TVN24.pl - wiadomości ze świata

Exit poll: Zełenski wygrywa, Poroszenko uznaje swą porażkę. Pierwsze dane o frekwencji Wołodymyr Zełenski zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich na Ukrainie, zdobywając ponad 70 procent głosów – wynika z ogłoszonych w niedzielę wieczorem sondaży exit poll. Na ogłoszenie oficjalnych rezultatów Centralna Komisja Wyborcza ma czas do 4 maja. Depeszę z gratulacjami skierował do Zełenskiego prezydent Andrzej Duda.
Sun, 21 Apr 19 20:51:00 +0200

Zełenski zapowiada wojnę informacyjną na rzecz wstrzymania walk w Donbasie Wołodymyr Zełenski, który według sondaży exit poll zdecydowanie wygrał w wyborach prezydenckich na Ukrainie, zapowiedział wojnę informacyjną na rzecz wstrzymania walk w Donbasie na wschodzie jego kraju, a za zadanie priorytetowe uznał uwolnienie jeńców znajdujących się w rękach przeciwnika.
Sun, 21 Apr 19 22:00:51 +0200

"Wyniki wyborów świadczą o tym, iż Ukraińcy przestają wierzyć w agresję z zewnątrz" Wyniki sondaży powyborczych (exit polls) ogłoszonych na Ukrainie świadczą o tym, że obywatele tego kraju głosowali za zmianami, teraz przed nowymi władzami stoi zadanie realizowania ich nadziei - oświadczył w niedzielę wiceszef MSZ Rosji Grigorij Karasin.
Sun, 21 Apr 19 21:56:43 +0200

"Ukraińcy oddali stery państwa kandydatowi bez żadnego doświadczenia politycznego" Wołodymyr Zełenski, komik i showman, nie jest dla Ukraińców postacią nieznaną, bo go "od lat znają i lubią" - zauważył Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. – Ale nigdy nie sprawdzał się jako polityk. To symboliczne zwycięstwo wielkiej tęsknoty za zmianą - tak ekspert skomentował sondażowe wyniki II tury wyborów prezydenckich na Ukrainie, według których Zełenski zdecydowanie wygrał z Petrem Poroszenką.
Sun, 21 Apr 19 21:39:25 +0200

Ataki na kościoły i hotele na Sri Lance. Osiem eksplozji, ponad 200 zabitych Osiem eksplozji wstrząsnęło w niedzielę wielkanocną miastami na Sri Lance. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła już do co najmniej 215 osób. Minister obrony tego kraju poinformował, że aresztowano 13 osób. Do popołudnia zidentyfikowano narodowość 11 zabitych cudzoziemców. Nie ma potwierdzonych informacji, by wśród poszkodowanych lub zabitych byli Polacy.
Sun, 21 Apr 19 20:15:00 +0200

Miliarderzy odbudują Notre Dame. A co z Nędznikami? Symbol Francji znowu w ogniu. Politycznym Wiktor Hugo lubi to: pożar katedry sprawił, że "Dzwonnik z Notre Dame" znów wskoczył na francuskie listy bestsellerów, a debacie publicznej ton nadaje inny jego klasyk, "Nędznicy". Wielkie korporacje w dwa dni zebrały miliard na odbudowę kościoła, a Francuzi pytają, czy to moralne, że takie pieniądze znajdują się na budynki, a nie ma dla biednych.
Sun, 21 Apr 19 18:21:57 +0200

"Oczekujemy zmian, a nie pięciu lat stania w miejscu". Ukraińcy w kolejce przed ambasadą Ukraińcy biorą dziś udział w drugiej turze wyborów prezydenckich. Przed ambasadą Ukrainy w Warszawie ustawiła się długa kolejka chętnych do udziału w głosowaniu. Zebrani pod placówką dyplomatyczną w rozmowie z reporterem TVN24 podkreślali, że liczą na uczciwe wybory i zmianę obecnej sytuacji w ich kraju.
Sun, 21 Apr 19 17:21:14 +0200

"Trudno powstrzymać gniew". Oburzenie po zamachach na kościoły i hotele Wstrząsająca tragedia na Sri Lance. W Wielką Niedzielę szczególnie łączymy się z Cierpiącymi i Rannymi, wspieramy duchowo Zrozpaczonych - podkreślił w niedzielę prezydent Andrzej Duda. Wyrazy oburzenia i wsparcia dla Lankijczyków wyrazili światowi przywódcy.
Sun, 21 Apr 19 17:14:37 +0200

Panuje od 67 lat, jest najstarszym monarchą na świecie. Elżbieta II obchodzi 93. urodziny Najdłużej panująca w historii brytyjska królowa Elżbieta II skończyła w niedzielę 93 lata, świętując w wąskim, rodzinnym gronie na zamku w Windsorze. Zgodnie z sięgającą pierwszej połowy XVIII wieku tradycją, oficjalne obchody zaplanowane są na połowę czerwca.
Sun, 21 Apr 19 15:52:26 +0200

Papież o "ofiarach okrutnej przemocy" na Sri Lance - Przyjąłem ze smutkiem wiadomość o ciężkich zamachach, które właśnie dzisiaj, w dniu Wielkanocy, przyniosły żałobę i ból w niektórych kościołach i innych miejscach zgromadzeń na Sri Lance - mówił w niedzielę papież Franciszek. Zwracając się do wiernych po wygłoszeniu orędzia wielkanocnego, papież zapewnił o solidarności ze wspólnotą chrześcijańską w tym kraju.
Sun, 21 Apr 19 13:49:02 +0200

"Szczególną myśl kieruję w stronę dzieci wyczerpanych głodem i wojną" Papież Franciszek w wielkanocnym orędziu w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego modlił się w intencji Bliskiego Wschodu i mieszkających tam chrześcijan, za ofiary wojny w Jemenie, konfliktu w Libii, a także za ofiary niedzielnej serii ataków na Sri Lance. Prosił też o "pocieszenie" dla mieszkańców wschodniej Ukrainy.
Sun, 21 Apr 19 13:02:01 +0200

Tygrys zaatakował opiekunkę. "Zrobił to, co każde dzikie zwierzę by zrobiło" Do ataku doszło w ogrodzie zoologicznym w Topece w amerykańskim stanie Kansas.
Sun, 21 Apr 19 13:01:12 +0200

"Notre Dame jest już prawie ocalona" Francuski minister kultury Franck Riester oświadczył, że zniszczona w pożarze paryska katedra Notre Dame jest "prawie ocalona". "Punkty newralgiczne" zostały zabezpieczone - podkreślił.
Sun, 21 Apr 19 12:58:01 +0200

"Jej samochód wpadł do strumienia". Powodzie w Kanadzie Powodzie nawiedziły kanadyjską prowincję Quebec. W niektórych regionach spadło aż 75 litrów deszczu na metr kwadratowy. Jest jedna ofiara śmiertelna powodzi.
Sun, 21 Apr 19 11:23:05 +0200

USA chcą "silnej, demokratycznej, prosperującej" Ukrainy Stany Zjednoczone są obecne na Ukrainie długoterminowo i chcą działać na rzecz pokojowej, prosperującej i bezpiecznej Ukrainy z przywróconymi jej w pełni granicami i terytoriami - napisał na Twitterze specjalny wysłannik USA do spraw ukraińskich Kurt Volker.
Sun, 21 Apr 19 09:52:03 +0200

Francuzi rozczarowani Macronem Tylko 27 procent Francuzów jest zadowolonych z działalności prezydenta Emmanuela Macrona. To najniższy taki wskaźnik od czasu, gdy blisko dwa lata temu objął on najwyższy urząd w państwie - wynika z najnowszego sondażu, którego wyniki opublikowano w sobotę.
Sun, 21 Apr 19 09:06:03 +0200

Papież ostrzega przed "kamieniem grzechu" Podczas mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w Watykanie papież Franciszek mówił, że nie można dać się przytłoczyć przez "kamień" grzechu. Dodał, że Wielkanoc to "święto usuwania kamieni". Kościół, podkreślił, nie może tracić ducha w obliczu niepowodzeń.
Sun, 21 Apr 19 08:28:03 +0200

Ukraińcy wybierają prezydenta Na Ukrainie rozpoczęła się w niedzielę II tura wyborów prezydenckich, w której o najwyższe stanowisko w państwie ubiegają się showman Wołodymyr Zełenski i urzędujący prezydent Petro Poroszenko.
Sun, 21 Apr 19 07:27:02 +0200

"Byłoby niespodzianką, gdyby wygrał Poroszenko" Petro Poroszenko jest "szalenie sprawnym prezydentem", ale wydaje się, że drugą kadencję nim nie będzie - mówił w programie "Horyzont" w TVN24 dr hab. Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk. - Zachód na wybór Zełenskiego musi zareagować oczekiwaniem - mówił politolog, dr Kazimierz Wóycicki, przewidując wybór komika na prezydenta Ukrainy.
Sun, 21 Apr 19 07:14:02 +0200

Przedstawiciele wrogich państw na jednej konferencji. "Sukces premiera Iraku" Wysocy przedstawiciele parlamentów wrogich wobec siebie Arabii Saudyjskiej i Iranu uczestniczyli w konferencji w Iraku poświęconej m.in. bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie. Udział reprezentantów tych krajów w tym samym wydarzeniu to rzadkość.
Sat, 20 Apr 19 21:46:00 +0200


Kubki na prezent na różne okazje Kubek Footo na każdą okazję dobry pomysły na niebanalne i niepowtarzalne prezenty. Z własnym zdjęciem, rysunkiem lub dedykacją. Duży wybór gotowej grafiki i tekstów. 

Katalog

Dzieci.GdzieSzukac.pl

Dzieci katalog tematyczny stron dla dzieci, mlodzieży i ich rodziców.

Katalog

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Edukacja i nauka katalog, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej.

Katalog

Facet.GdzieSzukac.pl

Facet katalog. Męski świat, strony dla meżczyzn.

Katalog

Firmy.GdzieSzukac.pl

Katalog firm oraz ofert wg branż. Promuje polskie firmy i produkty w Polsce.

Katalog

Gry.GdzieSzukac.pl

Gry Online, darmowe gry, akcji, przygodowe, sportowe, multiplayery.

Katalog

Hobby.GdzieSzukac.pl

Katalog Hobby i Majsterkowanie. Ciekawe strony dla hobbystów, pasjonatów.

Katalog

Kobieta.GdzieSzukac.pl

Katalog dla kobiet. Wiele ciekawych stron WWW związane z życiem kobiety.

Katalog

Radio.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron Radio w Internecie, radia internetowe, polskie i zagraniczne.

Katalog

Rozrywka.GdzieSzukac.pl

Katalog rozrywka i humor. Kluby, puby, imprezy, multimedia, film, video...

Katalog

Sklepy.GdzieSzukac.pl

Sklepy, e-handel, zakupy internetowe. Katalog sklepów intertowych.

Katalog

Programy.GdzieSzukac.pl

Katalog stron z adresami bezpłatnych, płatnych programów komputerowych.

Katalog

Turystyka.GdzieSzukac.pl

Katalog Stron WWW oferty turystyczne, nad morzem, w górach.

Katalog

Zdrowie.GdzieSzukac.pl

Zdrowie i Uroda - Katalog stron internetowych o zdrowiu, urodzie.

Katalog

Biznes.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog branżowy firm. Biznes, finanse, firmy, usługi, produkty.

Katalog

Wczasy.GdzieSzukac.pl

Baza Firm. Katalog ofert turystycznych. Hotele, pensjonaty, kwatery, agroturystyka...

Katalog

Medycyna.GdzieSzukac.pl

Baza firm medycznych, gabinetów lekarskich, gabinetów odnowy biologicznej...


|Kontakt|


Strone odwiedzono 3492335 razy

Osób online: 6


Od 23.05.2010 ilość wizyt robotów na stronie:
Google: 473 | MSN: 464 | Yahoo: 2544 | Szukacz: 0 | NetSprint: 0 | Onet: 0