300polityka

Tu polityka zaczyna swój dzień

Jaki zapowiada filtry na tunelu obwodnicy na Ursynowie: Sprawy związane z walką ze smogiem, z ekologią będą wysoko w naszej agendzie programowej

Jaki zapowiada filtry na tunelu obwodnicy na Ursynowie: Sprawy związane z walką ze smogiem, z ekologią będą wysoko w naszej agendzie programowejMamy to szczęście, że możemy ogłosić kolejną dobrą informację dla mieszkańców Warszawy. Tym razem taka szczególna niespodzianka dla mieszkańców Ursynowa. Okazuje się, że my nie mówimy, tylko działamy. Platforma mówiła tyle o budowie mieszkań, my po prostu przychodzi i pokazujemy dodatkowe mieszkania. Platforma tyle lat nie potrafiła przekazać boiska dla Legii przy Łazienkowskiej i okazuje się, że przychodzimy i to, co nie dało się wiele lat, od razu się dzieje. Mieszkańcy walczyli o wstrzymanie budowy parkingu podziemnego przy szkole podstawowej na Ochocie tyle lat. Okazuje się, że my wchodzimy i okazuje się, że da się powstrzymać budowę. Tak samo jest na Ursynowie. Przez wiele lat mieszkańcy walczyli o to, aby zbudować filtry, oczyszczające powietrze, na tunelu, który ma przechodzić przez Ursynów i ma prowadzić Południową Obwodnicę Warszawy. Tyle lat mieszkańcy o to walczyli, bo Platforma popełniła błąd, przygotowując się do tej inwestycji” - mówił na konferencji prasowej Patryk Jaki. „Byłem kilka dni temu w Ministerstwie Infrastruktury i mam pozytywną informację dla mieszkańców Ursynowa. Będą filtry oczyszczające powietrze na tunelu, tym największym tunelu w Polsce, łączącym  obwodnicę Warszawy. Sprawy związane z walką ze smogiem, z poprawą jakości powietrze, z ekologią będą bardzo wysoko w naszej agendzie programowej” - dodawał. 
Sun, 24 Jun 2018 11:34:28 +0000

Polityczny plan tygodnia: dodatkowe posiedzenie Sejmu, wysłuchanie Polski, wybór ławników przez Senat, PAD na Łotwie, szczyt UE ws. migracji

Dwa najważniejsze tematy nadchodzącego tygodnia w polityce to wysłuchanie Polski w unijnej Radzie ds. Ogólnych oraz dodatkowe posiedzenie Sejmu, zwołane w weekend przez marszałka Kuchcińskiego. Senat wybierze ławników SN - choć już wiadomo, że później trzeba będzie przeprowadzić wybór uzupełniający. Z kolei prezydenta Andrzej Duda ma zaplanowaną wizytę na Łotwie. Pod koniec tygodnia w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rady Europejskiej. ***** Wysłuchanie Polski w UE. We wtorek unijna Rada ds. Ogólnych przeprowadzi wysłuchanie w ramach art. 7 ust. 1 TUE w sprawie praworządności w Polsce. Skupi się na najpilniejszych kwestiach wskazanych przez KE. Posiedzenie rozpocznie się o 9:00. PAD na Łotwie. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozpocznie we wtorek dwudniową wizytę na Łotwie. Dokładny plan wizyty nie jest jeszcze znany. Z kolei w poniedziałek PAD złoży wizytę w Malborku, gdzie spotka się z mieszkańcami oraz złoży wieniec przed Pomnikiem Celników Polskich. Dodatkowe posiedzenie Sejmu. W środę o 10:00 rozpocznie się dodatkowe posiedzenie Sejmu. W porządku obrad - przynajmniej na chwilę obecną - są dwa pilne rządowe projekty dot. odpadów, a także m.in. projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących gminy Ostrowice czy projekt ustawy o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania. Wybór ławników SN. W środę o 11:00 rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Senatu. Porządek posiedzenia liczy aż 35 punktów, w tym wybór ławników Sądu Najwyższego. Dzień wcześniej, we wtorek o 10:00 odbędzie się posiedzenie senackiej komisji praw człowieka, praworządności i petycji, na którym dojdzie do wysłuchania kandydatów. Szczyt UE ws. migracji. W czwartek i piątek w Brukseli odbędzie się unijny szczyt. Rada Europejska skupi się na migracji, bezpieczeństwie i obronie, a także na sprawach gospodarczych i finansowych. Przywódcy UE zajmą się też o Brexitem (w gronie UE-27) i strefą euro (szczyt strefy euro). Fot. Sejm
Sun, 24 Jun 2018 10:31:04 +0000

Sawicki: Dodatkowe posiedzenie Sejmu będzie dwudniowe i wejdzie ordynacja

Sawicki: Dodatkowe posiedzenie Sejmu będzie dwudniowe i wejdzie ordynacja - Jestem przekonany, żeby to posiedzenie Sejmu [dodatkowe] w środę i czwartek - bo ono nie będzie jednodniowe, będzie dwudniowe - m.in. wejdzie ordynacja po to tylko, żebyśmy w wakacje nie dyskutowali już o wyborach samorządowych i kwestii praworządności, tylko żebyśmy się zajęli kwestiami wyborczymi - stwierdził Marek Sawicki w "Ławie polityków” TVN24.
Sun, 24 Jun 2018 09:46:04 +0000

Ścigaj: Ordynacja proponowana przez PiS to uderzenie w Kukiz ’15 Ścigaj: Ordynacja proponowana przez PiS to uderzenie w Kukiz ’15 – Ta ordynacja wyborcza, ta która jest proponowana przez PiS, to ewidentne uderzenie w Kukiz ’15. To nie jest uderzenie w Platformę – stwierdziła Agnieszka Ścigaj w „Ławie polityków” TVN24. Jak dodała, to jest bardzo wymierzone w Kukiz ’15.
Sun, 24 Jun 2018 09:43:30 +0000

Neumann o zmianach w Kodeksie wyborczym: Manipulacja ordynacją, która ma utrzymać słabnący PiS przy władzy

Neumann o zmianach w Kodeksie wyborczym: Manipulacja ordynacją, która ma utrzymać słabnący PiS przy władzy - Nie popieramy tych zmian [w Kodeksie wyborczym]. To kolejna manipulacja ordynacją wyborczą, która ma utrzymać słabnący PiS przy władzy - stwierdził Sławomir Neumann w "Ławie polityków” TVN24.
Sun, 24 Jun 2018 09:37:26 +0000

Jaki: Ordynacja do PE jest naprawdę bardzo skomplikowana

Jaki: Ordynacja do PE jest naprawdę bardzo skomplikowana - Ordynacja do PE jest naprawdę bardzo skomplikowana, na tyle skomplikowana, że znam niewielu polityków, którzy potrafią swobodnie wytłumaczyć, o co tam chodzi - stwierdził Patryk Jaki w "Ławie polityków” TVN24, pytany o projekt zmian w Kodeksie wyborczym. Jak dodał, "powinniśmy zastanowić się nad ordynacją, nie tylko do PE, ale inne wybory".
Sun, 24 Jun 2018 09:34:25 +0000

Jaki: Jedną z twarzy Koalicji Obywatelskiej jest Giertych. Ja podczas wejścia Polski do UE w 2004 roku byłem za, a Giertych przeciw

Jaki: Jedną z twarzy Koalicji Obywatelskiej jest Giertych. Ja podczas wejścia Polski do UE w 2004 roku byłem za, a Giertych przeciw - W polityce, również samorządowej, mamy widoczny deficyt powagi. Jeżeli porównuje się nasze rządy do rządów totalitarnych, to uważam, że przydałaby się jeszcze porcja zimnej wody. Usłyszałem przed chwilą, że zdecydujemy o tym, czy Polska będzie w kręgu państw europejskich czy nie, to chcę przypomnieć, że jedną z twarzy Koalicji Obywatelskiej jest Roman Giertych. Ja podczas wejścia Polski do UE w 2004 roku byłem za, a Giertych przeciw - stwierdził Patryk Jaki w "Kawie polityków” TVN24.
Sun, 24 Jun 2018 09:14:18 +0000

Andruszkiewicz o podatku od linków: Organizowałem demonstracje ws ACTA, teraz też będę organizował

Andruszkiewicz o podatku od linków: Organizowałem demonstracje ws ACTA, teraz też będę organizował - mówił w Woronicza 17.
Sun, 24 Jun 2018 08:56:02 +0000

Ikonowicz o podatku od linków: Demonstracje ws ACTA pokazały jak można zmusić decydentów, żeby się cofnęli, myślę, że w tym wypadku protesty będą nie mniejsze

Ikonowicz o podatku od linków: Demonstracje ws ACTA pokazały jak można zmusić decydentów, żeby się cofnęli, myślę, że w tym wypadku protesty będą nie mniejsze - Grupy interesów ekonomicznych, koncentracja kapitału powodują że demokracja staje się fasadą. Demonstracje ws ACTA pokazały jak można zmusić decydentów, żeby się cofnęli, myślę, że w tym wypadku protesty będą nie mniejsze - mówił Piotr Ikonowicz w Woronicza 17.
Sun, 24 Jun 2018 08:55:08 +0000

Czarnecki o podatku od linków: Bardzo zaskoczony jestem, że za tym w komisji głosował wiceszef frakcji EPP, Tadeusz Zwiefka z PO. Moje stanowisko jest całkowicie przeciwne

Czarnecki o podatku od linków: Bardzo zaskoczony jestem, że za tym w komisji głosował wiceszef frakcji EPP, Tadeusz Zwiefka z PO. Moje stanowisko jest całkowicie przeciwne - To jest bardzo zły pomysł PE, efektem tego będzie cenzurowanie internetu, co uderzy głównie w ludzi młodych. Bardzo zaskoczony jestem, że za tym w komisji głosował wiceszef frakcji EPP, Tadeusz Zwiefka z PO. Moje stanowisko jest całkowicie przeciwne, polski rząd będzie się temu przeciwstawiał - mówił Ryszard Czarnecki w TVP Info.
Sun, 24 Jun 2018 08:54:04 +0000


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3323272 razy

Osób online: 1


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 55 | MSN: 1 | Yahoo: 48 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0