Forumtransportu.pl - Wiadomosci

Najnowsze informacje z działu Wiadomosci

Gaz z USA coraz bardziej konkurencyjny dla surowca z Rosji Rosjanie w swojej strategii uznali takie kraje, jak Ukraina i Polska za niewiarygodne – co powinniśmy odebrać jako komplement. Rola rurociągów, którymi do tej pory ze wschodu na zachód tłoczony był gaz, będzie malała. Idea budowy Nord Stream jest bajpasem istniejącej już infrastruktury. PGNiG podpisało ostatnio średnioterminowy kontrakt na dostawę gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych. Jak deklaruje spółka, jego cena nie odbiega on średnich cen gazu będącego w systemie do tej pory. LNG z USA staje się coraz bardziej konkurencyjne. Należy pamiętać, że Stany Zjednoczone w ciągu ostatnich trzech lat bardzo szeroko otworzyły się na eksport surowców energetycznych, który przez długi czas był tam zabroniony. Obecnie posiadają one ok. 150-180 miliardów m3 nadwyżki gazu, którą chciałyby eksportować. Ich złoża łupkowe czekają tylko na otwarcie rynku, także europejskiego. Ma to doprowadzić do wyparcia gazu rosyjskiego przez inne kierunki. – Rosjanie dotychczas oczekiwali, że będziemy po minimalnych albo zerowych kosztach transferować gaz po naszym terytorium. Scenariusz ten już się jednak kończy – powiedział serwisowi eNewsroom Marcin Roszkowski, prezes zarządu Instytutu Jagiellońskiego – Z różnych względów rola infrastruktury Wschód-Zachód będzie więc malała.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Nissan Design Europe przypomina 15 najważniejszych projektów w swojej 15-letniej historii sukcesu 15 lat temu w centrum Londynu otwarto charakterystyczny budynek W Nissan Design Europe (NDE) zaprojektowano między innymi popularne crossovery Qashqai i Juke Dawna baza transportowa pokryta graffiti dziś jest biurem projektowym światowej klasy Z okazji jubileuszu wiceprezes NDE Mamoru Aoki przedstawia własną listę 15 najważniejszych samochodów osobowych i użytkowych zaprojektowanych w NDE od 2003 r. Nissan Design Europe, światowej klasy centrum kreatywne marki oraz placówka, w której powstały niektóre z najpopularniejszych i najbardziej innowacyjnych modeli, obchodzi 15‑lecie działalności w obecnej siedzibie. Studio oficjalnie otwarto 25 stycznia 2003 roku w londyńskiej dzielnicy Paddington. Przeprowadzkę poprzedził gruntowy remont opuszczonego i „udekorowanego” graffiti budynku „The Rotunda”. Obiekt położony w niezwykle atrakcyjnej części miasta należał wcześniej do zlikwidowanej bazy transportowej. Centrum funkcjonujące pod wewnętrzną nazwą NDE od półtorej dekady jest kolebką sukcesu Nissana w Europie, zwłaszcza w segmencie crossoverów. Oryginalny koncepcyjny Nissan Qashqai (2003) powstał właśnie w NDE, podobnie jak wszystkie późniejsze wersje produkcyjne tego modelu.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Lexus znów na szczycie rankingu niezawodności JD Power Lexus zajął najwyższą pozycję wśród marek luksusowych w przeprowadzonym przez firmę analityczną J.D. Power badaniu niezawodności samochodów Vehicle Dependability Study. Japoński producent aut klasy premium zajmuje pierwsze miejsce w tym rankingu już po raz siódmy z rzędu. Opracowywane przez J.D. Power co roku zestawienie Vehicle Dependability Study mierzy liczbę problemów zgłaszanych przez użytkowników samochodu w trzecim roku ich posiadania. W tegorocznym badaniu ankietowano posiadaczy aut z rocznika modelowego 2015. Niższa liczba w zestawieniu oznacza mniejszą liczbę problemów, a więc większą niezawodność. Lexus uplasował się na szczycie zestawienia marek z wynikiem 99, przy średniej dla branży równej 142, zaś cztery modele Lexusa zajęły najwyższe miejsca w swoich kategoriach. Bestsellerowy crossover Lexus RX zwyciężył w kategorii Midsize Premium SUV z 83 punktami. W klasie Midsize Premium Car najlepszy okazał się sedan Lexus GS z wynikiem 89. Nieobecny w Polsce, a popularny w USA sedan z napędem na przednie koła Lexus ES zajął pierwsze miejsce w kategorii Compact Premium Car, uzyskując wynik 91 punktów.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

JATO Dynamics ukazuje ponurą rzeczywistość Diesla Kryzys na rynku samochodów napędzanych olejem napędowym jest coraz bardziej widoczny – czytamy w raporcie opublikowanym przez specjalistów JATO Dynamics. Najnowsze dane pokazują, że do niedawna ulubiona przez europejskich kierowców technologia Diesla jest systematycznie spychana na margines każdego z największych rynków naszego kontynentu. Europejski rynek nowych samochodów niezmiennie rośnie. Powodem tej sytuacji jest między innymi coraz większa stabilizacja gospodarczo-społeczna, co z kolei przekłada się na większe zaufanie konsumentów i jest jednym z głównych czynników napędzających popyt wewnętrzny. W 2017 roku europejski rynek samochodów osobowych odnotował wzrost liczby zarejestrowanych pojazdów o 3,1 proc. – oznacza to, że na drogach pojawiło się o 15,6 mln aut więcej niż rok wcześniej. Mimo że wzrost ten był o połowę mniejszy w stosunku do 2016 roku, i tak można mówić o sporym sukcesie branży motoryzacyjnej – piszą specjaliści JATO Dynamics.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Co nowego w Young Car Mechanic 2018? Międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół technicznych Young Car Mechanic 2018 nabiera rozpędu. W tegorocznej edycji wydarzenia biorą udział uczniowie z Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii i Polski. Finaliści, którzy zajmą najlepsze miejsce w swoim kraju, spotkają się w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Czosnowie, aby rywalizować o zaszczytne miano najlepszego młodego mechanika 2018 roku. Konkurs Young Car Mechanic trwa w najlepsze. W Polsce niedawno zakończył się pierwszy etap, polegający na rozwiązaniu testów on-line. Już wkrótce uczestnicy przystąpią do drugiej fazy rywalizacji, mającej na celu wyłonić 10 najlepszych młodych mechaników, którzy zmierzą się podczas finału krajowego. Ten odbędzie się podczas imprezy Motor Show na Targach Poznańskich w dniu 5 kwietnia. Poznamy wtedy nazwiska polskich reprezentantów, którzy powalczą o laur z rówieśnikami z pozostałych krajów.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Prognozowany zysk w PŻM za 2017 r. wynosi 54 mln zł Prognozowany zysk za 2017 r. dla Grupy Kapitałowej Polskiej Żeglugi Morskiej wynosi 54 mln zł - poinformował w piątek w Szczecinie zarządca komisaryczny w PŻM Paweł Brzezicki. Według niego przedsiębiorstwo ma obecnie możliwości do inwestycji. Powodem wprowadzenia w PŻM w lutym 2017 r. zarządu komisarycznego była trudna sytuacja największego narodowego armatora, ciągły brak symptomów poprawy koniunktury na światowym rynku shippingowym, a także brak odpowiednich działań dotychczasowego kierownictwa Grupy PŻM - podał na początku roku resort gospodarki morskiej. "Prognoza naszego wyniku za 2017 r., omówiona jest już z audytorem, i mogę powiedzieć, że wynik rzeczywisty niewiele będzie się różnił od prognozy. Mówi, że Grupa Kapitałowa PŻM przyniosła zysk w wysokości 54 mln zł" - powiedział Brzezicki na konferencji prasowej. "Zmienia to diametralnie naszą pozycję prawną, formalną i negocjacyjną wobec konsorcjum polskich banków. Oznacza to, że jesteśmy w tej chwili w stanie wynegocjować warunki kredytu konsolidacyjnego, które nie będą zawierać restrykcji związanych z programem naprawczym, restrukturyzacją itd." - dodał Brzezicki.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

BM Reflex: Coraz tańsze tankowanie Zgodnie z oczekiwaniami ceny benzyn i oleju napędowego spadają w tym tygodniu średnio o 3 – 4 grosze na litrze, mniej bo tylko o 1 grosz na litrze tanieje autogaz. Obniżki cen na rynku hurtowym wyraźnie pogłębiły się w tym tygodniu, a spadki sięgnęły około 8 gr/l netto dla oleju napędowego i około 10 gr/l netto dla benzyn, zwiększając tym samym potencjał dla dalszych obniżek cen na stacjach. Średnie detaliczne ceny paliw na dzień 15-02-2018: benzyna bezołowiowa 95 – 4,64 zł/l (-3 gr/l), benzyna bezołowiowa 98 - 4,94 zł/l (-3 gr/l), olej napędowy – 4,53 zł/l (-4 gr/l), autogaz – 2,07 zł/l (-1 gr/l). W kolejnym tygodniu ceny benzyn i oleju napędowego będą spadały bardziej niż z w tym, a średnia ich skala powinna przekroczyć 5 groszy na litrze. Warto podkreślić, że na części stacji obniżki we tym tygodniu sięgały ponad 10 groszy na litrze. Przyszły tydzień nie powinien być jednocześnie ostatnim, kiedy paliwa będą tanieć. Najniższe odnotowane poziomy cen na pojedynczych stacjach dla benzyny w tym tygodniu to ok. 4,30 – 4,40 zł/l, a dla oleju napędowego 4,16 – 4,30 zł/l.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Port Gdańsk w budowie. Ruszają milionowe inwestycje Port Gdańsk zamieni się w plac budowy. Podczas konferencji prasowej Zarząd ZMPG S.A. podsumował inwestycje w 2017 roku oraz przedstawił plan prac na rok 2018. W 2017 roku ZMPG zrealizował inwestycje za łączną kwotę ponad 29 mln zł. Dzięki tym nakładom zmodernizowano m.in. linię odbojową na Nabrzeżu Wiślanym, przebudowano ul. Chodackiego i Nabrzeże Przemysłowe. Zmiany przeszedł także rejon Kapitanatu Portu Północnego. – Rok 2017 był rokiem planów, zawierania umów, rozpisywania przetargów. Teraz prace wreszcie ruszą, stopniowo będą zaczynać się kolejne inwestycje – mówi Łukasz Greinke, Prezes ZMPG S.A. W 2018 roku skala wykonywanych prac znacznie się poszerzy. Największe inwestycje to te współfinansowane (w 85 procentach) przez Unię Europejską w ramach instrumentu CEF („Connecting Europe Facility” – „Łącząc Europę”). Dzięki środkom unijnym ogromne zmiany czekają m.in. tereny w Porcie Wewnętrznym. Zostanie pogłębiony tor wodny i rozbudowane nabrzeża: Obrońców Poczty Polskiej i Mew, Nabrzeże Oliwskie, Zbożowe, Wisłoujście oraz Dworzec Drzewny. Szacunkowa wartość projektu to ok. 470 mln zł. W Porcie Zewnętrznym ZMPG rozbuduje i zmodernizuje sieć drogowo - kolejową za ok. 180 mln zł.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Mostostal Warszawa podpisał nowy kontrakt ze spółką Mondelēz International RD&Q Mostostal Warszawa podpisał nowy kontrakt ze spółką Mondelēz International RD&Q. W ramach zadania Oddział Zachodni Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Marcina Sierpowskiego przeprowadzi kompleksową rozbudowę na terenie Centrum Badań, Rozwoju i Jakości w Bielanach Wrocławskich. Wartość podpisanej umowy wynosi 12 350 000 zł. Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International mieszczące się na Bielanach Wrocławskich zostało oficjalnie otwarte w czerwcu 2017 roku. Jest częścią globalnej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych spółki Mondelēz International i jednym z trzech tego typu obiektów w Europie. W ośrodku przeprowadzane są m.in. badania nad recepturami powszechnie znanych i lubianych ciastek i czekolad. Oddział Zachodni Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Macieja Sierpowskiego właśnie podpisał umowę z Mondelēz International RD&Q, w ramach której przeprowadzi kompleksową rozbudowę centrum badawczo-rozwojowego wraz z instalacjami elektrycznymi, sanitarnymi i technologicznymi.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

DPD Polska z tytułem „Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2017” DPD Polska zdobyła prestiżowy tytuł „Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2017” oraz główną nagrodę w tym konkursie – Złotą Statuetkę za wybitne osiągnięcia we wszystkich obszarach związanych z zarządzaniem ludźmi. Jest to kolejne wyróżnienie tego typu dla DPD Polska. Uroczysta Gala, podczas której wręczono nagrody, odbyła się 6 lutego br. W imieniu DPD Polska wyróżnienie odebrała Dyrektor Personalna, Członek Zarządu Marta Westrych-Andrzejczyk. – Cieszy nas, że nasze codzienne wysiłki nastawione na budowanie przyjaznego miejsca pracy, w którym wszyscy możemy się rozwijać zawodowo, zostały docenione przez zewnętrznych ekspertów. Ponowne przyznanie tej nagrody – pierwszy tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi otrzymaliśmy w roku 2015 – świadczy to tym, że konsekwentnie utrzymujemy najwyższe standardy zarządzania i realizujemy naszą wizję, by być pracodawcą z wyboru – mówi Marta Westrych – Andrzejczyk, Dyrektor Personalna DPD Polska.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Zmienność na giełdach spowoduje niepokój inwestorów i niewielkie wyprzedaże Spadki na giełdzie w Stanach Zjednoczonych były wyraźniejsze niż w Europie. Cykl gospodarczy w USA jest bardziej zaawansowany niż na starym kontynencie. System Rezerwy Federalnej już od kilku lat podnosi stopy procentowe i będzie to kontynuować, podczas gdy Europejski Bank Centralny dopiero przymierza się do zacieśnienia polityki pieniężnej. – Warunki monetarne w Stanach Zjednoczonych są trudniejsze niż w Europie i powoduje to spadek zainteresowania akcjami amerykańskimi w ostatnim okresie – powiedział serwisowi eNewsroom Arkadiusz Bogusz, prezes zarządu Baltic Capital TFI – Rok 2017 rozpieścił inwestorów bardzo niską zmiennością zarówno w Europie, jak i USA. Zarówno na akcjach i obligacjach była ona najniższa od kilkudziesięciu lat. Należy spodziewać się, że w kolejnych okresach zmienność ta pozostanie na podwyższonym poziomie. Taka sytuacja na rynku amerykańskim może spowodować zawirowania na rynkach wschodzących. Inwestujący w nie od półtora roku byli beneficjentami dobrego otoczenia gospodarczego.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Ruszą prace na budowie S17 w okolicy Góraszki Wojewoda mazowiecki wydał pierwszą z dwóch decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla S17 pomiędzy węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Kołbieli. Chodzi o odcinek o długości ok. 1,6 km w sąsiedztwie lotniska w Góraszce. W marcu spodziewamy się ZRID dla dalszej części odcinka do początku obwodnicy Kołbieli. Decyzja ZRID umożliwi przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej. Wykonawca inwestycji, po przekazaniu placu budowy, będzie mógł rozpocząć prace. Treść decyzji została przekazana do publicznej wiadomości w formie obwieszczenia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim oraz w Urzędach Gmin, przez które przebiega droga. Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości otrzymają zawiadomienia o wydaniu takiej decyzji na adres wskazany w ewidencji gruntów i budynków. Po 14 dniach od publicznego ogłoszenia informacji o wydaniu decyzji można będzie się od niej odwołać - tylko przez kolejnych 14 dni.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Agnieszka Żygieło w Dziale Reprezentacji Najemców Biurowych w firmie Cresa Polska Do Działu Reprezentacji Najemców Biurowych w polskim oddziale międzynarodowej firmy doradczej Cresa dołączyła Agnieszka Żygieło. Agnieszka na stanowisku Doradcy będzie zajmować się negocjowaniem umów najmu w imieniu klientów zarówno na warszawskim rynku biurowym, jak i na rynkach regionalnych. – To niezwykła okazja, aby stać się częścią organizacji, która skupia się wyłącznie na potrzebach najemców. Łączy nas ten sam cel – rozwiązywanie skomplikowanych i strategicznych kwestii związanych z wynajmem powierzchni dla naszych klientów. Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do tego wyjątkowego zespołu profesjonalistów i wesprzeć ich w dalszym rozwoju firmy – mówi Agnieszka Żygieło, Doradca w dziale Reprezentacji Najemców Biurowych firmy Cresa Polska. Agnieszka Żygieło jest związana z rynkiem nieruchomości komercyjnych od 2013 roku.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Dachser: dwie dekady logistyki dla branży DIY Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, obchodzi tego roku 20-lecie Dachser DIY-Logistics - globalnego rozwiązania logistycznego dla branży budowlanej, DIY i ogrodniczej. Ponadto jako partner stowarzyszenia Heimwerken, Bauen und Garten (BHB) firma ponownie wystąpi na Międzynarodowych Targach Wyrobów Metalowych Eisenwarenmesse w Kolonii, gdzie przedstawi swoje usługi usprawniające łańcuch dostaw w sektorze DIY. - Rynek DIY musi się stale zmieniać, aby pozostać konkurencyjnym. Jednak nie wystarczy samo wprowadzanie innowacji produktowych i usługowych. Cały łańcuch logistyczny, od produkcji po wyłożenie towaru na półki, a w razie konieczności również wliczając w to proces zwrotu, musi się rozwijać i wspierać zmiany w branży – mówi Ralf Meistes, Dyrektor Dachser DIY-Logistics. Dwadzieścia lat temu Dachser skupił swoje doświadczenie oraz kompetencje w zakresie logistyki dla branży budowlano-remontowej w centralnym zespole w Kolonii, kierowanym przez Ralfa Meistesa.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Podpisano umowę na dostawę 15 nowych tramwajów dla Gdańska Dwukierunkowe, klimatyzowane, fabrycznie nowe i komfortowe dla pasażerów, wyposażone w defibrylator – takie mają być nowe tramwaje dla Gdańska – Pesa Jazz Duo. 15 lutego 2018 r. została podpisana umowa na dostawę 15 nowych tramwajów dla Gdańska, którą dostarczy spółka Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz. Umowę podpisali: prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, prezes spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje – Maciej Lisicki oraz Danuta Gierdziejewska – Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomicznych, a ze strony PESA Bydgoszcz SA - Robert Szot, dyrektor marketingu. Wartość kontraktu z bydgoskim producentem to ponad 138 mln zł. Pierwsze pojazdy pojawią się w Gdańsku w grudniu tego roku. - Nowe tramwaje zapewnią lepsze warunki pracy motorniczych i komfortowe przewozy pasażerów, ale nowy tabor to też mniejsza awaryjność. Dodajmy, że zakup nowych tramwajów połączony jest ze znaczną modernizacją sieci torowisk w Gdańsku.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Fracht FWO Polska o perspektywach rozwoju przewozów lotniczych cargo Fracht FWO Polska, globalny operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze przemysłu, podsumował działalność w obszarze frachtu lotniczego. Poprzedni rok był rekordowy na globalnym rynku air cargo - 9 procentowy wzrost wolumenów i 4,5 procentowy wzrost zdolności przewozowych linii lotniczych. Również na polskim rynku firmy odczuły dobrą koniunkturę. Fracht FWO uruchomił obsługę nowych destynacji, zwiększył liczbę czarterów i usług specjalnych. W tym roku operator zapowiada dalszy rozwój lotniczego cargo. Wzrost cen i brak miejsca w samolotach dla cargo Na rynku frachtu lotniczego rok 2017 zostanie zapamiętany jako rekordowy w ciągu ostatnich siedmiu lat - przewozy ładunków wzrosły o 9 proc. (jeszcze dwa, trzy lata temu wzrost nie przekraczał 4 proc.). Niektóre linie lotnicze nie nadążały za rosnącym popytem i wprowadzały limity dla cargo na niektórych kierunkach, a ceny za fracht poszybowały w górę (nawet do kilkudziesięciu złotych za kilogram przesyłki) – Dobrą koniunkturę we frachcie lotniczym obserwujemy już od końca września 2017 roku, kiedy to zaczęły się problemy z zimowymi bukingami w liniach lotniczych.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Renault Trucks T High nagrodzone w Niemczech za wzornictwo 9 lutego 2018, w ramach targów International Ambiente, we Frankfurcie, Niemiecka Rada Wzornictwa (German Design Council) nagrodziła Renault Trucks w kategorii Transport za specjalną edycję T High Edition. Nagroda przyznana w uznaniu dla walorów estetycznych serii specjalnej, która podkreśla ekspresywny design Renault Trucks T, pojazdu flagowego producenta w transporcie dalekobieżnym. Renault Trucks T to kultowy pojazd, którego design charakteryzują trzy elementy: kabina w formie trapezu, nachylenie przedniej szyby pod kątem 12° i trapezowa krata wlotu powietrza, budząca skojarzenia z symbolem Pi. Nietypowa stylistyka edycji specjalnej T High Edition została podkreślona czarnym malowaniem, aluminiowymi łączeniami, karbowanym wykończeniem i czerwonymi subtelnymi liniami, które podkreślają klamki, również czerwone. Hervé Bertrand, dyrektor ds. design Renault Trucks zdradził: « Czuję ogromną dumę z otrzymania tej nagrody. Renault Trucks T to pojazd o nowoczesnej stylistyce, który oferuje maksymalny komfort.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Premiera odcinka Programu Z najnowszego odcinka „Na osi” dowiecie się, do której firmy trafił jubileuszowy MAN z numerem fabrycznym 100 tysięcy, wyprodukowany w Niepołomicach; wraz z Mercedesem przeanalizujemy rok 2017, a o swojej pracy i Scanii, którą jeździ, opowie pracujący w firmie Lechmot kierowca. Premiera na antenie Motowizji już w sobotę 17.lutego o godz.19.20, a w Tele 5 we wtorek 20.lutego o godz.22:25! Co jeszcze w odcinku? • Nowe przepisy o ochronie danych osobowych • MAN’y wzmocnią flotę Megatranslawu • Polskie lampy dla każdego sektora motoryzacji • Trakerska fantazja i wiele innych ciekawostek Najnowszy odcinek w sobotę (17. lutego) na Motowizji – godz. 19:20 Pierwsza powtórka tego samego dnia o 23.20 również na Motowizji, a kolejne w niedzielę (18. lutego) o godzinie 9:20
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Menedżerowie logistyki: Brexit nie zaszkodzi rynkom wschodzącym Według uczestników najnowszej ankiety przeprowadzonej wśród 500 menedżerów światowych firm logistycznych, wyjście Wielkiej Brytanii z UE prawdopodobnie nie zaszkodzi gospodarkom wschodzącym, a nawet może zapewnić im lepszy dostęp do rynków. Wyniki stanowią część opublikowanego właśnie Indeksu Logistycznego Rynków Wschodzących Agility na 2018 (Agility Emerging Markets Logistics Index 2018). Jest to coroczny ranking 50 czołowych rynków wschodzących, ocenianych według wielkości, potencjału ekonomicznego, infrastruktury, połączeń transportowych i warunków biznesowych, czyli czynników ważnych z punktu widzenia operatorów logistycznych, spedytorów, armatorów i przewoźników lotniczych. Niemal 45 proc. uczestników ankiety uznało, że rynki wschodzące zasadniczo nie odczują negatywnych skutków Brexitu. Ponad 25 proc. stwierdziło, że rynki wschodzące nadal będą zyskiwać, co oznacza, że niektórzy specjaliści w branży uważają rozwód UE z Wielką Brytanią za katalizator nowych umów handlowych pomiędzy krajami wschodzącymi i UE oraz Wielką Brytanią.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Inter Cars jednym z Brylantów Polskiej Gospodarki Instytutu Europejskiego Biznesu po raz kolejny opublikował listę firm, którym przyznał tytuł Brylantów Polskiej Gospodarki. Wśród wyróżnionych firm, znalazł się również Inter Cars, zajmując wysoką pozycję na czele rankingu. Spośród 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2018 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 uzyskało 949 firm branży handlowej, których rynkowa wartość wyniosła ponad 100 mln zł. Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dziesięć lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce. Inter Cars w tegorocznym rankingu zajął wysoką, 23. pozycję.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Wybrano wykonawcę jednego z warmińsko-mazurskich odcinków S61 Wczoraj w siedzibie olsztyńskiego oddziału GDDKiA rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę jednego z odcinków drogi ekspresowej S61. Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie ok. 20-kilometrowego fragmentu trasy od węzła Wysokie do Raczek złożyła firma Budimex SA z kwotą 484,3 mln zł. Planowany czas realizacji zadania to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (15.12 – 15.03). Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Raczki została podzielona na trzy odcinki realizacyjne: Zadanie nr 1 – Szczuczyn – węzeł Ełk Południe (ok. 23 km), Zadanie nr 2 - węzeł Ełk Południe - węzeł Wysokie (ok. 20 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km), Zadanie nr 3 - węzeł Wysokie - Raczki (ok. 20 km). Rozstrzygnięcie przetargów na zadania 1 i 2 planowane jest na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Audi A4 vs BMW serii 3. Który model wypada korzystniej w porównaniu cen OC? Audi A4 porównywane jest niejednokrotnie z BMW serii 3. Te dwa modele samochodów marki premium prezentują bardzo podobny poziom pod wieloma względami. Kolejnym powodem do ich porównania są ceny obowiązkowych ubezpieczeń. W 2017 roku właściciele BMW serii 3 płacili za OC 23,6% więcej niż posiadacze Audi A4. Jakie mogą być ku temu powody? W 2017 roku ubezpieczenie Audi A4 kosztowało średnio 817 złotych. Tymczasem kierowcy BMW serii 3 płacili za polisę OC 1010 złotych. Z czego mogą wynikać tak duże różnice cenowe? Parametry techniczne obu pojazdów są do siebie zbliżone. Może więc diabeł tkwi w szczegółach, a dokładnie – specyficznej grupie kierowców, którzy najczęściej je ubezpieczają? Podwyżki OC wyższe dla Audi, ale ceny dla BMW Powróćmy na chwilę do 2015 roku, czyli czasów przed dynamicznymi podwyżkami cen OC. Czy już wtedy model Audi A4 cieszył się większą przychylnością ubezpieczycieli? Zdecydowanie tak.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Elektromobilność szansą na stworzenie nowej gałęzi polskiego przemysłu Elektromobilność nie jest nowym trendem. Jeszcze sto lat temu pierwsze samochody były pojazdami elektrycznymi. Ze względu na problem z magazynowaniem energii, wygrały i upowszechniły się diesle oraz auta napędzane paliwami stałymi. Ustawa o elektromobilności jest elementem otwierającym dyskusję oraz zapoczątkowującym przygotowania do budowy sieci i upowszechnienia aut elektrycznych. Ważnym momentem będzie podjęcie decyzji o działaniach koncernów energetycznych, które mają dominującą pozycję, a na ogół są państwowe. – Stary trend powraca. Ma on swoje plusy i minusy. Zwłaszcza w dużych miastach bardzo silnie wpływa na jakość powietrza – powiedział serwisowi eNewsroom Marcin Roszkowski, prezes zarządu Instytutu Jagiellońskiego – Z punktu widzenia polskiej gospodarki bardzo ważne jest, abyśmy potrafili wyodrębnić jej segment, który wyprodukuje pojazdy elektryczne. To nowy biznes i będzie się on rozwijał. Jeżeli Polska się do tego nie przygotuje zapłacimy zagranicznym koncernom. Mamy szansę stworzyć nową gałąź przemysłu.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Polski rynek KEP 2018 – dalsze wzrosty Według danych zawartych w raporcie „Analiza rynku KEP w Polsce” przygotowanego przez prof. Arkadiusza Kawę z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu dla organizacji GS1 Polska, rodzimy rynek przesyłek kurierskich będzie kontynuował dynamiczne wzrosty. W latach 2012-2017 sektor urósł 53% wartościowo i 62% ilościowo. Wartość europejskiego KEP wynosi 83 mld EUR, przy wzroście ok. 4-5% w skali roku. Polski rynek przesyłek ekspresowych wart jest natomiast ok. 5,7 mld zł, co stanowi 1,6% wartościowo i 2,9% ilościowo w Europie. Zaledwie cztery firmy są odpowiedzialne za 77% wartości branży w naszym kraju, w tym największa DPD Polska (niespełna 30%). – Cały sektor intensywnie rośnie, a wraz z nim także DPD Polska. W 2017 roku doręczyliśmy aż o 23% więcej przesyłek niż w 2016, czyli w sumie 126 mln. Nasze przychody w tym czasie zwiększyły się o 19%. Wyniki te zawdzięczamy ciągłemu wzrostowi popularności e-commerce. Wzrost zainteresowania e-zakupami przekłada się na stałe dostosowanie ofert firm kurierskich do potrzeb rynku.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Plany rozwojowe DCT w 2018 roku W 2017 terminal kontenerowy DCT Gdańsk odnotował wzrost na poziomie 24% przeładowując prawie 1,6 miliona TEU (kontenerów 20-stopowych). W 2017 terminal T2, który podwoił możliwości przeładunkowe DCT, stał się w pełni operacyjny. „To umożliwiło rozwój naszych relacji z aliansem 2M, a także pojawienie się w maju nowego aliansu OCEAN. Współpraca z dwoma największymi sojuszami linii kontenerowych na świecie, które zapewniają bezpośrednie połączenia oceaniczne wysyłając swoje największe statki z Dalekiego Wschodu, to dowód uznania dla wizji budowy DCT Gdańsk” – mówi Cameron Thorpe, Prezes Zarządu DCT Gdańsk. W 2018 DCT Gdańsk kontynuuje plan ciągłego rozwoju. Terminal zainicjował program T2B, który ma potrwać 3 lata. Do najważniejszych etapów projektu T2B należą: - Zakup dwóch dodatkowych suwnic nabrzeżowych STS, które zostaną dostarczone w trzecim kwartale 2018, co oznacza, że już pod koniec tego roku nabrzeże T2 będzie wyposażone w 7 nowoczesnych suwnic STS (wszystkie z wysięgiem 25 rzędów kontenerów). Odpowiednio zwiększona zostanie także powierzchnia placów składowych, a także zakupiony sprzęt – 5 suwnic placowych eRTG. - Całkowicie zautomatyzowane bramy, które będą używać kamer OCR (optyczne rozpoznawanie znaków) do rejestrowania samochodów ciężarowych i kontenerów, które przyjeżdżają zgodnie z wcześniejszą rezerwacją w systemie awizacji e-Brama.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Jazda na zderzaku powoduje wypadki 3300 pomysłów, jak rozwiązać problem Czujniki zbliżeniowe we wszystkich samochodach, fotoradary odległościowe, obowiązkowe wlepki na zderzakach oraz lepsza edukacja młodych kierowców – to kilka spośród ponad 3300 pomysłów zgłoszonych w ramach kampanii Polaku, Nie Jedź Na Zderzaku*. Akcja, która zwraca uwagę na utrzymanie bezpiecznej odległości między pojazdami spotkała się z dużym zainteresowaniem kierowców. 48% z nich przyznaje, że jazdę na tzw. ogonie obserwuje codziennie*. Tymczasem w praktyce osoba jeżdżąca na zderzaku pozostaje w Polsce bezkarna, dopóki nie dojdzie do kolizji! - Chcemy sprawdzić możliwość realizacji wybranych pomysłów internautów – mówią organizatorzy kampanii www.nazderzaku.pl, zainicjowanej przez jednego z największych na świecie producentów części samochodowych, między innymi marek Ferodo i Champion. 36,5% pomysłów zgłoszonych na stronie internetowej kampanii dotyczy konieczności prowadzenia akcji edukacyjnych i zmian w szkoleniach dla kierowców, również z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. 17% zaproponowanych rozwiązań to wykorzystanie elektroniki i nowych technologii w pojazdach. Montaż czujników odległościowych i wyświetlaczy ostrzegawczych, korzystanie z wideorejestratorów oraz rozwiązania z pojazdów autonomicznych mają duży potencjał.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

PŻB wprowadza nowy prom na linię Gdańsk - Nynaesham Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. informuje, że konsekwentnie wdrażając w życie strategię spółki opartą o Program Batory, zrealizował jeden z jego elementów, wprowadzając używaną jednostkę na linię Gdańsk - Nynäshamn. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i realizując ich słuszne postulaty, wprowadza zdecydowanie nową jakość świadczonych usług pomiędzy Polską a Szwecją. Wejście promu Nova Star planowane jest na przełomie marca/kwietnia bieżącego roku. Prom ten był zaplanowany w strategii rozwoju spółki, jako kluczowy element, do momentu zrealizowania budowy nowej jednostki. Pozyskanie promu pozwoli na sprostanie oczekiwaniom rosnącego rynku oraz będzie idealnym uzupełnieniem użytkowanego już promu Wawel, także ze względu na podobne parametry ładunkowe. M/f Nova Star, wybudowana w 2011 roku, posiada znacznie więcej miejsc kabinowych oraz lepiej przygotowaną przestrzeń pasażerską. Podróżujący będą mogli spędzać czas podczas rejsu w bardzo komfortowych warunkach, mając do dyspozycji sklepy, kafeterie, restauracje oraz sale konferencyjne.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Renult Trucks wprowadza do sprzedaży pojazdy elektryczne od 2019 roku Bazując na ponad 10-letnim doświadczeniu w testach pojazdów w pełni elektrycznych w warunkach rzeczywistych eksploatacji w firmach partnerskich, RENAULT TRUCKS ogłasza wprowadzenie do sprzedaży gamy pojazdów elektrycznych w 2019 roku. Pojazdy te w 100% elektryczne, przeznaczone do pracy w obszarze miejskim i podmiejskim, będą produkowane seryjnie w fabryce Renault Trucks Blainville-sur-Orne (departament Calvados w Normandii). Elektromobilność jest dziś na pierwszym miejscu w strategii energetycznej Renault Trucks, jeśli chodzi o zrównoważony transport miejski. Pojazdy o zerowej emisji spalin pomogą zachować jakość powietrza, ograniczą efekty ocieplenia klimatu, zmniejszą poziom hałasu. W przyszłości pojazdy elektryczne będą jedynymi środkami transportu, które będą mogły poruszać się po centrach miast. Od 2009 roku Renault Trucks inwestuje duże środki w badania i rozwój w zakresie elektromobilności, w tym przede wszystkim w testy z firmami partnerskimi należącymi do klientów. Testy prowadzone w realnych warunkach na pojazdach testowych 100% elektrycznych w segmencie od 12 do 16 t (szybka dystrybucja) w firmach Guerlain, Stef w Carrefour, Nestlé i w grupie Delanchy – pozwoliły zebrać kluczowe informacje na temat ich eksploatacji, zachowania baterii, infrastruktury ładowania i obsługi pojazdów elektrycznych.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

Czy polska waluta nadal będzie silna? Złoty powinien dobrze rozpocząć nadchodzący rok – tak prognozują eksperci BGK. Są pewne czynniki, które mogą sprzyjać umocnieniu złotego – przede wszystkim silny wzrost gospodarczy, wyraźnie szybszy niż w strefie EURO, a więc u głównego partnera handlowego i w obszarze walut, do których częściej się odnosimy. Z drugiej strony rozluźnianie polityk monetarnych przez banki centralne świata dobiegło końca. To może być czynnik, który polską walutę może osłabić, szczególnie w drugiej połowie roku. – W mojej ocenie przed nami kolejny dobry rok dla polskiej waluty. Przy czym mówiąc dobry rok nie mam na myśli umocnienia polskiej waluty, a raczej jej stabilizację – powiedział serwisowi eNewsroom Tomasz Kaczor, główny ekonomista BGK – Musimy pamiętać, że dla biznesu sam poziom często jest mniej istotny niż to, że nie zmienia się on się dramatycznie z miesiąca na miesiąc czyniąc wiele kontraktów nieopłacalnymi. Oczekujemy stabilnego roku, może z niewielką tendencją do umocnienia złotego względem euro. Euro/złoty raczej będzie stabilny. Natomiast może nastąpić wyraźne umocnienie złotego względem dolara, czy też wyraźne osłabienie dolara względem innych walut. Na dzisiaj w wycenie dolara znajduje się masa dobrych informacji.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100

PEKAES otworzył nowy terminal drobnicowy w Zielonej Górze PEKAES, czołowy operator logistyczny, uruchomił dziś w Zielonej Górze, nowoczesny terminal dystrybucyjny klasy A o bezsłupowej konstrukcji, która pozwala na lepsze wykorzystanie powierzchni i płynną obsługę większej liczby przesyłek krajowych i międzynarodowych. Po niedawnym oddaniu do dyspozycji Klientów dodatkowej powierzchni magazynowej w Passie, to kolejny etap inwestycji firmy w infrastrukturę sieci krajowej. Grupa PEKAES otworzyła nowy terminal dystrybucyjny na terenie nowoczesnego parku logistycznego Panattoni Park Zielona Góra w Nowym Kisielinie. Obiekt został wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia techniczne wspierające płynny przepływ przesyłek drobnicowych w procesie sortowniczym. Oprócz doskonale dostosowanej do potrzeb PEKAES strefy dystrybucyjnej oraz nowoczesnej powierzchni biurowej, w terminalu zaprojektowano przyjazną strefę wypoczynku na świeżym powietrzu. Dzięki doskonałej infrastrukturze drogowej i trasie S3, a także bliskiemu sąsiedztwu z Niemcami, województwo lubuskie, a wraz z nim Zielona Góra, ma ogromny potencjał inwestycyjny – nie tylko z punktu widzenia Grupy PEKAES, lecz także innych polskich i zagranicznych firm.
Tue, 20 Feb 2018 06:23:32 +0100


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3225496 razy

Osób online: 1


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 1810 | MSN: 16 | Yahoo: 163 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0