Forumtransportu.pl - Wiadomosci

Najnowsze informacje z działu Wiadomosci

Scania nowej generacji we flocie Dalubo Pierwsze 3 z 10 zamówionych pojazdów Scania nowej generacji zasiliły flotę firmy Dalubo Kędzierscy. To pierwsze tak duże zamówienie złożone w wyniku testów pojazdów Scania w ramach programu „Zawsze na czele”. Dalubo Kędzierscy to firma transportowa z Mazowsza, posiadająca 20-letnie doświadczenie w branży. Przedsiębiorstwo działa na terenie Polski i Europy. W maju tego roku kierowcy Dalubo mogli przetestować pojazdy Scania nowej generacji biorąc udział w programie „Zawsze na czele”. W wyniku testów właściciel firmy złożył zamówienie na 10 ciągników R450 4x2 Scania nowej generacji.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Nowe Volvo 7900 Electric – większy zasięg, nowe opcje ładowania Volvo wprowadza na rynek nową wersję całkowicie elektrycznego autobusu Volvo 7900 Electric. Nowy model ma większy zasięg oraz więcej opcji ładowania, dzięki czemu może zaoferować operatorom komunikacji miejskiej dużo wyższą elastyczność od poprzedniej wersji. Będzie w całości produkowany w Polsce – we wrocławskiej fabryce Volvo. W porównaniu z wcześniejszą wersją autobusu zwiększona została pojemność baterii. Nowe Volvo 7900 Electric jest dostępne w wersjach z akumulatorami o pojemności 150, 200 oraz 250 kWh.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

BGK prognozuje umocnienie złotówki i osłabienie dolara Ostatnie dni były pozytywną niespodzianką, jeśli chodzi o umocnienie złotówki. Miało na to wpływ kilka wydarzeń w kraju i za granicą. Po polskiej stronie leży niewątpliwie kolejna pozytywna wiadomość, jeśli chodzi o wzrost gospodarczy. Pojawiły się już pierwsze informacje dotyczące trzeciego kwartału, także pozytywne. Tempo wzrostu utrzymuje się na dobrym poziomie. W niektórych obszarach, jak np. budownictwo zanotowano także przyspieszenie. Fundamentalne podstawy gospodarcze są lepsze niż można było oczekiwać. Znajduje to odzwierciedlenie w walucie.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Nowy Partner w dziale nieruchomości hotelowych w Cushman & Wakefield Brien Giuntini z CBRE zostaje Partnerem w C&W w związku z dynamicznym rozwojem działu nieruchomości hotelowych w regionie EMEA Brien Giuntini, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora w CBRE Hotels, dołączył do międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield jako Partner w dziale nieruchomości hotelowych na region EMEA.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Zespół TOYOTA GAZOO Racing zajął 1. i 2. miejsce w wyścigu Fuji 6h TOYOTA GAZOO Racing zakończyła 6-godzinny wyścig na torze Fuji Speedway spektakularnym zwycięstwem, zajmując 1. i 2. miejsce. W 7. rundzie Mistrzostw Świata Wyścigów Długodystansowych (FIA WEC) wygrali Sébastien Buemi, Anthony Davidson i Kazuki Nakajima, kierowcy TS050 Hybrid #8. Było to piąte zwycięstwo Toyoty na japońskim torze Fuji Speedway w ciągu 6 sezonów serii FIA World Endurance Championship. Kazuki Nakajima wygrał ten wyścig po raz trzeci, zaś Sébastien Buemi i Anthony Davidson po raz drugi.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Ergonomiczna kompletacja - razy dziewięć! STILL Polska wprowadza na rynek nową serię rozwiązań dla kompletacji, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom z obszaru ergonomii zwiększają wydajność procesów. Pojazdy linii OPX pozwalają oszczędzać cenne sekundy - bez zmniejszenia komfortu i bezpieczeństwa pracy. W skład serii OPX wchodzi dziewięć wózków do kompletacji o udźwigu nominalnym w zakresie 1,6 a 2,5 tony. Dodatkowo, wykorzystując platformę technologiczną, na bazie której powstały, stworzono ciągnik LTX 50 o maksymalnym uciągu na poziomie 5 ton.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Prologis Ukończył Drugi BTS dla Arvato w Strykowie Prologis Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dziś o zakończeniu budowy obiektu typu build-to-suit (BTS) na terenie Prologis Park Stryków. Budynek o powierzchni 18 100 metrów kwadratowych został zrealizowany dla Arvato Polska – lidera w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych. Oddany przed czasem budynek jest kontynuacją inwestycji zrealizowanej przez Prologis dla Arvato Polska w 2016 roku. Łącznie z dotychczasową powierzchnią Arvato Polska wynajmuje w Prologis Park Stryków 40 400 metrów kwadratowych.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

50 lat elektrycznych pomp paliwa Bosch Pierwsze zastosowanie seryjne w układzie wtryskowym D-Jetronic w 1967 roku. • Elektryczne pompy paliwa Bosch niezawodnie zasilają układy wtryskowe silników benzynowych i wysokoprężnych • Szeroka gama produktów na pierwszy montaż i skuteczna naprawa • Ciągły rozwój w kierunku mniejszych, mocniejszych i wydajniejszych pomp paliwa W 1967 roku wraz z wprowadzeniem pierwszego na świecie elektronicznego układu wtrysku benzyny Bosch D-Jetronic zastosowano również nową elektryczną pompę paliwa. Pierwszym samochodem z silnikiem czterosuwowym, wyposażonym seryjnie w system D-Jetronic i elektryczną pompę paliwa był VW 1600 LE / TLE (typ 3).
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Dni otwarte Kamaz Polska Po raz pierwszy w swojej historii Kamaz Polska organizuje Dni Otwarte dla swoich klientów. Odbędą się one w piątek – 27 października, w siedzibie spółki w podkrakowskim Libertowie. Cel przygotowania tego spotkania pozostaje oczywisty. Z jednej strony podmiot chce w ten sposób promować szeroką paletę proponowanych przez siebie najnowszych wyrobów, przede wszystkim specjalizowanych i specjalistycznych podwozi. Z drugiej kwestia dotyczy nawiązania jeszcze bliższych, partnerskich relacji z dotychczasowymi oraz potencjalnymi użytkownikami. Wojciech Traczuk, dyrektor handlowy Kamaz Polska, wyjaśnia "Chcemy być bliżej naszych odbiorców i ich potrzeb.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

 BM Reflex: Ceny paliw stabilne Drugi tydzień października przynosi niewielkie obniżki cen paliw na krajowych stacjach. Benzyna Pb95 potaniała średnio w kraju 3 gr./l do poziomu 4,58 PLN/l. Za litr oleju napędowego płacimy natomiast średnio 4,43 PLN/l czyli 2 gr./l mniej niż przed tygodniem.Cena autogazu wzrosła w skali tygodnia symboliczny 1 gr./l do 2,12 PLN/l W kolejnych dniach ceny paliw na krajowych stacjach powinny pozostać stabilne. Regionalnie, zdecydowanie najtaniej zatankujemy w województwie dolnośląskim i łódzkim. Najdrożej z kolei jest w województwie warmińsko-mazurskim. Obecnie zarówno benzyna jak i olej napędowy są około 5 gr./l droższe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Ceny ropy Brent w Londynie powróciły w piątek rano powyżej poziomu 57 USD/bbl.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Cysterna bez aktualnych badań przewoziła łatwopalną substancję Śląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli cysternę należącą do ukraińskiego przewoźnika, którą przewożono łatwopalną substancję. Okazało się, że pojazd ten przez ponad 6 lat nie był poddany niezbędnym badaniom określonym w umowie ADR. Cysterna została skierowana w eskorcie Straży Pożarnej i Policji do polskiej firmy, w której została napełniona. Tam przepompowano niebezpieczną substancję do innej cysterny, spełniającej określone wymogi. W środę, 11 października 2017 r., w godzinach popołudniowych, na autostradzie A4 w Mysłowicach, inspektorzy z WITD w Katowicach zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy należący do ukraińskiego przewoźnika. Ciągnikiem siodłowym z naczepą-cysterną przewożono 23 240 kg substancji ciekłej zapalnej, zakwalifikowanej jako towar dużego ryzyka o numerze UN1993.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Pociąg do Internetu rzeczy – analityka zmienia branżę transportową Branża transportowa działa w wyjątkowo konkurencyjnym środowisku. Z jednej strony obowiązują w niej niezwykle krótkie czasy dostawy, a z drugiej firmy przewozowe podlegają restrykcyjnym przepisom wpływającym na godziny i koszty pracy kierowców. Szansą na zwiększenie konkurencyjności i ekspansję na rynkach międzynarodowych jest wykorzystanie Internetu rzeczy oraz systemów analitycznych pozwalających na przetwarzanie danych zebranych przez inteligentne urządzenia. Firmy transportowe muszą nieustannie szukać oszczędności poprzez optymalizację procesów wewnętrznych i usprawnienie obsługi klientów.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Pułapka świeżości w zarządzaniu polityką bezpieczeństwa przedsiębiorstwa Wielkim błędem w zarządzaniu infrastrukturą IT jest dziś tzw. pułapka świeżości. Administratorzy skupiają się tylko na tym, co dzieje się teraz. Jeżeli obecnie na topie są ataki typu Ransomware – pracownicy są szkoleni, jak ich unikać, jak rozpoznawać podejrzane e-maile i je usuwać, a także, żeby nie otwierać niepewnych załączników. – Zapomina się o zagrożeniach wcześniejszych – powiedział serwisowi eNewsroom Kamil Kaczyński, asystent naukowo-dydaktyczny, WAT – Chodzi o ochronę integralności i poufności danych, oraz zarządzanie polityką bezpieczeństwa przedsiębiorstwa. Przykładem spoza IT na wpadanie w pułapkę świeżości są wydarzenia w Szwecji z 1967 roku.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

M/S Cracovia – nowy prom z Polski do Szwecji W związku z szybko rosnącą liczbą pasażerów oraz ilością transportowanych towarów na trasie Ystad – Świnoujście, firma Polferries wprowadziła do swojej floty nowy prom: M/S Cracovia. W tym tygodniu w Ystad miała miejsce prezentacja promu, podczas której gościom imprezy przedstawiono nową jednostkę i podkreślono jej znaczenie dla obsługi ruchu towarowego i pasażerskiego pomiędzy Polską a Szwecją. W ubiegłym roku na trasie Ystad – Świnoujście odnotowano rekord natężenia ruchu towarowego i pasażerskiego, a z prognoz na rok bieżący wynika, że rekord ten zostanie ponownie pobity.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Cresa radzi najemcom nieruchomości handlowych Jak przebiega proces wprowadzania nowej marki na polski rynek? Polska jest atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów z całego świata. Jej główne atuty to liczba mieszkańców (blisko 40 mln), dogodne położenie w Europie, dynamiczny rozwój gospodarczy i inwestycje infrastrukturalne. Czynniki te sprawiają, że do naszego kraju wkraczają kolejne marki handlowe. Wbrew pozorom, decyzja o rozpoczęciu ekspansji nie jest łatwa nawet dla najsilniejszych korporacji. O procesie wprowadzania nowej marki na polski rynek mówi Szymon Łukasik, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemców Handlowych w Cresa Polska. Badanie gruntu Firmy prowadzące działalność na dużą skalę zawsze poszukują nowych rynków zbytu, a rozważając możliwość ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej biorą pod uwagę także Polskę.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Rachunek ekonomiczny i coś jeszcze Firma transportowa Dartom odebrała w tym roku sześćsetny pojazd Renault Trucks. Jubileuszowy egzemplarz trafił do przewoźnika z Grodziska Mazowieckiego w kolejnej partii 10 ciągników siodłowych T 440, przekazywanych sukcesywnie w ramach kontraktu na aż 100 takich pojazdów zamówionych w tym roku. Ciągniki napędzane są 13-litrowym silnikiem o mocy 440 KM, osiągającym moment obrotowy 2.200 Nm w szerokim zakresie – od 900 do 1.400 obr./min. W wyposażeniu przewidziano m.in. zwalniacz Optibrake+ oraz zautomatyzowaną skrzynię biegów Optidriver z systemem Optiroll. W firmie Dartom zwykle pracują w zestawach z naczepami plandekowymi lub z chłodniami.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Plany Mercedes-Benz: ponad 10 różnych pojazdów z napędem całkowicie elektrycznym do 2022 roku Na drodze do jazdy lokalnie bezemisyjnej koncern Daimler kontynuuje realizację „trzypasmowej” strategii układów napędowych – opartej na pojazdach elektrycznych, hybrydowych oraz zasilanych silnikami spalinowymi. Firma przyjmuje holistyczne podejście do elektryfikacji i wprowadza na rynek nową markę EQ. Poza opracowaniem modułowej rodziny samochodów koncern stworzy kompleksowy ekosystem, obejmujący niezbędną infrastrukturę do ładowania.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Transwide & Teleroute powołuje Alexandra Sollmanna na stanowisko Dyrektora ds. Zarządzania Produktami Transwide & Teleroute ma przyjemność ogłosić, że Alexander Sollmann został Dyrektorem ds. Zarządzania Produktami. Stanowisko to objął w poniedziałek, 2. października. Dyrektor Alexander Sollmann będzie odpowiedzialny za pełne portfolio produktów, zawierające oprogramowania do zarządzania transportem oraz giełdy transportowe. Zajmując powyższe stanowisko, będzie korzystał ze swojego 24-letniego doświadczenia w zakresie transportu i logistyki, z czego 10 lat zdobył w firmie Transporeon. Rolą nowego Dyrektora jest planowanie rozwoju produktów Transwide i Teleroute na arenie globalnej.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Samochody dla biznesu - osobowe, użytkowe i z napędami alternatywnymi na targach Fleet Market 22 listopada br. w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbędą się Ogólnopolskie Targi Motoryzacyjne i Biznesowe FLEET MARKET 2017. To już dziewiąta edycja targów dedykowanych przede wszystkim przedsiębiorcom i właścicielom firm, którzy są obecnymi lub potencjalnymi nabywcami samochodów firmowych i usług flotowych. W tym roku zostanie pokazanych blisko 200 samochodów osobowych i dostawczych, w tym luksusowe auta z segmentu premium, samochody ekologiczne – z napędem elektrycznym i hybrydowym oraz samochody koncepcyjne. Już od dziewięciu lat Importerzy wybierają targi Fleet Market jako miejsce do zaprezentowania premier motoryzacyjnych. W tym roku, po raz pierwszy w Polsce, właśnie na targach Fleet Market,
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Jak polscy pracodawcy mogą zatrzymać pracowników z Ukrainy? Sytuacja na polskim rynku pracy zmienia się bardzo dynamiczne. Widać braki po stronie pracowników. Pierwszy raz od dłuższego czasu pracodawcy przyznają, że brakuje im chętnych do pracy w ich firmach. Zmieniła się także sytuacja dotycząca migrantów z Ukrainy. Koszty pracy w Polsce stają się wyższe, nie tylko z uwagi na obciążenia ze strony państwa, ale również wymagania samych szukających zatrudnienia. – Prawdopodobnie wpłynie to na zmianę cen w Polsce, ale może także znaleźć odzwierciedlenie w zwiększeniu nakładów na wydajność pracy – powiedziała serwisowi eNewsroom Agnieszka Durlik, ekspert Krajowej Izby Gospodarczej
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Nowe standardy zatrudniania w Grupie Kapitałowej LOTOS Od października br. nowi pracownicy w Grupie Kapitałowej LOTOS są zatrudniani na umowę o pracę na czas określony trwającą 12 miesięcy. Po tym terminie co do zasady będzie oferowana umowa o pracę na czas nieokreślony. Do tej pory pracownicy Grupy Kapitałowej LOTOS otrzymywali umowy na czas nieokreślony podpisując dopiero trzecią umowę, czyli zazwyczaj po okresie próbnym trwającym kilka miesięcy i 2 latach pracy na czas określony. Zmiana, wychodząca naprzeciw oczekiwaniom pracowników oraz procesom zachodzącym na rynku pracy, wdrażana jest jednocześnie we wszystkich spółkach grupy kapitałowej.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Dachser inwestuje 5 mln euro na Słowacji Dachser, globalny operator logistyczny, rozszerza swoje centrum logistyczne w Lozorno, położonym niedaleko Bratysławy. W ramach inwestycji na Słowacji powstanie nowy magazyn na ok. 12,5 tys. miejsc paletowych, którego użytkowa powierzchnia logistyczna wyniesie 64 tys. mkw. Zakończenie rozbudowy ma nastąpić przed końcem tego roku, a otwarcie obiektu planowane jest na początek lutego 2018 r. Inwestycja przyczyni się do powstania 30 dodatkowych miejsc pracy. Nowy magazyn, przeznaczony do składowania towarów przemysłowych oraz konsumpcyjnych i połączony z Eurohubem Dachser w Lozorno, będzie służył przede wszystkim potrzebom dotychczasowych klientów operatora.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Mike Atwell nowym Dyrektorem Działu Rynków Kapitałowych JLL w Europie Środkowo-Wschodniej i Czechach Z początkiem października Mike Atwell objął stanowisko Dyrektora Działu Rynków Kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w JLL. Z biura w Pradze pokieruje ponad 30-osobowym zespołem ekspertów specjalizujących się w rynkach kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej, obsługującym krajowych i międzynarodowych klientów na rynkach nieruchomości w regionie. Do jego obowiązków będzie należeć kierowanie działem rynków kapitałowych na rynku czeskim, ale i stworzenie ogólnej strategii rozwoju działalności JLL
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

ID Logistics zdobywa rynek rumuński! Grupa ID Logistics wzmacnia pozycję na europejskim rynku logistyki kontraktowej. Firma uruchomiła właśnie nowy oddział - ID Logistics Bucharest, który będzie zarządzał największym magazynem sieci Carrefour w Rumunii. Kluczowe znaczenie dla rozpoczęcia działalności nowego europejskiego oddziału ID Logistics miało zaangażowanie i udział specjalistów z ID Logistics Polska. Na początku października 2017 roku ID Logistics Bucharest przejęło zarządzanie magazynem sieci Carrefour, położonym w Chiajna koło Bukaresztu. Do zadań operatora należy obsługa odbioru, magazynowanie, kompletowanie zamówień w obiegu cross-dockingowym, zarządzanie zapasami oraz dystrybucja towarów do sklepów i regionialnego magazynu sieci Carrefour.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Nowy salon Iveco w Rzeszowie W Rzeszowie przy ul. Rzecha powstaje nowy salon i autoryzowany serwis IVECO, należący do spółki STC sp. z o.o., która jest częścią Grupy OMEGA Pilzno. STC to jedyny na Podkarpaciu autoryzowany dealer i serwis IVECO. - Obecnie świadczymy usługi sprzedażowe i serwisowe w siedzibie w Woli Cichej 150 koło Rzeszowa. Naszą ambicją jest jednak zapewnienie klientom obsługi na najwyższym poziomie oferowanej w odpowiednim otoczeniu i w komfortowych warunkach lokalowych. Stąd decyzja o konieczności budowy nowego obiektu dealersko-serwisowego – mówi Mariusz Godawski, prezes zarządu Omegi Pilzno. Powstający kompleks zlokalizowany będzie na działce o powierzchni 1,30 ha. Centralne miejsce zajmie budynek salonu i serwisu.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Otwarcie nowego międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego DHL Express na terenie LS CARGO PARK 10 października 2017 roku LS Airport Services - największy dostawca usług na rynku cargo w Polsce oraz przedstawiciele globalnej firmy logistycznej DHL Express, dokonali oficjalnego otwarcia międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego DHL Express w Warszawie. Międzynarodowy lotniczy terminal kurierski zlokalizowany jest przy ul. Wirażowej 37, na terenie LS CARGO PARK, należącym do LS Airport Services S.A., położonym w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi blisko 7 tys. m kw., a sumaryczna wartość całego projektu szacowana jest na blisko 100 mln zł. Inwestycja jest konsekwencją realizacji strategii rozwoju DHL Express w Polsce oraz wieloletniej współpracy z agentem obsługi naziemnej – LS Airport Services.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Nowa zimowa sportowa opona Continental Continental wprowadził do oferty zimową oponę WinterContact™ TS 860 S. Model przeznaczony do samochodów z silnikami o dużej mocy to rozszerzona wersja opony WinterContact™ TS 860, która zwyciężyła w wielu niezależnych testach. Nowa opona to połączenie najlepszych doświadczeń Continental w zakresie ogumienia zimowego i sportowego oraz innowacyjnych technologii opracowanych i wdrażanych przez niemieckich specjalistów. Technologia wzoru bieżnika i lameli Kompresja śniegu w bieżniku oraz liczba krawędzi są kluczowymi czynnikami wpływającymi na przyczepność i przyspieszenie na zaśnieżonych drogach. Dzięki specjalnej konstrukcji lameli zwiększających przyczepność, bieżnik WinterContact™ TS 860 S pozostaje elastyczny w czasie jazdy,
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Nowy punkt serwisowy w Suwałkach Już wkrótce do sieci serwisowo-sprzedażowej Grupy DBK dołączy nowy obiekt w Suwałkach. Prace ziemne zostały rozpoczęte, zaś planowane uruchomienie stacji przewidziano na II kwartał 2018r. Nowoczesny serwis powstaje w Suwałkach w woj. podlaskim w doskonałej lokalizacji przy międzynarodowej trasie Via Baltica. Już w przyszłym roku odbędzie się jego otwarcie jako 22-ego oddziału sieci DBK Truck Center. W ramach autoryzacji serwis będzie świadczył naprawy gwarancyjne pojazdów ciężarowych i dostawczych marki DAF oraz IVECO, autobusów VDL Bus&Coach oraz naczep KÖGEL, natomiast naprawy pogwarancyjne i powypadkowe będą oferowane dla wszystkich marek pojazdów.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Budynek FOCUS z certyfikatem BREEAM IN-USE Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield odpowiadała za przeprowadzenie audytu i uzyskanie certyfikatu BREEAM IN-USE International dla warszawskiego budynku FOCUS. Obiekt zlokalizowany przy Al. Ludowej 26 otrzymał oceny „Excellent” i „Very Good” odpowiednio w kategoriach Building Management i Asset Performance. Focus to nowoczesny budynek biurowy klasy A o powierzchni najmu 32 000 mkw. Obiekt posiada 12 kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne przeznaczone na garaże dla ok. 400 samochodów. Budynek został zaprojektowany przez architektów z warszawskiej pracowni APA Kuryłowicz & Associates. Obiekt zlokalizowany jest na warszawskim Śródmieściu, tuż przy Trasie Łazienkowskiej i w okolicach Pola Mokotowskiego.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200

Mercedes-Benz liderem segmentu premium w Polsce • We wrześniu zarejestrowano w Polsce 1500 osobowych Mercedesów (+28,0%), a od stycznia do września – ponad 11 000 (+31,8%); to najlepsze wyniki wśród producentów aut premium • Na świecie Mercedes-Benz podsumował 55. rekordowy miesiąc z rzędu – we wrześniu firma dostarczyła 220 894 auta (+4,5%) • Dwucyfrowy wzrost sprzedaży jednostkowej od początku roku (+11,7%), najlepszy trzeci kwartał w historii firmy (+7,9%) • We wrześniu sprzedaż jednostkowa w Europie przekroczyła poziom 100 000 egzemplarzy • We wrześniu na całym świecie dostarczono ponad 78 000 SUV-ów, więcej niż kiedykolwiek w ciągu jednego miesiąca Mercedes-Benz podsumowuje najlepszy trzeci kwartał w swojej historii. Sprzedaż firmy bije rekordy od 55 miesięcy z rzędu. Na całym świecie producent ze Stuttgartu dostarczył we wrześniu 220 tys. samochodów, a od początku roku – już ponad 1,7 mln. W Polsce w ubiegłym miesiącu zarejestrowano 1500 nowych osobowych Mercedesów (bez modeli użytkowych), co w porównaniu z wynikiem sprzed roku przekłada się na imponujący, 28-procentowy wzrost. Tym samym firma spod znaku trójramiennej gwiazdy zdystansowała konkurencyjne marki premium i znacznie przekroczyła dynamikę wzrostu całego lokalnego rynku.
Tue, 17 Oct 2017 15:18:50 +0200


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3111091 razy

Osób online: 3


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 1764 | MSN: 16 | Yahoo: 160 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0