wnp.pl Informacje z otoczenia przemysłu

Informacje o tematyce przemysłowej publikowane w portalu wnp.pl

Wyciek ropy i pożar gazu w Małopolsce Od sobotniego południa do niedzieli wieczorem ok. 40 tys. litrów substancji – wody zmieszanej z niewielkimi ilościami ropy – wypłynęło z ziemi w Sękowej k. Gorlic (Małopolskie). Cały czas płonie gaz wydobywający się spod ziemi – słup ognia sięga 5 m wysokości.
Sun, 21 Apr 2019 19:16:25

Diabelski wybór, przed którym staje biznes. Konsekwencje mogą być dotkliwe Ze względu na niższe koszty od interwencji zbrojnej i polityczną atrakcyjność, państwa demokratyczne chętnie sięgają po sankcje gospodarcze. Z kolei ochrona praw człowieka wymusza posługiwanie się coraz to nowszymi, bardziej skomplikowanych instrumentami sankcji. Na to wszystko nakłada się nieprzewidywalność sytuacji geopolitycznej. Nie powinno to przemawiać na rzecz rezygnacji ze współpracy. Warto jednak zawczasu zabezpieczyć się przed diabelskim wyborem między pogwałceniem sankcji a naruszeniem umowy.
Sun, 21 Apr 2019 12:00:00

Polska firma będzie walczyć z cyberatakami Państwowy operator telekomunikacyjny Exatel pod koniec tego roku zaoferuje autorski system ochrony przed cyberatakami wolumetrycznymi (DDoS) klasy operatorskiej - poinformował prezes Exatel Nikodem Bończa Tomaszewski.
Sun, 21 Apr 2019 11:33:10

Apple stawia na odzysk surowców ze swoich urządzeń Firma Apple ogłosiła, że otworzy laboratorium w Teksasie, badające nowe metody odzysku surowców z urządzeń firmy. Przy wykorzystaniu uczenia maszynowego i rozrywających sprzęty robotów można będzie na powrót wykorzystać m.in. miedź, aluminium czy kobalt - podała agencja Reutera.
Sun, 21 Apr 2019 10:04:49

Ministerstwo Infrastruktury zapowiada rozbudowę Lotniska Chopina i portu w Radomiu Do czasu powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego pilnie potrzebna jest dodatkowa infrastruktura lotnicza - uważa wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild. Jak mówi, konieczna jest rozbudowa Lotniska Chopina i portu w Radomiu.
Sun, 21 Apr 2019 07:35:30

Wielki Boeing na zakręcie. Katastrofa w najgorszym możliwym momencie Wypadki dwóch Boeingów B737 Max są czymś więcej niż tylko tragedią ponad 300 pasażerów i ich rodzin. To katastrofa wizerunkowa amerykańskiego koncernu, która już kosztowała firmę miliardy dolarów. Co więcej, nie mogła ona nastąpić w gorszym dla giganta momencie.
Sun, 21 Apr 2019 06:00:00

"Pogromca" wirusa WannaCry okazał się... jego autorem Brytyjski ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, któremu przypisywano powstrzymanie w 2017 roku niebezpiecznego wirusa WannaCry, przyznał się do stworzenia tego szkodliwego programu i udziału w spisku w celu jego rozpowszechniania.
Sat, 20 Apr 2019 22:18:32

Pożar w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Pożar na terenach Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Od pożaru suchej trawy zapalił się jeden z basenów ze zrzutami poprodukcyjnymi.
Sat, 20 Apr 2019 20:06:04

Powstaje nowa strategia dla polskiego lotnictwa Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nową strategią polskiego lotnictwa - poinformował wiceminister Mikołaj Wild. Jak dodał, będzie to strategiczny dokument, który określi politykę państwa wobec branży lotniczej.
Sat, 20 Apr 2019 19:46:41

PKN Orlen testuje wirnik wykonany metodą druku 3D PKN Orlen testuje na jednej ze swych instalacji wirnik wykonany metodą druku 3D. Projekt zrealizowano przy współpracy z Radomskim Centrum Innowacji i Technologii. Koncern sprawdzi możliwości technologii druku 3D do produkcji elementów wirujących maszyn.
Sat, 20 Apr 2019 19:34:17

Sieć 5G szansą na rozwój Proces wdrażania nowej generacji łączności bezprzewodowej 5G postrzegany jest przez wiele branż gospodarki jako możliwość rozwoju m.in. takich dziedzin jak transport autonomiczny czy zarządzanie inteligentnymi miastami i automatyzacja pracy - podaje serwis Tech Radar.
Sat, 20 Apr 2019 16:13:00

Fabryka kultowych kapci uratowana Klasyczne kapcie Reino i Aino, których dotychczasowy producent ogłosił upadłość, nie znikną z rynku. Prawa do znaku towarowego wykupili udziałowcy fińskiej firmy z branży tekstylnej. Produkcja znanych od blisko 90 lat pantofli ma zostać przeniesiona poza Finlandię.
Sat, 20 Apr 2019 13:50:45

Zrównoważony rozwój w natarciu, także w odlewnictwie Szybko rozwijająca się gospodarka przemysłowa nie tylko przyniosła ludzkości wysoko rozwiniętą cywilizację materialną, ale także stała się przyczyną wielu problemów środowiskowych, takich jak: globalne ocieplenie, zubożenie warstwy ozonowej, zanieczyszczenie wody i powietrza, wzrost ilości odpadów i ograniczenie zasobów naturalnych, które negatywnie wpłynęły na życie ludzkie. Przemysł odlewniczy zużywa duże ilości zasobów naturalnych, energii, metali oraz generuje duże ilości gazów i odpadów stałych, które maja istotny wpływ na środowisko. Dlatego wdrożenie polityki zrównoważonego rozwoju do przemysłu odlewniczego jest konieczne i stanowi ważną część zrównoważonego rozwoju dla ludzkości.
Sat, 20 Apr 2019 12:38:00

Nie odstraszają ich milionowe koszty. Wierzą, że to kura znosząca złote jajka Rynek franczyzy notuje w Polsce stałe wzrosty. Według prognoz nadal będą się one utrzymywały, choć nie będą już tak spektakularne jak obecnie. Franczyzobiorców nie odstraszają nawet sięgające niekiedy kilku milionów złotych koszty wejścia w biznes. Kuszą za to obiecujące zyski.
Sat, 20 Apr 2019 12:00:00

Grupa Raben otworzyła nowy oddział w niemieckim Schuettorfie Grupa Raben, której centrala mieści się w Robakowie koło Poznania, poinformowała o uruchomieniu swego 33. oddziału w Schuettorfie w Dolnej Saksonii. Ma on uzupełnić niezależną sieć transportową firmy w Niemczech.
Sat, 20 Apr 2019 11:17:34

Każdy dzień wolny kosztuje 5-6 mld zł. Ale czy naprawdę wtedy tracimy? Trwają święta Wielkiej Nocy. Mamy wolne. Nawet się nie obrócimy, a już po kilku dniach pracy długi weekend majowy. Wystarczy wziąć kilka dni urlopu, by zorganizować miniwakacje. Z perspektywy polskiej gospodarki drogie wakacje, bo jak wyliczyli ekonomiści, każdy dzień wolny od pracy kosztuje naszą gospodarkę od 5 do nawet ponad 6 mld zł. Jednak coraz częściej słychać głosy, że na czas wolny nie można patrzeć wyłącznie przez pryzmat kosztów i strat.
Sat, 20 Apr 2019 10:36:34

Droższa podróż na święta. Wzrost cen paliw wyhamuje? Analitycy e-petrol prognozują droższe tankowanie na święta i po świętach. Tymczasem BM Reflex przewiduje, że wzrosty cen paliw powinny wyhamować.
Sat, 20 Apr 2019 10:19:11

Wielkanoc droższa niż w ubiegłym roku W tym roku Święta Wielkanocne mogą być o 2-3 proc. droższe niż w ubiegłym roku, głównie z powodu wyższych cen mąki i warzyw - poinformowała dr hab. Krystyna Świetlik z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
Sat, 20 Apr 2019 08:33:37

Unijni eksperci ostrzegają przed rosyjskimi trollami w eurokampanii Parlament Europejski to niepotrzebna instytucja bez żadnego znaczenia, a europosłowie są opłacani przez USA - takie absurdalne tezy szerzą przed eurowyborami powiązane z Rosją konta w mediach społecznościowych. Unijni eksperci przestrzegają przed dezinformacją.
Sat, 20 Apr 2019 08:30:12

Zmiana w akcyzie na alkohol i wyroby tytoniowe da budżetowi państwa ponad 1 mld złotych Zmiana w akcyzie na alkohol da w 2020 r. budżetowi 353 mln zł, na wyroby tytoniowe, susz tytoniowy i tzw. wyroby nowatorskie - 579 mln zł - informuje resort finansów w Aktualizacji Programu Konwergencji (APK). Doliczając podatek VAT budżet uzyska 1mld 146,4 mln zł.
Sat, 20 Apr 2019 08:01:54

Górniczy potentat wchodzi na wyższy poziom. Miliardy na inwestycje Zatrudniając bezpośrednio około 42 tys. osób, Polska Grupa Górnicza (PGG) zapewnia co najmniej 200 tys. miejsc pracy w swoim otoczeniu, współpracując z ok. 3,5 tys. partnerów. Na zakup gotowych dóbr inwestycyjnych oraz dzierżawę maszyn firma wydaje rocznie ponad 780 mln zł.
Sat, 20 Apr 2019 06:00:00

Moody’s potwierdza dotychczasowy rating Polski Agencja Moody’s w uzasadnieniu swej decyzji o utrzymaniu ratingu Polski określiła polską gospodarkę jako odporną na globalne spowolnienie, którą charakteryzuje silny i stabilny wzrost - podkreślił w komunikacie resort finansów
Fri, 19 Apr 2019 23:08:25

Włochy i Francja wzywają wspólnie do zawieszenia broni w Libii Włochy i Francja wystąpiły ze wspólnym apelem o zawieszenie broni w Libii i oświadczyły, że jedynym wyjściem z kryzysu może być rozwiązanie polityczne, do czego nieodzowne jest przymierze obu państw, rywalizujących o utrzymanie wpływów w Libii.
Fri, 19 Apr 2019 22:13:03

Rafako bliżej kontraktu na budowę bloku w Koksowni Radlin Zarząd Rafako poinformował, że jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę bloku energetycznego opalanego gazem koksowniczym w należącej do JSW Koks Koksowni Radlin.
Fri, 19 Apr 2019 21:40:00

Zapowiada się potężna strata w spółce Zygmunta Solorza Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA poinformował, że w toku prac weryfikacyjnych dokonanych przez firmę audytorską, dotyczących testów na utratę wartości aktywów, wystąpiła konieczność zwiększenia odpisów aktualizujących wartość. W marcu spółka szacowała odpisy na 220 mln zł, obecnie mówi o 367 mln zł. Grupa może mieć na koniec ubiegłego roku stratę ponad 450 mln zł.
Fri, 19 Apr 2019 20:45:00

Ziemia obiecana dla polskich firm? Ogromny rynek, obroty rosną z roku na rok Od prawie 30 lat Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) pomaga amerykańskiemu biznesowi w działalności w Polsce. Ale na początku 2019 roku izba ta uruchomiła program, który nazywa się American Investor Desk i służy polskim firmom, które są zainteresowane rynkiem za oceanem. Mamy nadzieję, że będzie to komplementarne wsparcie do tego, jakie już jest oferowane zarówno w USA, jak i przez różne polskie instytucje i pomoże skutecznie zaistnieć na tamtym rynku kolejnym biznesmenom - mówi Ewa Mróz z AmCham, kierująca projektem The American Investor Desk.
Fri, 19 Apr 2019 20:00:00

Stalprofil bliżej umów wartości ponad 400 mln zł Stalprofil poinformował, że Gaz-System wybrał jako najkorzystniejszą ofertę tej firmy na budowę dwóch z trzech odcinków gazociągu Pogórska Wola-Tworzeń.
Fri, 19 Apr 2019 19:55:00

Trzy odpisy mogą istotnie obciążyć wynik Getin Noble Bank Getin Noble Bank poinformował w piątkowym komunikacie, że jednostkowe i skonsolidowane wyniki za 2018 rok a także kapitały banku mogą być obciążone odpisami.
Fri, 19 Apr 2019 18:40:00

Resort wyliczył wpływy do budżetu z podatku od firm cyfrowych Dochody z podatku od przedsiębiorstw cyfrowych mogą wynieść w 2020 r. ok. 217,5 mln zł - szacuje resort finansów w Aktualizacji Programu Konwergencji (APK) będącej częścią opublikowanego w tym tygodniu Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2019 - 2022.
Fri, 19 Apr 2019 17:33:37

Ferrum zmniejszyło stratę w 2018 roku Grupa Ferrum zakończyła ubiegły rok stratą na poziomie skonsolidowanym w wysokości 5,5 mln zł wobec 46,9 mln zł straty rok wcześniej - wynika z podanych w piątek wstępnych szacunkowych wyników finansowych.
Fri, 19 Apr 2019 17:25:00


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3492365 razy

Osób online: 3


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 106 | MSN: 0 | Yahoo: 57 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0