wnp.pl Informacje z otoczenia przemysłu

Informacje o tematyce przemysłowej publikowane w portalu wnp.pl

Premier zaapelowała o niepodwyższanie cen materiałów budowlanych Premier Beata Szydło zaapelowała w Małej Kloni k. Gostycyna (kujawsko-pomorskie) do sprzedawców, żeby nie podwyższali cen materiałów budowlanych po nawałnicach, które przeszły przez Polskę. Szefowa rządu odwiedziła rodzinę Góreckich, których dom ucierpiał w wyniku wichury.
Sat, 19 Aug 2017 16:37:39

Państwo Islamskie przyznało się do ataku w Rosji Państwo Islamskie (IS) przyznało się do zorganizowania sobotniego ataku w Rosji - podała związana z tą organizacją agencja Amak. Nożownik ranił siedem osób w Surgucie na Syberii. Cztery osoby są w ciężkim stanie. Policja zastrzeliła napastnika.
Sat, 19 Aug 2017 16:35:59

Energetycy wciąż przywracają zasilanie w Kujawsko-Pomorskiem i Pomorskiem Na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego obsługiwanym przez Eneę Operator kolejną dobę trwają prace nad przywróceniem zasilania na średnim napięciu. Tempo prac nie spada. Do soboty udało się przywrócić zasilanie do ok. 22 tys. Odbiorców w rejonie Chojnic i do 44 tys. w rejonie Nakła.
Sat, 19 Aug 2017 16:35:06

W Chinach uruchomiono największą na świecie pływającą elektrownię słoneczną Chiny mocno stawiają na energię odnawialną i zaskakują spektakularnymi inwestycjami w OZE. Jedną z nich jest uruchomiona niedawno pływająca elektrownia słoneczna. To największa tego typu instalacja na świecie.
Sat, 19 Aug 2017 15:04:28

Zmarł Janusz Głowacki - dramaturg, prozaik, felietonista W wieku 79 lat zmarł Janusz Głowacki - dramaturg, prozaik, felietonista i autor scenariuszy filmowych. Laureat prestiżowych nagród literackich, m.in. American Theatre Critics Association Award.
Sat, 19 Aug 2017 14:44:10

Ile zarabiają sędziowie? Wzrost wynagrodzeń sędziów TK, który nastąpi od 2018 r., wiąże się z ogólnym wzrostem wynagrodzeń, wskaźnik uwzględniany przy ustalaniu pensji sędziów jest niezmienny od wielu lat; na takich samych zasadach zwiększa się wysokość pensji innych sędziów - oświadczył rzecznik prasowy TK Marcin Koman.
Sat, 19 Aug 2017 14:38:24

Unia chce lepszej wymiany informacji nt. osób podejrzanych o terroryzm Kraje UE muszą przekazywać sobie wszystkie dane na temat osób podejrzanych o terroryzm - powiedział komisarz ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa Dimitris Awramopoulos. Dodał, że współpraca ta jest konieczna, jeśli chce się zapewnić bezpieczeństwo.
Sat, 19 Aug 2017 14:17:00

Po zamachach Hiszpania utrzymuje poziom zagrożenia terrorystycznego Hiszpański rząd w sobotę postanowił utrzymać obowiązujący dotychczas czwarty stopień zagrożenia terrorystycznego, w pięciopunktowej skali. Według władz komórka terrorystyczna, która stała za atakami w Barcelonie i Cambrils w Katalonii, została rozbita.
Sat, 19 Aug 2017 13:36:14

Niemcy doczekają się pierwszego terminala LNG? Niemcy już 11 lat temu przymierzali się do budowy własnego terminalu LNG. Projekt nie został zrealizowany a nasi zachodni sąsiedzi otrzymują obecnie surowiec z Belgii lub Holandii. Teraz powraca pomysł na inwestycję w terminal, który mógłby powstać w Brunsbüttel nad Łabą w pobliżu Hamburga.
Sat, 19 Aug 2017 13:34:46

Czy rynek mocy podniesie nam rachunki za prąd? Trwają prace nad wprowadzeniem rynku mocy w Polsce. Celem ustawy jest osiągnięcie zdolności ciągłej i stabilnej dostawy energii do domów i dla przemysłu. Jednak z rynkiem mocy wiążą się określone koszty. Mowa o 27 mld zł, które do 2030 r . zostaną podzielone między gospodarstwa domowe, przemysł energochłonny, małe i średnie przedsiębiorstwa.
Sat, 19 Aug 2017 13:26:37

Kolejne ostrzeżenia przed gradem i intensywnymi opadami deszczu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu, które mają występować w sobotę we wschodniej i centralnej części Polski.
Sat, 19 Aug 2017 13:16:27

Przetargowy boom na Ukrainie. Jak grać, żeby wygrać? Według oficjalnych danych, w ciągu ostatniego roku ilość przeprowadzonych przetargów na Ukrainie wzrosła o 550 proc., ilość uczestników o 384 proc., a wartość ogłoszonych przetargów zwiększyła się prawie dziesięciokrotnie - od 75 do 725 mld hrywien. To ożywienie przyciąga coraz więcej zagranicznych firm. O tym, jak zapewnić sobie korzystne warunki startując w ukraińskich przetargach, mówi Oleg Nowiński, starszy prawnik ukraińskiej kancelarii prawnej  PLP Law Group.
Sat, 19 Aug 2017 12:41:46

Przemysł stoczniowy pod presją. Jak radzą sobie polskie stocznie w nowych realiach? Obecnie na świecie działa 358 stoczni zajmujących się nowymi budowami statków, a ich liczba stale spada.Tylko w zeszłym roku globalny portfel zamówień skurczył się o 25% w stosunku do 2015 r. - wynika z raportu sporządzony przez agencję konsultingową i analityczną Clarksons Research . Zdaniem Jerzego Czuczmana z Forum Okrętowego, przyczyna tego stanu rzeczy leży w spekulacyjnych działaniach państw Dalekiego Wschodu - głównie Chin oraz Korei Południowej. Jak radzą sobie polskie stocznie w nowych realiach?
Sat, 19 Aug 2017 12:12:20

Sejny się zbroją pod inwestycje Zarząd województwa podlaskiego przyznał 1,4 mln zł dla miasta Sejny na uzbrojenie terenów pod inwestycje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Sat, 19 Aug 2017 11:52:17

Premier: większość skutków nawałnic została usunięta Większość skutków ubiegłotygodniowych nawałnic została usunięta; ludzie mogą zacząć myśleć o normalnym funkcjonowaniu, o odbudowie swoich gospodarstw - powiedziała w sobotę premier Beata Szydło w Chojnicach (woj. pomorskie), po spotkaniu ws. sytuacji po nawałnicach.
Sat, 19 Aug 2017 11:46:14

Raport HEAL: rzeczywiste koszty subsydiowania węgla Polska wydaje rocznie nawet 1,5 mld dol. rocznie na subsydiowanie paliw kopalnych - wyliczają eksperci organizacji HEAL. Środki te mogłyby w naszym kraju posłużyć do wzmocnienia publicznej opieki zdrowotnej, np. poprzez budowę 34 nowych zakładów opieki zdrowotnej i zwiększenie liczby lekarzy o 30 tys.
Sat, 19 Aug 2017 11:37:32

W Chojnicach spotkanie premier i ministrów ws sytuacji po nawałnicach W Chojnicach (woj. pomorskie) w sobotę rano rozpoczęło się spotkanie z udziałem premier Beaty Szydło oraz ministrów poświęcone sytuacji po nawałnicach, które pod koniec ubiegłego tygodnia nawiedziły województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.
Sat, 19 Aug 2017 10:16:41

Kto wybuduje Muzeum Historii Polski? Wkrótce przetarg na inwestycję za ponad pół miliarda zł We wrześniu ogłosimy przetarg na głównego wykonawcę Muzeum Historii Polski - powiedział w piątek w TVP Info wicepremier minister kultury prof. Piotr Gliński. Budowa siedziby, jak dodał, rozpocznie się na początku przyszłego roku. Odniósł się także do kontrowersji wokół Domu Historii Europejskich w Brukseli.
Sat, 19 Aug 2017 09:46:48

Trwają poszukiwania kierowcy furgonetki z Barcelony Kierowca furgonetki, który w czwartek wjechał w tłum na promenadzie Las Ramblas w centrum Barcelony, może nadal żyć i ukrywać się. Hiszpańska policja w sobotę szuka 22-letniego Marokańczyka Junesa Abujakuba, który według mediów mógł być sprawcą masakry.
Sat, 19 Aug 2017 09:31:44

Które grunty trafią do Krajowego Zasobu Nieruchomości? Dowiemy się wkrótce Pierwsze wykazy gruntów, które mogą zostać włączone do Krajowego Zasobu Nieruchomości, zostaną stworzone już w połowie listopada - poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.
Sat, 19 Aug 2017 09:30:48

65,6 mln osób przymusowo przesiedlonych na świecie Rośnie liczba osób przymusowo przesiedlonych na świecie. W 2016 r. przed wojną i głodem uciekło 65,6 mln osób, o 300 tys. więcej niż rok wcześniej - alarmuje Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR). W sobotę przypada Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej.
Sat, 19 Aug 2017 09:29:00

Źródło wzrostu gospodarczego? "Tsunami pieniądza poszło do kieszeni konsumentów" Zdecydowanie przyczyną wzrostu była konsumpcja prywatna, czyli to co my wydajemy - uważa analityk finansowy Piotr Kuczyński. "Taka fala, ja tu mówię wręcz o tsunami pieniądza, poszła do kieszeni konsumenta i spowodowała wzrost gospodarczy" - wyjaśnił w rozmowie z PAP.
Sat, 19 Aug 2017 09:28:19

Setki interwencji strażaków w ciągu ostatniej doby Do 751 interwencji związanych z usuwaniem skutków burz i nawałnic wyjeżdżali strażacy w ciągu ostatniej doby - poinformował w sobotę rano PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.
Sat, 19 Aug 2017 09:08:19

Szara strefa w handlu papierosami to nawet kilkanaście miliardów zł Akcyza od wyrobów tytoniowych to poważna pozycja dochodowa budżetu, rzędu 16 mld zł rocznie. Resort finansów pracuje nad ograniczeniem skali szarej strefy w handlu tymi wyrobami, czyli tytoniem, suszem czy papierosami.
Sat, 19 Aug 2017 07:51:25

Remont na trasie nad morze. Utrudnienia do końca roku W poniedziałek rozpocznie się remont DK 7 na odcinku między węzłem Modlin a skrzyżowaniem z DW 570 w Przyborowicach - poinformował warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Remont potrwa do końca roku.
Sat, 19 Aug 2017 07:42:12

Zamachy w Hiszpanii mogły pochłonąć więcej ofiar Hiszpańskie media twierdzą, że zamachy w Katalonii mogły pochłonąć więcej ofiar. Ujawniono, że akty terroru przyspieszył środowy wybuch gazu w domu w Alcanar, w którym mieściła się baza terrorystów.
Sat, 19 Aug 2017 07:19:02

Kontrowersyjny doradca Trumpa odchodzi z Białego Domu Steve Bannon, główny doradca strategiczny Białego Domu, były szef prawicowego portalu Breitbart zrezygnował z pracy w Białym Domu - poinformowała rzeczniczka prasowa Białego Domu Sarah Huckabee Sanders w wydanym w piątek oświadczeniu.
Fri, 18 Aug 2017 21:06:26

Albo wyższe obligo giełdowe, albo wyższe ceny energii Trwa debata na temat poziomu obowiązkowej sprzedaży energii elektrycznej na giełdzie, czyli tzw. obliga giełdowego. – Jest to temat niezwykle istotny, dotyczący konstrukcji rynku. My do kwestii obliga podchodzimy w dużej mierze z punktu widzenia dbałości o interesy odbiorców końcowych energii – stwierdził  Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.
Fri, 18 Aug 2017 20:19:52

Może ruszać budowa ważnego elementu korytarza gazowego Gaz-System otrzymał pozwolenie na budowę tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu. To jeden z kluczowych elementów planowanego interkonektora gazowego Polska–Czechy. Ten zaś jest elementem gazowego korytarza Północ–Południe.
Fri, 18 Aug 2017 20:12:42

Nawałnice mogą kosztować PZU ponad 200 mln zł Ok. 200 mln zł może wynieść wartość szkód spowodowanych nawałnicami, jakie przeszły w ostatni weekend przez Polskę - ocenia w rozmowie z PAP prezes PZU Paweł Surówka. Dodał, że dotąd zgłoszono 26 tys. szkód, najwięcej majątkowych, ale także komunikacyjnych.
Fri, 18 Aug 2017 20:06:56


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3051426 razy

Osób online: 1


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 46 | MSN: 0 | Yahoo: 52 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0