OkNews.GdzieSzukac.pl
Na bieżąco najważniejsze wydarzenia, z kanałów informacyjnych RSS

 


Wydarzenia fakt.pl

Wydarzenia fakt.pl

Koronawirus w Polsce: kolejna osoba w szpitalu, tym razem z ŁodziLekarze ze szpitala w województwie kujawsko-pomorskim sprawdzają, czy jeden z ich pacjentów nie jest zakażony śmiercionośnym koronawirusem z Chin. Mężczyzna przyleciał do Polski z Australii. Miał przesiadkę w Chinach. Pod nadzorem są także dwie osoby z woj. świętokrzyskiego, które mogły mieć styczność z wirusem. Wieczorem do szpitala zakaźnego trafiła kobieta z hotelu w Łodzi.
Tue, 28 Jan 2020 12:35:15 GMT

Zabiorą Senatowi 100 mln zł na PolonięWedług poprawki zgłoszonej przez PiS, w budżecie na rok 2020 środki, które w gestii Senatu były przeznaczone do tej pory na Polonię, zostaną przesunięte do innych organów państwowych. 100 mln zł, które do tej pory przysługiwały wyższej izbie parlamentu, zostaną podzielone między Kancelarię Premiera Rady Ministrów, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po zmianach całkowitą opiekę nad Polonią przejmie rząd. Zdaniem polityków opozycji, to zemsta na Senacie, w którym po wyborach PiS nie ma większości.
Tue, 28 Jan 2020 20:49:16 GMT

Tata policjant kazał Tomusiowi spać w garażu. 8-latek zamarzł na śmierćPani Justyna Zubko-Valva mówiła o synku Thomasie - Tomuś. Polka była żoną nowojorskiego policjanta Michaela Valvy. To on i jego nowa partnerka Angela Pollina, otrzymali prawo do opiekę nad Thomasem i jego braćmi. Służby społeczne od roku wiedziały, że w domu źle się dzieje, a ojciec zamyka dzieci w zimnym garażu. Sprawa została jednak zamknięta. Teraz Thomas nie żyje. Zamarzł na śmierć.
Tue, 28 Jan 2020 20:30:25 GMT

Dramat w Tarnowie. Oddała czwórkę dzieci: "weźcie je sobie""Weźcie je sobie, nie chce ich wychowywać, nie chce się nimi zajmować, nie mogę ich utrzymywać" - miała powiedzieć pracownikom pogotowia opiekuńczego w Tarnowie (woj. małopolskie) 25-letnia kobieta, która przyprowadziła do placówki czterech synów. Najmłodszy ma ponad rok, najstarszy sześć lat. Teraz szukają nowej rodziny.
Tue, 28 Jan 2020 19:13:15 GMT

Uważaj na tę przekąskę. Powinna być zdrowa, a jest... szkoda gadać!Główny Inspektor Sanitarny informuje o wycofaniu ze sprzedaży produktu "Zarodki Pszenne Prażone" marki Dobra Kaloria. Powodem jest wysokie stężenie wysoce szkodliwego dla organizmu człowieka pierwiastka chemicznego - kadmu. Koniecznie sprawdź, czy kupiłeś ten produkt!
Tue, 28 Jan 2020 19:05:10 GMT

Epidemia śmiercionośnego koronawirusa. Jest decyzja LOT-uPolskie Linie Lotnicze LOT postanowiły zareagować na ekstremalną sytuację, jaka obecnie ma miejsce w Chinach. Chodzi oczywiście o epidemię śmiercionośnego koronawirusa, który zabił już ponad sto osób. Lot, oferujący bezpośrednie połączenia z Pekinem, umożliwił podróżnym zmianę lub odwołanie biletów na loty do tego miasta.
Tue, 28 Jan 2020 18:15:05 GMT

Wiktorię zamordowali przyjaciele. Chcieli zobaczyć, jak ktoś umiera27 grudnia 2018 roku w Berlinie zabito 26-letnią Polkę Wiktorię Sz. Sprawcami okazały się osoby, które dobrze znała: jej przyjaciel oraz były partner. 41-letni René T. 30-letni i Sven H. tłumaczyli się tym, że byli pijani. Zamordowali swoją znajomą, bo chcieli zobaczyć, jak ktoś umiera. Teraz usłyszeli wyrok.
Tue, 28 Jan 2020 18:13:18 GMT

Natalia owinęła prześcieradło wokół szyi noworodka i zacisnęła ręceDo Sądu Okręgowego w Bydgoszczy trafił dziś akt oskarżenia w sprawie Natalii Z. (31 l.) z Witkowa (woj. kujawsko-pomorskie). Kobieta latem ubiegłego roku udusiła swoją nowo narodzoną córkę. W akcie oskarżenia śledczy zdradzają makabryczne szczegóły tej zbrodni. Natalii Z. grozi kara do pięciu lat więzienia.
Tue, 28 Jan 2020 17:45:16 GMT

Mija 17 lat od jednej z największych tragedii w historii TatrŚmierć uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach została uznana za jedno najtragiczniejszych zdarzeń w historii polskich Tatr. Młodzież pojechała na wycieczkę w ramach uczniowskiego klubu sportowego. Licealiści mieli dobrze się bawić i zdobywać góry. Nie spodziewali się, że czyha na nich śmiertelne niebezpieczeństwo. Grupą opiekował się nauczyciel geografii Mirosław Sz. Nie było z nimi przewodnika Tatrzańskiego, który mógłby ostrzec ich, że zbliża się lawina.
Tue, 26 Feb 2019 16:25:11 GMT

Lekarka apeluje: nie wkładajcie tego do pochwy!Życie w zgodzie z przyrodą i produkowanie mniej odpadów to świetny pomysł na walkę z globalnym ociepleniem. Jest jedno mała "ale". Nie wszystko, co ekologiczne, służy naszemu zdrowiu. Szczególnie jeśli mówimy o środkach higienicznych dla kobiet. Sprawa jest na tyle poważna, że znana ginekolog postanowiła zaapelować do pań, by nie wkładały tych rzeczy do pochw!
Tue, 28 Jan 2020 17:24:24 GMT

Sensacyjne doniesienia. Meghan Markle nie rozmawia z księżną KateW brytyjskiej rodzinie królewskiej znów iskrzy? Wszystko na to wskazuje. Minęło dwadzieścia dni odkąd książę Harry i Meghan Markle ogłosili swoją zaskakującą decyzję dotyczącą rezygnacji z królewskich obowiązków i wyjazdu z Wielkiej Brytanii. Teraz okazuje się, że kontakty pary z pozostałą częścią rodziny królewskiej znacznie się osłabiły. Zagraniczne media donoszą, że Meghan nie rozmawia ostatnio z księżną Kate.
Tue, 28 Jan 2020 16:52:41 GMT

Polak o życiu w Wuhan: "Musimy wierzyć w lepsze jutro"- Czekamy na ewakuację, walizki w gotowości - powiedział PAP fotograf Arek Rataj, jeden z Polaków przebywających w chińskim mieście Wuhan, które zostało zamknięte w związku z epidemią nowego, wywołującego groźne zapalenie płuc koronawirusa. W całych Chinach zabił on już ponad 100 osób, a kilka tysięcy jest zakażonych.
Tue, 28 Jan 2020 16:45:17 GMT

Tragiczna śmierć 19-letniego ministranta pod Limanową. To samobójstwo?Tragedia w miejscowości Łostówka pod Limanową (woj. małopolskie). W jednym z budynków mieszkalnych znaleziono ciało 19-latka. Mieszkańcy wsi nie kryją rozpaczy z powodu tragicznej śmierci chłopaka, który był ministrantem i lektorem w kościele. Sprawę nagłego zgonu młodego mężczyzny bada prokuratura.
Tue, 28 Jan 2020 16:03:29 GMT

Zwłoki na plebanii. Ofiara miała 33 lataTragiczne odkrycie na jednej z plebanii w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie). W pokoju na terenie plebanii znaleziono ciało młodego mężczyzny. Zwłoki 33-latka znalazł jego kolega, który mieszkał tuż obok. Co się wydarzyło na plebanii w Świeciu? To będzie wyjaśniać policja pod nadzorem prokuratury.
Tue, 28 Jan 2020 15:18:25 GMT

Tak wyglądają płuca dziecka, które udusiło się po zjedzeniu orzeszka. Apel pielęgniarekNiewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że kupowanie popularnych przekąsek i częstowanie nimi kilkuletnich dzieci może mieć tragiczne konsekwencje. Aby ostrzec i uświadomić zagrożenie, pielęgniarki z Filipin zamieściły na swoim profilu na Facebooku wstrząsające zdjęcie. Widać na nim płuca kilkuletniego dziecka, które udusiło się... orzeszkiem ziemnym! Jak do tego doszło? Czy inni rodzice dzieci mają się czego bać?
Tue, 28 Jan 2020 16:18:31 GMT

Radni śledzą wójta. Chcą udowodnić, że jest... DJ-em!Wójt Niechanowa (woj. wielkopolskie) Szymon Robaszkiewicz od jakiegoś czasu jest śledzony. Wszystko za sprawą radnych gminy, którzy za wszelką cenę chcą się go pozbyć. Wynajęli prywatnego detektywa, by ten udowodnił, że wójt Robaszkiewicz dorabia sobie będąc DJ-em, co jest niezgodne z prawem.
Tue, 28 Jan 2020 15:10:26 GMT

To była kula ognia, oni nie mieli szans. Zdjęcia zrobione chwilę po katastrofie Kobe Bryant'aŚwiat sportu wciąż nie może się otrząsnąć po tragedii, która wydarzyła się w niedzielę w Calabasas w USA. W katastrofie helikoptera zginął legendarny koszykarz NBA Kobe Bryant, jego córka i siedem innych osób. Pojawiają się kolejne ustalenia, mające dać odpowiedź, co właściwie stało się feralnego dnia. Nowe światło na sprawę rzuca jeden ze świadków zdarzenia. W rozmowie z "The Sun" opowiedział o tym, jak doszło do katastrofy maszyny.
Tue, 28 Jan 2020 15:01:08 GMT

Schwytali Polaka i uratowali krzywdzone dziecko. Teraz zatrzymano kolejne osobySprawa ma swój początek w 2017 roku, kiedy to policjanci wpadli na trop 40-letniego Polaka mieszkającego w Bukareszcie. Mężczyzna był podejrzany o rozpowszechnianie materiałów pedofilskich. Policji udało się zidentyfikować jedną z ofiar uwiecznionych na filmach oraz schwytać ojca, który krzywdził dziecko. Teraz dokonano kolejnych zatrzymań.
Tue, 28 Jan 2020 14:36:41 GMT

Latami pracował w armii i dla wywiadu. Nigdy nie był żołnierzem!Trzeba przyznać, że udawało mu się ukrywać prawdę wyjątkowo długo. Pewien mężczyzna przez 18 lat piął się po szczeblach wojskowej kariery, choć w 1999 r. został wyrzucony ze szkoły oficerskiej. Nie przejął się tym. Dzięki sfałszowanym dokumentom zaszedł bardzo wysoko. Jeździł na misje, współpracował z wywiadem i kwaterą główną NATO, a także kontaktował się z rosyjskimi służbami bezpieczeństwa.
Tue, 28 Jan 2020 14:36:29 GMT

Motornicza skazana za śmierć 8-letniego Jasia. Potrąciła go na pasachPrzed poznańskim sądem stanęła dziś motornicza, która w czerwcu ubiegłego roku śmiertelnie potrąciła na pasach w Poznaniu 8-letniego Jasia. Kobieta chciała dobrowolnie poddać się karze, a sąd przychylił się do tej propozycji. Nic przeciwko nie miała także rodzina zmarłego chłopca.
Tue, 28 Jan 2020 14:34:21 GMT