Forumtransportu.pl - Wiadomosci

Najnowsze informacje z działu Wiadomosci

Z aplikacją, ale bez licencji Wspólne kontrole lubelskiej policji i Inspekcji Transportu Drogowego przedsiębiorców, którzy przy pomocy aplikacji wykonują przewozy osób, ujawniły kolejne naruszenia. Brak wymaganej licencji zagrożony jest karą kilkunastu tysięcy złotych. Przewozy z aplikacjami na celowniku ITD i policji. Wspólną akcję przeprowadzili tym razem funkcjonariusze w Lublinie, po raz kolejny ujawniając szarą strefę. Jeden ze sprawdzanych w ubiegłą środę kierowców osobówki, który wykonywał przewozy osób wykorzystujących przeznaczoną do tego aplikację, nie posiadał licencji na tę działalność. Prowadzący auto nie miał także ważnych orzeczeń lekarskich. Drugi, skontrolowany w dzielnicy Czuby mężczyzna okazał badania, miał także kasę fiskalną, ale – ze względu na brak licencji – nie miał uprawnień do prowadzenia działalności. Piątkowe kontrole przyniosły kolejne ujawnienie szarej strefy. Zatrzymano m.in. kierowcę Peugeota. Mężczyzna, który oferował usługi transportowe, nie posiadał licencji. Analogiczna sytuacja miała miejsce podczas sprawdzania prowadzącego samochodu marki Renault.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Popyt na warszawskie biura wyższy od podaży Warszawski rynek biurowy notuje rekordowe wyniki Warszawa jest europejskim liderem pod względem rozwoju gospodarczego, co doskonale widać na rynku biurowym, który w ostatnich latach dokonał niezwykłego skoku, jeśli chodzi o jakość oferowanej powierzchni. - Powstające na terenie aglomeracji obiekty należą do najnowocześniejszych na naszym kontynencie. Realizowane inwestycje przyniosą miastu za dwa trzy lata, nie tylko spektakularne budynki, ale także pozwolą wykreować nową, atrakcyjną przestrzeń miejską – przyznaje Bartłomiej Zagrodnik, Partner Zarządzający i Prezes Zarządu Walter Herz. Coraz większa różnorodność oferty warszawskiego rynku biurowego idzie w parze z wyjątkowo dynamicznym wzrostem podaży. Warszawa dysponuje już 5,43 mln mkw. nowoczesnej powierzchni, a jak wynika z danych Walter Herz, w budowie na terenie aglomeracji pozostaje aktualnie około 790 tys. mkw. biur. Taki wolumen zaspokaja jedynie roczny popyt na powierzchnię biurową w Warszawie, który w 2017 roku przekroczył 800 tys. mkw. W okresie pierwszych trzech kwartałów tego roku do najemców trafiło już ponad 630 tys. mkw. powierzchni biurowych, o 8 proc. więcej niż w rekordowym pod względem absorpcji 2017 roku. Jak zauważa Bartłomiej Zagrodnik, tak duży i wciąż rosnący popyt na stołeczne biura sprawia, że mimo niezwykłej aktywności deweloperów, możemy dziś mówić o pewnego rodzaju luce podażowej na warszawskim rynku.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Wypłaciliśmy już ponad 85 mln podwykonawcom Astaldi Dzięki wyprzedzającym oraz bieżącym działaniom na rzecz stabilnej i płynnej realizacji oraz transparentności przepływu środków, zabezpieczyliśmy płatności dla podmiotów trzecich w ramach prowadzonych na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad inwestycji przez firmę Astaldi. Realne efekty są już odczuwalne od listopada dzięki wykonywanym na bieżąco przelewom bezpośrednim. Co ważne, generalny wykonawca deklaruje dokończenie prac i realizuje obecne kontrakty. Dzięki stałemu monitoringowi jakości i postępu prac inwestycji realizowanych na nasze zlecenie już z początkiem października podpisaliśmy porozumienie pozwalające na bezpośrednią wypłatę zgłaszającym się do GDDKiA podmiotom trzecim za zrealizowane roboty, dostawy bądź usługi na budowach gdzie generalnym wykonawcą jest firma Astaldi. Dzięki czemu na inwestycjach: S2 południowej obwodnicy Warszawy wraz z ponad 2-kilometrowym tunelem oraz S7 na tunelowym odcinku „Zakopianki”, zostały zabezpieczone interesy podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Danone rozwija eksport produktów mlecznych z polskiej fabryki Już teraz ponad 20 krajów z Europy oraz USA to odbiorcy produktów mlecznych Danone produkowanych w Polsce. Systematycznie rośnie liczba wariantów produktowych trafiających poza granice kraju, a firma Danone w Polsce deklaruje dalszy rozwój eksportu do Europy. Za produkcję i dystrybucję krajową oraz zagraniczną odpowiada Fabryka Danone w Bieruniu, która jest kluczowym miejscem dla firmy w całym regionie. Wartość eksportu produktów mlecznych wycenia się Polsce na ponad 5 miliardów złotych . Jest to obszar, który ciągle się rozwija, a zagraniczne zapotrzebowanie na produkty mleczne produkowane w Polsce stale rośnie. Tendencja ta sprzyja rozwojowi fabryki Danone w Bieruniu. Danone stawia na Polskę rozwijając eksport Fabryka Danone w Bieruniu stała się w ciągu ostatnich 3 lat ważnym centrum produkcyjnym w regionie. Modernizacja, która zakończyła się w 2017 roku, znacznie zwiększyła potencjał produkcyjny fabryki oraz jej unikatowość w regionie. Bieruń jest obecnie jedynym miejscem w Europie w strukturach DANONE, gdzie powstają jogurty pitne powyżej 100 g oraz jogurty i serki w wygodnych saszetkach, które pozwalają na przechowywanie produktów poza lodówką do 6 godzin. Tutaj wytwarzany jest również lider na rynku serków homogenizowanych w Polsce - Danio .
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Konkurs Supply Chain Finance Awards 2018: Kuehne + Nagel wygrywa w kategorii Transport i Logistyka • Możliwość wczesnej zapłaty dostępna w 16 krajach z Europy i Północnej Ameryki rozszerzona o państwa w Azji i na Bliskim Wschodzie • Zintegrowana platforma gwarantująca łatwiejsze poruszanie się oraz poprawione procesy • Pełna transparentność statusów faktur Podczas corocznej ceremonii, która odbywa się w Amsterdamie, społeczność Supply Chain Finance nagrodziła oferowane przez Kuehne + Nagel rozwiązanie finansowe dla łańcuchów dostaw, jako najlepszy program w kategorii Transport i Logistyka. Kuehne + Nagel udoskonaliło swoją platformę do fakturowania online, Tradeshift, poprzez dodanie rozwiązania finansowego dla łańcuchów dostaw, Supply Chain Finance (SCF). Teraz platforma nie tylko zapewnia pełną widoczność statusów faktur, ale również udostępnia wszystkie informacje związane z SCF. Możliwość wcześniejszej zapłaty jest szczególnie istotna dla małych i średnich dostawców. Rozwiązanie finansowe dla łańcuchów dostaw Kuehne + Nagel pozwala dostawcom na pobieranie faktur online oraz opłacenie ich w ciągu kilku dni. Dzięki połączeniu tych funkcji w ramach jednej platformy, Kuehne + Nagel może zaoferować swoim dostawcom wygodny sposób przesyłania faktur oraz skrócenie procesu opłaty w ramach SCF.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Drużyna Scania z Nowej Zelandii zwyciężyła w finale Top Team 2017/2018 Pierwsze miejsce w światowym konkursie Top Team 2017/2018 dla mechaników i doradców serwisowych Scania zajął zespół z Nowej Zelandii, otrzymując nagrodę w wysokości 50 tys. euro. Drużyna z Polski znalazła się na wysokim, 4. miejscu. Tytuł najlepszego zespołu serwisowego Scania na świecie trafił do Nowej Zelandii już po raz kolejny. Poprzednio drużyna zwyciężyła w światowym finale Top Team w 2016 r. W tym roku w konkursie wzięło udział w sumie 8 tys. uczestników z 70 krajów. W finale zmierzyło się 12 drużyn wyłonionych w ramach eliminacji regionalnych i krajowych. Światowy finał Top Team 2017/2018 odbył się w siedzibie Scania w Södertälje (Szwecja) w dniach 6-8 grudnia br. Tegoroczne wydarzenie to już 10. edycja konkursu Scania Top Team. Pierwszy konkurs odbył się w 1989 r. W tym czasie krajowa impreza szkoleniowa rozrosła się w światowy program szkoleń ukierunkowany na rozwój umiejętności praktycznych i teoretycznych pracowników serwisu. Finaliści tegorocznej edycji konkursu pochodzili: z Argentyny, Austrii, Brazylii, Chin, Finlandii, Holandii, Nowej Zelandii, Polski, Szwajcarii, Tajwanu, Włoch i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Czujniki MEMS firmy Bosch umożliwiają nawigację także bez GPS • Nowy czujnik MEMS firmy Bosch pomaga utrzymać wyznaczoną trasę nawet przy słabym sygnale GPS • Czujniki żyroskopowy i przyspieszenia połączone w jednej obudowie • Czujnik SMI230 jest bardzo precyzyjny, stabilny i wyjątkowo energooszczędny Bosch zaprezentował pięcioosiowy czujnik bezwładnościowy SMI230. Dzięki niemu systemy nawigacyjne nie tracą celu z pola widzenia, nawet, gdy sygnał GPS zostanie przerwany. SMI230 firmy Bosch dostarcza systemowi nawigacji dane o ruchu, umożliwiając określenie bieżącej pozycji jadącego pojazdu, również gdy sygnał GPS jest słaby lub zanikł. Dzięki tej technologii nawigacje będą bardziej precyzyjne i niezawodne. Nawet bez sygnału GPS zawsze na kursie Miliony kierowców samochodów polegają dziś na nawigacji GPS. Jeżeli jednak sygnał satelitarny jest słaby, zniekształcony lub przerwany, to system nawigacji traci orientację. Właśnie wtedy przychodzi z pomocą czujnik SMI230 MEMS firmy Bosch – precyzyjnie mierzy szybkość odchylenia kątowego i przyspieszenie pojazdu. W ten sposób pokładowy system nawigacji ciągle oblicza kierunek i prędkość jazdy oraz pozycję podczas poruszania się samochodu. Możliwości czujnika poprawiają nie tylko nawigację, ale także znajdują swoją niszę zastosowania w zarządzaniu flotą, systemach poboru opłat oraz samochodowych alarmach. Również w tych przypadkach niezbędne jest dokładne określanie pozycji.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Jeden samochód o wadze dwóch Zamiast dopuszczalnych 3500 kg, ważył ponad 7500. Przeładowany bus został zatrzymany przez mazowieckich inspektorów ITD. Inspektorzy WITD z Radomia, którzy przeprowadzali kontrole na drodze krajowej nr 2 w Augustówce, mieli uzasadnione podejrzenie do zatrzymania busa polskiego przewoźnika. Waga preselekcyjna pokazała rzeczywista masę pojazdu: bus ważył ponad 7500 kg, czyli o ponad 100 % więcej w stosunku do dopuszczalnej masy całkowitej. Przewożony ładunek nie został ponadto właściwie zabezpieczony. Za tak duże przeciążenie kierowca dostał 500 złotych mandatu. Za brak zabezpieczenia przewożonego towaru – dodatkowo mandat na kwotę 200 złotych. Prowadzący mógł ruszyć w dalszą trasę dopiero po usunięciu tak dużego przeciążenia.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Seminarium polsko-niemieckie dot. regulacji kontraktowych W dniach 5-7 grudnia odbyło się seminarium polsko-niemieckie. Współpraca z naszym zachodnim sąsiadem bazuje na porozumieniu, które GDDKiA zawarła z Niemcami w 2012 r. w Zielonej Górze z BASt (Federalny Drogowy Instytut Badawczy). Co ciekawe w Niemczech nie ma administracji drogowej, która jest odpowiednikiem GDDKiA dlatego w seminarium zaangażowani są eksperci z niemieckiego Ministerstwa Transportu które określa strategię dla rozwoju sieci drogowej, BASt które odpowiedzialne jest za elementy technologiczne i badawcze a także FSGV w zakresie opracowywania standardów i wytycznych. W Niemczech wszystkie inwestycje realizowane są na poziomie landów, dlatego tez w seminariach udział biorą przedstawiciele regionów graniczących z Polską. W Szczecinie obecny był przedstawicieli Meklemburgii- Pomorza Przedniego, który zaprezentował rozwój sieci drogowej przy granicy z województwem zachodniopomorskim. Seminaria polsko-niemieckie są spotkaniem cyklicznym, organizowanym naprzemiennie w Polsce i Niemczech. Tematyka jest wskazywana przez ekspertów z obu krajów i wynika z bieżących priorytetów. Podczas spotkania w Szczecinie eksperci podzielili się na 4 grupy robocze.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

BM Reflex: Na stacjach paliwa tanieją, w hurcie ceny wzrosły Średnia skala obniżek cen paliw na stacjach nieznacznie wyższa niż w ostatnim tygodniu listopada. Za paliwa płacimy od 5 do 8 groszy na litrze mniej niż tydzień temu, a w ciągu miesiąca benzyna bezołowiowa 95 potaniała o 19 gr/l, olej napędowy o 12 i gaz o 13 gr/l. Zgodnie z oczekiwaniami obniżki cen paliw na stacjach były kontynuowane i chociaż za paliwa płacimy od 5 do 8 groszy na litrze mniej niż tydzień temu, to na poszczególnych stacjach skala obniżek cen była mocno zróżnicowana. To powoduje, że między minimalnymi a maksymalnymi poziomami cen różnice wciąż sięgają 50 gr/l. W ciągu miesiąca benzyna bezołowiowa 95 potaniała o 19 gr/l, olej napędowy o 12 i gaz o 13 gr/l, ale wciąż pozostaje miejsce na dalsze spadki. To o ile mniej zapłacimy za paliwa do końca roku będzie zależało od cen ropy naftowej w kolejnych dniach. Spadki cen surowca wyhamowały w oczekiwaniu na dzisiejszą decyzje OPEC+ i w efekcie ten tydzień na rynku hurtowym kończymy na poziomie wyższym niż tydzień temu. W porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego za paliwa na stacjach płacimy więcej odpowiednio: za benzynę bezołowiową 95 o 23 gr/l, diesla - 64 gr/l i za LPG - 28 gr/l.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

DHL Express jednym z Liderów Logistyki w programie Operator Logistyczny Roku • DHL Express otrzymał nagrodę Lidera Logistyki w kategorii międzynarodowych usług kurierskich • W 2018 roku firma wdrożyła program rozwoju dla polskich przedsiębiorstw m.in. z branży e-commerce • Firma jest laureatem nagród i wyróżnień programu nieprzerwanie od 2003 roku Tegoroczna Gala Logistyki, Transportu i Produkcji była okazją żeby po raz siedemnasty przyznać nagrody i wyróżnienia badania Operator Logistyczny Roku, prowadzonego przez Wydawnictwo Eurologistics oraz Data Group Consulting. Jest to niezależne badanie sprawdzające satysfakcję klientów korzystających z usług firm logistycznych. Program jest realizowany od 2002 roku. Firma DHL Express została wyróżniona prestiżową nagrodą Lider Logistyki 2018 w kategorii międzynarodowych usług kurierskich. Jesteśmy niesamowicie dumni, że DHL Express spotkało tak duże wyróżnienie, jakim jest nagroda w programie badawczym Operator Logistyczny Roku – powiedział Tomasz Buraś, Prezes Zarządu DHL Express (Poland)
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Rozpoczął się gorący okres dla e-sklepów i firm kurierskich. 80 proc. zamówień zostanie złożonych dwa tygodnie przed Wigilią Dla branży kurierskiej i e-commerce grudzień to najgorętszy okres w roku. Sezon zakupów przedświątecznych zaczął się już podczas wyprzedaży w Black Friday, kiedy zakupy zrobiło nawet 7 mln Polaków. Liczba nadawanych paczek rośnie nawet o 40 proc. w porównaniu do normalnych okresów w roku, a 80 proc. świątecznych zamówień zostaje złożonych w ostatnich dwóch tygodniach przed Wigilią. Pracę DHL Parcel w tegorocznym okresie przedświątecznym usprawni nowo otwarte centrum logistyczne w podwarszawskim Emilianowie. – Do świątecznego szczytu paczkowego przygotowujemy się zwykle z wyprzedzeniem kilku miesięcy. W tym okresie, związanym z zamówieniami prezentów mikołajkowych i świątecznych, notujemy wzrost wolumenu nawet o 40 proc. To okres, który stanowi wyzwanie dla całej branży logistycznej – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes Waldemar Mudryk, kierownik infrastruktury operacyjnej w DHL Parcel Polska. Szczyt paczkowy rozpoczyna się już w Black Friday, kiedy sklepy stacjonarne i internetowe oferują znaczące rabaty. Według wyliczeń Gemius/PBI serwisy e-commerce odwiedza tego dnia nawet 7,4 mln polskich internautów, a niemal równie dużą klientelę przyciąga następujący po wyprzedażowym weekendzie Cyber Monday. Z tegorocznego badania Kantar TNS na zlecenie eBay wynika, że w tegorocznej akcji wyprzedażowej Polacy mogli wydać nawet 2,3 mld zł.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Na 22 mln pojazdów w Polsce tylko 0,1 proc. to pojazdy elektryczne. W tym roku zarejestrowano ich nieco ponad 1,1 tys. W ciągu 11 miesięcy roku zarejestrowano w Polsce blisko 1,2 tys. samochodów osobowych z napędem elektrycznym. To o jedną piątą więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – wynika z analizy PZPM na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów. Na tle rynku to jednak wciąż niewiele. Na 22 mln pojazdów w Polsce tylko około 0,1 proc. to pojazdy elektryczne. Zmienić ma to ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych, ale wyzwań jest bardzo dużo. – Jesteśmy daleko w tyle za innymi krajami. Nie porównujmy się z Norwegią, gdzie jest 24 proc. pojazdów EV i zeroemisyjnych, z Austrią, gdzie jest pięciokrotnie więcej niż w Polsce. U nas na 22 mln aut plus 2 mln pojazdów z zewnątrz mamy około 0,1 proc., co jest znikomą liczbą, ale to jest zaczarowane kółko – nie ma pojazdów, bo nie ma infrastruktury, nie ma infrastruktury, bo nie ma czegoś innego. Ten zaczarowany krąg powinniśmy szybko przerwać – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes dr inż. Jerzy Majcher, ekspert ds. energetyki. Jak wynika z listopadowego raportu PZPM, samochody z napędem elektrycznym przekroczyły do końca listopada poziom z całego 2017 roku o 212 sztuk. Wśród zarejestrowanych w ciągu 11 miesięcy br. samochodów jest 546 bateryjnych i 634 hybryd typu plug-in.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Przetarg na budowę A18 ogłoszony Ruszył przetarg na przebudowę drogi krajowej nr 18. Termin składania ofert na dostosowanie pierwszych 22 km drogi do parametrów autostrady mija 15 stycznia 2019 r. To inwestycja, na którą kierowcy czekali od lat. Stan techniczny nawierzchni jezdni południowej na trasie Olszyna - Golnice jest zły. Na całym odcinku występują spękania podłużne i poprzeczne, a także wykruszenia i ubytki w płytach betonowych, co jest odczuwalne podczas podróży. Nawierzchnia jest niejednorodna, ponieważ najbardziej zniszczone płyty betonowe pokryto masą bitumiczną. GDDKiA Wykonywane na bieżąco zabiegi utrzymaniowe nie poprawiają długofalowo komfortu i bezpieczeństwa jazdy użytkowników drogi, dlatego konieczna jest gruntowna przebudowa tej trasy - powiedział w sierpniu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podjął wówczas decyzję o skierowaniu do realizacji inwestycji polegającej na przebudowie południowej jezdni przyszłej autostrady A18 na odcinku od węzła Olszyna - węzła Golnice. Zapowiedział również wówczas, że przetargi na pierwsze odcinki zostaną ogłoszone do końca 2018.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Bosch wprowadza na rynek pierwszy na świecie zakrzywiony zestaw wskaźników do kokpitu - Większa swoboda projektowania: cyfrowy kokpit następnej generacji - Większe bezpieczeństwo: rozpoznawanie informacji również na krawędziach wyświetlacza - Więcej możliwości: nowe sterowanie wyświetlaczem pozwala kierowcy samodzielnie wybrać to, co ma pokazywać zestaw wskaźników Bosch wprowadza pierwszy na świecie zakrzywiony zestaw wskaźników do kokpitu seryjnie produkowanego pojazdu. To, co już dawno pojawiło się w domowych salonach i w smartfonie, trafia teraz do samochodów. „Czas płaskich wyświetlaczy w samochodach się skończyły. Wprowadzając pierwszy na świecie zakrzywiony zestaw wskaźników, Bosch prezentuje nowy wymiar kokpitów samochodowych" – mówi Steffen Berns, szef działu Car Multimedia. „Zakrzywiony“ zestaw wskaźników będzie miał swoją premierę w Innovision Cockpit w nowym VW Touaregu. Oznacza to, że Volkswagen zastępuje teraz analogową technologię wyświetlania swobodnie konfigurowanym, zakrzywionym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości. W zależności od tego, co kierowca chce zobaczyć w danym momencie, ekran może wyświetlać duże mapy nawigacji, informacje dla kierowcy lub status systemów wspomagania.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Gala Ambasadorów marki KÖGEL 2018 Program ambasadorski marki KÖGEL wpisał się na stałe do naszego kalendarza jako jedno z najważniejszych wydarzeń w Grupie DBK. Gala Ambasadorów odbyła się już po raz trzeci i w tegorocznej edycji ogłosiliśmy 7 nowych Ambasadorów! III edycja Gali Ambasadorów marki Koegel odbyła się 22 listopada w Zamku Gniew, gdzie gościliśmy tegorocznych Ambasadorów oraz firmy, który zdobyły to wyróżnienie w ubiegłych latach. W tym roku do grona przewoźników, którzy stawiają na markę Koegel w swoich flotach, dołączyło 7 kolejnych Ambasadorów, a 2-óch zeszłorocznych otrzymało tytuł „Złotego Ambasadora” za szczególne zaangażowanie w promocję marki Koegel. – Za nami trzecia Gala Ambasadorów Marki Koegel i już dziś możemy powiedzieć, że z pewnością nieostatnia. Ideą naszego programu jest wyróżnienie firm, które budują swoje floty i tym samym przedsiębiorstwa, wybierając naczepy marki Koegel – opowiada Jacek Portalski, wiceprezes Eurotrailer Sp. z o.o., generalnego importera naczep KÖGEL w Polsce.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Powstanie trzeci pas na A2 i likwidacja PPO Pruszków Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał dziś dwa Programy Inwestycji dla poszerzenia autostrady A2 na odcinku od węzeła „Łódź Północ” (bez węzła) do węzeła „Konotopa” (bez węzła) o poszerzenia autostrady A2 (o łącznej długość ponad 88 km). Programy te obejmują cały odcinek autostrady A2 pomiędzy Warszawą i Łodzią (w podziale na województwo łódzkie i mazowieckie) i zakładają przygotowanie niezbędnych analiz, dokumentacji oraz opracowań do wydania decyzji pozwalających ogłosić postępowanie przetargowe. Inwestycja polegać będzie na dobudowie na ww. odcinku po jednym pasie ruchu, tj. od węzła „Łódź Północ” do węzła „Pruszków” trzeciego pasa ruchu a na odcinku węzeł „Pruszków” - węzeł „Konotopa” czwartego pasa ruchu. Dobudowa będzie realizowana po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej autostrady A2, z wykorzystaniem istniejącego szerokiego pasa dzielącego (pasa rozdziału), posiadającego rezerwę pod takie właśnie poszerzenie. Realizacja pozwoli na dostosowanie parametrów technicznych autostrady A2 do istniejącego i prognozowanego natężenia ruchu, zwiększenie przepustowości i usprawnienie połączenia drogowego pomiędzy Warszawą a Łodzią w kontekście planowanego do realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Kierowcy mogą już korzystać z pierwszej części obwodnicy Olsztyna Oddaliśmy do ruchu 10-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 16 pomiędzy węzłami Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe. Jest to pierwszy etap budowy południowej obwodnicy Olsztyna. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Dwujezdniowa droga klasy GP przebiega przez tereny gmin Gietrzwałd i Stawiguda omijając Olsztyn od południowego zachodu. Prowadzi od DK16 w okolicach miejscowości Kudypy, poprzez okolice Gronit i Tomaszkowa do drogi S51. W ramach inwestycji powstały również drogi serwisowe, obiekty inżynierskie, urządzenia ochrony środowiska a także wyremontowano wybrane drogi lokalne. Dostęp do obwodnicy zapewniony został poprzez rondo turbinowe w okolicy Kudyp, tzw. węzeł Olsztyn Zachód oraz w. Olsztyn Południe na przecięciu DK16 z S51 w okolicy Tomaszkowa. Połączenie przyległych terenów z obwodnicą zapewnia układ dróg serwisowych. GDDKiA Wykonawcą zadania było konsorcjum firm INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia oraz MOST Sp. z o.o. z Sopotu.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Premiera odcinka Programu "Na Osi"- 8.12.2018 Mroczna damulka warta grzechu prosto z “Sin City” dostarczy nam mocnych wrażeń w najnowszym odcinku „Na Osi”, już w sobotę 8. grudnia o godz. 16:00 na Motowizji. Jak zwykle w programie znajdziecie również inne tematy, między innymi: – Ekologiczne trendy w motoryzacji – Jak się jeździ Mercedesem Actrosem bez lusterek – Iveco na wystawie IAA – Ciekawostki z targów Hol Expo - DAF nagrodzony - Scania do wygrania i wiele innych ciekawostek Premiera na antenie Motowizji już w sobotę 8. grudnia o godzinie 16:00. Pierwsza powtórka w niedzielę 9. grudnia o godzinie 9:00 również na Motowizji, a kolejna o godzinie 16:30. Premiera na TELE 5 w sobotę 15. grudnia o godzinie 11:30
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Współpraca GDDKiA z KE bije kolejne rekordy Pobiliśmy kolejny rekord w wykorzystywaniu europejskich funduszy na budowę dróg. Z 52 złożonych wniosków o dofinansowanie GDDKiA podpisała umowy dla 48 inwestycji wartych łącznie ponad 60 mld złotych, z czego ponad 30 mld zł zrefunduje UE. W ramach ww. 48 umów o dofinansowanie zakontraktowaliśmy już ponad 70 proc. środków unijnych przeznaczonych na nasze inwestycje. Praca GDDKiA w ciągu ostatnich trzech lat to realne zyski dla Skarbu Państwa - kolejne duże refundacje już spływają do Polski. Zasilenia KFD z tytułu refundacji to ok. 20 mld zł. GDDKiA jest beneficjentem 88 projektów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łączna kwota alokacji dostępna na projekty GDDKiA to 9,942 mld EUR. Takie liczby możliwe są do osiągnięcia tylko dzięki sprawnej współpracy z KE i restrykcyjnemu przestrzeganiu procedur unijnych przewidzianych dla beneficjentów. GDDKiA jako największy inwestor drogowy w Polsce ma duże doświadczenie w wykorzystaniu środków UE i skutecznemu promowaniu inwestycji dofinansowanych z funduszy europejskich.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Property Manager SEGRO drugi rok z rzędu najlepszy w Polsce Piotr Krystosiak, Property Manager SEGRO, wiodącego dewelopera, zarządcy i właściciela nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, otrzymał prestiżową nagrodę Eurobuild Awards 2018 w kategorii Warehouse Manager of the Year. Eurobuild Awards to jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości komercyjnych i najbardziej prestiżowe w branży nagrody. W ich ramach międzynarodowi eksperci analizują, wyróżniają i nagradzają firmy, projekty oraz przedstawicieli branży, którzy odnoszą sukcesy zarówno na polskim rynku nieruchomości, jak i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nagrody Tenant Awards, w tym statuetka Warehouse Manager of the Year, przyznawane są na podstawie ocen klientów zebranych za pośrednictwem ankiet dotyczących zarządzania budynkami magazynowymi. Badanie jest przeprowadzane przez niezależną agencję badawczą Millward Brown. Piotr Krystosiak otrzymał najwyższe noty od klientów, tym samym zostając najlepszym w 2018 roku managerem powierzchni magazynowych.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

VIVE Transport wyróżnione w XVII edycji badania Operator Logistyczny Roku W dniu 4 grudnia br. podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie ogłoszone zostały wyniki XVII edycji badania Operator Logistyczny Roku. Wyróżnienie honorowe w kategorii Najlepsze wypełnianie założonych norm usług logistycznych zdobyła firma VIVE Transport. Wyróżnienie odebrał Igor Jeliński, dyrektor zarządzający Grupy VIVE. Niesłychanie wysoki standard obsługi firmy przyczynia się do umocnienia pozycji na rynku międzynarodowych przewozów wysokokubaturowych nadwoziami wymiennymi. Gala Logistyki, Transportu, Produkcji to największe spotkanie przedstawicieli top managementu z branży logistyczno-transportowo-produkcyjnej, podczas którego ogłaszane są wyniki badania satysfakcji klientów Operator Logistyczny Roku (XVII edycja). Tego wieczoru poznajemy również laureatów konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji (XIV edycja) oraz wyniki badania Supply Chain Designer (VII edycja).
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Zielone światło dla cyfryzacji branży transportowej Jak podaje Eurostat, w 2017 roku Polska miała największy udział w drogowym transporcie towarów w UE. Jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Mimo to, niewiele polskich przedsiębiorstw wdraża nowe technologie. Jak wynika z badań TomTom Telematics, zaledwie 13% polskich firm z sektora TSL (transport, spedycja, logistyka) wykorzystuje systemy wspierające zarządzanie flotą. Eksperci SAS zwracają uwagę na fakt, że rozwiązania te są zasilane danymi, do których przetwarzania wykorzystuje się analitykę. Zdobyta wiedza pozwala nie tylko zoptymalizować pracę kierowców i zwiększyć poziom bezpieczeństwa, ale również zaoszczędzić czas potrzebny na diagnostykę i naprawy. Jak wynika z danych Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, po Europie jeździ średnio ok. 200 tys. ciężarówek z Polski. Dla branży transportowej cyfryzacja jest jak zielone światło na drodze do międzynarodowego sukcesu. Systemy analityczne czy rozwiązania bazujące na technologii GPS, które dostarczają informacje w czasie rzeczywistym, przyczyniają się do optymalizacji planowania tras przejazdów.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

DSV Solutions planuje ekspansję w Poznaniu DSV Solutions, operator specjalizujący się w zaawansowanych rozwiązaniach logistyki magazynowej, wynajął 6 700 mkw. powierzchni w Panattoni Park Poznań VI. W poszukiwaniu nowej lokalizacji i negocjacjach warunków kontraktu DSV Solutions doradzali eksperci JLL. Nowa lokalizacja stanowi ważny krok dla rozwoju usług dla farmacji oferowanych przez DSV w tym regionie. Pod Poznaniem działalność prowadzi także inna spółka z grupy – DSV Road, wyspecjalizowana w spedycji i transporcie drogowym. „Nasz klient poszukiwał nowoczesnej powierzchni magazynowej, która odpowie na jego konkretne potrzeby zarówno w zakresie lokalizacji, jak i infrastruktury technicznej. Magazyn w Panattoni Park Poznań VI będzie wyposażony w energooszczędne rozwiązania, jak również system klimatyzacji zapewniający kontrolę temperatury oraz szereg dedykowanych usprawnień dla branży farmaceutycznej”, informuje Konrad Lewiński, Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL. Panattoni Park Poznań VI to wielofunkcyjny kompleks magazynowy klasy A o powierzchni całkowitej sięgającej 31 400 mkw.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Zima na placu Europejskim: lodowisko, świąteczna iluminacja i wiele nowych atrakcji Ghelamco Poland, Hyundai i Standard Chartered zapraszają na plac Europejski w zimowej odsłonie. W tym roku oprócz lodowiska, nowej wystawy w Art Walk, weneckiej karuzeli i świątecznych iluminacji pojawi się też szereg nowych atrakcji: kula śnieżna do robienia zdjęć, huśtawka, kolejka dla dzieci, Królowa Śniegu ze Śnieżynkami i wiele innych. Weekend otwarcia już 8-9 grudnia od godz. 16.00 do 21.00. W nadchodzącą zimę plac Europejski po raz kolejny dostarczy mieszkańcom Warszawy wiele powodów do odwiedzenia. W tym roku pojawi się ich jeszcze więcej niż zwykle! Tradycyjnie już powróci bezpłatne lodowisko, tym razem większe i ozdobione pięknymi motywami z krainy Dziadka do Orzechów. Można przyjść z własnymi łyżwami bądź wypożyczyć je za niewielką opłatą (10 zł/godz.). Lodowisko będzie czynne codziennie do końca stycznia, od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00–21.00, a w weekendy od godz. 11.00 do 21.00. Wspaniałą atmosferę do łyżwiarskich popisów zapewnią muzyczne przeboje od Radia Kolor, a magiczny nastrój placu stworzy wspaniała iluminacja na blisko 100 tys. lampek.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Volvo Trucks oszczędza paliwo dzięki nowym usprawnieniom Zmodernizowane silniki wysokoprężne D11 i D13 Volvo Trucks, przeznaczone do pojazdów Volvo FH, FM i FMX, spełniają nową normę emisji spalin Euro 6 Step D i zawierają w sobie szereg udoskonaleń, dzięki którym operatorzy transportu mogą zmniejszyć koszty paliwa. – Mając świadomość, że koszty paliwa mogą stanowić nawet jedną trzecią całkowitych kosztów działalności firmy transportowej, dokładamy wszelkich starań, by znajdować coraz to nowsze sposoby na ograniczenie zużycia paliwa w naszych samochodach ciężarowych – mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks. – Tym razem wprowadzenie kilku drobnych zmian przełożyło się na znaczne oszczędności dla naszych klientów, bez kompromisu pod względem wydajności i osiągów. Nowa norma Euro 6 Step D koncentruje się na zagwarantowaniu zgodności z wymaganiami w zakresie emisji spalin w trakcie regularnego użytkowania pojazdów. Volvo Trucks spełniło tę bardziej rygorystyczną normę m.in. poprzez zastosowanie nowego oprogramowania oraz nowych powłok w układzie oczyszczana spalin. W zmodernizowanym silniku wysokoprężnym D13 wprowadzono także nowy gatunek oleju smarującego klasy VDS-5 o małej lepkości oraz nowe pierścienie zgarniające tłoków, co przełożyło się na zmniejszenie tarcia wewnętrznego i zużycia paliwa. Dodatkowo w wersji silnika o mocy 500 KM zwiększono stopień sprężania do poziomu identycznego jak w jednostkach o mocy 460 i 420 KM.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

The Warsaw HUB najlepszym komercyjnym wysokościowcem w Europie Biurowy kompleks The Warsaw HUB otrzymał kolejną w tym roku nagrodę, tym razem w ramach prestiżowego konkursu International Property Awards w kategorii „Best Commercial High-rise Development Europe”. Według międzynarodowego jury warszawska inwestycja Ghelamco Poland to najlepszy w Europie komercyjny budynek wysokościowy. 3 grudnia 2018 r. podczas uroczystej gali International Property Awards w Londynie The Warsaw HUB został ogłoszony najlepszym budynkiem wysokościowym w Europie. Wcześniej, w październiku, sztandarowa inwestycja Ghelamco powstająca na warszawsiej Woli otrzymała dwie nagrody European Property Awards: Award Winner i Five Star Award w kategorii „Best Commercial High-rise Development Poland”. – Kilka tygodni temu cieszyliśmy się z nagrody dla The Warsaw HUB jako najlepszego komercyjnego drapacza chmur w Polsce, teraz czas na rozszerzenie zasięgu tego zaszczytnego tytułu na cały kontynent. Nowe wyróżnienie to dowód, że nasze realizacje znajdują się na najwyższym, światowym poziomie i cieszą się międzynarodowym uznaniem – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

#1BillionLikes – Mercedes-Benz pokonał barierę 1 miliarda „polubień” na Instagramie - Mercedes-Benz z największą liczbą „polubień” na Instagramie wśród marek z rankingu Interbrand Best Global Brands 2018 - Kanały Mercedes-Benz na Instagramie śledzi ponad 35 milionów fanów z całego świata - Marka premium dziękuje swoim fanom specjalną stroną internetową i wystawą w Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie Mercedes-Benz świętuje wyjątkowy kamień milowy na Instagramie: producent samochodów premium ze Stuttgartu ma najwięcej „polubień” na Instagramie spośród wszystkich marek z rankingu Top 100 Interbrand. Według raportu przeprowadzonego niedawno przez firmę analityczną T4Media Mercedes-Benz przełamał magiczną barierę miliarda „polubień” – jako pierwsza marka z rankingu Best Global Brands, publikowanego co roku przez renomowaną amerykańską firmę konsultingową Interbrand. Wsparcie fanów i subskrybentów zostanie uczczone specjalną wystawą zdjęć w Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie. Będą na niej prezentowane najważniejsze aktywności trójramiennej gwiazdy w mediach społecznościowych. Marka premium ze Stuttgartu jest aktywna na Instagramie od 2012 roku. Przeprowadzona analiza wskazuje, że na swoim globalnym kanale na Instagramie – @mercedesbenz – Mercedes-Benz co miesiąc otrzymuje średnio 27,6 miliona „polubień”. Łącznie oficjalne konta Mercedes-Benz na popularnej platformie foto-wideo śledzi już ponad 35,66 mln fanów z całego świata.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Scania na szczycie klimatycznym w Katowicach Naszą wizją w Scania jest przewodzenie zmianie w kierunku zrównoważonego systemu transportowego – powiedział Mathias Carlbaum, wiceprezes Scania CV AB, podczas swojego wystąpienia na COP24 w Katowicach. Tym samym potwierdził gotowość firmy do spełnienia warunków umowy paryskiej, aby ograniczyć globalne ocieplenie. – Transport odpowiada za 14 proc. globalnej emisji CO2, dlatego jako Scania możemy przyczynić się do jej ograniczenia. Obecnie pojazdy ciężarowe wykonujące transport wykorzystują średnio jedynie 60 proc. swojej przestrzeni załadunkowej. Dzięki naszym systemom pozwalającym na monitoring i zdalną diagnostykę floty, możemy znacznie poprawić dyspozycyjność i efektywność jej wykorzystania. Tym samym możemy zmniejszyć koszty operacyjne firmy transportowej z korzyścią dla środowiska naturalnego. Nasze podejście do zrównoważonego transportu opiera się na trzech filarach: efektywności energetycznej, paliwach alternatywnych i elektryfikacji oraz na inteligentnym i bezpiecznym transporcie. Jeśli chcemy odnieść sukces, musimy wdrożyć nowe technologie. Aby było to możliwe, musimy współpracować i łączyć siły między różnymi sektorami – dodaje Mathias Carlbaum, występując na panelu podczas Dnia Elektromobilności. Przesłanie to doskonale wpisuje się w hasło przewodnie tegorocznego szczytu: „Changing together".
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100

Co nas czeka w cyberbezpieczeństwie w 2019 roku? Prognozy ekspertów Fortinet Firma Fortinet przedstawia prognozy dotyczące cyberzagrożeń na rok 2019. Według przewidywań analityków z laboratorium FortiGuard Labs organizacje powinny być gotowe na coraz bardziej zaawansowane cyberataki oparte na automatyzacji i sztucznej inteligencji. Cyberprzestępcza ekonomika Wiele organizacji cyberprzestępczych przygotowuje ataki nie tylko pod kątem ich efektywności, lecz również kosztów związanych z ich tworzeniem, modyfikowaniem i wdrażaniem. Obecnie profesjonalni hakerzy do wynajęcia tworzą za opłatą eksploity na zamówienie. Nawet takie nowości, jak szkodliwe oprogramowanie typu ransomware oferowane jako usługa (ang. Ransomware-as-a-Service), wymagają zaangażowania inżynierów, którzy zajmują się tworzeniem i testowaniem eksploitów. Sztuczna inteligencja na ratunek Warto pamiętać, że na powodzenie ataków mają wpływ technologie, procesy i ludzie. Biorąc to pod uwagę, niektóre przedsiębiorstwa wdrażają rozwiązania z zakresu uczenia maszynowego i automatyzacji. – Nowe strategie obrony wpłyną na działalność cyberprzestępców, którzy zmienią dotychczasowe metody ataków i przyspieszą opracowywanie kolejnych – mówi Jolanta Malak, regionalna dyrektor Fortinet w Polsce.
Tue, 11 Dec 2018 15:08:02 +0100


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3418415 razy

Osób online: 2


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 1982 | MSN: 16 | Yahoo: 163 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0