wnp.pl Informacje z otoczenia przemysłu

Informacje o tematyce przemysłowej publikowane w portalu wnp.pl

LOT będzie latał z Olsztyna do Lwowa i Krakowa Polskie Linie Lotnicze LOT oraz urząd marszałkowski województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosiły rozszerzenie siatki połączeń z lotniska Olsztyn–Mazury. W sezonie letnim będzie można z niego polecieć do Krakowa. Wznowione zostaną także loty do Lwowa.
Tue, 11 Dec 2018 15:03:38

Defycyt mieszkań w Polsce ciągle rośnie W Polsce brakuje obecne około 2,1 mln mieszkań, a do roku 2030 deficyt ten powiększy się do 2,7 mln lokali ze względu na rosnącą liczbę gospodarstw domowych - wynika z raportu przygotowanego przez HRE Think Tank "Ile mieszkań brakuje w Polsce?".
Tue, 11 Dec 2018 15:02:50

Polski gazoport lepszy od zachodnich terminali LNG Terminal w Świnoujściu przyjął w tym roku już 21 statków. W sumie do polskiego gazoportu zawinęło już 46 jednostek, a symboliczny metanowiec numer 50. oczekiwany jest już w pierwszy kwartale przyszłego roku.
Tue, 11 Dec 2018 15:02:16

W grudniu pierwsze efekty inwestycji PKP PLK W grudniu pasażerowie skorzystają z nowych peronów na stacjach Zduńska Wola i Łask. Wymiana toru między Łaskiem a Zduńską Wolą kończy pierwszy etap rewitalizacji trasy Zduńska Wola - Łódź Kaliska, współfinansowanej ze środków unijnych CEF.
Tue, 11 Dec 2018 14:59:36

W przyszłym roku możliwe spowolnienie wzrostu gospodarczego Polska ma za sobą 26 lat nieustającego wzrostu gospodarczego; w przyszłym roku polska gospodarka nadal będzie się rozwijała, ale w tempie niższym niż w roku obecnym - uważają ekonomiści banku Pekao.
Tue, 11 Dec 2018 14:55:11

Regulator wzywa spółki energetyczne do korekty wniosków taryfowych W ramach trwających postępowań taryfowych prezes URE wzywa dystrybutorów oraz sprzedawców energii do przedstawienia szczegółowych informacji na temat możliwych oszczędności w wysokości ok. 1 mld zł, o których poinformował minister energii - podał URE w komunikacie prasowym.
Tue, 11 Dec 2018 14:46:14

Potęga Singapuru. To trzeci największy azjatycki inwestor w UE Singapur znajduje się w grupie 15 największych importerów oraz eksporterów na świecie, jest trzecim co do wielkości azjatyckim inwestorem w UE oraz najważniejszym partnerem UE spośród państw ASEAN. Wzrost zapotrzebowania na produkty spożywcze, jak również materiały budowlane, sprawia, że Singapur może być interesującym kierunkiem dla polskich eksporterów.
Tue, 11 Dec 2018 14:43:00

Przemysł Singapuru - przede wszystkim zaawansowane technologie Singapurska gospodarka odznacza się wysokim stopniem rozwoju. Jednym z jej filarów jest przemysł, w którym produkcja oparta jest na najnowszych technologiach, wymagających zautomatyzowania i niskich nakładów siły roboczej. Wydajność pracy jest wysoka, a wiele produkowanych towarów jest konkurencyjnych w skali międzynarodowej.
Tue, 11 Dec 2018 14:36:00

Stal droższa o połowę? ArcelorMittal postuluje wprowadzenie wyrównawczej opłaty węglowej Hutnicze koncern alarmują, że koszty polityki klimatycznej Unii Europejskiej mogą zwiększyć ceny stali co najmniej o połowę, a nawet je podwoić. Dlatego ArcelorMittal postuluje wprowadzenie na granicach UE wyrównawczej opłaty węglowej. Alternatywą jest przeniesienie się produkcji stali do krajów, gdzie ochrona klimatu nie jest takim priorytetem, co ma wpływ nie tylko na cenę stali, ale także zwiększenie globalnej sumy dwutlenku węgla powstającego przy produkcji tego materiału.
Tue, 11 Dec 2018 14:35:09

Rynek i prawo pracy w Singapurze Duża liczba wykształconych pracowników jest uważana za jedną z największych zalet singapurskiego rynku. Ponad 30 proc. zatrudnionych na singapurskim rynku pracy stanowią cudzoziemcy. W długofalowej perspektywie struktura demograficzna będzie się pogarszać, ponieważ singapurskie społeczeństwo się starzeje, co będzie oznaczać konieczność większego udziału cudzoziemców w Singapurze.
Tue, 11 Dec 2018 14:31:00

Singapur zachęca inwestorów Singapur dzięki przejrzystemu systemowi podatkowemu, nastawieniu proinwestycyjnemu, jak również korzystnemu położeniu geograficznemu stanowi interesującą propozycję do prowadzenia działalności biznesowej. Dzięki posiadanym atutom Singapur jest regionalnym centrum biznesowym, z którego produkty oraz usługi trafiają również na pozostałe rynki azjatyckie, w szczególności na kraje ASEAN. Rozwinięta infrastruktura, a także powszechna znajomość języka angielskiego, zachęcają do prowadzenia działalności biznesowej.
Tue, 11 Dec 2018 14:24:00

Polska spółka przymierza się do produkcji ultralekkich szyb, które odmienią fotowoltaikę ML System otrzymała prawa ochronne na dwa wzory użytkowe - dla pakietu szybowego jednokomorowego oraz pakietu szybowego dwukomorowego. Przyznana ochrona związana jest z projektem inwestycyjnym Ultra PV, czyli produkcją ultralekkiego szkła budowlanego, która ma ruszyć w przyszłym roku.
Tue, 11 Dec 2018 14:18:34

Singapur importuje 90 proc. jedzenia. To szansa dla innych krajów Singapur jest jednym z największych importerów produktów spożywczych. Brak wystarczającej powierzchni rolnej sprawia, że niemal 90 proc. produktów spożywczych pochodzi z importu, aby zaspokoić potrzeby ponad 5-milionowej populacji mieszkańców. Sektor rolnictwa wytwarza poniżej 1 proc. PKB.
Tue, 11 Dec 2018 14:18:00

Sztuczna inteligencja prześwietla rachunki polskich przedsiębiorców Śledzenie operacji na koncie, możliwość blokady każdego rachunku na 72 godziny - wokół STIR, czyli nowego narzędzia administracji skarbowej, pojawia się wiele pytań i kontrowersji. Czy przedsiębiorcy rzeczywiście mogą mieć powody do obaw?
Tue, 11 Dec 2018 14:14:16

Singapur: sektor energetyczny Rozwój gospodarki singapurskiej powoduje wzrost zapotrzebowania na energię. Z racji braku naturalnych surowców, ponad 90 proc. ropy oraz produktów ropopochodnych pochodzi z importu, umożliwiając produkcję energii elektrycznej. Zapotrzebowanie na energię elektryczną jest zaspokajane w większości przez elektrownie z układem gazowo-parowym, zaś niemal w znikomej mierze dzięki odnawialnym źródłom energii.
Tue, 11 Dec 2018 14:13:00

PGE Dystrybucja rozpoczęła przebudowę ważnej stacji elektroenergetycznej PGE Dystrybucja Oddział Lublin rozpoczęła prace nad przebudową stacji 110/30/15 GPZ Budzyń. Celem inwestycji, która jest współfinansowania ze środków Unii Europejskiej, jest zwiększenie potencjału przyłączania źródeł energii odnawialnej do sieci elektroenergetycznej. Prace projektowe i budowlane  mają zakończyć się w IV kwartale 2019 roku.
Tue, 11 Dec 2018 14:10:19

Singapurska medycyna. Jest świetnie, a będzie jeszcze lepiej Wysoka jakość opieki publicznej, postępujące starzenie się społeczeństwa (liczba osób powyżej 65. roku życia wzrośnie dwukrotnie w ciągu najbliższych 12 lat) wpływają na rozwój lokalnego rynku medycznego, na którego wydatki stanowią 4,6 proc. singapurskiego PKB.  Rosnący popyt zachęca do inwestowania w poprawę jakości opieki medycznej, w tym kupowania wysokiej jakości sprzętu. Ponieważ krajowi producenci nie dysponują wystarczającą ilością produktów, w 80 proc. są one importowane.
Tue, 11 Dec 2018 14:08:00

Unimot bliżej realizacji celu na ten rok Kolejnych pięć stacji paliw przyłączyło się do franczyzowej sieci stacji paliw Avia, rozwijanej w Polsce przez spółkę Unimot.
Tue, 11 Dec 2018 14:07:57

Głosowanie ws. Brexitu najprawdopodobniej w przyszłym roku Rzecznik brytyjskiej premier Theresy May poinformował, że odłożone w czasie głosowanie ws. proponowanej umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbędzie się przed 21 stycznia 2019 roku.
Tue, 11 Dec 2018 13:43:54

Roboty Hitachi obsługują turystów w wieżowcu w Jokohamie Opracowane przez Hitachi humanoidalne roboty EMIEW3 zaczęły pomagać w obsłudze turystów odwiedzających japoński wieżowiec Yokohama Landmark Tower. Maszyny wykorzystują interfejs głosowy w trzech językach: japońskim, chińskim oraz angielskim.
Tue, 11 Dec 2018 12:53:57

Spółka zależna Mostostalu Zabrze ma umowę z ArcelorMittal Zarząd Mostostalu Zabrze poinformował, że konsorcjum, którego liderem jest spółka zależna firmy, podpisało kontrakt o wartości 29,9 mln zł netto z firmą ArcelorMittal.
Tue, 11 Dec 2018 12:51:30

Znani ekonomiści oceniają dla WNP.PL rok rządów Mateusza Morawieckiego Ekonomiści są zgodni - po roku działania rząd po stronie plusów może sobie zapisać wysoki wzrost gospodarczy i dobry stan budżetu. Są jednak i porażki. Największą jest niski poziom inwestycji prywatnych.
Tue, 11 Dec 2018 12:50:00

Lotos zdecydował się na to jako pierwsza firma w regionie Grupa Lotos jako pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczyna publikowanie dziennej modelowej marży rafineryjnej (MMR), której wartość odzwierciedla średnią kroczącą z ostatnich pięciu dni. Do tej pory MMR była publikowana tylko raz na miesiąc.
Tue, 11 Dec 2018 12:38:08

Polscy studenci wygrywają konkursy, bo konkurencja ma już lepsze zajęcie Polski nie stać na brak inwestycji w nowe technologie, w szczególności w internet rzeczy i sztuczną inteligencję - twierdzą autorzy raportu opublikowanego przez Instytut Sobieskiego. Jeśli my w to nie wejdziemy, zrobią to nasi sąsiedzi - ostrzegają.
Tue, 11 Dec 2018 12:23:29

Google zlikwiduje Google+ szybciej niż zakładano Serwis Google+ zakończy działalność już w kwietniu 2019 roku. Decyzja o przyśpieszeniu likwidacji platformy zapadła po odkryciu kolejnej podatności stanowiącej krytyczne zagrożenie dla prywatności 52,5 mln użytkowników.
Tue, 11 Dec 2018 12:10:56

Wpływają oferty na przetargi dotyczące przebudowy lotniska w Radomiu Zgodnie z planami Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze na początku 2019 roku mają rozstrzygnięte, pierwsze przetargi dotyczące zaprojektowania nowego lotniska w Radomiu.
Tue, 11 Dec 2018 12:02:01

To nie koniec ekspresowych podwyżek w Orlenie Po tym, jak związkowcy najszybciej w historii dogadali się z pracodawcą w sprawie podwyżek na 2019 rok w PKN Orlen, dużo szybciej niż w poprzednich latach ruszają też negocjacje płacowe w spółkach zależnych płockiego koncernu - dowiedzieliśmy się.
Tue, 11 Dec 2018 11:55:00

Dobre wyniki Lotniska Chopina Warszawskie Lotnisko Chopina od stycznia do końca listopada obsłużyło ok. 16,5 mln pasażerów. To o prawie 13 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem 2017 r. Około 14,9 mln osób skorzystało z połączeń międzynarodowych.
Tue, 11 Dec 2018 11:46:26

Bank Gospodarstwa Krajowego idzie za granicę. Po Brukseli pora na Frankfurt i Waszyngton Bank Gospodarstwa Krajowego zamierza otworzyć oddziały w kolejnych krajach. Jak dowiedział się portal WNP.PL, po Brukseli biura polskiej instytucji pojawią się m.in w Waszyngtonie i Frankfurcie.
Tue, 11 Dec 2018 11:41:51

ABB zasili polską fabrykę baterii do samochodów elektrycznych ABB dostarczy stację elektroenergetyczną do zlokalizowanej w Polsce największej w Europie fabryki baterii do samochodów elektrycznych, należącej do LG Chem, jednego z największych koncernów chemicznych na świecie.
Tue, 11 Dec 2018 11:29:15


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3418434 razy

Osób online: 2


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 88 | MSN: 0 | Yahoo: 57 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0