii, a zysk operacyjny DSV w pierwszym półroczu wzrósł o 53,1% do 2,3 mld DKK. Grupa DSV osiągnęła w pierwszym półroczu obroty w wysokości 37,1 mld DKK, co stanowi wynik o 12,2% wyższy niż rok wcześniej (32,9 mld DKK). W podziale na dywizje oznacza to 23,4% wzrostu w DSV Solutions, 11,2% w DSV Air & Sea oraz 9,2% w DSV Road. W pierwszej połowie 2017 r. odnotowaliśmy wzrost zysku o ponad połowę jesteśmy więc bardzo zadowoleni z wyników Grupy. W zaledwie 18 miesięcy od momentu przejęcia UTi Worldwide nasza produktywność i wyniki finansowe są na najwyższym poziomie w historii. Mocny początek roku pozwolił nam także na podwyższenie dalszych prognoz Grupy do końca roku oraz na rozpoczęcie nowego programu wykupu akcji w wysokości miliarda DKK – mówi Jens Bjørn Andersen, CEO Grupy DSV.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Kierowca ciężarówki po spożyciu alkoholu zatrzymany przez inspektorów ze Szczecina 0,36 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, którego zatrzymali do kontroli szczecińscy inspektorzy transportu drogowego. Dalsze czynności z mężczyzną będącym w stanie po spożyciu alkoholu przejął wezwany na miejsce patrol Policji. W poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r. inspektorzy z WITD w Szczecinie patrolowali jedną z dróg wyjazdowych z tego miasta. Zatrzymali na niej ciągnik siodłowy z naczepą, należący do polskiego przewoźnika, którym przewożono tekturę z Klinisk Wielkich w okolice Choszczna. Wstępna kontrola trzeźwości, wykonana przez inspektorów urządzeniem AlcoBlow, wykazała, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji potwierdzili podejrzenia inspektorów. Pierwsze badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,18 mg/l (0,36 promila). Drugie, które zostało wykonane po 15 minutach, dało wynik 0,17 mg/l (0,34 promila). Dalsze czynności z kierowcą będącym w stanie po spożyciu alkoholu przejął patrol Policji, który zatrzymał mężczyźnie prawo jazdy. Na miejsce kontroli przybył inny kierowca, który zabezpieczył pojazd ciężarowy z ładunkiem.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Większe zyski, mniejsze zadłużenie. LOTOS podsumowuje wyniki finansowe W pierwszym półroczu 2017 roku LOTOS wypracował ok. 1.372 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA wg LIFO (+26% r/r, po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych) oraz ok. 568 mln zł skonsolidowanego zysku netto (+71% r/r). Skonsolidowany wynik operacyjny (EBIT) wyniósł w analizowanym okresie 749 mln zł (+9% r/r). Operacyjne przepływy pieniężne LOTOSU wyniosły w pierwszej połowie bieżącego roku 870 mln zł i były niższe w stosunku do analogicznego okresu ub.r. o 80mln zł, z uwagi na koszty planowanego postoju remontowego. Zadłużenie netto spółki (na dzień 30 czerwca 2017 r.) kształtowało się na poziomie 4,1 mld zł (spadek o 700 mln zł w stosunku do stanu na dzień 31 grudnia 2016 r.). Wskaźnik długu netto do kapitału własnego ogółem wyniósł 43,8% (stan na 30 czerwca br.) w stosunku do 55,9% na koniec 2016 r. Wskaźnik długu netto do oczyszczonego wyniku EBITDA wg LIFO wyniósł 1,4x w porównaniu do 1,9x (koniec 2016 roku) i 2,6x (koniec 2015 roku). Powołanie spółki LOTOS Upstream Dla zapewnienia skutecznej realizacji strategii w segmencie wydobywczym LOTOS podjął decyzję o restrukturyzacji tego obszaru w oparciu o wyspecjalizowaną spółkę holdingową – LOTOS Upstream. Nowa spółka będzie kontrolować udziały w spółkach operacyjnych segmentu wydobywczego i jako właściciel aktywów finansowych niezbędnych dla realizacji strategii, będzie stanowić platformę rozwoju całego obszaru wydobycia w grupie kapitałowej LOTOS, przede wszystkim w zakresie organizacji finansowania nowych projektów wydobywczych.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Deweloperzy inwestują w design. Oskar Zięta dla Skanska Wkrótce w jednym z warszawskich apartamentowców na Mokotowie pojawi się wzornictwo na światowym poziomie. W holu zawisną lustra prezentowane wcześniej na wystawach w Nowym Jorku i Tokio. Skanska zaprosiła do współpracy samego Oskara Ziętę - Lustra, które będą zdobić wnętrza Holm House zostały stworzone na wzór pierwszych luster wymyślonych przez człowieka, wykonanych z polerowanych metali. Niegdyś była to najbardziej prymitywna forma lustrzana, obecnie jest jedną z najbardziej wyrafinowanych” - mówi Oskar Zięta, jeden z najznamienitszych polskich designerów, którego prace znajdą się w przestrzeniach wspólnych Holm House, nowej inwestycji mieszkaniowej Skanska Residential Development Poland. Wzornictwo Oskara Zięty prezentowane jest na całym świecie. To twórca autorskiej technologii FiDU, nowoczesnej techniki obróbki stali, zmieniającej płaskie blachy w trójwymiarowe przedmioty codziennego użytku, które z daleka wyglądają lekko jak nadmuchane, a są stabilne i solidne. Oryginalne przedmioty Zięty docenia świat designu, zaś opis jego technologii trafił do podręczników dla inżynierów. Jednym z najbardziej znanych produktów, zaprojektowanych przez projektanta jest stołek Plopp Inox, na który designer daje … 100 lat gwarancji! Technologia FiDU jest nie tylko autorska, ale również ekologiczna.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

OZE - ceny na skandalicznie niskim poziomie W ostatnich dniach rozgorzała dyskusja na temat noweli ustawy o odnawialnych źródłach energii, która zmienia zasady uiszczania opłaty zastępczej. Zmniejsza ją z dotychczasowych 300 złotych do 125 proc. średniej ceny za zielony certyfikat za ostatni rok. Pojawiły się opinie, że wielokrotne zmniejszenie tej opłaty to pogrążenie branży OZE – powiedział serwisowi eNewsroom Maciej Musiał, prezes Pracowni Finansowej – Trzeba jednak pamiętać, że na rynku tym istnieją znaczne nierówności. Poza obrotem na towarowej giełdzie energii istnieje obrót poza sesyjny. Jako prywatni przedsiębiorcy Pracownia Finansowa musi starać się o sprzedaż certyfikatów przez giełdę uzyskuje ceny rzędu 30 złotych z MWh. Na rynku poza sesyjnym wciąż istnieją kontrakty, gdzie cena ta nawet wielokrotnie przekracza 100 zł, a jest skorelowana z opłatą zastępczą. Jest to więc wybieg państwa w celu uniknięcia tych obciążeń, które ponoszą w skutek niekorzystnych kontraktów o nią opartych. Zminimalizowanie tej opłaty spowoduje, że będą one realizowane przy znacznie mniejszych środkach. Należy zwrócić uwagę, że 50 - 100 złotych przeznaczone na jeden certyfikat z niekorzystnego kontraktu poza giełdowego w tej chwili starczy na zakup pięciu certyfikatów.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Shell i LOTOS jednoczą siły! Blisko 900 stacji LOTOS i Shell akceptuje wzajemnie karty flotowe Od 10 sierpnia 2017 karty flotowe LOTOS Biznes są akceptowane w polskiej sieci stacji paliwowych Shell. Już od ponad roku klienci flotowi Shell Polska korzystają ze stacji sieci LOTOS. Shell i LOTOS podwoiły w ten sposób liczbę stacji akceptujących wzajemnie bezgotówkowe transakcje za paliwa, zakupy w sklepach oraz myjnie. Dzięki kartom flotowym LOTOS Biznes i euroShell właściciele flot oraz kierowcy zawodowi mogą wygodnie regulować rachunki związane z transportem na stacjach paliwowych w całej Polsce. Sieci LOTOS (484 stacje) i Shell (409 stacji) uzupełniają się geograficznie. Stacje obu sieci położone są na strategicznych trasach tranzytowych, w wielkich miastach, a także w wielu mniejszych miejscowościach. Włączenie sieci Shell do listy punktów akceptujących karty LOTOS Biznes to kolejny kamień milowy w rozwoju naszego programu flotowego. Dla naszych klientów oznacza niemal podwojenie liczby stacji, na których można uregulować transakcje kartą flotową. Stwarza także możliwość tankowania paliwa na kartę flotową w 86 miejscowościach, w których nie byliśmy do tej pory obecni. To istotny skok liczbowy i jakościowy oraz wygoda dla kierowców – powiedział Adam Pawłowicz, wiceprezes ds. handlu w LOTOS Paliwa.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Szczeciński Park Przemysłowy - „to, co przed rokiem było wizją jest już gospodarczym faktem” Gdy w roku 2009 r. rozpoczął się proces upadku i likwidacji Stoczni Szczecińskiej wielu zakładało, że produkcja stoczniowa na masową skalę już nigdy nie powróci do Szczecina. W roku 2017 dzięki działaniom podjętym przez Szczeciński Park Przemysłowy w Szczecinie znów produkuje się nowoczesne jednostki. W rozmowie z portalem Morza i Oceany Andrzej Strzeboński, prezes zarządu Szczecińskiego Parku Przemysłowego oraz wiceprezes Marek Bączkowski opisują drogę, którą przebyła stocznia, a także wskazują nowe obszary produkcji stoczniowej zwiększające konkurencyjność Szczecińskiego Parku Przemysłowego na europejskim rynku stoczniowym. Historia Szczecińskiego Parku Przemysłowego to nie tylko udana próba odzyskania niszczejącego potencjału produkcyjnego Stoczni Szczecińskiej, lecz także rozbudowa wcześniejszego potencjału techniczno-inżynierskiego. Jak wyglądało odtworzenie świetności dawnej stoczni? Andrzej Strzeboński: Swoje funkcje objęliśmy 14 marca 2016 r. Sam Park powołano do życia 1,5 roku wcześniej. To, co jeszcze rok temu było wizją rozwoju stoczni odbudowującej swój potencjał dziś jest już faktem. Zdołaliśmy uruchomić infrastrukturę produkcyjną kompaktowej stoczni w Szczecinie. Wszystko zaczęło się od całościowej wizji funkcjonowania Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Obecnie trzeba mówić raczej o Szczecińskim Parku - Stoczni Szczecińskiej, gdyż stocznia jest sercem Parku. Infrastruktura Parku została tak zdefiniowana i pełni taką funkcję, by służyć interesom stoczni, która jest dobrem strategicznym, społecznym i gospodarczym naszego państwa.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Polskie miasta rozwijają ekologiczny transport. Do 2021 r. po polskich drogach ma jeździć blisko 1 tys. elektrycznych autobusów Przy pomocy unijnych środków już kilkadziesiąt polskich gmin i samorządów planuje przesiąść się na proekologiczny transport miejski. Według założeń resortu rozwoju do 2021 roku po polskich drogach ma kursować około tysiąca elektrycznych autobusów. Miasta widzą w tym korzyść, bo dzięki wymianie floty na autobusy hybrydowe i elektryczne obniżają koszty transportu miejskiego, a także poziom hałasu i emisji. – Cały czas rośnie zainteresowanie polskich miast pojazdami o napędzie elektrycznym. Do tej pory miasta kupowały głównie pojazdy napędzane silnikiem diesla, natomiast zainteresowanie bardziej ekologicznymi rozwiązaniami się zwiększa. Obecnie około 30 procent ogłaszanych przetargów to zamówienia na pojazdy zelektryfikowane – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Małgorzata Durda z Volvo Polska. Obniżenie poziomu hałasu, ekologia i czystość powietrza – to główne powody, dla których polskie miasta przesiadają się na niskoemisyjny transport publiczny. Z ubiegłorocznego raportu Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że 33 spośród 50 miast o najgorszym stanie powietrza w Unii Europejskiej znajduje się właśnie Polsce.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

GDDKiA podpisała kontrakty na budowę południowego wylotu trasy S7 17 sierpnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza zostały podpisane trzy umowy na zadanie: „Projekt i budowa południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca”. - Cieszę się, że udaje się nam realizować złożone deklaracje, że Polska potrzebuje spójnego rusztu komunikacyjnego, który pozwoli bezpiecznie i komfortowo przemieszczać się w ruchu pasażerskim i towarowym na osi północ – południe. Droga ekspresowa S7 jest uzupełnieniem sieci w centralnej Polsce, dzięki której łączymy w sposób bardzo bezpieczny, komfortowy porty Trójmiasta, północną Polskę, Bałtyk z południem Europy - powiedział minister Andrzej Adamczyk. Inwestycja jest ujęta w aktualizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), który 12 lipca 2017 r. przyjęła Rada Ministrów. Zmieniony dokument dokonuje priorytetyzacji drogowych zadań inwestycyjnych, z uwzględnieniem nowego limitu dostępnego na inwestycje realizowane na sieci dróg krajowych.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Rośnie liczba upadłości i restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw W pierwszej połowie 2017 roku odnotowano 387 upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw w Polsce, co stanowiło 18-procentowy wzrost wobec analogicznego okresu w poprzednim roku. Duży wpływ na ten wynik ma zmiana prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. – Przepisy zmieniły się w styczniu 2016 roku. W pierwszych miesiącach firmy niechętnie korzystały z nowych rozwiązań prawnych, ale z czasem restrukturyzacje firm zyskiwały coraz większą popularność – powiedział serwisowi eNewsroom Grzegorz Sielewicz, główny ekonomista Coface w regionie Europy Centralnej – W związku z tym tegoroczny wynik jest porównaniem do bardzo niskiego poziomu, jaki miał miejsce jeszcze rok temu. Jeżeli chodzi o strukturę restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw – wciąż dominują przyspieszone postępowania układowe, ze względu na ich szybkość i prostotę. Drugie miejsce zajęły postępowania sanacyjne, które są pewną hybrydą restrukturyzacji i upadłości. Pozwalają nawet na wypowiedzenie niekorzystnych kontaktów. Jeśli chodzi o branże, to wzrost postępowań odnotowano w branży metalurgicznej,
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Michał Śmietański członkiem zarządu i dyrektorem działu prawnego w Cresa Polska Międzynarodowa firma doradcza Cresa poinformowała, że Michał Śmietański, radca prawny z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości komercyjnych, został powołany na członka zarządu i dyrektora działu prawnego w Cresa Polska. Michał odpowiada za kwestie prawne i bezpieczeństwo działalności firmy, udziela porad prawnych i koordynuje usługi profesjonalne świadczone na rzecz firmy, jak i jej klientów, analizując ryzyka i wskazując jak najlepsze scenariusze działań. – W branży nieruchomości komercyjnych pomoc prawna jest wskazana ze względu głównie na znaczną wartość transakcji, a także stale zmieniające się prawo i wiele innych aspektów, które trzeba rozpatrywać indywidualnie. W zakresie bezpieczeństwa (compliance), niezwykle istotne jest badanie i eliminowanie konfliktu interesów, co w Cresa jest dużo bardziej transparentne z korzyścią dla klientów, gdyż CRESA świadczy usługi wyłącznie na rzecz najemców. Pozwala to uniknąć problemów w zakresie związanym z zachowaniem poufności, jak i komunikacji między zespołami reprezentującymi dwie strony transakcji – mówi Michał Śmietański, Członek Zarządu i Dyrektor Działu Prawnego w firmie Cresa Polska.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

DB Schenker i Neonet wciąż razem dla e-commerce DB Schenker w Polsce po raz kolejny operatorem logistycznym dla Neonet S.A. Kompleksowa obsługa dostaw AGD na terenie kraju. DB Schenker wygrał ogłoszony przez Neonet przetarg i będzie realizował dostawy towarów Neonet zarówno do sklepów, dystrybutorów, jak i osób prywatnych. Współpraca obu firm trwa już od 7 lat. Odpowiadając na indywidualne potrzeby tego klienta, operator logistyczny stworzył usługę DB SCHENKERhome obejmującą dostawy do osób prywatnych z możliwością wniesienia towaru i wyboru okna czasowego dostawy. „W DB Schenker budujemy kulturę Lean. Jej elementem jest ciągłe doskonalenie obsługi klientów i procesów operacyjnych. Ściśle współpracujemy z klientem, tworzymy nowe rozwiązania z myślą o jutrze.” – mówi Janusz Górski, CEO DB Schenker North & East Europe. „Z Neonet łączą nas nie tylko operacje, ale również wspólne wartości, a to jest bardzo ważne w budowaniu odpowiedzialnego biznesu.” – dodaje Janusz Górski.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Bardzo dobre wyniki ID Logistics za pierwsze półrocze 2017 – wzrost przychodów o blisko 43 proc., wzrost organiczny na poziomie 13 proc. ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, podsumował wyniki za pierwsze półrocze 2017 roku. Firma odnotowała rekordowy wzrost przychodów o 42,8 proc. do poziomu ponad 658 mln EUR. Wzrost organiczny wyniósł 12,6 proc. W tym czasie Grupa ID Logistics z sukcesem zakończyła integrację z hiszpańską spółką Logiters, rozpoczęła realizację licznych kontraktów podpisanych w 2016 roku oraz uruchomiła kolejne magazyny. Na osiągnięcie tak dobrych wyników i rekordowo wysokiego poziomu przychodu za pierwsze półrocze miały wpływ wyniki osiągnięte przez Grupę ID Logistics w drugim kwartale bieżącego roku finansowego. W tym okresie firma odnotowała szybki wzrost w ujęciu like-for-like o 12,4 proc. (w pierwszym kwartale wyniósł on 12,9 proc.). Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny Grupy ID Logistics, komentuje: „Dzięki utrzymującym się od początku roku pozytywnym trendom biznesowym osiągnęliśmy historycznie wysoki poziom przychodu i wzrost organiczny na poziomie 12,6 proc. Z pewnością największe znaczenie miała realizacja nowych kontraktów, podpisanych w 2016 roku.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

W ten weekend trzeba być na „Parowozjadzie” PKP CARGO zaprasza wszystkich miłośników kolei na niezapomniany weekend w Chabówce. Gwarancją wielu wrażeń i świetnej zabawy na „Parowozjadzie” będą m.in. pokazy historycznych pociągów oraz przejażdżki zabytkowym taborem kolejowym. W najbliższą sobotę i niedzielę, 19 i 20 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego PKP CARGO w Chabówce czeka miłośników kolei prawdziwa uczta. W programie XIII. „Parowozjady”, której nadano tytuł „Tajemnice dawnej kolei”, zaprezentuje się sześć wspaniałych parowozów z Polski i ze Słowacji, a w składach wiele zabytkowych, unikatowych wagonów pasażerskich i towarowych. Ponadto na malowniczych podhalańskich trasach kolejowych zostaną uruchomione budzące zachwyt historyczne pociągi. PKP CARGO przygotowało także ciekawy program edukacyjny oraz atrakcyjne zabawy i niezwykłe występy artystyczne. W symulatorze jazdy lokomotywy będzie można zrealizować marzenie o zawodzie maszynisty, na wystawie zobaczyć jak jest chronione dziedzictwo kolejowe w Polsce, a w konkursie i grze terenowej sprawdzić wiedzę z historii kolei.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Bydgoscy inspektorzy ujawnili kolejne ingerencje w zapisy tachografów 6 nałożonych mandatów karnych po 2 000 złotych na kierujących oraz tyle samo wszczętych postępowań administracyjnych wobec przedsiębiorców, każde z nich zagrożone karą finansową w wysokości 5 000 zł – to wynik dwugodzinnych nocnych kontroli pojazdów ciężarowych na autostradzie A1. W nocy z piątku na sobotę (11 - 12 sierpnia br.) inspektorzy z WITD w Bydgoszczy przeprowadzili nocne działania na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1 – Amber One. Były one ukierunkowane przede wszystkim na wykrywanie niedozwolonych ingerencji w zapisy tachografów. W trakcie czynności sprawdzających inspektorzy ujawnili 6 przypadków ingerencji w zapisy urządzeń rejestrujących czas pracy kierowców. Manipulacje w zapisy tachografów polegały na podłączeniu niedozwolonego urządzenia, jeździe na cudzej karcie kierowcy lub magnesie przyczepionym do czujnika ruchu. Za stwierdzone naruszenia nałożono na kierujących pojazdami 6 mandatów karnych po 2 000 zł oraz wszczęto wobec przedsiębiorców tyle samo postępowań administracyjnych, każde z nich jest zagrożone karą finansową w wysokości 5 000 zł.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Dagmara Głowacka dyrektorem Polityki Personalnej DB Schenker Dagmara Głowacka od maja pełni funkcję Dyrektora Polityki Personalnej DB Schenker. Nowa Dyrektor jest odpowiedzialna za politykę personalną w klastrze DB Schenker North & East Europe. Nowa Dyrektor Polityki Personalnej DB Schenker przez ostatnie 15 lat była związana z branżą motoryzacyjną. W jej odpowiedzialności pozostawało m.in. zarządzaniem łańcuchem dostaw i logistyką około produkcyjną. W 2008 roku dołączyła do zespołu międzynarodowego koncernu Kongsberg Automotive. Od 2011 roku jako Globalny Dyrektor ds. Logistyki była odpowiedzialna za tworzenie ogólnoświatowej strategii logistycznej oraz standaryzację procesów logistycznych w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Jej doświadczenie w tym zakresie ma pozwolić DB Schenker na głębsze zrozumienie procesów logistycznych z perspektywy klienta i rzeczywiste wsparcia biznesu przez działania Polityki Personalnej. Dagmara Głowacka jest odpowiedzialna także za politykę personalną w klastrze DB Schenker North & East Europe, do którego oprócz Polski należą Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina i Białoruś.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Nowy oddział Dachser w Austrii Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej w austriackim Tyrolu. Otwarcie nowego obiektu o powierzchni 20 tys. m², w który Dachser zainwestował ok. 6,5 miliona euro, planowane jest na koniec 2017 roku. Centrum logistyczne Dachser w Tyrolu zastąpi dotychczasową lokalizację w Hall i będzie oferować klientom kompleksowe usługi z zakresu transportu i magazynowania. Nowy magazyn będzie miał około 4 700 mkw. przestrzeni magazynowej i 30 bram przeładunkowych. W trakcie następnego etapu budowy planowane jest stworzenie dodatkowej przestrzeni ładunkowej oraz miejsc parkingowych. W obecności prezydenta regionu europejskiego Tyrol, Günthera Plattera oraz burmistrza miejscowości Stans, Michela Hubera, symboliczną łopatę pod budowę nowego centrum logistycznego wbili: Dyrektor Zrządzający Dachser European Logistics w Austrii, Günter Hirschbeck wraz ze swoim zespołem. - W ciągu najbliższych kilku miesięcy powstanie tu nowoczesny obiekt, który odegra znaczącą rolę w tworzeniu sieci logistycznej na terenie zachodniej Austrii oraz poza nią. Nowy oddział pozwoli nam też wzmocnić region. Obok 45 istniejących miejsc pracy powstanie tu kolejnych 40 stanowisk - powiedział Günter Hirschbeck w swoim przemówieniu otwierającym.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Continental zwycięzcą Auto Express Ultimate 2017 Opona Continental ContiPremiumContact 5 zajęła pierwsze miejsce w tegorocznym teście opon Ultimate przeprowadzanym przez Auto Express – najpopularniejszy tygodnik motoryzacyjny w Wielkiej Brytanii. Opona pokonała dziesięciu czołowych konkurentów. W teście Ultimate 2017 opona ContiPremiumContact 5 rywalizowała z dziesięcioma konkurencyjnymi modelami ogumienia letniego w rozmiarze 205/55R16. O zwycięstwie zdecydowały przede wszystkim najlepsze właściwości podczas jazdy na suchej i mokrej nawierzchni oraz hamowania na mokrej nawierzchni. „Jesteśmy dumni z tego, że nasza ContiPremiumContact 5 zdobyła pierwsze miejsce w tak prestiżowym teście opon letnich. To wyróżnienie podkreśla nasze nieustające dążenie do opracowywania coraz lepszych technologii zwiększających bezpieczeństwo jazdy” – powiedział Scott Benbow, Product Marketing Manager w Continental.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Aplikacja Inter Cars Expo 2017 Inter Cars stworzył dla wszystkich odwiedzających 16.Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów specjalną aplikację mobilną. Inter Cars Expo 2017 ma za zadanie ułatwić zwiedzanie przestrzeni targowej i korzystanie z atrakcji. Funkcjonalność aplikacji jest imponująca. Główną zaletą Inter Cars Expo 2017 jest możliwość szybkiego wyszukiwania wystawców, z uwzględnieniem podziału posiadanego przez nich asortymentu. To bardzo duże ułatwienie, biorąc pod uwagę przestrzeń, na jakiej zostanie zorganizowana impreza. Również dlatego twórcy aplikacji zdecydowali się umieścić w niej mapę z dokładnym rozkładem poszczególnych stoisk oraz zaimplementować szczegółową agendę dotyczącą wszelkich spotkań i atrakcji. Ponadto znaleźć w niej można szczegółowe informacje o dostawcach uczestniczących w Targach, wskazówki dotyczące dojazdu, kompletny program Inter Cars Motor Show wraz z materiałami video, a także agendy wszystkich konferencji i szkoleń.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Cyberpokolenie za kółkiem. Badanie 25-latków na 25 lat Bosch w Polsce Jazda samochodem w jej dotychczasowym rozumieniu przechodzi transformację. Dziś coraz częściej mówi się o mobilności, która opiera się na takich rozwiązaniach technologicznych jak elektryfikacja, automatyzacja i integracja z internetem. Zwłaszcza to ostatnie pojęcie bliskie jest wyrosłemu w ostatnich latach cyberpokoleniu, które niemal wszystkiego szuka w internecie. Roli nowych technologii w życiu polskich 25-latków przyjrzał się Bosch, który właśnie obchodzi 25. rocznicę rozpoczęcia swojej działalności nad Wisłą. Z technologią we krwi Z badania wyłania się obraz pokolenia uzależnionego od technologii. Na co dzień są otoczeni ekranami smartfonów, komputerów i innych urządzeń elektronicznych. Ponad 2/3 z nich deklaruje, że w internecie spędza co najmniej 4 godziny dziennie. Rekordziści monitorują sieć nawet, kiedy śpią. Między innymi dla nich Bosch rozwija technologie pozwalające na wykorzystanie internetu w samochodzie w celu zwiększenia mobilności i oszczędzania czasu potrzebnego na przejazdy. W samochodzie koncepcyjnym Bosch zamiast typowej deski rozdzielczej są już ekrany haptyczne, które obsługuje się poprzez dotyk, a w przyszłości również za pomocą gestów. Otwartość na nowoczesne technologie deklarują niemal wszyscy badani (94,1%).
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

GLS wspiera bieg Poland Business Run 3 września po raz kolejny w ośmiu miastach Polski odbędzie się bieg Poland Business Run. W tym roku weźmie w nim udział rekordowa liczba biegaczy - ponad 18 000 osób. GLS Poland ponownie został sponsorem głównym tego wydarzenia w trzech miastach. Bieg Poland Business Run wyróżnia się tym, że łączy sportową rywalizację oraz zaangażowanie uczestników w osiągnięcie szczytnego celu. W sztafecie wezmą udział drużyny złożone z 5 osób (najczęściej są to koledzy z pracy), każda z nich pokona dystans 3,8 km. Opłaty startowe i darowizny zostaną przekazane fundacji Poland Business Run. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych protez i sprzętu ortopedycznego dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Bieg po zdrowie GLS Poland będzie sponsorem głównym biegu w Łodzi, Krakowie i Poznaniu. Logo GLS pojawi się na koszulkach biegaczy, na banerach wzdłuż trasy oraz na firmowych stoiskach w tych trzech lokalizacjach. GLS angażuje się w Poland Business Run, kierując się hasłem firmowej inicjatywy ThinkSocial (Myśl Społecznie): Jesteśmy świadomi odpowiedzialności społecznej wynikającej z naszej silnej pozycji na rynku. Poprzez nasz udział w Poland Business Run pragniemy przyczyniać się do niesienia pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, mówi Tomasz Kroll, Dyrektor Zarządzający GLS Poland.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Objazdowa szkoła Lexusa Lexus organizuje w różnych miastach USA serię warsztatów doskonalenia techniki jazdy samochodami wyczynowymi – Lexus Performance Driving School. Uczestnicy szkoleń mają okazję wypróbować luksusowe auta z niemal 500-konnymi silnikami i pod okiem instruktora nauczyć się panować nad mocą pięciolitrowych V8. Dla początkujących organizatorzy przygotowali dwugodzinne zajęcia na torze zręcznościowym, stanowiące wprowadzenie do technik jazdy wyczynowej – Lexus Performance Tour Experience. Ci, którzy czują się na siłach, mogą wziąć udział w pięcio- lub dziewięciogodzinnej sesji na torze wyścigowym – Lexus Performance Track Experience. Uczestnicy mogą wypróbować nowe flagowe coupe Lexus LC 500 z pięciolitrowym widlastym silnikiem o mocy 477 KM. Dostają też do dyspozycji seryjne wyczynowe wersje klasycznych modeli – coupe Lexus RC F i sedan Lexus GS F, oba z silnikami o mocy 477 KM, a także usportowione modele Lexus IS 350 F Sport i RC 350 F Sport.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

STRABAG rozpoczyna drugi etap budowy hotelu przy Placu Katedralnym we Wrocławiu Inwestycja hotelowa w centrum Wrocławia Wartość kontraktu 54 mln PLN netto Czas realizacji 19 miesięcy Spółka STRABAG została wybrana na wykonawcę drugiego etapu realizacji hotelu przy Placu Katedralnym we Wrocławiu. W pierwszym kwartale 2017 roku STRABAG zakończył pierwszy etap inwestycji obejmujący doprowadzenie prac budowlanych do poziomu terenu. Obecnie w ramach kontraktu o wartości 54 mln zł netto spółka wykona stan deweloperski. Cieszymy się, że Inwestor powierzył nam kolejny etap realizacji inwestycji jako sprawdzonemu partnerowi biznesowemu. Najwyższej jakości materiały, dbałość o każdy szczegół realizowanej budowy i terminowość to wartość dodana dla klienta, którą wnosimy na naszych projektach. Wrocławski hotel to projekt dla nas szczególny ze względu na rangę miejsca i rozwiązania architektoniczne mające na celu dopasowanie budynku do zabytkowej części miasta - mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o. Hotel z garażem podziemnym i infrastrukturą towarzyszącą powstanie na Ostrowie Tumskim obok archikatedry. W 7-kondygnacyjnym obiekcie o pow. użytkowej 12,633 m kw. i kubaturze 57,042 m sześc. znajdą się sale konferencyjne, sala balowa, otwierająca się na ogród hotelu, 184 pokoje dla gości, restauracja oraz 53 miejsca parkingowe.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Komunikat GITD w związku z uruchomieniem regularnej transgranicznej linii autobusowej zagranicznego przewoźnika w Świnoujściu Mając na uwadze ostatnie doniesienia prasowe i związany z nimi problem polegający na wydawaniu przedsiębiorcom zagranicznym zezwoleń na świadczenie usług regularnych w międzynarodowym transporcie drogowym w sytuacji niedokonania uzgodnień w zakresie korzystania z infrastruktury drogowej z właściwym zarządcą lub administratorem tej infrastruktury, Główny Inspektorat Transportu Drogowego wyjaśnia, iż na etapie wyrażania zgody, o której mowa w art. 8 ust. 1 i 2 rozporządzenia 1073/2009, GITD nie ma podstawy prawnej do żądania od zagranicznego przedsiębiorcy bądź organu wydającego przedłożenia dokumentu potwierdzającego uzgodnienie zasad korzystania z przystanków z właściwym zarządcą infrastruktury drogowej. Takie uprawnienie przysługuje natomiast organowi wydającemu zezwolenie na zasadzie art. 7 ust. 3 rozporządzenia 1073/2009 lub art. 7 ust. 3 rozporządzenia 361/2014. Przed uzyskaniem zezwolenia na świadczenie usług regularnych w międzynarodowym transporcie drogowym przedsiębiorca zobowiązany jest uzgodnić zasady korzystania z przystanków z właściwym zarządcą infrastruktury drogowej, a konieczność dokonania uzgodnienia w tym zakresie wynika z wykładni celowościowej art. 8 ust. 4 lit. a) rozporządzenia 1073/2009. Ujawnienie okoliczności braku wcześniejszego uzgodnienia zasad korzystania z przystanków i obiektów dworcowych, na których przewoźnik planuje zabierać lub wysadzać pasażerów, powinno skutkować odmową wydania bądź cofnięciem zezwolenia udzielonego przedsiębiorcy na danej linii.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Branża nieruchomości podnosi poprzeczkę i ustanawia kolejny rekord W trakcie VIII Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości Komercyjnych, organizowanego przez JLL, zebrano rekordową kwotę 379 210 zł wraz z darowiznami od anonimowych darczyńców, które wpłynęły na konto Fundacji już po zakończeniu turnieju. Czek przekazano Fundacji Spełnionych Marzeń opiekującej się dziećmi z chorobami nowotworowymi. Patronat honorowy nad turniejem objął Polski Związek Piłki Siatkowej. Zawody wygrała firma MLP. Najwyższą w historii Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości Komercyjnych kwotę 379 210 zł udało się zebrać w trakcie ósmej edycji imprezy, która odbyła się 3 sierpnia w warszawskim klubie La Playa Music Bar. Padały też inne rekordy – na boiskach zagrało 48 drużyn i 336 zawodników, a w całym wydarzeniu wzięło udział ok. 1 500 osób. Zwyciężyła firma MLP, a na podium stanęły również zespoły Skanska i BNP Paribas Real Estate. Czek na kwotę 369 210 zł z rąk Tomasza Trzósło, Dyrektora Zarządzającego JLL w Polsce, odebrał Tomasz Osuch, Prezes Fundacji Spełnionych Marzeń. Dodatkowo, na konto Fundacji wpłynęło 10 000 zł od anonimowych darczyńców już po zakończeniu turnieju. Wszystkie środki pozyskane z rejestracji drużyn, aukcji przedmiotów od sponsorów, indywidualnych datków i anonimowych wpłat zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego stosowanego w leczeniu chorób nowotworowych u najmłodszych. Pomoc obejmie podopiecznych Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Prof. Dr St. Popowskiego w Olsztynie, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego im. Prof. Antoniego Gębali w Lublinie
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

STRABAG: Budowa odcinka C1 Ostróda Płd. – Rychnowo zakończona Trasa ekspresowa o charakterze międzynarodowym Łączna długość dwóch odcinków 20,1 km Wartość inwestycji ponad 687 mln PLN brutto Zakończono budowę niemal 9-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 z Ostródy do Rychnowa. Od dziś pierwsi kierowcy będą mogli przejechać otwartą trasą. Odcinek stanowi część inwestycji o łącznej długości ok. 20,1 km, która została podzielona na dwa zadania realizacyjne: C1 Ostróda Południe - Rychnowo (8,8 km) i C2 Rychnowo - Olsztynek Zachód (11,25 km). Wykonawcą pierwszego odcinka o wartości 299,2 mln zł jest STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o. Drugie zadanie realizuje STRABAG Sp. z o.o. za kwotę 388,5 mln zł. - Chciałbym szczególnie podkreślić, że otwieramy już trzeci fragment trasy S7 w tym roku. Zaledwie półtora miesiąca temu zakończyła się budowa 22-kilometrowego odcinka drogi Nidzica – Napierki , pod koniec czerwca oddaliśmy do użytku małopolskim kierowcom 4,5-kilometrowy odcinek Trasy Nowohuckiej wraz z mostem przez Wisłę. Wkrótce przejezdny będzie także odcinek C2 z Rychnowa do Olsztynka, który ułatwi kierowcom podróż w stronę Elbląga i Gdańska – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o. Nowo wybudowany odcinek między Ostródą a Rychnowem ma dwa pasy po 3,5 m szerokości w każdą stronę oraz awaryjny pas postoju. W ramach inwestycji wykonano remont istniejącej DK7 na długości ok. 11 km, przebudowano odcinki dróg innych kategorii w obrębie skrzyżowań z drogą ekspresową, powstały nowe obiekty inżynierskie,
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Grupa PKP CARGO pogłębia współpracę z Chinami Największy polski operator logistyczny chce rozwijać współpracę z chińską prowincją Henan. Ma temu służyć dalsze zwiększenie przewozów kontenerowych obsługiwanych przez Grupę PKP CARGO w relacjach między hubem w Zhengzhou i państwami europejskimi przez Centrum Logistyczne w Małaszewiczach. Podczas spotkania w Warszawie delegacji chińskiej prowincji Henan pod przewodnictwem wicegubernatora Pana Shu Qinga i Grupy PKP CARGO, której przewodniczył Prezes Zarządu PKP CARGO S.A. Maciej Libiszewski, pozytywnie oceniono dotychczasową współpracę Grupy z kluczowym w tej prowincji terminalem kontenerowym Zhengzhou International Hub Development and Construction Co., Ltd. (ZIH). Jednocześnie obie strony podkreśliły konieczność dalszego rozwoju przewozów kolejowych po Nowym Jedwabnym Szlaku przez Centrum Logistyczne PKP CARGO w Małaszewiczach na granicy polsko-białoruskiej, co ma być odpowiedzią na wzrost wymiany handlowej między Chinami i Unią Europejską. - Dla Grupy PKP CARGO przewozy między Chinami i Europą po Nowym Jedwabnym Szlaku przez Centrum Logistyczne w Małaszewiczach są jednym z priorytetowych kierunków ekspansji na rynkach międzynarodowych. Cieszę się, że z chińskimi partnerami znajdujemy wspólną płaszczyznę do rozmów o usprawnieniu obsługi logistycznej przewozów tą trasą. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie oczekiwane efekty we wzroście przewozów nie tylko z prowincji Henan, ale także w odwrotnym kierunku, w relacjach z państw europejskich do hubu w Zhengzhou – powiedział Prezes Maciej Libiszewski.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

BM Reflex: Tempo podwyżek cen paliw wyhamowało Średnia cena benzyny Pb95 na krajowych stacjach wzrosła w ubiegłym tygodniu o 2 gr./l do 4,45 PLN/l. Podobnie o 2 gr./l więcej płacimy za litr diesla, którego średnia cena w kraju kształtuje się obecnie na poziomie 4,28 PLN/l. Na niezmienionym poziomie 1,88 PLN/l pozostały ceny autogazu. Obecnie zarówno benzyna jak i diesla są najdroższe od 3 miesięcy, z tym, że tempo wzrostu cen powoli wyhamowuje. Wszystko wskazuje jednak na to, że tegoroczny sierpień, jeśli chodzi o poziom cen paliw, będzie droższy niż przed rokiem. Dla przypomnienia w sierpniu 2016 średni poziom cen benzyny Pb95 i diesla wynosił odpowiednio 4,32 PLN/l oraz 4,11 PLN/l. Tańszy był również autogaz, za który płaciliśmy średnio 1,75 PLN/l. Mimo to tegoroczny, wakacyjny poziom cen paliw pozostaje nadal atrakcyjny i pomijając rok 2016 jest najniższy od 8 lat. Ceny ropy Brent w Londynie po wzroście w pierwszej połowie tygodnia w rejon 53,60 USD/bbl stosunkowo szybko powróciły blisko poziomu 51 USD/bbl. Zgodnie z danymi EIA amerykańskie rezerwy ropy naftowej zmniejszyły się w skali tygodnia 6,5 mln bbl. Obecnie poziom zapasów ropy w USA jest najniższy od października 2016 roku, jednak nadal blisko 23% wyższy od 5-letniej średniej. OPEC natomiast zgodnie z przedstawionymi, najnowszymi prognozami spodziewa się wzrostu światowej konsumpcji ropy w 2018 roku o 1,28 mln bbl/d do 97,8 mln bbl/d.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Zakończyło się święto miłośników żaglowców w Szczecinie Finał The Tall Ships Races 2017 zgromadził w Szczecinie rzesze fanów największych żaglowców z całego świata. Szacuje się, że w imprezie – której jednym ze sponsorów była spółka OT Logistics S.A. – w kulminacyjnym punkcie wzięło udział 150 tysięcy osób, a podczas całego finałowego dnia przez teren, gdzie trwało święto przewinęło się ok. 300 tysięcy osób. Przed zwiedzającymi i pasjonatami otworzyły się nie tylko kajuty i pokłady żaglowców. Miłośnicy statków mogli wejść bowiem na pokład należącego do OT Logistics pchacza „Bizon 137”. Nie zabrakło chętnych, którzy chcieli z bliska sprawdzić jak struje się taką jednostką, oraz co znajduje się pod pokładem. Spółka OT Logistics podczas The Tall Ships Races nie zapomniała o najmłodszych. W Strefie Namiotów Sferycznych na Łasztowni czekały niespodzianki dla każdego bez względu na wiek. W namiocie OT Logistics odbywały się kreatywne warsztaty z malowania chust, malowanie buziek, nie zabrakło także zabaw z Mega Jengą oraz zawodów w piłkarzyki. Na terenie całej imprezy można było spotkać bohatera marki OT Logistics, maskotkę Majtusia Kajtusia, który zapraszał odwiedzających do korzystania z atrakcji przygotowanych przez Spółkę i wprowadzał dzieci w świat morskich opowieści oraz żeglarskich przygód.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200

Wodorowe ciężarówki Toyoty będą zaopatrywać sklepy Seven-Eleven Toyota dostarczy japońskiej sieci sklepów typu convenience store Seven-Eleven samochody dostawcze zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi, które będą rozwozić towary z hurtowni do poszczególnych placówek bez emitowania jakichkolwiek niepożądanych substancji. Ekologiczne pojazdy zostaną skonstruowane specjalnie dla Seven-Eleven w oparciu o lekkie ciężarówki produkowane przez wchodzącą w skład koncernu Toyota firmę Hino, już obecnie dostępne z napędem hybrydowym. Przy tworzeniu nowych pojazdów Toyota wykorzysta rozwiązania opracowane dla wprowadzonego w roku 2014 modelu Mirai – pierwszego skonstruowanego od podstaw masowo produkowanego samochodu wodorowego, a także wodorowych autobusów, kursujących w regionie Tokio. Sieć Seven-Eleven dysponuje w Japonii 20 tysiącami sklepów, obsługiwanych przez 5800 lekkich ciężarówek. Już w tej chwili około 15% tej floty stanowią hybrydy i inne pojazdy niskoemisyjne, a firma zamierza podnieść ten odsetek do 20% przed rokiem 2020. Wspólne przedsięwzięcie umożliwi przetestowanie elektrycznych samochodów dostawczych zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi w rzeczywistych warunkach. Toyota przewiduje, że po dopracowaniu i przetestowaniu konstrukcji nowe wodorowe ciężarówki mogą również trafić do sprzedaży.
Sat, 19 Aug 2017 16:49:30 +0200


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3051412 razy

Osób online: 3


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 1724 | MSN: 16 | Yahoo: 158 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0