Forumtransportu.pl - Wiadomosci

Najnowsze informacje z działu Wiadomosci

Premiera odcinka Programu "Na Osi"- 16.02.2019 Legendarny Dywizjon na osi Gustowny malunek, czy dzieło sztuki, odwołujące się tematyką do legendarnego Dywizjonu 303 zachwyca formą i rozpala uczucia. A jakie wywołuje emocje? Dowiecie się w najnowszym odcinku “Na Osi” już w sobotę o godz. 16:00 na Motowizji. Jak zwykle w programie znajdziecie również inne tematy, między innymi: – Volvo na prąd – MAN TGE w natarciu – Życiorys DAF’a CF – Przewoźnicy na cenzurowanym – Remont za milion i wiele innych ciekawych tematów Motowizja Sobota 16:00 Niedziela 9:00, Niedziela 16:30 Tele 5 następna sobota 11:30.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Bridgestone dostawcą opon na pierwszy montaż dla nowego, w pełni elektrycznego SUV-a, Audi e-tron Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy, został wybrany jako dostawca opon na pierwszy montaż dla nowego, w pełni elektrycznego SUV-a Audi - e-tron. Współpraca obu producentów miała na celu podkreślenie najważniejszych cech nowego modelu, począwszy od spektakularnego przyspieszenia, a skończywszy na komforcie i ciszy panujących w samochodzie, a wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Audi wybrało Bridgestone na dostawcę sześciu różnych opon o rozmiarach od 19 do 21 cali – czterech letnich i dwóch zimowych. Prędkość i bezpieczeństwo Napędzane dwoma silnikami elektrycznymi, Audi e-tron legitymuje się świetnym przyspieszeniem – pierwsze 100 km/h pojawia się na prędkościomierzu po niecałych 6 sekundach. Samochód z takimi osiągami musi być wyposażony w opony z doskonałą przyczepnością, które zapewniają najwyższy komfort prowadzenia i świetną skuteczność hamowania. Firma Bridgestone dostarczyła opony letnie Alenza 001, specjalnie zaprojektowane dla SUV-ów. Opony te mają strukturę blokową, która optymalizuje kontakt z nawierzchnią w celu poprawy prowadzenia pojazdu podczas skręcania i stabilności podczas jazdy na wprost. Ogumienie otrzymało unijną etykietę klasy A – najwyższą na rynku, przyznawaną za przyczepność na mokrej nawierzchni.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Bądź pierwszy! Przetestuj Nowego Mercedesa Klasy B na Jaworzynie Krynickiej W tym miesiącu na Jaworzynie Krynickiej ponownie gości miasteczko Mercedes-Benz. Miłośnicy sportów zimowych, turyści i okoliczni mieszkańcy mogą z bliska poznać szeroką gamę modeli z gwiazdą – a w dniach 15-17 lutego 2019 roku, po raz pierwszy w Polsce, dołączy do nich nowa generacja Klasy B. Najnowsza odsłona Sports Tourera Mercedesa łączy zwinność kompaktowego hatchbacka z wszechstronnością samochodów kombi i crossoverów, „dorzucając” do tego cały zestaw innowacji, w tym zaawansowane systemy wsparcia kierowcy oraz inteligentną obsługę głosową. Ale powodów, by przetestować nową Klasę B, jest znacznie więcej. Nowy Mercedes-Benz Klasy B to samochód unikalny w swoim segmencie – na wskroś rodzinny i funkcjonalny, a zarazem wyjątkowo „cyfrowy”. Atuty poprzednich generacji modelu znalazły szerokie uznanie klientów: od czasu wprowadzenia Klasy B w 2005 r. na całym świecie sprzedano ponad 1,5 miliona egzemplarzy modelu. Najnowsza generacja wyróżnia się jeszcze większą wszechstronnością.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

FM Logistic otwiera w Rumunii specjalistyczny magazyn farmaceutyczny o wartości 20 milionów euro Francuski dostawca usług logistycznych i transportowych, firma FM Logistic, otworzyła w Bukareszcie specjalistyczny magazyn chłodniczy o wartości 20 milionów euro, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rozwijającej się branży farmaceutycznej i sektorowi opieki zdrowotnej w Rumunii. Obiekt o powierzchni 10 000 m2umożliwia odbiór, przechowywanie oraz dystrybucję materiałów wrażliwych na temperaturę, takich jak szczepionki, produkty farmaceutyczne i zaopatrzenie medyczne. Magazyn działa zgodnie z zasadami Dobrych Praktyk Dystrybucji (GDP) oraz Dobrych Praktyk Magazynowania (GSP) dla produktów farmaceutycznych. Umożliwia przechowywanie w różnych zakresach temperatur (15 do 25 stopni Celsjusza, 2 do 8 stopni Celsjusza i -25 do -15 stopni Celsjusza). - „Magazyn chłodniczy FM Logistic w Bukareszcie pozwoli firmom farmaceutycznym odpowiedzieć na znaczący wzrost zużycia produktów farmaceutycznych w Rumunii” - zauważa Christophe Menivard, dyrektor FM Logistic na Europę Wschodnią.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Tańsza wymiana floty dzięki zakupom w grupie Na rynku transportowym zadebiutował system zakupów grupowych, umożliwiający kupno ciężarówek z rabatem dostępnym jak dotąd jedynie dla największych przewoźników. Nowe w branży TSL rozwiązanie zostało opracowane przez firmę Exabid. Jak zapewniają jego twórcy, system oparty jest na idei rzeczywistych zakupów w grupie. Swoją misję Exabid realizuje, oferując mniejszym i średnim przedsiębiorcom dostęp do ekonomii skali, a tym samym oszczędności sięgające nawet setek tysięcy złotych. Dane GUS pokazują, że polski rynek transportowy to z jednej strony zdecydowana przewaga mniejszych firm przewozowych, z drugiej – wyeksploatowana flota pojazdów. Pod koniec 2017 roku liczba samochodów ciężarowych w Polsce wyniosła 3,2 mln sztuk. Zanotowano przy tym wzrost udziału pojazdów w przedziale wiekowym 16 – 30 lat (z 36,5 proc. do 36,8 proc.), a powyżej 30 lat z 18,4 proc. do 19,3 proc. Wśród przedsiębiorstw transportowych w Polsce przeważały małe firmy (o liczbie pracujących do 9 osób), których udział w przewozach ładunków wynosił ponad 60 proc. Wszelkie dane i opinie mówią, że polski rynek transportu drogowego rośnie, problemem jest jednak sytuacja działających na nim firm, których często nie stać na modernizację swojej floty w obliczu rosnących wynagrodzeń dla kierowców.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Równość budowanych dróg pod kontrolą Jednym z elementów kontroli jakości przed odebraniem inwestycji jest pomiar równości nawierzchni, zarówno z betonu cementowego, jak i mas bitumicznych. Zdarza się jednak, że kierowcy jeszcze na etapie budowy korzystają z nowych odcinków dróg udostępnionych na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, na których nie przeprowadzono wszystkich pomiarów. Jeśli już po udostępnieniu drogi kierowcom okazuje się, że nawierzchnia nie spełnia określonych parametrów to przed jej oficjalnym oddaniem do użytkowania jest przez wykonawcę naprawiana lub wymieniana na nową, aby spełniać stawiane przez GDDKiA wymagania. Nawierzchnie z betonu cementowego, jakie ostatnio coraz częściej pojawiają się na drogach ekspresowych i autostradach, są wciąż nowością. Do ich specyfiki, w tym do nacięć dylatacyjnych, kierowcy muszą się przyzwyczaić. Przypomnijmy, że nawierzchnia betonowa kilka godzin po jej ułożeniu jest nacinania wzdłuż i w poprzek. W ten sposób eliminuje lub kontroluje się zjawisko pękania betonu. Nacięcia wypełniane są specjalnymi uszczelkami gumowymi lub masą termoplastyczną. Takie szczeliny dylatacyjne mogą wywoływać charakterystyczne pukanie kół pojazdu, które jednak nie mają wpływu na komfort jazdy.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Elektryczne mikrosamochody ZD D2S w ofercie Traficara Elektrycznych aut na początek będzie 10, ale ich liczba szybko zwiększy się do 40. Tym samym cała flota krakowskich traficarów zwiększy się niedługo do 440 samochodów. D2S ładują się przez zwykłe gniazdko elektryczne i są od początku zaprojektowane jako wygodne auta miejskie – osiągają prędkość do 85 km/h, a do 50 km/h przyspieszają w siedem sekund. Na pokładzie każdego auta jest nawigacja, hotspot WiFi, łącze Bluetooth oraz kamera parkowania. Spory bagażnik o pojemności 274 l pozwala na wygodne zapakowanie nawet dużych zakupów lub walizek. Więcej informacji na temat samochodu ZD D2S znaleźć można na stronie www.traficar.pl/d2s Wynajem ZD D2S niczym nie różni się od wynajęcia pozostałych pojazdów Traficar – wystarczy telefon i aplikacja. Również stawki – uzależnione od trasy i czasu - są takie same. ZD D2S nie mogą wyjeżdżać poza miasto, co oznacza, że nie można nimi podróżować obwodnicą czy autostradą. ZD D2S muszą pozostać w czasie przejazdu w strefie Traficar – to spora część Krakowa, której granice każdy kierowca łatwo znajdzie w naszej aplikacji – mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w Traficar.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Został zatwierdzony Program Inwestycji dla budowy obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20 Ministerstwo Infrastruktury uzgodniło Program Inwestycji dla budowy obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20 o długości 4,3 km. Oznacza to możliwość rozpoczęcia procesu przygotowania i realizacji dla tego zadania. - Inwestycja miała uzyskaną decyzję środowiskową wspólnie z obwodnicą Szczecinka w ciągu S11, teraz dzięki decyzjom Ministra infrastruktury będziemy mogli całkowicie wyprowadzić drogi krajowe ze Szczecinka - mówi Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA O/Szczecin. Kolejnym krokiem będzie opracowanie Koncepcji Programowej, przetarg na jej wykonanie powinien zostać ogłoszony pod koniec lutego tego roku. Realizacja inwestycji planowana jest w formule Projektuj i Buduj. Zakończenie budowy przewidziano na 2025 rok. Przez położony na wschodzie województwa zachodniopomorskiego Szczecinek przebiegają dwie drogi krajowe - DK11 i DK20. Drogi te krzyżują się w dwóch miejscach na terenie miasta. Obecnie trwa budowa obwodnicy w ciągu S11 o długości 12 km, która wyprowadzi ze Szczecinka ruch tranzytowy w relacji północ-południe. Jednak w dalszym ciągu przez centrum Szczecinka przebiegać będzie DK20. Po to, aby wyprowadzić ze Szczecinka cały ruch tranzytowy konieczna jest realizacja obwodnicy w ciągu DK20.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Polska na 36 miejscu w światowym rankingu globalizacji DHL Global Connectedness Index • Pod względem poziomu globalizacji Polska wyprzedza między innymi Japonię i Kanadę, znajdując się na 36 miejscu wśród 169 państw, odpowiedzialnych łącznie za 99% światowego PKB i 97% globalnej populacji • Nasz kraj wyróżnia się wzrostem międzynarodowego handlu detalicznego – wartość eksportu stanowi aż 44 proc. PKB. W rankingu mierzącym wyłącznie przepływy handlowe Polska awansowała o 8 pozycji, znajdując się na 24 miejscu • Międzynarodowy przepływ towarów, kapitału, informacji i osób uległ nasileniu po raz pierwszy od 10 lat Z danych stworzonego przez DHL raportu Global Connectedness Index –– szczegółowej analizy stopnia globalizacji, mierzonej międzynarodowymi przepływami handlowymi, kapitałowymi, informacyjnymi i osobowymi wynika, że poziom globalizacji utrzymał się w Polsce (w porównaniu do raportu z 2015 roku) na tym samym poziomie. Pod względem międzynarodowych przepływów Polacy są zdecydowanie najmocniej związani z Europą. Na 10 krajów mających z Polską największe międzynarodowe połączenia, 8 to kraje europejskie. Na pierwszym miejscu znajdują się Niemcy, mające aż 34 proc. udziału w międzynarodowych przepływach Polski. Jest to jednocześnie wynik lepszy niż osiągnięty łącznie przez 7 kolejnych państw (druga Wielka Brytania osiągnęła poziom 8 proc.).
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Pierwsza w Europie podniebna galeria sztuki powstała na konstrukcji wieżowca The Warsaw HUB Na konstrukcji budowanego w centrum Warszawy kompleksu wieżowców The Warsaw HUB zawisła niezwykła instalacja – wielkoformatowy obraz autorstwa polskiego malarza abstrakcjonisty Łukasza Stokowskiego. To pierwsza tego typu ekspozycja sztuki w Europie. Na wysokości 65 m nad ziemią, na wielkoformatowych planszach obiegających dookoła konstrukcję budowanego na warszawskiej Woli wieżowca, zawisło abstrakcyjne dzieło autorstwa uznanego artysty Łukasza Stokowskiego. Instalacja powstała jako Podniebna Galeria Sztuki w ramach nowej kulturalnej inicjatywy firmy deweloperskiej Ghelamco Poland – HUB Gallery. Wraz z postępującą budową obraz będzie wędrował do góry. Docelowo osiągnie wysokość 130 m i stanie się widoczny z dużych odległości i różnych stron miasta. To pierwszy taki projekt w Europie. – Włączenie naszych inwestycji w tkankę miejską i wykorzystanie ich potencjału do realizacji ważnych inicjatyw społecznych czy artystycznych zawsze było jednym z priorytetów Ghelamco. HUB Gallery wpisuje się w naszą ambicję promowania sztuki dostępnej dla każdego, a nie zamkniętej w murach tradycyjnych galerii czy muzeów. Cieszymy się, że w ramach tego niezwykłego projektu możemy pokazać obraz Łukasza Stokowskiego, jednego z najbardziej interesujących młodych polskich twórców – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Kolejne elektryczne Solarisy w Hamburgu Najnowsze autobusy elektryczne Solaris Urbino 12 wyjechały w poniedziałek na ulice Hamburga, wspomagając wysiłki miasta na rzecz bezemisyjnego transportu publicznego. Dwa pojazdy z dziesięciu zamówionych kursują już w regularnym ruchu pasażerskim. Wraz z autobusami dostarczanymi w poprzednich latach, flota elektrycznych Solarisów w barwach HOCHBAHN do końca roku wzrośnie do 15 pojazdów. Claudia Güsken, Członek Zarządu HOCHBAHN ds. Operacyjnych i HR, podczas pierwszego kursu Solarisem z pasażerami podkreśliła: „Wraz z nowymi pojazdami konsekwentnie dążymy do przejścia na całkowicie bezemisyjną flotę autobusową. To chroni nasze środowisko, zapewnia lepszą jakość powietrza i wyznacza nowe standardy mobilności w mieście”. „Bardzo się cieszę, że dzięki naszym autobusom elektrycznym sukcesywnie zmierzamy do mobilności przyjaznej dla środowiska i bezemisyjnemu transportowi publicznemu. Elektryczne autobusy zapewniają czystsze powietrze i mniej hałasu – to podwójna korzyść dla każdego mieszkańca" – powiedział Prezes Zarządu Solarisa, Javier Calleja, który przyjechał do hanzeatyckiego miasta na pierwszą podróż z pasażerami.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

50 pojazdów na 50-lecie Scania V8 Limitowana edycja pojazdów w specjalnym, jubileuszowym oklejeniu jest dostępna dla klientów Scania w Polsce, którzy zdecydują się w 2019 r. na zakup pojazdu z silnikiem V8. Kampania jest związana z obchodami rocznicy 50-lecia istnienia silników V8. – Legendarny silnik Scania V8 zadebiutował na rynku w 1969 r. i od razu zrewolucjonizował transport międzynarodowy w Europie. Na początku największe wrażenie robiły jego doskonałe osiągi. Następnie użytkownicy docenili jego trwałość i niezawodność. Nasi klienci mogą cieszyć się przyśpieszeniem, mocą i jakością V8 już od pół wieku. Pragniemy uczcić tę okazję oferując im możliwość skorzystania z unikalnego oklejenia – komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A. Silnik V8 zdobył mocną pozycję na rynku także dlatego, że przy wysokiej mocy wyróżniał się niskim spalaniem. Dzięki tym cechom stanowił niezwykle wydajne źródło napędu, a każdą kolejną generację klienci przyjmowali z dużym entuzjazmem. – Dzieje się tak do dziś. W wielu zastosowaniach silnik V8 jest niezastąpiony. Nie tylko jeśli chodzi o pojazdy do transportu ładunków ponadgabarytowych, ale również o napęd maszyn, łodzi i generatorów prądu. W silniku V8 pasja i emocje spotykają się z logiką i precyzją działania – dodaje Paweł Paluch.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Zimowa przerwa pod nadzorem GDDKiA Umowy zawierane z wykonawcami zawierają klauzulę o niewliczaniu do czasu jej realizacji okresu od 15 grudnia do 15 marca. To tzw. okres zimowy, podczas którego wykonawcy mogą zawiesić prowadzenie robót w terenie. Mogą też ten dodatkowy czas wykorzystać do prowadzenia prac, by nadgonić ewentualne zaległości lub przyspieszyć realizację kontraktu. GDDKiA w każdym przypadku skrupulatnie monitoruje prowadzone w okresie zimowym roboty. Inżynierowie kontraktów rozliczają wykonawców zarówno ze zrealizowanych prac, jak i ich braku. W tym pierwszym przypadku chodzi o weryfikację prowadzonych robót pod względem technologii i warunków pogodowych. Wykonawcy mogą prowadzić takie prace, na których wykonywanie w konkretnych warunkach pogodowych pozwala przyjęta technologia. Dlatego też na budowach, pomimo zimy, pracują m.in. zbrojarze przy obiektach inżynierskich, prowadzone jest betonowanie, wykonywane są wykopy czy też montowane są bariery, ekrany akustyczne oraz oznakowanie pionowe. W warunkach zimowych nie zobaczymy natomiast układania nawierzchni bitumicznej czy też malowania oznakowania poziomego.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Łączy nas krew, która ratuje życie Wczoraj pod siedzibą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaparkował krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W ciągu kilku godzin przez mobilny punkt poboru krwi przewinęły się 63 osoby, z czego 42 oddały krew pełną. Dziś zebraliśmy 18,9 l krwi, a łącznie od początku zbiórki ok. 37 litrów. W akcji uczestniczyli nie tylko pracownicy GDDKiA, ale i okolicznych instytucji, urzędów i szkół. Dziękujemy wszystkim! Zbiórka trwa nadal. Krew można oddawać w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, oddziałach terenowych RCKiK oraz w mobilnych punktach poboru krwi. Można to zrobić w dowolnym momencie, podając hasło zbiórki „200 lat Administracji Drogowej”. Przypomnijmy, że w tym roku obchodzimy jubileusz 200 lat istnienia Centralnej Administracji Drogowej. Zbiórka krwi jest formą uczczenia tej rocznicy. Do udziału w niej zachęcamy również przedstawicieli administracji publicznej, innych administracji drogowych z zarządów dróg wojewódzkich i powiatowych a także pracowników branży drogowej.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

DHL Oficjalnym Partnerem Logistycznym światowego tournée Bryana Adamsa „Shine A Light” 2019 Jako Oficjalny Partner Logistyczny DHL będzie w 2019 roku zarządzać obsługą transportową Bryana Adamsa i jego zespołu w ponad 20 krajach. Globalny lider usług logistycznych upamiętni własny debiut na światowej scenie biznesu z 1969 r., przemierzając świat od Wielkiej Brytanii po Australię z gwiazdą rocka, która zasłynęła z takimi przebojami jak “Summer of ’69” oraz “Run to You.” Adams będzie promował swój czternasty album studyjny, „Shine A Light”, który swoją premierę będzie miał 1 marca br. DHL i Bryana Adamsa łączy chęć wspierania zrównoważonego rozwoju: Adams angażuje się w projekty na rzecz ochrony środowiska w ramach działalności Bryan Adams Foundation, a Grupa Deutsche Post DHL prowadzi program ochrony środowiska naturalnego i klimatu - GoGreen. Zgodnie z programem strategicznym Grupy Deutsche Post DHL „Misja 2050: Zero Emisji”, DHL zobowiązał się do zasadzenia jednego drzewa za każdy sprzedany bilet. „Współpraca z DHL wiąże się ze wspaniałym ekologicznym przesłaniem, mam nadzieję, że to przesłanie niedługo stanie się standardem przy takich partnerstwach, ponieważ musimy dbać o planetę ze wszystkich sił” - skomentował Bryan Adams.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

200 tanich stacji w polskiej sieci DKV Trwa dynamiczny rozwój sieci tanich stacji DKV z tzw. „cenami z listy”. Stawki za paliwo są tu średnio 40 gr niższe niż te wyświetlane na pylonie. W tej grupie mamy już 200 punktów marek m.in. Moya, Pieprzyk, Lotos, Uniwar czy Citronex. Sekret niższej ceny tkwi w niestandardowym modelu jej kalkulowania. Stawki dla klienta są liczone bezpośrednio na bazie ceny hurtowej SPOT. Są więc niezależne od chwilowej polityki cenowej na danej stacji, a dodatkowo uwzględniają rabat wynegocjowany dla swoich klientów przez DKV. To sprawia, że normalną sytuacją jest tankowanie w cenie 40 czy nawet 80 groszy niższej niż ta na dystrybutorze oraz na okolicznych stacjach. Aktualną mapę tych punktów, wraz z bieżącą ceną paliwa, można sprawdzić w aplikacji mobilnej „DKV”. Tanie stacje są też uwzględnione w serwisie internetowym DKV Maps do planowania tras i tankowań – dla wybranego odcinka drogi system wskazuje trzy najtańsze lokalizacje. W ostatnich dniach sieć rozszerzyła się o punkty marki Pieprzyk, Moya oraz Bobryk. W jej skład wchodzi dziś: 88 stacji Moya, 75 stacji Pieprzyk, 25 stacji Lotos, 4 stacje Uniwar, 2 stacje Citronex oraz po jednej stacji: Eko-Tank, Lomax, Areca, EuroOil, Agromex i Bobryk. Z oferty korzystać mogą wszyscy klienci DKV, niezależnie od swoich planów rabatowych. Ceny na tych stacjach ustalane są każdego dnia, można je przeglądać na bieżąco w zalogowanym profilu klienta DKV.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Dachser uruchomił bezpośrednią linię Warszawa-Bratysława Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, uruchomił nowe bezpośrednie połączenie z Warszawy do Bratysławy. Ciężarówki w żółto-niebieskich barwach będą realizowały przewozy na tej trasie we wszystkie dni robocze. Dzięki regularnej linii łączącej stolicę ze słowackim Eurohubem Dachser przesyłki drobnicowe rodzimych eksporterów z okolic Warszawy będą odtąd docierały szybciej również do innych krajów położonych na południe od Polski. Nowe połączenie wyeliminowało potrzebę przeładunków na trasie do Bratysławy, gdzie znajduje się jeden z trzech głównych terminali przeładunkowych Dachser w Europie. Słowacki Eurohub dysponuje bezpośrednimi liniami do wszystkich oddziałów Dachser na południu kontynentu, dzięki czemu towary docierają do miejsca przeznaczenia bez dodatkowych przestojów. Przesyłki wysyłane z Warszawy dostarczane są do Austrii w dwa, a do Rumunii w trzy lub cztery dni robocze (w zależności od miasta). Transporty szybciej trafiają również do odbiorców na Węgrzech i do krajów Półwyspu Bałkańskiego. - Polscy przedsiębiorcy z roku na rok zwiększają swoją sprzedaż za południową granicę, co przekłada się na duży popyt na usługi transportowe na tej trasie. Wozimy coraz więcej sprzętu oświetleniowego, narzędzi, artykułów wentylacyjnych oraz innych polskich wyrobów, które cieszą się dużym powodzeniem na Słowacji i południu Europy Linia do Bratysławy to dla nas duże usprawnienie operacyjne, a dla naszych klientów możliwość jeszcze łatwiejszego dotarcia do zagranicznych odbiorców.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Dwa w jednym Dwa pojazdy jednego przewoźnika i dwa urządzenia, które fałszowały czas pracy. Kierowcy skontrolowani przez podkarpackich inspektorów ITD przyznali, że przejechali ponad 100 km, rejestrując przy pomocy nielegalnych urządzeń odpoczynek. Dwa ciągniki należące do jednego przewoźnika zostały zatrzymane do kontroli na odcinku krajowej „dziewiątki" w Lipownicy. Szczegółowa analiza danych czasu pracy dała impuls inspektorom z krośnieńskiego oddziału WITD w Rzeszowie do sprawdzenia instalacji elektrycznej w pojazdach. Zgodnie z przewidywaniami ITD, kontrole wykazały, że do tachografu zarówno jednego, jak i drugiego ciągnika zainstalowano dodatkowe, niedozwolone urządzenia, sterowane za pomocą pendrive USB. Kierowcy przyznali, że posługiwali się nielegalnymi przyrządami. Kilka dni wcześniej przejechali ponad 100 km po bułgarskich drogach, rejestrując jednocześnie odpoczynek. Inspektorzy skierowali pojazdy do warsztatu, w którym zdemontowano urządzenia fałszujące czas pracy.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Taksówki z problemami Taksówkarze mają problemy. I nie chodzi tu tylko o konkurencję w postaci tanich platform taksówkarskich czy nielegalnych przewoźników, lecz o wielomilionowe zadłużenie, które przyrasta z każdym rokiem. Jak wyliczył Krajowy Rejestr Długów BIG SA, branża taksówkarska jest winna swoim wierzycielom ponad 29 mln zł. Jeszcze dwa lata temu było to o 10 mln mniej. Rynek taksówkarski w Polsce prężnie się rozwija, tymczasem praca taksówkarza do łatwych nie należy, a znaczną część zysków pochłaniają koszty. Koszty i zobowiązania, dodajmy, z którymi część taksówkarzy sobie nie radzi. Z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA wynika, że łączne zadłużenie branży taksówkarskiej wynosi obecnie 29 076 133,34 zł i z każdym rokiem wzrasta. Komu są winni taksówkarze Spośród 29 mln zł ponad 17 mln zł to długi wobec firm windykacyjnych i funduszy sekurytyzacyjnych. Nieco ponad 6 mln zł taksówkarze są winni firmom z branży finansowej: bankom komercyjnym i spółdzielczym, spółkom faktoringowym i leasingowym, firmom pożyczkowym. Kilkumilionowe zadłużenie to zaległości wobec operatorów telekomunikacyjnych, a ponad 700 tys. zł to długi wobec towarzystw ubezpieczeniowych. Nieco mniejsze zaległości branża taksówkarska posiada z tytułu hurtowych zakupów paliw, wynajmu pojazdów, zakupów części czy serwisu aut, a nawet usług kurierskich czy reklamowych. – Bez wątpienia na zadłużenie taksówkarzy mają wpływ zatory finansowe.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Nowe, jeszcze bardziej wydajne silniki Scania • Udoskonalone silniki 9- i 13-litrowe Scania przyczyniają się do oszczędności paliwa dochodzących do 2 proc. • Obniżone tarcie wewnętrzne, udoskonalone turbosprężarki i inteligentny osprzęt. • Legendarny silnik Scania V8, najlepszy od 50 lat: mocny, wydajny i wytrzymały. W dążeniu do uniezależnienia transportu od paliw kopalnych, większość użytkowników pojazdów w dalszym ciągu polega na silnikach spalinowych. Wydajne silniki Scania na paliwa alternatywne mogą istotnie wesprzeć proces przestawienia gospodarki na zrównoważony transport. Silniki te zapewniają ponadto korzystny całkowity koszt użytkowania. Silnik Scania V8, który od 50 lat przyczynia się do zwiększania wydajności przewozów, może być zasilany HVO. – Udoskonalony 13-litrowy silnik Scania jest idealnym rozwiązaniem dla klientów, którym zależy na zachowaniu niskiej masy pojazdu i wysokiej mocy silnika. Niezależnie od tego, czy mają do czynienia z ciężkimi ładunkami, napiętymi terminami czy stromymi podjazdami, skorzystają z solidnej mocy silnika DC13 500. Jeśli masa pojazdu nie jest tak istotna, mogą wybrać silnik V8 o mocy 520 KM, który oferuje wyższy maksymalny moment obrotowy i bardziej płynnie oddaje moc – komentuje Alexander Vlaskamp, wiceprezes, dyrektor Scania Trucks.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Polski transport w 2019 r.: popyt na usługi podobny jak w minionym roku, ale droga bardziej wyboista Według GUS w 2018 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sektorze transportu utrzymał się w trendzie rosnącym, wskazując na wysoki optymizm przedsiębiorców. Choć w 2019 r. na horyzoncie pojawia się coraz więcej wyzwań, to analitycy sektora TSL z Santander Bank Polska prognozują, że popyt na usługi transportowe polskich przewoźników utrzyma się na poziomie zbliżonym do notowanego w 2018 r. W 2018 r. przewoźnicy nie narzekali na brak zleceń: przewozy towarów realizowane przez krajowe firmy transportowe, liczone w tonach, wzrosły aż o 18,1% r/r (najmocniej od 2012 r.) . Jak mówi Martyna Dziubak, analityk ds. sektora TSL w Santander Bank Polska, krajowe firmy korzystały na rosnącym zapotrzebowaniu na usługi transportowe na największych rynkach unijnych. W gospodarce europejskiej było nieźle, więc w transporcie też W 2018 r. wysokiemu popytowi konsumpcyjnemu w Unii Europejskiej towarzyszyła rosnąca produkcja przemysłowa i wzrost wymiany handlowej. Według danych Eurostatu w pierwszych trzech kwartałach 2018 r. eksport w UE wzrósł o 4,7%, a import o 5,4% r/r. Zwiększyła się tym samym rola polskich przewoźników w przewozie towarów między innymi krajami Unii Europejskiej oraz w kabotażu.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Mobilna stacja diagnostyczna w akcji „Bezpieczny Autokar” na Śląsku Śląscy inspektorzy, w trosce o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających na ferie, kontrolują autokary z wykorzystaniem najnowocześniejszej w Polsce mobilnej stacji diagnostycznej. W sobotę (09.02.2019) w ciągu kilku godzin skontrolowano 14 autokarów – 2 pojazdy, ze względu na zły stan techniczny, nie pojechały dalej. Mobilna stacja diagnostyczna w ciągu kilku minut została rozstawiona w punkcie kontrolnym przy drodze krajowej 81 w Drogomyślu. Punkt wybrano nie przypadkowo. To szlak komunikacyjny prowadzący do kurortów turystycznych w Ustroniu i Wiśle. W ciągu zaledwie kilku godzin intensywnych kontroli z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia jakim jest mobilna stacja diagnostyczna skontrolowano 14 autokarów. W trakcie badań ujawniono m.in. niesprawny układ hamulcowy, wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierne luzy w układzie kierowniczym. Inspektorzy ze względu na zły stan techniczny zatrzymali 4 dowody rejestracyjne, 2 pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, wszczęto również jedno postępowanie administracyjne.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Wznowiono prace przy drążeniu tunelu w Naprawie, na budowie S7 Lubień - Rabka Zdrój Zgodnie z zapowiedziami wznowiono prace przy drążeniu tunelu pod górą Mały Luboń, w ciągu budowanej S7 Lubien - Rabka Zdrój, na odcinku Naprawa - Skomielna Biała. W środę i czwartek trwały prace przygotowawcze, a dziś (8 lutego br) wiercone są otwory strzałowe w portalach północnych. Od strony południowej w czwartek rozpoczęły się wiercenia pali wielkośrednicowych. Prace przy drążeniu tunelu prowadzone będą przez całą dobę, włącznie z sobotami i niedzielami, natomiast pale wielkośrednicowe przy portalu południowym tunelu wykonywane będą po 12 godzin dziennie. Zadaniem pali wielkośrednicowych będzie zabezpieczenie osuwisk usytuowanych przy południowym wlocie do tunelu. Po zabezpieczeniu osuwisk rozpocznie się drążenie czwartego otworu. Zabezpieczą one także budynek wentylatorowni, który usytuowany będzie przez wlotem do tunelu. Powstanie 150 pali, o średnicy 1,20 m każdy, wiercone na głębokości od 14 do 30 metrów. W środę i czwartek trwały przygotowania do wznowienia drążenia tunelu od strony północnej. W piątek 8 lutego rozpoczęły się wiercenia otworów strzałowych i wieczorem nastąpi odstrzeliwanie skał od masywu górotworu. Trwają też prace przy wykonywaniu zbrojenia obudowy tunelu. Do tej pory w dwóch nitkach wydrążono 2087 m tunelu pod Małym Luboniem, wykonano 1807 m obudowy tunelu po linii łuku i w poziomie 2041 m obudowy.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Olejowe wybory Polaków Jak wynika z badania ,,Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą” przeprowadzonego na zlecenie Shell, najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę przez kierowców podczas wyboru oleju silnikowego jest rekomendacja mechanika lub doradcy serwisowego. O radę w tej sprawie pyta co trzeci Polak. Na drugim miejscu znalazła się jakość produktu – jest to kluczowy wskaźnik dla 27% respondentów. Na trzecim miejscu z wynikami 18% uplasowały się ex aequo rekomendacje producenta marki posiadanego samochodu oraz korzystny stosunek ceny do jakości. Dla 16% Polaków biorących udział w badaniu „Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą” liczy się przede wszystkim marka – wybierają te znane i cenione. Wśród kierowców są także osoby, które kupują dany olej z przyzwyczajenia (należy do nich 15% badanych) oraz wybierają produkty, które są zawsze dostępne u serwisie (10%). Około 8% respondentów zwraca uwagę na czytelne opakowania – jest to najbardziej istotne dla kierowców, którzy zmieniają olej samodzielnie lub tankują LPG. Tylko dla 6% badanych kluczowe są nowoczesne technologie wykorzystywane w produkcji olejów. Polacy stawiają na syntetyki Z badania przeprowadzonego na zlecenie Shell wynika także, że Polscy kierowcy stawiają na oleje syntetyczne – ponad 2/3 respondentów wybiera oleje syntetyczne i półsyntetyczne – odpowiednio 35 i 31%.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Konkurencja w e-handlu zaostrza się. Inwestycje w logistykę szansą dla małych sklepów internetowych Handel internetowy napędza rozwój rynku logistycznego i oferowanych przez operatorów usług. Inwestycje w obsługę logistyczną mogą stanowić o przewadze małych e-sklepów, dla których konkurowanie z dużymi e-commerce’owymi platformami jest poważnym wyzwaniem. Powinny one wziąć pod uwagę usługę fulfillmentu, czyli zlecenie magazynowania, pakowania zamówień i ich wysyłki do zewnętrznej firmy logistycznej. Taka kompleksowa obsługa może być opłacalna, tym bardziej że branża spodziewa się w tym roku wzrostu cen spowodowanego m.in. przez presję na wzrost wynagrodzeń oraz koszty materiałów opakowaniowych. – Dla małych sklepów internetowych konkurencja z dużymi e-commerce’ami jest nie lada wyzwaniem. Są jednak przynajmniej dwie rzeczy, dzięki którym mogą odnieść sukces. Pierwsza to skupienie się na niszy, w której zbudują mocną i wyróżniającą się pozycję. Druga to korzystanie z platform, takich jak Allegro, które pozwalają na równi konkurować z dużymi graczami i ułatwiają dotarcie do klientów z ofertą. Innym przykładem są właśnie operatorzy logistyczni, którzy pozwalają zaoferować obsługę logistyczną na najwyższym poziomie, mimo niedużej skali działania danego sklepu internetowego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Tomek Kasperski, prezes Omnipack.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Ukryty transport niebezpiecznej substancji Rażących naruszeń zapisów umowy europejskiej o międzynarodowym przewozie drogowym towarów niebezpiecznych dopuścił się polski przedsiębiorca, którego ciężarówkę skontrolował patrol dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A4. Pojazdem nieoznaczonym pomarańczowymi tablicami przewożono z Tych do Nowej Wsi Wrocławskiej pojemnik z 1370 kg towaru niebezpiecznego o numerze UN 3264 (Aluminum Hydroxychloride). To materiał ciekły, kwaśny o właściwościach żrących. Kierowca przekonywał inspektorów, że nie miał wiedzy o tym, że transport tego typu ładunku jest obostrzony dodatkowymi wymaganiami, wynikającymi z zapisów umowy europejskiej, dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR). Kontrolujący stwierdzili szereg poważnych nieprawidłowości. Przewóz towaru niebezpiecznego był wykonywany nieoznakowanym pojazdem (brak wymaganych tablic, znaków i napisów). Natomiast kierowca nie uzyskał wymaganego zaświadczenia ADR, czyli nie posiadał uprawnień do przewozu towarów niebezpiecznych.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Będą większe środki na budowę S11 Koszalin – Bobolice 7 lutego 2019 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał aneks do programu inwestycji dla budowy drogi ekspresowej S11 Koszalin – Szczecinek na odcinku od węzła Koszalin Zachód do węzła Bobolice. Dzięki temu zabezpieczone zostaną środki na realizację zadania w wysokości umożliwiającej GDDKiA wszczęcie postępowania przetargowego. - Droga ekspresowa S11 Koszalin – Bobolice to bardzo ważna trasa, na którą mieszkańcy środkowego Pomorza i Wielkopolski czekali od lat. S11 to przykład na to, że dotrzymujemy obietnic i w ramach walki z wykluczeniem komunikacyjnym sukcesywnie przygotowujemy do realizacji kolejne drogi. Decyzja o zwiększeniu finansowania tego odcinka pozwoli GDDKiA na ogłoszeniem przetargu na realizację – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Po podpisaniu aneksu szacunkowy łączny koszt inwestycji wynosi obecnie 1 487 mln zł (wcześniej 1 208 mln zł). Głównym czynnikiem wzrostu kosztów jest wzrost cen materiałów budowalnych oraz wynagrodzeń w sektorze budowlanym. Inwestycja polegać będzie na budowie drogi ekspresowej na odcinku Koszalin - Bobolice. Nowa trasa w większości będzie poprowadzona nowym przebiegiem, w oddaleniu od obecnej DK11. Ten odcinek umożliwi całkowite ominięcie Koszalina, włączając się w budowaną obwodnicę Koszalina i Sianowa na węźle Koszalin Zachód. Droga wyprowadzi ruch tranzytowy z szeregu miejscowości przy obecnej DK11.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Premiera odcinka Programu "Na Osi"- 09.02.2019 Kultowy kalendarz motoryzacyjny Kultowy mastertrakowo – naosiowy kalendarz dostępny jest już w oddziałach Opoltransu, w całej Polsce! Wystarczy, że udasz się do najbliższej filii TUTAJ, a otrzymasz go zupełnie bezpłatnie!. A jeśli zatankujesz na stacji Nevada Center w Poźrzadle – to także będzie Twój. Dojazd – wyświetl mapę. Tylko śpieszcie się, bo może zabraknąć! Ale nie zapomnijcie obejrzeć najnowszego odcinka “Na Osi” – premiera w Motowizji w sobotę 9. lutego. W najnowszym odcinku zobaczycie, między innymi: – Pojazdy niemal autonomiczne - Interesującą historię Econic’a - Najmniejszego z holenderskiej rodziny - Dokonania Scanii z ubiegłego roku - Co dalej z Pakietem Mobilności - Gazowego MAN’a nowej generacji i wiele innych ciekawych tematów Motowizja Sobota 16:00 Niedziela 9:00, Niedziela 16:30 Tele 5 następna sobota 11:30.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Continental partnerem Extreme E – serii rajdów terenowych dla pojazdów elektrycznych Continental został sponsorem serii rajdów terenowych dla pojazdów elektrycznych – Extreme E. Elektryczne SUV-y wyposażone w zaawansowane technologicznie opony marki Continental zabiorą uczestników nowej serii rajdów w najdalsze zakątki świata. Organizatorzy Extreme E przewidują, że za dwa lata w sezonie inauguracyjnym zawodów udział weźmie 12 zespołów. Testy prototypów mają rozpocząć się w kwietniu 2019 r. Zadaniem producenta opon będzie zapewnienie pojazdom biorącym udział w wyścigu doskonałej przyczepności – zarówno w Himalajach, jak i na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, w Arktyce, na pustyni czy w tropikach. Lokalizacja poszczególnych wyścigów jest przemyślana – ideą wydarzenia jest zwrócenie uwagi na wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się przedstawiciele lokalnych społeczności. Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Extreme E. Nowy format sportów wyścigowych daje możliwość zaprezentowania, jak nasze opony Ultra High Performance radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Uczestnicy pełnych wyzwań rajdów przekonają się, że wysokie osiągi mogą iść w parze z bezpieczeństwem, niezależnie od nawierzchni. Ważnym aspektem rajdów będzie zwiększanie świadomości widzów na temat współczesnych i przyszłych wyzwań związanych ze zmianami klimatu, odpowiedzialnym podejściem do środowiska naturalnego i ochroną ekosystemów. Zrównoważony rozwój stanowi jeden z priorytetów naszej firmy, co doskonale wpisuje się w założenia Extreme E.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900

Dealer Roku 2018 Mercedes-Benz Trucks 10 stycznia 2019 r. w Olsztynie firma Diesel Truck Sp. z o. o. Autoryzowany Dealer i Serwis Pojazdów Użytkowych Mercedes-Benz otrzymał już po raz kolejny nagrodę dla najlepszego działu obsługi posprzedażnej w 2018r. Diesel Truck otrzymał tę nagrodę już w 2014 oraz w 2016 roku. Poza tym firma może również pochwalić się nagrodami Dealera Roku z lat 2016 oraz 2017. Firma Diesel Truck Sp. z o. o. pokonała w tych kategoriach ponad 30 serwisów na terenie całego kraju. Wyróżnienie z rąk Dyrektora Zarządzającego Mercedes-Benz Trucks Przemysława Rajewskiego oraz Senior Managera CSP Piotra Materzoka Mercedes-Benz Trucks odebrali: Członek Zarządu Mariusz Mozol, Szef Serwisu Ołtarzew Paweł Rybka, Szef Serwisu Stryków Jacek Gałecki oraz Szef Działu Części Zamiennych Paweł Nowak. Gratulujemy Diesel Truck Sp. z o. o. oraz życzymy kolejnych sukcesów.
Sun, 17 Feb 2019 09:13:25 +0900


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3451038 razy

Osób online: 1


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 2014 | MSN: 16 | Yahoo: 163 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0