Forumtransportu.pl - Wiadomosci

Najnowsze informacje z działu Wiadomosci

BM Reflex: Wciąż czekamy na decyzję OPEC. Czy będzie szansa na niższe ceny paliw? Obniżki cen paliw na stacjach notujemy od początku czerwca. W sumie ceny benzyny i oleju napędowego spadły o 11 groszy na litrze, a autogazu o 9 gr/l. Skala tych obniżek nie jest jednak zadowalająca, biorąc pod uwagę, że w wyniku wcześniejszej serii podwyżek ceny benzyny i oleju napędowego wzrosły odpowiednio o 43 i 48 gr/l. Wciąż średni poziom cen benzyny bezołowiowej 95 utrzymuje się powyżej 5 zł/l, podczas gdy średnia cena diesla spadła do poziomu 4,99 zł/l Średnie detaliczne ceny paliw na dzień 21-06-2018 ukształtowały się na następującym poziomie: benzyna bezołowiowa 95 – 5,03 zł/l (-3 gr/l), benzyna bezołowiowa 98 - 5,34 zł/l (-4 gr/l), olej napędowy – 4,99 zł/l (-3 gr/l), autogaz – 2,09 zł/l (-2 gr/l). Niezależnie od odpowiedzi na pytanie jak zakończy się trwające w Wiedniu dwudniowe spotkanie OPEC i 10 innych producentów spoza kartelu, istnieje szansa na dalsze, choć niewielkie spadki cen na stacjach w przyszłym tygodniu. To właśnie decyzja, która zapadnie w Wiedniu, będzie w dużym stopniu wpływała na poziom cen paliw w kraju w kolejnych tygodniach wakacji. Warto podkreślić, że obecnie ceny paliw są zdecydowanie wyższe niż przed rokiem, a szanse na obniżki w okolice cen z ubiegłego roku są praktycznie żadne.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Deszcz nagród. Zrównoważone budownictwo znów zwycięża Partner w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, Lider Dostępności i Twórca Przestrzeni – spółka Skanska Residential Development Poland zbiera kolejne nagrody w branży budowlanej i realizuje coraz to odważniejsze, zielone projekty mieszkaniowe. W samej Warszawie w realizacji są obecnie cztery inwestycje mieszkaniowe Skanska. Co je wyróżnia? Idea zrównoważonego rozwoju. Spółka jest pionierem certyfikacji osiedli oraz budownictwa dostępnego w Polsce. I etap warszawskiego Osiedla Mickiewicza jest pierwszą i do tej pory jedyną w kraju inwestycją z certyfikatem BREEAM o statusie Final (etap wykonawczy). Trend ekologiczny zainicjowany przez Skanska zdaje się oddziaływać na całą branżę. Roczny przyrost certyfikowanych budynków mieszkaniowych osiągnął w minionym roku poziom 140%. Budownictwo dobrze przemyślane To właśnie filozofię zdrowego budownictwa, uwzględniającego potrzeby społeczne, doceniła kapituła tegorocznej edycji konkursu „Twórcy Przestrzeni 2018” organizowanego przez Rzeczpospolitą. Za osiedle Jaśminowy Mokotów Skanska otrzymała I nagrodę w kategorii projekty mieszkaniowe w trakcie realizacji.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Gala wręczenia nagród motoryzacyjnych Zwieńczeniem IV edycji testów Fleet Cars&Vans oraz Fleet Auto Premium, była uroczysta gala, która odbyła się 21 czerwca 2018r. w restauracji Warszawa Wschodnia by Mateusz Gessler. Test samochodów odbył się na „Torze Kielce” w Miedzianej Górze (www.fleetcarsandvans.pl). Organizatorem testów była redakcja miesięcznika Fleet. Testy to przede wszystkim prezentacja dostępnych na polskim rynku modeli samochodów dla biznesu wraz z ofertą ich finansowania. To także doskonała okazja do zaprezentowania nowych, często premierowych samochodów, innowacyjnych systemów, czy – w przypadku samochodów użytkowych – zabudów. W tym roku do testów zgłoszono 90 samochody. Nagrody przyznano w 14 kategoriach. LISTA LAUREATÓW NAGRÓD “FLEET CARS&VANS, FLEET AUTO PREMIUM 2018” FLEET CARS - Nagroda za najlepszy samochód w kategorii - MAŁY SAMOCHÓD FIRMOWY Ford Fiesta
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Scania i PGNiG wspierają Tarnów w rozwoju transportu niskoemisyjnego Już niebawem na tarnowskie ulice wyjedzie 21 nowych autobusów Scania oraz 2 śmieciarki, zasilane gazem. PGNiG Obrót Detaliczny podpisało umowę na dostawy ekologicznego paliwa gazowego CNG dla Tarnowa. Małopolskie miasto od lat konsekwentnie stawia na transport niskoemisyjny, a niedawno zdecydowało się rozbudowę floty pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Tarnów odważnie stawia na transport niskoemisyjny, dlatego zdecydował się na zakup między innymi 21 nowych autobusów Scania Citywide 12LF zasilanych gazem. Już w tym momencie 22%, a do końca roku 2018 prawie 1/3 (28%) autobusów w mieście będzie zasilana sprężonym gazem ziemnym CNG. – Realizacja tej umowy pozwoli na rozwój floty ekologicznych autobusów gazowych do stanu co najmniej 32 pojazdów. Tym samym Tarnów z wyprzedzeniem spełni ustawowe wymogi, które nakazują samorządom posiadanie określonego udziału pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi we flotach komunikacyjnych – powiedział Jerzy Wiatr, prezes zarządu MPK Tarnów. – Nasze autobusy zasilane CNG już w tym roku zastąpią w Tarnowie dużo mniej przyjazne dla środowiska i uciążliwe dla mieszkańców autobusy starej generacji zasilane olejem napędowym – dodał. – Nasze plany na przyszłość to struktura taboru składająca się w 1/3 z autobusów gazowych, 1/3 autobusów elektrycznych i 1/3 autobusów zasilanych biodieslem. W rezultacie staniemy się jednym z liderów ekologicznego transportu miejskiego w Polsce – podkreślił.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Akcja „Pierwszopomocni na drodze” - ruszają szkolenia na MOP przy autostradach Dzisiaj w godz. 17-21 na MOP-ie „Brwinów” przy autostradzie A2 (kier. Warszawa) odbędzie się pierwsze szkolenie w ramach akcji „Pierwszopomocni na drodze”. To ogólnopolska inicjatywa mająca na celu budowanie świadomości społecznej kierowców - nie tylko poruszających się pojazdami ciężarowymi - rozwój edukacji w zakresie bezpieczeństwa i ratownictwa na drogach oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii do poprawy bezpieczeństwa. Takie działania wpisują się w jeden z celów strategicznych GDDKiA jakim jest wzrost bezpieczeństwa użytkowników dróg. W sytuacji, gdy na drodze dochodzi do wypadku, częstym zjawiskiem jest strach przed udzieleniem pierwszej pomocy w obawie przed nieświadomym skrzywieniem ofiary zdarzenia. Jednak, jak twierdzą zawodowi ratownicy nie można zrobić większej krzywdy osobie, która na skutek odniesionych obrażeń nie oddycha. W takiej sytuacji o życiu poszkodowanych decydują minuty. W ramach akcji podczas tegorocznych wakacji będzie przeszkolonych kilkuset kierowców zawodowych, ponieważ oni w większości wypadków bywają pierwszymi świadkami zdarzeń drogowych. Szkolenia będą się odbywały na Miejscach Obsługi Podróżnych (tzw. MOP-ach) usytuowanych wzdłuż autostrad biegnących przez Polskę.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Premiera odcinka Programu Szykuje się rekordowy najazd trucków w dniach 20, 21, 22 lipca 2018 roku. A gdzie? Oczywiście na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi. Dochodzą nas także słuchy, że reprezentacja Niemiec dopina wszystko już na ostatni guzik, by na czas być gotowa na nasz tegoroczny mundial. Zobaczcie swoich ulubieńców na naszej stronie internetowej www.naosi.pl, gdzie znajdziecie również informację o tym co w najbliższym odcinku programu „Na Osi”, w którym między innymi: – „O-Polskie Na Osi” na spacerze – Kierowca powożący Actrosem – Kielecka „Autostrada Polska” – Metamorfoza świerka w Watykanie – FAPsafety; innowacyjna propozycja Drabpolu – Duże inwestycje drogowe i wiele innych ciekawych tematów Premiera na antenie Motowizji już w sobotę 23. czerwca o godzinie 16:00.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Jubileusz produkcyjny: milion silników dla Daimler Trucks Zakład Mercedes-Benz w Mannheim oraz spółka Detroit Diesel Corporation zależna od Daimler Trucks North America (DTNA) wspólnie osiągnęły szczególny kamień milowy w ramach sieci Global Powertrain. Obie placówki produkcyjne wytworzyły w sumie 1 000 000 silników heavy duty, podkreślając tym samym sukces strategii jednolitej platformy dla układu napędowego Daimler Trucks. Dumna załoga zakładu produkcji silników w Mannheim towarzyszyła zjazdowi z taśmy produkcyjnej milionowego egzemplarza sześciocylindrowego silnika rzędowego, montowanego w ciężkich pojazdach użytkowych. Już od ponad dziesięciu lat Daimler Trucks stawia na jednolitą platformę dla układu napędowego ciężkich samochodów ciężarowych. Obejmuje ona zasadniczo silnik, osie oraz skrzynię biegów.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Dachser przejął 100% udziałów chilijskiej spółki Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, nabył wszystkie udziały w spółce, w ramach której prowadzi działalność w Chile. Firma weszła na chilijski rynek w 2009 r. jako przedsięwzięcie joint venture. - Chile jest jednym z najbardziej stabilnych państw i najsilniejszych gospodarek w Ameryce Południowej oraz odgrywa kluczową rolę w wewnątrzamerykańskim handlu wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Chcemy wzmocnić tam naszą obecność i ściśle zintegrować Dachser Chile z naszą globalną siecią logistyczną – wyjaśnia Guido Gries, Dyrektor Zarządzający Dachser Air & Sea Logistics w Amerykach. Chile utrzymuje ścisłe relacje gospodarcze i handlowe z Argentyną, Brazylią, Azją, Oceanią, a także Europą. Eksport z tego państwa to głównie miedź, ryby, owoce, papier, wino oraz minerały. Obecnie Dyrektorem Zarządzającym Dachser Chile jest Frank Habermann, który pracuje w branży logistycznej od 27 lat, a do oddziału operatora w tym kraju dołączył w 2013 r.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Elimen E-VN1 – nowa koncepcja wdrożenia napędów elektrycznych w motoryzacji Elimen E-VN1 to pierwszy samochód elektryczny oparty o strukturę kompozytową, w całości zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce. Dzięki innowacyjnej polskiej myśli technologicznej jest lekki, ekonomiczny i ekologiczny. Ma też bardzo szerokie zastosowanie dla logistyki. Elimen E-VN1 to samochód elektryczny typu van, którego płyta podłogowa oraz większość konstrukcji nadwozia wykonane zostały z ultralekkich kompozytów. Dzięki temu jest wytrzymały, a przy tym znacząco lżejszy od klasycznych pojazdów w swojej klasie. W wersji podstawowej waży jedynie ok. 600 kg. Dodatkowo, jako pojazd elektryczny jest tani w eksploatacji. Koszt przejechania nim 100 km oscyluje w granicach 7 PLN, czyli tyle, ile trzeba zapłacić za prąd niezbędny do naładowania baterii. Jego zasięg na jednym ładowaniu wynosi od 100 do 300 km. - Na dłuższych trasach kierowca może korzystać z ładowarki pokładowej lub szybkiej ładowarki zewnętrznej, która w niecałe 30 minut pozwala naładować baterię od zera do poziomu 80-proc. – mówi Przemysław Rozmysłowicz, współtwórca marki Elimen. – Wystarczy, że będzie miał dostęp do gniazda o napięciu 230V – dodaje.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Prawie połowa kierowców nie zna przepisów dotyczących jazdy po alkoholu Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie AlcoSense Laboratories, blisko połowa kierowców nie wie, jaka jest granica stężenia alkoholu w organizmie, powyżej której prowadzenie pojazdów na polskich drogach jest zabronione. Według aktualnych przepisów kierowca zatrzymany na prowadzeniu pojazdu z więcej niż 0,2 promila alkoholu we krwi musi liczyć się z konsekwencjami. 42% kierowców nie zna tych regulacji i nie potrafi poprawnie wskazać, kiedy można w Polsce legalnie oraz bezpiecznie wsiąść za kółko po wypiciu alkoholu. Co piąty kierowca ma błędne przekonanie, że polski limit jest wyższy niż 0,2 promila lub przyznaje, że go nie zna. Taka osoba może na przykład prowadzić samochód, wiedząc, że ma 0,3 promila, i myśleć, że działa zgodnie z prawem. W ubiegłym roku policjanci ruchu drogowego zatrzymali na polskich drogach ponad 67 tys. nietrzeźwych kierowców. Ponad 16 tys. zatrzymanych miało pomiędzy 0,2 a 0,5 promila alkoholu we krwi. Część z nich mogło dotknąć zjawisko tzw. „nieświadomej nietrzeźwości”. Występuje ono u kierujących pojazdami, którzy wsiadają rano za kierownicę, po tym jak spożywali alkohol poprzedniego dnia. Mimo że dobrze się czują, często nie zdają sobie wówczas sprawy, że w ich organizmie są jeszcze pozostałości alkoholu w zabronionym stężeniu.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

DHL Express ujawnia nawyki zakupowe klientów internetowych - Opcja ekspresowych wysyłek międzynarodowych może zwiększyć wartość koszyka e-commerce aż o 70%, wspierając sprzedawców w zwiększaniu dochodów i pozyskiwaniu nowych rynków - Globalna kampania cyfrowa Where Everything Clicks edukuje firmy w zakresie metod zwiększania udziałów w wartym 3 bln dolarów globalnym rynku e-commerce DHL Express uruchomił globalną kampanię informacyjną Where Everything Clicks, aby rozszerzyć własną działalność w branży e-commerce i doradzać sprzedawcom internetowym w kwestii uzyskiwania dostępu do dynamicznie rozwijającego się rynku globalnego. DHL pomaga sprzedawcom poruszać się w coraz bardziej umiędzynarodowionym środowisku, w którym w 2017 r. 70% klientów internetowych zrealizowało transakcje zakupu za pośrednictwem witryn międzynarodowych – to wynik o 6% wyższy od roku poprzedniego. DHL Express kieruje swoją kampanię do firm, od start-upów, aż po duże przedsiębiorstwa, udzielając porad dotyczących zwiększania liczby opcji w zakresie wysyłek międzynarodowych e-commerce i docierania do klientów ery Internetu, czyli tzw. millenialsów, z których 68% wybierze potencjalnego sprzedawcę detalicznego w oparciu o oferowane opcje dostawy.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

(Nie)wesołe miasteczko na krakowskiej ulicy Za długi, z niesprawnym układem hamulcowym, bez badań technicznych pojazd przewoził krakowskimi ulicami elementy wesołego miasteczka. Nietypowa konstrukcja, przewożąca elementy wesołego miasteczka zwróciła uwagę małopolskich inspektorów ITD, którzy wracali z kontroli. Pojazd składał się z: naczepy, przyczepy i pojazdu silnikowego. Zgodnie z prawem, taki zestaw, czyli złożony z więcej niż dwóch pojazdów wymaga uzyskania zezwolenia. Dokumentu nie okazano kontrolującym, a dalsze czynności inspektorów wskazały kolejne naruszenia. Pojazd był zdecydowanie za długi. Normy przekroczono o blisko 30 %. Już samo to naruszenie zagrożone jest karą w wysokości 15000 złotych. Inspektorzy stwierdzili jednak dalsze wykroczenia przy okazji przewozu wesołego miasteczka. Pojazd miał niesprawny układ hamulcowy, brakowało badań technicznych i dowodu rejestracyjnego przyczepy.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Solaris zaprezentuje autobus wodorowy nowej generacji Odpowiadając na wzmożone zainteresowanie rynku europejskiego bezemisyjnymi pojazdami transportu publicznego, Solaris Bus & Coach zapowiada premierę kolejnego ekologicznego autobusu. Do grona pojazdów z napędem alternatywnym dołączy Solaris Urbino 12 hydrogen – autobus wodorowy nowej generacji, napędzany energią z wodorowego ogniwa paliwowego. Oficjalna premiera pojazdu planowana jest w roku 2019. Solaris Urbino 12 hydrogen będzie pojazdem całkowicie bezemisyjnym. Energia potrzebna do zasilenia układu napędowego autobusu pochodzić będzie z wodoru, który z kolei będzie przetwarzany w ogniwie paliwowym na prąd elektryczny. Dzięki zastosowanej w pojeździe technologii, autobus wodorowy będzie miał możliwość pokonania rekordowego (z całej gamy autobusów elektrycznych) zasięgu na pojedynczym tankowaniu – ponad 350 km. Pojazd wyposażony zostanie także w małą baterię trakcyjną Solaris High Power o pojemności 29,2 kWh, mającą za zadanie wspomagać ogniwo paliwowe w chwilach największego zapotrzebowania na energię. Bateria będzie ładowana energią pochodzącą z wodoru. Dodatkowo pojazd będzie miał możliwość naładowania baterii także poprzez gniazdo plug-in (tak jak dzieje się to standardowo w przypadku autobusów elektrycznych). Z kolei napęd stanowić będzie oś ze zintegrowanymi silnikami elektrycznymi o nominalnej mocy 60 kW każdy. Dwunastometrowy autobus będzie charakteryzować się dużą pojemnością pasażerską i zabierze na pokład aż do 80 podróżnych.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Fracht FWO Polska w nowej siedzibie Fracht FWO Polska, globalny operator logistyczny dla przemysłu, specjalizujący się w spedycji drogowej, lotniczej, morskiej i kolejowej - od czerwca ma nową siedzibę w Warszawie. Biuro główne firmy znajduje się teraz w Gdański Business Center II na warszawskim Muranowie. Zmiana siedziby podyktowana była dynamicznym rozwojem firmy i planami powiększenia zespołu pracowników oraz zapewnienie im przyjaznego miejsca pracy. Gdański Business Center II to jeden z obiektów kompleksu nowoczesnych biurowców, położonych tuż obok stacji metra (Dworzec Gdański) przy ulicy Inflanckiej 4C w Warszawie. Ten nowoczesny budynek to obiekt klasy A, zrealizowany zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Excellent (budynek jest energooszczędny, dzięki zasilaniu energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych). Swoje biura posiadają tu firmy z sektora nowoczesnych technologii, mediów, usług wspólnych i finansowych.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Przed wakacjami - co warto wiedzieć? Chcesz wiedzieć jak sprawnie dotrzeć do celu i nie utknąć w korkach? Gdzie są utrudnienia na drogach krajowych? Wejdź na stronę www.gddkia.gov.pl i zaplanuj swoją podróż. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się do wyznaczonego celu ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Obecnie mamy do dyspozycji blisko 3450 kilometrów dróg szybkiego ruchu, komfortowych i bezpiecznych. To ponad 1638 km autostrad i 1811 km dróg ekspresowych. Korzystając m.in. z autostrady A1, dróg ekspresowych S7, S8, czy S3 podróżujący z południa i centrum Polski komfortowo dojadą do nadmorskich kurortów. W serwisie internetowym GDDKiA można zapoznać się z lokalizacją Miejsc Obsługi Podróży (MOP), które stanowią bardzo ważny element sieci drogowej. Na MOP w zależności od kategorii podróżujący mogą odpocząć, skorzystać z usług gastronomicznych i noclegowych.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Opony przyszłości według Goodyear zaprezentowane po raz pierwszy w Polsce Koncepcyjne opony Goodyear odpowiadają na wyzwania stojące przed mobilnością przyszłości. Czy inteligentne opony i autonomiczne pojazdy zastąpią kierowców? Czy Polacy są gotowi na rozwój współdzielonej mobilności? Na te i inne pytania dotyczące prognozowanych trendów w obszarze motoryzacji odpowiadali eksperci, biorący udział w konferencji zorganizowanej przez Goodyear w Warszawie. Spotkaniu towarzyszyła polska premiera opon znanych dotychczas jedynie uczestnikom tegorocznych Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie: wspieranej przez sztuczną inteligencję Goodyear Oxygene z mchem rosnącym na ścianie bocznej, EfficientGrip Performance z technologią Electric Drive oraz inteligentnej Eagle F1 Asymetric 3.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Scania na Impact’18 Przedstawiciele Scania mieli okazję rozmawiać o gospodarce przyszłości i wyzwaniach z nią związanych podczas krakowskiego kongresu Impact’18. To najważniejsze wydarzenie gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej. Kongres jest okazją do spotkania i wymiany doświadczeń między liderami innowacji z wielu branż. „Czy Twój biznes jest gotowy na cyfrową rewolucję?”, to tytuł panelu dyskusyjnego, w którym udział wziął Christian Levin, wiceprezes i dyrektor marketingu Scania CV AB. Panel dyskusyjny okazał się doskonałą okazją do zaprezentowania rozwiązań, dobrych praktyk i strategii Scania w dobie cyfryzacji. Kluczowe miejsce w działaniach firmy zajmują zrównoważone rozwiązania transportowe. – W Scania wierzymy, że rozwój nowych technologii i działania prowadzące do zrównoważonego transportu przyszłości wzajemnie się napędzają i uzupełniają. Poprzez rozwój cyfryzacji możliwe jest m.in. lepsze planowanie tras i sprawniejsze zarządzanie ładunkiem. Dzięki temu możemy osiągnąć znaczną redukcję emisji CO2. Rozwijając gamę produktów i usług oferujemy naszym klientom lepiej dopasowane, bardziej zrównoważone i korzystniejsze pod względem kosztów rozwiązania niż jakikolwiek inny producent – komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Jubileusz 20-lecia Georg Utz w Polsce W 2018 r. mija 20 lat obecności na polskim rynku firmy Georg Utz sp. z o.o. - producenta pojemników i palet z tworzywa sztucznego dla logistyki i przemysłu, należącego do szwajcarskiej grupy Georg Utz Holding AG. Dokładnie 20 lat firma rozpoczęła działalność sprzedażową, początkowo importując pojemniki z siostrzanego zakładu w Niemczech, by w 2000 r. zacząć produkcję we własnej fabryce w Kątach Wrocławskich. Georg Utz jest jedynym zakładem szwajcarskiego holdingu w Europie Środkowo-Wschodniej oraz pierwszą firmą z kapitałem zagranicznym, specjalizującą się w produkcji systemów logistycznych z tworzywa na polskim rynku. Okrągły jubileusz polskiego zakładu świętowano 26 maja br. w monumentalnych wnętrzach wrocławskiej Hali Stulecia. Uczestnikami wydarzenia było blisko 600 pracowników Utz z 8 zakładów – w Polsce, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Chin, Stanów Zjednoczonych i Meksyku.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Fatalny stan ciężarówki w podkarpackim Karygodny, opłakany, katastrofalny. Te słowa oddają stan faktyczny z jakim zderzyli się podkarpaccy inspektorzy ITD podczas kontroli pojazdu należącego do polskiego przewoźnika. Kontrole, których głównym celem było sprawdzenie tonażu pojazdów, przeprowadzane były przez inspektorów z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Rzeszowie w piątek, 15 czerwca w miejscowości Styków (droga krajowa nr 9). Zatrzymano m.in. pojazd polskiego przewoźnika, który transportował materiały budowlane z Tarnobrzega do Dębowca. Nie dość, że pojazd ważył za dużo, przekroczył dopuszczalną masę całkowitą o ponad 3 tony, to także nacisk podwójnej osi ciężarówki był o blisko 14 % większy od norm. Włos mógł się zjeżyć na głowie po sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu. Inspektorzy ITD ujawnili pęknięte tarcze hamulcowe obydwu kół na pierwszej osi, rozbite klosze lamp, pękniętą poduszkę powietrzną, uszkodzony zderzak. Przede wszystkim brakowało znacznego fragmentu tarczy hamulcowej na trzeciej osi. - Jako inspektor ITD pracuję od 10 lat, ale z takim stanem układu hamulcowego w pojeździe jeszcze się nie spotkałem – stwierdził pracownik WITD w Rzeszowie.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Podpisano 3 umowy na realizację podkarpackiej Via Carpatii Via Carpatia to droga życia dla Polski Wschodniej. Dlatego cieszy fakt, że dzisiaj podpisujemy kolejne umowy na jej realizację. Trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie - Nisko Południe to kolejny krok przybliżający nas do powstania tej ważnej arterii. Nowa droga usprawni podróż na osi północ - południe, a cały region otworzy na nowe możliwości rozwoju - powiedział minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Umowy na realizację trzech odcinków drogi ekspresowej S19 od węzła Lasy Janowskie (woj. lubelskie) do węzła Nisko Południe podpisano 18 czerwca 2018 r. Odcinek Lasy Janowskie - Zdziary (długość ok. 9,3 km) zrealizuje konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. za 236,3 mln zł. Odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem (długość ok. 9 km) zaprojektuje i zbuduje firma Mosty Łódź S.A. za 286,9 mln zł, natomiast odcinek Rudnik nad Sanem - Nisko Południe (długość ok. 6 km) zrealizuje konsorcjum Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. za 196,3 mln zł.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Zamiast 9 aż 18 osób – przeładowany „bus” zatrzymany Aż 16 dzieci, a także opiekun i kierowca jechało dziewięcioosobowym autem z Litwy do Polski. Pojazd do kontroli zatrzymali inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie. Mimo zakazu, kierujący odjechał niesprawnym i przepełnionym „busem". Został zatrzymany drugi raz po krótkim pościgu przez ITD. Kontrola miała miejsce w piątek, 15 czerwca na drodze ekspresowej S7 (MOP Sople). W trakcie rutynowej kontroli busa inspektorzy stwierdzili wewnątrz pojazdu zamontowane dodatkowe siedzenia. Dziewięcioosobowym autem z Litwy do Polski jechało aż o 9 osób za dużo: 16 dzieci, opiekun i kierowca. Dzieci jechały na zawody sportowe. Dalece odbiegający od właściwego był również stan techniczny pojazdu. Inspektor z iławskiewgo oddziału WITD w Olsztynie stwierdził wycieki płynów eksploatacyjnych i nieszczelny układ wydechowy. Samochód nie był też prawidłowo oznakowany – brakowało oznaczenia wymaganego podczas przewozu zorganizowanej grupy dzieci lub młodzieży.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Odcinki dolnośląskiej trasy S3 na finiszu Zgodnie z kontraktem prace budowlane przy budowie trasy S3 na 2 z 3 dolnośląskich odcinkach się zakończyły zgodnie z założonym harmonogramem. Są to odcinki położone najbliżej autostrady A4. Tam też rozpoczęły się prace odbiorowe, by już w najbliższych tygodniach móc tę trasę przekazać kierowcom. Docelowo w Polsce droga ekspresowa S3 będzie miała długość ponad 520 km i połączy północną część kraju, od zespołu portów morskich Szczecin – Świnoujście, wzdłuż zachodniej granicy, z przejściem granicznym w Lubawce na południu. Trasa jest częścią korytarza paneuropejskiego łączącego Szwecję z Grecją. Budowa trasy ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku realizowana jest przez Oddziały GDDKiA w Zielonej Górze (33 km) oraz we Wrocławiu (84 km). Pierwszy z odcinków (zadanie III), dla których inwestorem jest GDDKiA we Wrocławiu znajduje się pomiędzy węzłami Kaźmierzów i Lubin Północ, a jego długość wynosi około 14,4 km. Wykonawcą tego odcinka jest konsorcjum firm Salini – Pribex, a w ramach zadania powstają m.in. trzy węzły drogowe: Kaźmierzów, Polkowice oraz Lubin Północ. Do czerwca 2019 r. oddane do użytkowania zostaną Miejsca Obsługi Podróżnych - MOP II Biedrzychowa i MOP III Lubin, gdzie zgodnie z podpisaną umową dzierżawcy mają wybudować MOP-y z całą infrastrukturą, w tym stacje paliw z częścią restauracyjną.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Daimler Trucks tworzy globalną jednostkę organizacyjną o nazwie E-Mobility Group oraz prezentuje dwa elektryczne samochody ciężarowe przeznaczone na rynek Stanów Zjednoczonych • W nowym dziale E-Mobility Group (EMG) Daimler Trucks zgromadzi swój globalny know-how w dziedzinie napędów elektrycznych dla pojazdów użytkowych • Prezentacja w pełni elektrycznych samochodów ciężarowych: ciężkiego Freightlinera eCascadia oraz średniociężkiego Freightlinera eM2 • Innowacyjna flota 30 pojazdów elektrycznych dostępna w USA dla pierwszych klientów jeszcze w 2018 roku; produkcja seryjna planowana od roku 2021 Daimler Trucks powołuje do życia globalną jednostkę organizacyjną zajmującą się e-mobilnością i tworzy dla niej nową funkcję kierowniczą. Ponadto na czerwcowej wystawie Capital Market & Technology Days w USA wiodący producent elektrycznych ciężarówek i autobusów przedstawił dwa nowe samochody ciężarowe z napędem wyłącznie elektrycznym, skonstruowane przez swą amerykańską spółkę córkę Freightliner. Największy na świecie producent pojazdów użytkowych zaprezentował w Portland (Oregon) Freightlinera eCascadia ‒ ciężką elektryczną ciężarówkę do transportu dalekobieżnego (DMC >15 t). Segment średniociężki (DMC od 9 do 12 t) obsłuży w pełni elektryczny wariant Freightlinera eM2 106.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Solaris i firmowy żłobek „Pod Zielonym Jamniczkiem” z nagrodą Asa Odpowiedzialnego Biznesu Solaris Bus & Coach został ponownie nagrodzony za działalność w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Tym razem w plebiscycie organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum PISOP firma została doceniona za inicjatywę żłobka „Pod Zielonym Jamniczkiem” prowadzonego dla dzieci pracowników producenta autobusów. Szeroko pojęta troska o otoczenie jest wpisana w filozofię działania firmy Solaris, która od wielu lat angażuje się w akcje CSR-owe skierowane do lokalnych społeczności czy swoich pracowników. Jedną z takich inicjatyw jest żłobek „Pod Zielonym Jamniczkiem” - placówka całodziennej opieki nad dziećmi pracowników. To właśnie on został doceniony przez kapitułę plebiscytu, w skład której weszli przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, Wielkopolskiej Izby-Przemysłowo Handlowej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W plebiscycie zostało wyłonionych 4 laureatów w różnych kategoriach: uczciwe praktyki rynkowe, stosunki pracy, ochrona środowiska naturalnego, a także zaangażowanie społeczne. Firma Solaris otrzymała tytuł Asa Odpowiedzialnego Biznesu w kategorii „Stosunki pracy”, do której zalicza się takie obszary działalności jak bezpieczeństwo pracy, adaptacja i integracja pracowników, wolontariat pracowniczy, a także work-life balance.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Continental numerem 1 w rankingu „Wybór kierowców 2018” Opony Continental zajęły pierwsze miejsce w rankingu „Wybór kierowców 2018” w kategorii opony. To pierwsze w Polsce badanie satysfakcji klientów branży motoryzacyjnej. W tegorocznej edycji padł rekordowy wynik - zebrano ponad 144 tys. ankiet. W ocenach ogumienia polscy kierowcy nie uznają kompromisów i stawiają na produkty premium. Pierwsze miejsce w rankingu „Wybór kierowców 2018” w kategorii opony zajął Continental – zdobywca najwyższych not w ponad 700 testach opon w ciągu ostatnich 10 lat i lider pierwszego wyposażenia nowych aut w Europie. Aż 75,2% respondentów przyznało niemieckiemu producentowi maksymalną ocenę. Od początku istnienia firmy Continental w Polsce, czyli od ponad 20 lat, dostarczamy na rynek zaawansowane technologicznie opony, które czynią jazdę samochodem bezpieczniejszą i bardziej komfortową. Rok temu wprowadziliśmy do sprzedaży letnią oponę PremiumContact 6, która wielokrotnie zwyciężyła w testach ogumienia. Wśród opon zimowych za wzór uchodzi model WinterContact TS 860, natomiast wśród opon UHP (Ultra High Performance) przeznaczonych do samochodów o wysokich osiągach - SportContact 6.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Techniczne nowinki od Solarisa Biuro Badań i Rozwoju firmy Solaris, w którym pracuje obecnie blisko 150 inżynierów, nie tylko opracowuje nowe konstrukcje kompletnych pojazdów, ale także wprowadza do produkcji seryjnej innowacyjne komponenty i systemy stosowane w autobusach i trolejbusach. Jednymi z obszarów, nad którymi w ostatnim czasie pracowali konstruktorzy firmy Solaris były układy klimatyzacji i ogrzewania oraz układ wspomagania kierownicy. Większość wysiłku, który został włożony w rozwój układu ogrzewania w autobusach elektrycznych związany jest z ograniczeniem zużycia energii i, tym samym, zapewnieniem większego zasięgu. W tym celu producenci często decydują się na użycie pieca grzewczego zasilanego olejem napędowym; takie rozwiązanie - choć skuteczne przy bardzo niskich temperaturach - dalekie jest jednak od bezemisyjnego. Solaris, który zachęca klientów do ogrzewania elektrycznego, w swych elektrycznych Urbino 8,9 LE electric dla RCKiK Katowice zaproponował innowacyjne rozwiązanie, jakim jest układ ogrzewania zasilany gazem LPG. Jest to rozwiązanie niskoemisyjne oraz znacznie tańsze niż zastosowanie tradycyjnego pieca na olej napędowy. Ponadto, zbiorniki LPG są mniejsze od stosowanego wcześniej CNG, dzięki czemu ich zabudowa jest mniej skomplikowana.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Dostawczak rekordowej wagi ciężkiej Aż 12 ton i 300 kilogramów ważył samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Przeładowany do granic możliwości pojazd przewoził owoce i warzywa z Polski do Rumunii. Dalszą jazdę nim uniemożliwili podkarpaccy inspektorzy transportu drogowego. Dostawczak rekordowej wagi ciężkiej został zatrzymany do kontroli drogowej w środę, 13 czerwca na odcinku drogi krajowej nr 94 w miejscowości Parkosz (powiat dębicki). Pojazd zainteresował inspektora z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie, który patrolował trasę służbowym motocyklem. Z uwagi na podejrzenie przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej, został skierowany na punkt kontroli wagowej. Kierowcą dostawczaka był rumuński kierowca. Przewoził on m.in. kalafior i banany z Polski do Rumunii. Dopuszczalna masa całkowita określona została w dowodzie rejestracyjnym pojazdu na 3,5 tony. Jego ładowność wynosiła 700 kilogramów.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Nowe Centrum Innowacji DHL Ameryk będzie promowało przyszłość logistyki - Centrum Innowacji DHL w Chicago będzie przewodniczyło procesowi opracowywania przyszłych rozwiązań w zakresie logistyki i łańcucha dostaw w regionie obu Ameryk - Nowoczesny obiekt otworzy swoje drzwi dla klientów i partnerów w lecie 2019, zapewniając gościom i partnerom inspirujące i interaktywne doświadczenia - DHL kształtuje przyszłość logistyki poprzez opracowywanie nowych technologii stymulujących innowacyjność zorientowaną na klienta DHL rozszerza globalny zasięg innowacyjności na region obu Ameryk, kładąc podwaliny pod najnowsze Centrum Innowacji Ameryki Płn. i Płd. w Rosemont w stanie Illinois, które będzie oferowało unikalny wgląd w przyszłość logistyki. W połączeniu z Centrum Innowacji DHL w Troisdorf w Niemczech i Centrum Innowacji Azji i Pacyfiku w Singapurze, Centrum Innowacji Ameryk będzie prezentować logistyczne technologie i innowacje, które DHL wdraża już w całym regionie. Ponadto będzie wspierać rozwój przyszłych rozwiązań w zakresie logistyki i łańcucha dostaw, pełniąc jednocześnie rolę regionalnej platformy innowacyjności w ramach współpracy. Otwarcie obiektu zaplanowano na lato 2019 r.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

Continental oraz Volvo Trucks wspólnie stawiają na rozwój kierowców Continental Opony Polska, oddział globalnego koncernu Continental, jest partnerem Volvo Trucks przy organizacji dwóch ogólnopolskich akcji edukacyjnych skierowanych do młodych kierowców zawodowych. W ramach współpracy Continental angażuje się w największą w Polsce akcję CSR-ową „Profesjonalni kierowcy” oraz konkurs „Volvo Trucks Driver Challenge 2018”. Celem projektu jest wsparcie i rozwój młodych kierowców zawodowych, a także promocja bezpiecznej i ekologicznej jazdy. „Profesjonalni kierowcy” to pierwsza i największa w Polsce akcja CSR, wspierana w tym roku przez Volvo Trucks, Continental, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestię i MJM, której celem jest zachęcanie młodych ludzi do podejmowania pracy jako zawodowi kierowcy w polskich firmach transportowych. Volvo Truck od dwóch lat prowadzi w ramach projektu bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców, którzy pragną podnieść swoje kwalifikacje i podjąć pracę w branży transportowej. Z kolei przesłaniem konkursu „Volvo Trucks Driver Challenge 2018” jest promocja ekonomicznego, ekologicznego i bezpiecznego stylu jazdy wśród kierowców samochodów ciężarowych. W tym roku oceniana jest nie tylko umiejętność efektywnej jazdy, ale też znajomość przepisów drogowych oraz zasad bezpieczeństwa na drodze.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200

VIII posiedzenie Trójstronnego Zespołu Branżowego ds. Transportu Lotniczego i Obsługi Lotniskowej 12 czerwca 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury odbyło się ósme posiedzenie Trójstronnego Zespołu Branżowego ds. Transportu Lotniczego i Obsługi Lotniskowej. W spotkaniu uczestniczył sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, Mikołaj Wild. Obrady prowadził członek Zarządu ds. Korporacyjnych PLL LOT SA, reprezentujący Pracodawców RP, Stefan Malczewski. Zgodnie z ideą Zespołu, w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele strony rządowej, związkowej oraz pracodawców związanych z transportem lotniczym. W trakcie posiedzenia omówiono kwestie związane z powstaniem i funkcjonowaniem Centralnego Ośrodka Szkolenia dla Służb Lotniskowych w świetle projektu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ważnym elementem spotkania była również dyskusja na temat uregulowania statusu prawnego lotniskowych służb ratowniczo-gaśniczych.
Sun, 24 Jun 2018 14:51:11 +0200


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3323262 razy

Osób online: 1


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 1873 | MSN: 16 | Yahoo: 163 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0