naTemat.pl - artykuły i wpisy blogerów

Najnowsze artykuły i wpisy blogerów z naTemat.pl

„Cholera jasna, to wszystko jest w naszych rękach” Od lat powtarzam, że kalendarz medialny PRESS – będący jednym z upominków Gali Grand Press Dziennikarz Roku – jest moim gadżetem zawodowym niczym kalendarz Pirelli dla koneserów marki :) Od lat zaproszenie na Galę Grand PRESS traktuję jak wyróżnienie, za które bardzo dziękuję :) Ale dziś kalendarz jest jedynie pretekstem dla kilku słów o kondycji polskich mediów.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Thu, 14 Dec 2017 02:24:55 +0100

Patryk Vega pokazał zwiastun filmu "Kobiety mafii". W jednych wzbudza zachwyt, w innych znudzenie Reżyser Patryk Vega umieścił na Facebooku zwiastun swojego nowego filmu "Kobiety mafii". Internauci zareagowali błyskawicznie.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 21:32:57 +0100

Saryusz-Wolski jednak nie powalczy o prezydenturę z Tuskiem? "Mój start jest coraz mniej prawdopodobny" Jeszcze pod koniec listopada europoseł Jacek Saryusz-Wolski zapowiadał, że jeśli szef Rady Europejskiej Donald Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 r., to on, Saryusz-Wolski, dołączy do wyścigu. Teraz jednak w wywiadzie dla Agnieszki Waś-Tureckiej w RMF mówi, że taki rozwój wypadków jest coraz mniej prawdopodobny. Czy coś się zmieniło?

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 21:30:25 +0100

Takie przebudzenie Mocy, to ja rozumiem! 4 recenzje "Ostatniego Jedi" dla każdego rodzaju widza [bez spoilerów] Dla niektórych święta zaczynają się wcześniej - wigilią Wigilii są premiery kolejnych części "Gwiezdnych Wojen", które od 3 lat w grudniu goszczą na ekranach kin, powoli stając się świecką tradycją z odległej galaktyki. Tym razem fani sagi pod choinkę dostali "Ostatniego Jedi" i nie powinni się zawieźć. Co z pozostałymi? Też powinni się maszerować do kina.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 20:30:29 +0100

Muzycy oskarżeni o gwałt wyszli z amerykańskiego aresztu. Wstawił się za nimi poseł Dominik Tarczyński z PiS Członkowie polskiego zespołu Decapitated zostali zwolnieni z kalifornijskiego aresztu. Steve Graham, obrońca jednego z mężczyzn w sprawie o zgwałcenie, twierdzi że stało się tak dzięki wstawiennictwu posła PiS Dominika Tarczyńskiego. Polityk partii rządzącej napisał do sądu list w którym zapewnił, że oskarżeni będą stawiać się na rozprawach, więc nie ma potrzeby trzymania ich w areszcie.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 20:29:01 +0100

"Okazało się, że system można utrzymać tylko dzięki policji". Tak Kaczyński mówił na 36. rocznicy stanu wojennego W środowy wieczór prezes Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie z okazji 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. – Okazało się że ten system można utrzymać tylko przy pomocy czołgów na ulicach miast, broni palnej, policji, ZOMO, wielu innych formacji. Całej potężnej armii, która walczyła ze społeczeństwem – tak odniósł się do tamtych dni.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 20:14:16 +0100

Na rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Kaczyński był bohaterem walki z komuną. Wtedy Wałęsa zapytał o coś na Twitterze Niech ten dzień 13 grudnia będzie już zawsze datą, która będzie przypominała to, że Polacy będą swojej wolności bronić - grzmiał Jarosław Kaczyński na obchodach 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, a tłum zwolenników "dobrej zmiany" gorąco go oklaskiwał. Jednak tego wieczora prezes PiS raczej nie zapamięta miło. Wszystko przez jedno kłopotliwe pytanie, które przed chwilą na Twitterze zadał mu prawdziwy bohater walki z komunizmem Lech Wałęsa.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 20:08:09 +0100

Paweł Kukiz jest dumny ze swoich posłów. "Powstrzymujemy autorytarny marsz PiS" Dzięki Kukiz'15 udaje się powstrzymać ten autorytarny marsz PiS-u po władzę – twierdzi poseł Paweł Kukiz. Tak polityk komentuje zmianę decyzji partii rządzącej, która zgodnie z zapowiedziami posła Marcina Horały zamierza przychylić się do pozostawienia jednomandatowych okręgów wyborczych (tzw. JOW-ów) w gminach do 20 tys. mieszkańców. JOW-y to sztandarowy postulat klubu Kukiz'15.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 19:17:55 +0100

Stewardessa przyłapana na podjadaniu z gotowych porcji dla pasażerów. Jest nagranie Po sieci rozchodzi się nagranie, które przedstawia zaskakujące zachowanie stewardessy. Kobieta została przyłapana – a właściwie to dała się na grać – jak próbuje jedzenie z kilku tacek z posiłkami dla pasażerów samolotu. Chińskie tanie linie lotnicze, dla których pracowała, błyskawicznie zawiesiły ją.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 19:17:02 +0100

Myślisz, że PiS cieszy się większym poparciem niż kiedykolwiek miały inne partie? Te dane pokazują, że to nieprawda W najnowszym sondażu Kantar Public dla "Faktu" PiS zanotował spektakularne poparcie – aż 50 proc. ankietowanych chce głosować na partię rządzącą. Jednak mylą się ci, którzy twierdzą, że to najwyższe poparcie jakie po 1989 r. odnotowało ugrupowanie polityczne. Do pobicia rekordu PiS-owi nadal trochę brakuje.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 18:16:59 +0100

Siostra wierzy w niezależność Mateusza Morawieckiego. "Nie będzie marionetką Kaczyńskiego!" Mój brat ma wielką odwagę, jest uporządkowany, mądry i jest wizjonerem, tak jak nasz tata Kornel Morawiecki – tak nowego premiera chwali siostra, Marta Morawiecka. Kobieta jest przekonana, że polityk sprawdzi się w nowej roli i zapewnia, że jest niezależny. – Nie będzie marionetką Kaczyńskiego! – podkreśla Morawiecka w wywiadzie udzielonym jednemu z tabloidów.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 18:00:16 +0100

Zofia Romaszewska ma radę dla Departamentu Stanu USA w sprawie sądów i TVN24. "Powinni się zgłosić do mnie" Departament Stanu USA jest zaniepokojony wolnością mediów w Polsce z powodu decyzji KRRiT, która nałożyła na TVN24 niemal 1,5 mln zł kary za sposób relacjonowania protestów antyrządowych z grudnia 2016 roku. Amerykanie alarmują też w sprawie wolności sądów. Tymczasem zdaniem Zofii Romaszewskiej, w Białym Domu po prostu nic nie wiedzą. Doradczyni prezydenta Dudy udzieliła kuriozalnej wypowiedzi Justynie Dobrosz-Oracz z portalu Wyborcza.pl.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 17:53:26 +0100

KE w ostrym sporze z Donaldem Tuskiem. Bo Polak powiedział prawdę o sprawie uchodźców i chce zatrzymać podział UE Okazuje się, że instytucje europejskie wcale nie są takim światopoglądowym monolitem, jak wielu się to wydawało. Dobitnie przypomniały o tym środowe wydarzenie w Brukseli, gdzie Komisja Europejska weszła w otwarty spór z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem w sprawie tego, jak rozwiązywać kryzys migracyjny.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 17:12:43 +0100

Twórca ASZdziennika zdradza, jaki najlepszy tekst satyryczny napisał. Nie, nie jest o PiS Rafał Madajczak, założyciel i redaktor naczelny ASZdziennika, z dumą pokazuje najnowszą książkę #ASZ100, z najlepszymi tekstami satyrycznego portalu. Według niego to idealny prezent. – Nawet Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jej nie zniszczy, zwłaszcza że jest dostępna nie tylko w papierze, ale również jako ebook – zachwala z przekonaniem w całkowicie obiektywnym wywiadzie dla naTemat.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 16:52:28 +0100

Ty też często używasz "rzeczownika XD"? PWN właśnie uznał go "Młodzieżowym słowem roku 2017" "Rzeczownik XD, który może też funkcjonować jak wykrzyknik, partykuła, nieodmienny przymiotnik lub przysłówek, powstał jako połączenie liter symbolizujące graficznie uśmiech" – w ten sposób Wydawnictwo Naukowe PWN opisuje zwycięzcę plebiscytu "Młodzieżowe słowo roku 2017".

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 16:35:12 +0100

Oto "ten słuszny bohater wolności". To jego premier Morawiecki wymienił w swoim expose zamiast Wałęsy Premier Mateusz Morawiecki w swoim expose wymienił ludzi zasłużonych dla wolności Polski. W swoim panteonie nie wymienił m.in. Lecha Wałęsy, byłego lidera NSZZ "S”, ale ze szczególnym pietyzmem mówił o swoim przyjacielu Andrzeju Kołodzieju – siedzącym na sejmowej galerii – który "jako dwudziestoletni chłopak zorganizował i utrzymał strajk w stoczni imienia Komuny Paryskiej w pamiętnym sierpniu 1980 roku”. Aluzja miała być czytelna.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 16:27:18 +0100

"Polska Barbie" spotkała się w TVP z chirurgiem plastycznym. Wybuchła kłótnia Anella, czyli "polska lalka Barbie", zalicza kolejne programy śniadaniowe. Po słynnej wizycie w TVN teraz pokazała się w TVP w "Pytaniu na śniadanie". W studiu obecna była jednak także chirurg. I doszło do ostrej wymiany zdań.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 16:00:19 +0100

Dwaj senatorowie odeszli z Platformy Obywatelskiej. To ich protest po wypowiedzi Borysa Budki Senatorowie Andrzej Misiołek i Leszek Piechota odchodzą z Platformy Obywatelskiej. Jak piszą w swoim oświadczeniu, jest to spowodowane wypowiedzią Borysa Budki, która ich zdaniem jest "niegodna polskiego posła". Jako powód podali też głosowanie sześciorga europosłów PO ws. restrykcji UE z powodu polityki rządu PiS.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 15:25:16 +0100

BBC znalazło polski odpowiednik filozofii "hygge" i "lagom". Nie uwierzysz, jaką słynną nadwiślańską frazę wybrali BBC znalazło polski "odpowiednik" słynnych skandynawskich słów opisujących szczęśliwe życie. Takich jak szwedzkie "lagom" czy duńskie "'hygge". W Wielkiej Brytanii zauważają, iż pewna polska fraza powinna być nawet łatwiejsza do zrozumienia dla większości ludzi na świecie, gdyż uczenie się szczęścia od bogatych i bezpiecznych nacji skandynawskich jest jak "uczenie się o pieniądzach od milionerów". Tymczasem Polacy mają coś, co podnosi na duchu w trudnych chwilach, w których przecież wiecznie się znajdują.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 15:20:40 +0100

KRRiT przedstawia uzasadnienie decyzji o ukaraniu TVN. Jest jeszcze ciekawiej niż można było się domyślać Osiem stron drobnym drukiem liczy uzasadnienie decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nałożeniu kary finansowej na telewizję TVN. Stacja ma zapłacić prawie 1,5 mln zł za – jak to określono – "propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu" w połowie grudnia ubiegłego roku. W jaki sposób, zdaniem Rady, telewizja się tego dopuściła? Uzasadnienie decyzji to bardzo ciekawa lektura. Telewizji dostało się m.in. za tzw. paski i za to, że – uwaga! – cytowano na nich "bardzo emocjonalne wypowiedzi polityków".

Czytaj więcej w naTemat.pl
Wed, 13 Dec 2017 14:56:01 +0100


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3170881 razy

Osób online: 1


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 135 | MSN: 5 | Yahoo: 101 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0