wnp.pl Informacje z otoczenia przemysłu

Informacje o tematyce przemysłowej publikowane w portalu wnp.pl

Nadal bez prądu na części Mazowsza jest 850 odbiorców W niedzielne południe Energa Operator ogłosiła zakończenie usuwania awarii masowych w oddziale Płock. Alert ten wprowadzony został po burzach, jakie przeszły nad Polską w nocy z czwartku na piątek.
Sun, 24 Jun 2018 14:30:59

Ministrowie finansów 12 krajów strefy euro przeciwni odrębnemu jej budżetowi Holenderski minister finansów Wopke Hoekstra skierował do przewodniczącego Eurogrupy Mario Centeno list, podpisany przez ministrów finansów innych 11 krajów strefy euro, aby wyrazić sprzeciw wobec idei odrębnego budżetu tej strefy, poinformowała telewizja holenderska NOS.

Sun, 24 Jun 2018 12:31:39

To stało się szybciej niż ktokolwiek przypuszczał. Taksówki na kołach odchodzą do lamusa Koncerny samochodowe znalazły się w gronie firm pracujących nad latającymi taksówkami opartymi na technologii dronów. Testy już trwają. Pierwsze komercyjne loty mają ruszyć w najbliższych latach.
Sun, 24 Jun 2018 12:00:00

W Zabrzu powstaje Ośrodek Dokumentacji Górniczej W Muzeum Górnictwa Węglowego (MGW) w Zabrzu tworzony jest Ośrodek Dokumentacji Górniczej (ODG). Będą w nim gromadzone i udostępniane dokumenty m.in. ze zlikwidowanych kopalń, a także dotyczące badań naukowych dla przemysłu górniczego.
Sun, 24 Jun 2018 11:19:30

W przyszłej dekadzie wzrośnie rola LNG w transporcie morskim Większość ankietowanych spółek żeglugi morskiej planuje przestawić swoją flotę z napędu olejem silnikowym na gaz skroplony LNG, wynika z badania, jakie przeprowadziła firma Deloitte.
Sun, 24 Jun 2018 10:51:36

Rośnie konkurencja na rynku dalekobieżnych połączeń pasażerskich W pierwszym półroczu 2018 FlixBus, niemiecki operator dalekobieżnych połączeń autobusowych, obecny z usługami także w Polsce, przewiózł blisko 2 mln pasażerów. W tym samym czasie pozyskał 11 lokalnych partnerów autobusowych i otrzymał ponad 30 zezwoleń na przejazdy w nowej siatce połączeń.
Sun, 24 Jun 2018 08:01:43

Gospodarczo z nimi wygrywamy, handlowo - przegrywamy. A na boisku? To już inna sprawa W niedzielę 24 czerwca polska reprezentacja gra na mistrzostwach świata w piłce nożnej w meczu o wszystko z Kolumbią. Przy tej okazji warto zapoznać się nie tylko z boiskowymi przewagami naszych rywali, ale i gospodarką tego prawie 50-milionowego państwa.
Sun, 24 Jun 2018 06:00:00

Za 7 lat będzie można pomykać dwupasmówką z Trójmiasta do Odessy Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział podczas dzisiejszego spotkania z mieszkańcami Jarosławia (Podkarpackie), że powstanie autostrada łącząca polsko-ukraińskie przejście w Korczowej ze Lwowem. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.
Sat, 23 Jun 2018 20:09:43

Wojna psychologiczna przed możliwą wojną celną w przemyśle motoryzacyjnym Władze Unii Europejskiej zareagują na każde posunięcie Stanów Zjednoczonych zmierzające do podniesienia ceł na wszystkie samochody montowane w UE - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Jyrki Katainen w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla „Le Monde”.
Sat, 23 Jun 2018 17:46:08

Amerykański kultowy motocykl dwukrotnie uderzony wojną celną Z powodu wprowadzenia przez Unię Europejska taryf celnych na niektóre towary z USA, w tym motocykle, Harley-Davidson Inc być może będzie zmuszony podnieść ceny nowych modeli swoich produktów, które jeszcze nie trafiły do Europy.
Sat, 23 Jun 2018 13:30:59

Pierwiastki ziem rzadkich powodem zbliżenia USA i Korei Północnej? W analizach szczytu Donalda Trumpa i Kim Dzong Una, do którego doszło 12 czerwca w Singapurze, coraz częściej pojawia się informacja o złożach pierwiastków ziem rzadkich jako jednym z powodów nagłego ocieplenia stosunków między Waszyngtonem a Pjongjangiem. Ale także szerzej - może to być szukanie szansy na otwarcie się Korei na współpracę gospodarczą.
Sat, 23 Jun 2018 13:26:08

Kto smaruje, ten jedzie… szybciej - Prezentów oczekują na każdym kroku i za wszystko. Szczególnie od białego. Za wykonanie swojej pracy, za którą dostają oczywiście ustaloną wcześniej pensję, też – przyznaje inwestor działający w Afryce Wschodniej. To nieodosobniona opinia na temat korupcji, bakszyszu, łapówek i prezentów. Zapytaliśmy działających na Czarnym Lądzie lobbystów i inwestorów, na co biznesmeni spoglądający na ten kontynent powinni się przygotować. Odpowiedzieli bez nazwisk i podawania kraju, w którym są obecni.
Sat, 23 Jun 2018 12:36:58

Rowery z bambusa i domy z konopi. Tych 15 pomysłów na biznes zupełnie zadziwia (jest i polski rodzynek) Podczas wielkiego finału konkursu PowerUp! w Pradze 15 start-upów zaprezentowało swoje rozwiązania. To zwycięzcy finałów krajowych, które odbyły się w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii, Estonii, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Turcji, Chorwacji, Grecji oraz na Ukrainie, Węgrzech, Litwie, Łotwie. Finaliści zostali uprzednio wyłonieni spośród 299 drużyn z 24 krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Polskę reprezentował Indoorway, prezentując narzędzie do digitalizacji i optymalizacji przestrzeni przemysłowych oraz komercyjnych. W czwartej edycji konkursu organizowanego przez EIT InnoEnergy brały również udział start-upy z obszarów cleantech, energii i smart cities.
Sat, 23 Jun 2018 12:00:00

Tauron „bardzo poważnie” analizuje inwestycje w offshore Bardzo poważnie analizujemy budowę farm wiatrowych na morzu (offshore). Taki kierunek to jeden z megatrendów, w który możemy się wpisać - powiedział prezes Tauronu Filip Grzegorczyk. Jak dodaje, dochody z rynku mocy należy właściwie zainwestować.
Sat, 23 Jun 2018 11:55:20

Uruchomienie Baltic Pipe i wygaśnięcie kontraktu jamalskiego zmieni sytuację rynku gazu Polski rynek gazu znajduje się w okresie przejściowym, nieuchronna jest jego liberalizacja, ale będzie ona konsekwencją dywersyfikacji. Taka strategia rządu ma poparcie UE – powiedział pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
Sat, 23 Jun 2018 10:53:35

OT Logistics umacnia się w przeładunkach produktów agro W terminalu OT Port Świnoujście, należącym do grupy kapitałowej OT Logistics,  oddano do użytku nowy elewator zbożowy. Zwiększy on możliwości grupy przeładunków zbóż i pasz, czyli produktów „agro”.
Sat, 23 Jun 2018 08:54:11

Szef MF: Polska nadal nie spełnia warunków, aby przyjąć euro Do inicjatywy tworzenia osobnego budżetu strefy euro podchodzimy bardzo sceptycznie. Polska byłaby natomiast gotowa płacić do wspólnej kasy większe środki, by stworzyć dodatkowe mechanizmy stabilizujące gospodarkę, pod warunkiem, że korzystałyby z nich wszystkie państwa UE, a nie tylko strefa euro – stwierdziła w wywiadzie dla PAP minister finansów, prof. Teresa Czerwińska.
Sat, 23 Jun 2018 08:35:06

Tylko duzi pracodawcy mogą zapewnić transport pracownikom Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej analizuje sposób rozwiązania dodatkowych sposobów wsparcia bezrobotnych. Chodzi nie tylko o tradycyjne składanie im ofert pracy, ale również o dowóz do ewentualnego miejsca pracy.
Sat, 23 Jun 2018 07:56:40

Nie ma odwrotu od euro - potwierdza polityk niemiecki „Nie ma odwrotu od euro” - powiedział niemiecki wicekanclerz i minister finansów Olaf Scholz w wywiadzie dla dziennika Rheinische Post".
Sat, 23 Jun 2018 07:09:22

Wygrajcie z Kolumbią, a zarobimy wszyscy Dobra gra narodowej reprezentacji na mundialu oznacza pokazanie się w świecie danego państwa. Dla jego obywateli to powód do dumy, bowiem kibice utożsamiają się ze swymi reprezentacjami i zwycięstwa piłkarzy często traktują jak swoje własne. Dobre wyniki powodują, że mieszkańcy danego kraju zaczynają bardziej wierzyć we własne możliwości, a ponadto te wyniki przekładają się na gospodarkę.
Sat, 23 Jun 2018 06:00:00

Lekkie wzrosty na Wall Street Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła lekkie wzrosty części głównych indeksów i przerwanie serii ośmiu spadkowych sesji w przypadku Dow Jonesa. W drugiej części dnia nastroje pogorszyła zapowiedź prezydenta Trumpa o możliwości nałożenia ceł na samochody z Unii Europejskiej.
Fri, 22 Jun 2018 23:13:45

Alior Bank bez dywidendy, za to z nowym członkiem rady nadzorczej Akcjonariusze Alior Banku zdecydowali w piątek o niewypłacaniu dywidendy. Powołano natomiast nowego członka rady nadzorczej - Marcina Ekierta.
Fri, 22 Jun 2018 22:13:44

Spotkanie nie pomogło. Trump przedłuża o rok sankcje na Koreę Północną Prezydent USA Donald Trump przedłużył w piątek o rok sankcje nałożone na Pjongjang, ponieważ "działania i polityka rządu Korei Północnej nadal stanowią niezwykłe i nadzwyczajne zagrożenie dla bezpieczeństwa" USA - poinformował Biały Dom.
Fri, 22 Jun 2018 22:00:23

Biurowce frontem do Europy Warszawski rynek nowoczesnej powierzchni biurowej urósł już do 5,5 mln mkw. Wraz ze wzrostem skali rynek radykalnie się zmienia, a walka o najemców jest coraz trudniejsza. Jak deweloperzy postrzegają ten boom? Jak będzie rozwijał się sektor? – pytał Charles Taylor, Head of Poland, Cushman & Wakefield, moderator dyskusji „Biurowce frontem do Europy” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Fri, 22 Jun 2018 21:49:39

ZE PAK: nowa kadencja zarządu Rada nadzorcza ZE PAK powołała zarząd na następną kadencję - poinformowała spółka w komunikacie. Jego skład nie uległ zmianie.
Fri, 22 Jun 2018 21:38:46

Oto kim są nowi ludzie we władzach KGHM Po kilku miesiącach niepewności jest szansa na stabilizację personalną we władzach miedziowego giganta. W zarządzie pojawiło się troje nowych ludzi. Kim są?
Fri, 22 Jun 2018 21:02:40

Restrukturyzacja firmy - proces okupiony krwią, ale często jedyne wyjście z kryzysu Zwiększenie kosztów działalności, spadek jakości produktów czy wpływ konkurencji - przyczyn restrukturyzacji w firmie może być wiele. Jak przeprowadzić ją należycie? Praktycy wskazują kilka elementów.
Fri, 22 Jun 2018 20:49:58

Chiny przepraszają się z Facebookiem i Twitterem. Wszystko dla turystów Aby przyciągnąć zagranicznych turystów na chińską wyspę-prowincję Hajnan, jej władze planują utworzenie specjalnych stref, w których obcokrajowcy będą mogli korzystać z części blokowanych w Chinach serwisów internetowych – podały w piątek chińskie media.
Fri, 22 Jun 2018 20:39:45

50 mld euro strat rocznie. Unia bierze się do działania W Unii Europejskiej wspólnie musimy stawić czoła problemowi oszustw związanych z podatkiem VAT – powiedział unijny komisarz ds. finansowych Pierre Moscovici po osiągnięciu porozumienia przez państwa członkowskie w sprawie nowych przepisów w tej kwestii.
Fri, 22 Jun 2018 20:36:08

370 dol. kary, a nawet kara więzienia za plastikowe torby Rząd liczącego ponad 100 mln mieszkańców stanu Maharasztra na zachodzie Indii wprowadza od soboty za używanie toreb i innych wyrobów z plastiku mandaty do 370 dolarów. W przypadku recydywy grozi do trzech miesięcy więzienia.
Fri, 22 Jun 2018 20:29:54


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3323250 razy

Osób online: 1


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 63 | MSN: 0 | Yahoo: 57 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0