300polityka

Tu polityka zaczyna swój dzień

Bielan: Dzisiaj blisko 50 orzeczeń jest łamanych w UE i Polski nie ma na liście krajów, które nie stosują się do orzeczeń TSUE. To orzeczenie ma charakter ustrojowy i w ogóle wzmacnia pozycję TSUE w zakresie instytucji UE

- Szanujemy to orzeczenie, ale ma ono charakter li tylko historyczny, bo ustawa została zmieniona w trakcie dialogu instytucjonalnego z KE. Cieszę się, że Trybunał orzekł, że państwa członkowskie mają prawo kształtować swoje wymiary sprawiedliwości i my tę reformę będziemy kontynuować. Orzeczenie ma charakter historyczny, będziemy się do niego stosowali. Dzisiaj blisko 50 orzeczeń jest łamanych w UE i Polski nie ma na liście krajów, które nie stosują się do orzeczeń TSUE. Trybunał całkiem niedawno uznał, że nie można mieć zaufania do niemieckiej prokuratury i orzekł, że nie ma ona prawa stosować Europejskiego nakazu aresztowania. Wiele państw pozostaje w sporze z Trybunałem. To orzeczenie ma charakter ustrojowy i w ogóle wzmacnia pozycję TSUE w zakresie instytucji UE - mówił Adam Bielan w Kropce nad I.
Tue, 25 Jun 2019 18:17:30 +0000

Szumowski: Gdyby opozycja miała pomysł na naprawę służby zdrowia, gdyby zdrowie było dla niej priorytetem, to „ustawa 6%” uchwalono by już dawno temu

Przez 8 lat rozumiem, że pomysł opozycji [na naprawę służby zdrowia] był realizowany. Pamiętam te czasy jako lekarz i generalnie nakłady na ochronę zdrowia były mizerne, wielokrotnie mniejsze niż dzisiaj. Gdyby [opozycja] miała pomysł na to, żeby zdrowie było priorytetem, jak jest teraz, to może by ustawę 6% uchwalono już dawno temu. Bylibyśmy w zupełnie innej rzeczywistości. Mamy pomysł na to, żeby zwiększyć nakłady, liczbę lekarzy, pielęgniarek w systemie i to robimy” - mówił w „Gościu Wiadomości” w TVP Info minister Łukasz Szumowski.
Tue, 25 Jun 2019 18:06:42 +0000

Piechna-Więckiewicz o nowelizacji Kodeksu karnego: Bezwzględne dożywocie. Przepis dotyczy naruszenia praw człowieka

- Bezwzględne dożywocie. Przepis dotyczy naruszenia praw człowieka. To nie jest kwestia filozoficzna. My tę kwestię poruszamy nie tylko w dyskusji o Kodeksie karnym - mówiła Paulina Piechna-Więckiewicz w rozmowie z Piotrem Witwickim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
Tue, 25 Jun 2019 18:05:10 +0000

Marek Pęk kandydatem PiS na stanowisko wicemarszałka Senatu

Senacki klub PiS zgłosił dziś kandydaturę senatora Marka Pęka na stanowisko wicemarszałka Senatu. Wybór jest koniecznością po tym, jak Adam Bielan uzyskał mandat europosła. Do głosowania dojdzie jutro, w trakcie dodatkowego posiedzenia Senatu.
Tue, 25 Jun 2019 18:00:55 +0000

Kanthak o legislacji nowelizacji Kodeksu karnego: Podzielamy stanowisko CIS. Jest artykuł, który umożliwił marszałkowi Sejmu zdecydowanie jaki nadaje bieg projektowi

- My podzielamy stanowisko Centrum Informacyjnego Sejmu, które zostało wyrażone od razu po przegłosowaniu projektu Kodeksu karnego, kiedy pojawiły się już początkowo wątpliwości. Kancelaria Sejmu wskazała na to, że jest art. 87 ust. 2, który umożliwił marszałkowi Sejmu zdecydowanie jaki nadaje bieg projektowi - mówił Jan Kanthak w rozmowie z Piotrem Witwickim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
Tue, 25 Jun 2019 17:59:07 +0000

Błaszczak: Nasza rola w NATO wzrasta

- Brakuje nam Polaków na ważnych stanowiskach w NATO. Zresztą nasza rola w NATO wzrasta. Dzisiaj razem z prezydentem Dudą na poligonie w Orzyszu uczestniczyliśmy w certyfikacji 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Ta brygada w przyszłym roku rozpocznie swoją misję, swój dyżur w ramach szpicy NATO - stwierdził Mariusz Błaszczak w rozmowie z Piotrem Witwickim w programie "Wydarzenia i opinie” Polsat News.
Tue, 25 Jun 2019 17:56:51 +0000

Błaszczak: Szczerski to świetny kandydat na wiceszefa NATO – Tak [Polska lobbuje za tym, żeby Krzysztof Szczerski został wiceszefem NATO]. To świetny kandydat. Minister Szczerski jest doświadczonym dyplomatą, politykiem. Był posłem. Ma świetne kompetencje, żeby sprawować taki urząd – stwierdził Mariusz Błaszczak w rozmowie z Piotrem Witwickim w programie „Wydarzenia i opinie” Polsat News. – Został zgłoszony kandydat, minister Szczerski [na stanowisko […]
Tue, 25 Jun 2019 17:52:16 +0000

Błaszczak: W UE państwa dbają o własne interesy. W przypadku poprzednich rządów polskich można było odnieść wrażenie, że bardziej dbają o interesy inne niż polskie. Obecny rząd dba o polskie interesy

- Donald Trump dba o Stany Zjednoczone, jest prezydentem USA. Miejmy świadomość tego, że w UE państwa dbają o własne interesy. To w przypadku poprzednich rządów polskich było tak, że można było odnieść wrażenie, że bardziej dbają o interesy inne niż interesy polskie. Rząd polski, rząd obecny dba o interesy polskie - stwierdził Mariusz Błaszczak w rozmowie z Piotrem Witwickim w programie „Wydarzenia i opinie” Polsat News.
Tue, 25 Jun 2019 17:42:48 +0000

Emilewicz o tzw. ustawie odległościowej: Pewnie zajmie się tym Sejm przyszłej kadencji – Pewnie zajmie się tym Sejm przyszłej kadencji. My na ten temat już rozmawiamy, prace jakieś w tym zakresie już trwają – mówiła Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Beatą Michniewicz w „Pulsie Europy” radiowej Trójki.
Tue, 25 Jun 2019 16:11:13 +0000

Emilewicz o objęciu stanowiska szefa KE przez Tuska: Wydaje się, że to scenariusz napisany tylko na stronach Politico

- Wydaje się, że to jest scenariusz napisany tylko na stronach Politico. Żadna z osób, która uczestniczyła w tych dyskusjach nie mówiła, że ten scenariusz się gdziekolwiek i kiedykolwiek pojawi - mówiła Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Beatą Michniewicz w „Pulsie Europy” radiowej Trójki.
Tue, 25 Jun 2019 16:08:13 +0000


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3538452 razy

Osób online: 3


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 93 | MSN: 1 | Yahoo: 48 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0